10 Būdų, kaip nuvažiuoti su nauju elektromobiliu kuo toliau

10 Būdų, kaip nuvažiuoti su nauju elektromobiliu kuo toliau
Photo by 312 Visuals / Unsplash

Štai kaip nuvažiuoti kuo daugiau kilometrų kaskart išvažiavus į kelią

Nors kai kurios naujausios elektrinės transporto priemonės įkrautos gali nuvažiuoti daugiau nei 322 kilometrus, vadinamoji „ridos baimė” išlieka dažna elektromobilių savininkų liga. Važiuoti žiūrint į kelią, o kita akimi – į transporto priemonės įkrovos būklės matuoklį, gali būti nesmagu, ir niekas nenori atsidurti pakelėje su išsikrovusia baterija.

Laimei, nesunku pasiekti, kad įkrautas elektromobilis nuvažiuotų kuo daugiau kilometrų, ir net padidinti jo nuvažiuojamą atstumą. Štai 10 gana paprastų būdų, kaip tai padaryti:

1. Važiuokite tolygiai

Paprastai tariant, važiuojant „su nuleistomis kojomis”, elektromobilio akumuliatorius išsikrauna greičiau. Gali būti viliojanti mintis išnaudoti elektromobilio sukimo momentą greitam įsibėgėjimui, tačiau atsargiau būtų neskubėti įsibėgėti iš vietos.

2. Sulėtinkite greitį

Kai tik įmanoma, stenkitės neviršyti 97 km/h greičio. Taip padidinsite akumuliatoriaus veikimo spartą. Energetikos departamentas teigia, kad sumažinę greitį 16 km/h sunaudosite 14 % mažiau energijos. Jei jūsų elektromobilyje yra Eco režimas, įjunkite jį, kad galėtumėte švelniau įsibėgėti; jei jame yra sportinis režimas, kuris pagyvina važiavimą, laikykite jį išjungtą.

3. Išnaudokite regeneracinį stabdymą

Kai tik įmanoma, stabdydami išnaudokite savo elektromobilio regeneracinę stabdymo funkciją ir stabdžius naudokite tik tada, kai būtina. Įjunkite maksimalų automobilio rekuperacinio stabdymo nustatymą, kad lėtėdami siųstumėte papildomą energiją atgal į automobilio akumuliatorių baterijas.

4. Neskubėkite kaitinti

Įjungus elektromobilio šildytuvą, ypač visu pajėgumu, labai eikvojama akumuliatoriaus energija. Žiemą pristabdykite klimato kontrolę ir vietoj to pasikliaukite šildomomis sėdynėmis ir šildomu vairu (jei transporto priemonėje yra tokia įranga), kad būtų šilta – taip sunaudojama daug mažiau energijos. Be to, iš anksto pašildykite automobilį, kai jis prijungtas prie elektros tinklo, kad važiuodami galėtumėte mažiau naudoti klimato kontrolės sistemą.

5. Ramiau su kondicionieriumi

Panašiai ir oro kondicionieriaus veikimas sparčiai vartoja akumuliatoriaus energiją. Kai tik įmanoma, stenkitės įjungti tik ventiliatorių, o ne kompresorių; akivaizdi alternatyva – važiavimas atidarius langus. Deja, pastarasis veiksmas, važiuojant didesniu greičiu, neigiamai paveiks jūsų automobilio aerodinamiką ir savo ruožtu šiek tiek sumažins jo veikimo nuotolį. Taip yra todėl, kad kuo didesnis aerodinaminis „pasipriešinimas” tenka transporto priemonei, tuo daugiau energijos reikia jai eksploatuoti, ypač važiuojant didesniu greičiu. Vis dėlto, veikiant kondicionieriui visu pajėgumu, akumuliatorius išsikraus daug greičiau nei važiuojant nuleistais langais. Vėlgi, iš anksto atvėsinkite automobilį vasaros mėnesiais, kol jis įkraunamas, kad sumažintumėte poreikį įjungti kondicionierių, kai išvažiuosite į kelią.

6. Tikrinkite padangas

Šaltiniai teigia, kad daugiau nei 25 % visų keliuose važinėjančių automobilių padangos yra netinkamai pripūstos. Kaip ir įprasto automobilio atveju, važiuojant nepakankamai pripūstomis elektrinio automobilio padangomis, ne tik padidėja energijos sąnaudos, bet ir gali netolygiai ir (arba) per anksti susidėvėti protektorius. Dažnai tikrinkite oro slėgį naudodami padangų matuoklį. Pasirūpinkite, kad padangos būtų tinkamai pripūstos pagal automobilio gamintojo rekomenduojamą slėgį. Ši informacija paprastai būna pažymėta lipduke, priklijuotame prie vairuotojo pusės durelių rėmo.

7. Neapsikraukite

Kaip jums pasakys bet kuris automobilių inžinierius, sumažinti automobilio svorį yra lengviausias būdas padidinti jo efektyvumą. Šiuo tikslu iš bagažinės išmeskite šiukšles, nes vežant papildomus krovinius, transporto priemonės energijos sąnaudos gali padidėti 1–2 proc.

8. pagalvokit kelis kartus apie priedus

Venkite ant savo elektromobilio montuoti išorinius priedus, pavyzdžiui, stogo bagažines ir krovinių laikiklius. Vėlgi, dėl minėto aerodinaminio pasipriešinimo, kurį sukelia tokie daiktai, važiuojant didesniu greičiu sunaudojama daugiau energijos.

9. Suplanuokite efektyvesnį maršrutą

Važiuojant greitkeliu iki tam tikro tikslo gali prireikti mažiau laiko, tačiau galite padėti padidinti automobilio veikimo nuotolį, jei vietoj to pasirinksite maršrutą, kuriuo važiuosite tolygiai mažesniu greičiu. Venkite vietovių, kurios garsėja intensyviu eismu. Įveikiant stačias įkalnes taip pat sunaudojama daugiau energijos, todėl, jei įmanoma, venkite kalvotų ar kalnuotų vietovių. Jei jūsų elektra varomas automobilis turi navigacijos sistemą, galinčią pasiūlyti energiją taupančius maršrutus, būtinai ja naudokitės.

10. Laiku įkraukite

Gali būti, kad nenorėsite laikyti savo automobilio prijungto prie įkroviklio, kai jis stovi garaže. Taip yra todėl, kad daugumos elektromobilių akumuliatoriai, baigus juos įkrauti, lėtai savaime išsikrauna. Gali būti, kad galėsite atgauti keletą papildomų kilometrų ridos, jei įkrovimą suplanuosite taip, kad akumuliatorius būtų visiškai įkrautas prieš pat išvažiuojant į kelią. Tai taip pat gali būti naudinga ilgalaikei akumuliatoriaus būklei, o jei jūsų elektros energijos tiekėjas siūlo mažesnį tarifą už naudojimą ne piko metu, galite sutaupyti keletą eurų.

Šaltinis:myev.com