10 europietiškų kasdieninių automobilių, kurių techninė priežiūra ir remontas prives jus prie bankroto

10 europietiškų kasdieninių automobilių, kurių techninė priežiūra ir remontas prives jus prie bankroto
Photo by Ben Griffiths / Unsplash

Nesvarbu, kokia pradinė kaina, europietiškų automobilių eksploatacija apskritai kainuoja brangiau, o šie yra vieni didžiausių kaltininkų.

Dažniausiai europietiškiems automobiliams reikia daug daugiau priežiūros nei panašaus brangumo kitų markių automobiliams. Kalbant apie sportinius ir prabangius automobilius, tai daug ką galima suprasti, bet ne apie kasdienius automobilius.

Deja, skaudi tiesa ta, kad techninės priežiūros elementai vis tiek kainuoja brangiau nei konkurentų, o tada, kai kas nors sugenda ir prireikia remonto ar atsarginių dalių, darbas kainuoja daug brangiau daugiausia dėl jų sudėtingumo. Nesvarbu, kokia buvo pradinė kaina, europietiškų automobilių eksploatacija apskritai kainuoja brangiau.

Šis faktas per daugelį metų nuvylė daugelį klientų ir privertė vis daugiau žmonių atsisakyti europietiškų markių automobilių, nes jie patyrė per daug skausmo, kad pateisintų jų įsigijimą.

Peugeot 206


2000-ųjų pradžioje 206 automobilis žibėjo WRC varžybose, dėl to šis mažas hečbekas sulaukė daug spaudos ir, be abejo, padėjo padidinti karštosios GTi versijos pardavimus.

Mažasis hečbekas buvo toks geras, kad beveik atrodo nesąžininga jį vadinti, bet, deja, jo surinkimo kokybė pasirodė esanti gana prasta. Visais atžvilgiais varikliai, kuriuos jie naudojo gamoje, buvo tvirti, tačiau kėbulas ir interjeras tiesiog žlugo.

Audi A4


Dauguma 2000-ųjų metų Audi automobilių dabar turi šiek tiek blogą reputaciją dėl priežiūros košmarų. Tai buvo didelio VW grupės augimo laikotarpis, o šis augimas pernelyg dažnai buvo susijęs su visų modelių sudėtingumo didinimu, kartais be reikalo.
Reikia tikėtis, kad daugumos automobilių eksploatavimo išlaidos senstant didėja, tačiau palyginti kuklus bazinis A4 modelis po 10 metų gali kainuoti iki 40 % pradinės pirkimo kainos.

Citroën C6


Kai C6 pasirodė 2000-ųjų pradžioje, jo kaina buvo iš tiesų konkurencinga, atsižvelgiant į visas jo savybes. Naudotų automobilių rinkoje Europoje jis dabar yra dar prieinamesnis ne be priežasties.
Jis beveik vis dar atrodo neaiškiai futuristinis, bet, deja, senstančiam modeliui ne vien tik rožėm viskas klota. Jis išėjo su modernia hidropneumatinės pakabos, kuri išgarsino DS, versija. Deja, kaip ir DS, su ja dirbti yra labai sunku.

BMW X3


BMW, deja, tapo viena liūdniausiai pagarsėjusių markių, kai kalbama apie techninės priežiūros išlaidas. Didžiausią dėmesį jie skiria vairavimo įspūdžiams, todėl patikimumas ir techninė priežiūra jų rinkodaroje nefigūruoja.
Bet kurio X klasės visureigio eksploatacija kainuoja brangiai, o jei ketinate įsigyti šį mažą krosoverį, tikėkitės, kad už jo priežiūrą teks sumokėti daugiau nei 35 % jo pirkimo kainos (jei bus gedimų, - tai BMW, taigi jų bus, - tikėkitės, kad per 10 metų šis skaičius išaugs iki maždaug 50 %).

Alfa Romeo Giulia


Alfa sugrįžo su trenksmu, kai pristatė Giulia, deja, ji vis dar yra Alfa ir turi keletą dalykų, kurie ją stabdo.
Pagal bendrą patikimumą ji yra viena iš žemiausių, o tai gali būti atleistina itin galingoje versijoje, tačiau netoleruotina baziniame modelyje, kuris pasižymi tomis pačiomis ydomis.


Mini Cooper


Mažojo Mini eksploatacijos išlaidos yra daugmaž tokios pat kaip pradinio lygio BMW, o tai logiška, nes techniškai tai yra pradinio lygio BMW.
Tai tikrai smagūs automobiliai, tačiau, kai tokį automobilį turėsite maždaug 5 metus, pradinio lygio Porsche, į kurį žiūrėjote, gali pasirodyti daug prieinamesnis.

Fiat 500


Dar vienas smagus mažas automobilis, kuris turėtų būti tikrai lengvas kišenei, yra Fiat 500. Deja, jo patikimumo rodikliai yra vieni prasčiausių tarp šiuolaikinių mažų automobilių.
Tai taip pat vienas iš mažiausiai saugių mažų automobilių šiuolaikiniuose keliuose, ir nors Europoje jie vis dar parduodami nauji, išmintingai išėmė šį automobilį iš daugumos pasaulio rinkų.

BMW E46 3 serijos automobilis


BMW iš esmės pastatė savo namus ant 3 serijos automobilių, kuriuose smagumas ir prabanga dera taip, kaip nedaugelyje kitų automobilių. Tai vienas populiariausių automobilių pasaulyje, tačiau jų eksploatacija nėra pigi.
Jie niekada nebuvo ir greičiausiai niekada nebus tokie. 2000-ųjų metų vidurio automobilius eksploatuoti yra ypač brangu, juose įdiegta daug technologijų, kurios nuo to laiko paseno ir yra linkusios sugesti.

Range Rover Evoque


Techniškai Land Rover gana anksti pradėjo kurti krosoverius su savo mažuoju Freelander, tačiau Evoque visiškai atsisakė tvirtumo ir pakeitė jį estetika.
Jis, kaip ir dauguma Range Rover, yra patrauklus automobilis. Deja, kaip ir dauguma Range Roverių, jis turi visas tas pačias problemas. Todėl jo patikimumas vertinamas vienais žemiausių balų.

VW Passat


Vienas liūdniausiai pagarsėjusių techninės priežiūros košmarų yra senstelėjęs prabangus VW gaminys. Jų karaliumi turi būti senasis Passat, kuris iš esmės buvo sukurtas ant Audi platformos.
Be to, jo eksploatacinės sąnaudos yra gana tolimos nuo tų, kurių tikėtumėtės iš vidutinio VW, net ir iš tokio aukštos specifikacijos modelio kaip Passat. Jei pasirinksite V8 variklį, viskas tik dar labiau pabrangs.

Šaltinis: hotcars.com