10 įspėjamųjų ženklų, rodančių, kad stabdžių pagrindinis cilindras sugedo

10 įspėjamųjų ženklų, rodančių, kad stabdžių pagrindinis cilindras sugedo
Photo by Chad Kirchoff / Unsplash

Pakalbėkime apie pagrindinį stabdžių cilindrą. Juk žinote, tas mažas dalykėlis, atsakingas už jūsų stabdžių sistemą.

Kas yra pagrindinis stabdžių cilindras ir kokią funkciją jis atlieka?

Stabdžių pagrindinis cilindras atlieka svarbų vaidmenį jūsų automobilio stabdžių sistemoje. Kai nuspaudžiate stabdžių pedalą, į raginimą atsako pagrindinis cilindras. Šis įmantrus prietaisas priima jūsų kojos mechaninę jėgą ir paverčia ją hidrauliniu slėgiu. Kitaip tariant, tai priežastis, dėl kurios jūsų automobilis gali staigiai sustoti, kai pamatote per kelią perbėgusią voverę. Pagrindiniame cilindre yra pora stūmoklių, o už jų - stabdžių skysčio rezervuaras. Kai nuspaudžiate stabdžius, stūmokliai pradeda veikti, stumdami stabdžių skystį per stabdžių vamzdelius į automobilio stabdžių suportus. Dėl šio skysčio pernešimo susidaro hidraulinis slėgis, reikalingas stabdžių trinkelėms prispausti prie stabdžių rotorių. Rezultatas? Priklausomai nuo to, kaip stipriai paspaudėte stabdžių pedalą, sulėtinate greitį arba sustojate. Dabar štai kas svarbiausia. Įsivaizduokite savo stabdžių pagrindinį cilindrą kaip dinamišką duetą - viena jo pusė valdo priekinius stabdžius, kita - galinius. Tokia konfigūracija reiškia, kad, sugedus vienai daliai, kita pusė imasi veiksmų, kad stabdžiai veiktų, o jūs, vairuotojas, būtumėte saugus. Tai tarsi integruota saugos funkcija, kurią sukūrė automobilio konstruktoriai. Gana puiku, ar ne?

Pagrindinio stabdžių cilindro svarba

Kodėl pagrindinis cilindras toks svarbus? Na, remiantis pirmiau pateiktais paaiškinimais, tai turėtų atrodyti gana akivaizdu. Pagrindinis cilindras yra tai, kas leidžia valdyti automobilio stabdymo galią. Be jo jūsų kojos jėga niekada nepasiektų stabdžių.

Be to, kaip minėjome anksčiau, pagrindinis cilindras turi puikią dviejų grandinių konstrukciją. Tai reiškia, kad net jei pusė jūsų stabdžių sistemos nuspręstų pailsėti, kita pusė vis tiek gali atlikti darbą. Jo funkcija tokia svarbi, kad jis įrengtas du kartus, kad būtų apsaugotas nuo gedimų, jei nustotų veikti.

10 sugedusio pagrindinio stabdžių cilindro požymių

1. Stabdžių skysčio nuotėkis: Nepageidaujama balutė

Pirmiausia turime stabdžių skysčio nuotėkį. Jei po automobiliu matote tamsią, riebią balą, tai gali būti ženklas, kad jūsų pagrindinis cilindras nesandarus. Taip gali nutikti dėl susidėvėjusio arba pažeisto paties cilindro sandariklio. Tokių nuotėkių vieta paprastai būna aplink pagrindinio cilindro rezervuarą arba stabdžių stiprintuvą

2. Minkštas stabdžių pedalas

Kitas mūsų sąraše - minkštas stabdžių pedalas. Jei stabdžių pedalas yra gniužulas po kojomis arba su minimaliu pasipriešinimu nusileidžia iki pat grindų, jūsų pagrindinis cilindras gali prašytis pagalbos. Paprastai tai reiškia, kad yra stabdžių skysčio slėgio problema, dažnai dėl sugedusio pagrindinio cilindro sandariklio.

3. Įspėjamosios lemputės: Prietaisų skydelio diskoteka

Trečia, turime prietaisų skydelio diskoteką - šias įkyrias įspėjamąsias lemputes. Jei mirksi stabdžių įspėjamoji lemputė arba variklio patikros lemputė, tai gali būti pagrindinio cilindro signalas. Tačiau dar nepanikuokite. Šios lemputės gali reikšti įvairias problemas, todėl visada geriausia atlikti diagnostinę patikrą, kad susidarytumėte aiškesnį vaizdą.

4. Prastas stabdžių veikimas

Jei jūsų automobilis nestabdo taip, kaip anksčiau, arba stabdymas užtrunka ilgiau, kaltas gali būti pagrindinis cilindras. Šią problemą užtruks ilgiau pastebėti, nes ji blogėja laikui bėgant. Todėl atidžiai stebėkite, kaip veikia jūsų stabdžiai.

5. Netolygus stabdžių trinkelių nusidėvėjimas

Šis klastingas požymis dažnai painiojamas su stabdžių trinkelių ar kaladėlių problema. Tačiau netolygus stabdžių trinkelių nusidėvėjimas taip pat gali reikšti pagrindinio cilindro problemą, ypač jei jis pasireiškia kartu su kitais šiame sąraše išvardytais požymiais.

6. Užterštas stabdžių skystis

Jei jūsų stabdžių skystis yra tamsesnis nei įprastai arba jame yra šiukšlių, tai gali būti sugedusio pagrindinio cilindro požymis. Laikui bėgant vidiniai komponentai gali susidėvėti ir užteršti skystį, todėl gali užsikimšti ir sumažėti stabdymo efektyvumas.

7. Sumažėjęs stabdžių skysčio kiekis

Jei atrodo, kad jūsų stabdžių skystis dingsta greičiau nei jūsų atlyginimas, gali būti, kad taip atsitiko dėl nuotėkio pagrindiniame cilindre. Visada stebėkite skysčio lygį, nes dėl mažo stabdžių skysčio kiekio gali kilti daugybė problemų, įskaitant ir pagrindinio cilindro gedimą.

8. Keisti garsai

Jei įjungę stabdžius girdite girgždesį, cypimą ar braškėjimą, tai gali būti pagrindinis cilindras, keliantis raudoną signalą. Šie garsai gali būti susiję su vidiniais cilindro pažeidimais arba pernelyg dideliu nusidėvėjimu.

9. Stabdžių pasipriešinimas.

Jei važiuojant automobiliu jaučiasi, kad jis velkasi arba traukia atgal, gali būti, kad pagrindinis cilindras kelia triukšmą. Taip gali atsitikti, kai cilindras ne visiškai išleidžia hidraulinį slėgį, todėl stabdžiai lieka iš dalies įjungti.

10. Stabdžių pedalo veikimo sutrikimai: Nepageidaujama vibracija

Mūsų dešimtuką užbaigia stabdžių pedalo anomalijos. Tai gali būti nuo vibruojančio stabdžių pedalo iki neįprastai kieto stabdžių pedalo. Jei stabdžių pedalas veikia ne taip, kaip turėtų, verta patikrinti pagrindinį stabdžių cilindrą kaip galimą kaltininką.

Neveikiančio stabdžių pagrindinio cilindro priežastys

Dabar pakalbėkime apie tai, kas gali būti stabdžių pagrindinio cilindro gedimo priežastimi.

Susidėvėję sandarikliai                                                                                Pirmiausia reikia kalbėti apie sandariklius. Jie apsaugo stabdžių skystį nuo nutekėjimo, tačiau, kaip ir bet kas gyvenime, jie pavargsta, susidėvi. Kai taip atsitinka, skystis pradeda bėgti, todėl sumažėja slėgis. Tai reiškia, kad jūsų stabdžiai nereaguoja taip, kaip turėtų.

Vidinė korozija                                                                                                          Visi žinome, kad rūdys gali būti didžiausias automobilio priešas, ir pagrindinis cilindras nėra išimtis. Jei į sistemą patenka drėgmė, ji gali sukelti koroziją. Dėl to gali užsikimšti, o tai mažina hidraulinį slėgį. O kai taip atsitinka, atsisveikinama su efektyviu stabdymu.

Užterštas stabdžių skystis                                                                                     Dar yra užteršto stabdžių skysčio problema. Jei į skystį patenka nešvarumų ar kitų priemaišų, gali sutrikti pagrindinio cilindro vidiniai komponentai. Šie nešvarumai gali sukelti sandariklių ir kitų dalių nusidėvėjimą ir gedimą.

Laikas ir naudojimas                                                                                     Galiausiai, nepamirškime paprasto laiko ir naudojimo nulemto nusidėvėjimo. Kuo dažniau naudojate stabdžius, tuo labiau dėvisi pagrindinis cilindras. Juk jis nėra nenugalimas. Laikui bėgant jis tiesiog nebeveiks taip gerai, kaip anksčiau.

DUK

Ar pavojinga važiuoti su sugedusiu stabdžių pagrindiniu cilindru?

Tikrai taip! Kai pagrindinis stabdžių cilindras sugenda, jūsų stabdžių sistemoje gali kilti chaosas. Galite pastebėti, kad stabdžiai ne taip greitai reaguoja, arba, dar blogiau, gali visiškai sugesti, kai jų labiausiai reikia.

Įsivaizduokite, kad bandote sustoti degant raudonam šviesoforo signalui, o jūsų automobilis tiesiog atsisako. Tai būtų košmaro apibrėžimas.

Trumpai tariant - taip, tai pavojinga. Jei įtariate, kad turite problemų su pagrindiniu stabdžių cilindru, kuo greičiau jį patikrinkite.

Kas atsitiks, jei nesutvarkysiu sugedusio stabdžių pagrindinio cilindro?

Dabar įsivaizduokite štai ką: važiuojate tarpmiestiniu greitkeliu, garsiai groja muzika, jaučiatės puikiai. Tuomet iš niekur nieko prieš jus iššoka elnias. Spaudžiate stabdžius... bet nieko neatsitinka!

Taip gali nutikti, jei nesutvarkysite sugedusio stabdžių pagrindinio cilindro. Jūsų stabdžiai gali tapti ne tokie veiksmingi arba, dar blogiau, jie gali visai neveikti!

Apibendrinimas

Pagrindinis cilindras yra labai svarbi stabdžių sistemos sudedamoji dalis. Jis yra tarsi orkestro dirigentas, valdantis jūsų stabdžių ritmą ir veikimą. Kai jis pradeda gesti, labai svarbu atpažinti ženklus ir imtis skubių veiksmų.

Geriausias būdas palaikyti geriausią pagrindinio cilindro būklę - reguliariai tikrinti ir atlikti techninę priežiūrą. Nes galiausiai svarbiausia užtikrinti, kad jūs ir jūsų automobilis kelyje išliktumėte saugūs.

Šaltinis: completecarcomfort.com