10 patarimų, kurie padės jūsų transporto priemonei tarnauti ilgiau

10 patarimų, kurie padės jūsų transporto priemonei tarnauti ilgiau
Photo by Nirmal Rajendharkumar / Unsplash

Transporto priemonės tikrai nėra pigios, todėl turėtumėte daryti viską, ką galite, kad jūsų dabartinė transporto priemonė tarnautų kuo ilgiau ir išlaikytų savo vertę. Pateikiame 10 paprastų patarimų, kurie padės išlaikyti jūsų transporto priemonę ilgiau ir galbūt išgelbės jus nuo didesnių ir brangesnių remonto darbų.

  1. Važiuokite protingai

Staigus užvedimas, staigus stabdymas ir netaisyklingas eismo juostos keitimas – visa tai sunkiai veikia transmisiją, stabdžius ir pakabos komponentus. Jūsų automobilis tarnaus ilgiau, jei važiuosite tolygiai, palaipsniui greitėdami, o prieš raudoną šviesoforo signalą nuleisite gazo pedalą ir važiuosite toliau, užuot skubėję prie jo ir tada smarkiai stabdę. Tai įvertins ir jūsų keleiviai, o geriausia, kad sutaupysite daugiau degalų.

  1. Atlikite reguliarią techninę priežiūrą

Reguliarus alyvos keitimas padeda išlaikyti variklį švarų ir išvengti kenksmingų nuosėdų, kurios gali tapti brangaus remonto priežastimi. Atliekant stabdžių patikras galima aptikti susidėvėjusias stabdžių trinkeles, kol jos dar nėra pakankamai tvirtos, kad sugadintų rotorius, arba nutrūkusį variklio diržą, kol jis dar nenutrūko ir neprireikė vilkimo. Atlikdami prevencinę techninę priežiūrą ir nustatydami šias problemas, kol jos netapo rimtomis, ilgainiui būsite draugiškesni savo automobiliui ir piniginei. Nepamirškite dažnai užmirštų skysčių, pavyzdžiui, transmisijos skysčio, diferencialo alyvos ar vairo stiprintuvo skysčio, jei jų priežiūra rekomenduojama jūsų automobilyje. Taip pat prireikus keiskite aušinimo skystį. Taip apsaugosite radiatorių ir šildytuvo šerdį, o šerdies keitimas kai kuriose transporto priemonėse gali būti labai sudėtingas ir atitinkamai brangus. Laikykitės visų techninės priežiūros terminų, nurodytų savininko vadove, ir naudokite rekomenduojamus skysčius.

  1. Važiuokite dažnai

Jūsų transporto priemonei reikia reguliaraus fizinio krūvio. Bent kartą per dvi savaites važiuokite juo tiek laiko, kad variklis pasiektų darbinę temperatūrą. Geriausia nuvažiuoti 5-10 km atstumą, pageidautina, jei įmanoma, važiuojant greitkeliu. Reguliarus važiavimas automobiliu padeda cirkuliuoti skysčiams, sudegina vidinį variklio kondensatą, neleidžia stabdžių trinkelėms prikibti prie rotorių ir įkrauna bateriją.

  1. Rūpinkitės savo turbinomis

Vis daugiau transporto priemonių turi variklius su turbokompresoriumi, ir ne tik galinguose automobiliuose. Daugelis automobilių gamintojų juos montuoja į kasdienes transporto priemones, kad mažesnio variklio degalų sąnaudos būtų mažesnės, bet prireikus būtų galima naudoti didesnio variklio galią. Būkite ypač budrūs reguliariai keisdami alyvą, nes turbokompresorius sukasi labai greitai, todėl jam tepti reikia švarios alyvos. Šaltu oru, prieš stipriai spustelėdami akceleratoriaus pedalą, pirmas 10 minučių važiuokite lėtai – taip įšildysite alyvą, kad ji geriau tekėtų. Jei važiavote agresyviai, prieš išjungdami variklį minutę ar dvi važiuokite tuščiąja eiga, kad turbokompresorius atvėstų.

  1. Kovokite su rūdimis prieš joms atsirandant

Nesvarbu, kur gyvenate, bet ypač jei jūsų vietovėje naudojama kelių druska, pasirūpinkite, kad jūsų automobilis būtų apsaugotas nuo rūdžių. Tai padės apsaugoti kėbulą ir važiuoklės dalis. Yra įvairių nuomonių dėl geriausios apsaugos nuo rūdžių. Vieni pirmenybę teikia tirštam, nekaprizingam produktui, kiti – plonesniam alyvos purškalui, todėl išsirinkite mėgstamiausią. Vienintelis dalykas, kurio tikrai nerekomenduojame, yra elektroninė apsauga nuo rūdžių, kuri naudoja silpną elektros srovę, neva užkertančią kelią šiai problemai. Ji dažniausiai padeda sutaupyti, bet iš tikrųjų nedaug padeda jūsų automobiliui.

  1. Palaikykite švarą

Reguliariai plaukite savo automobilį, ypač žiemą, kai valote sniego ir druskos likučius. Kas porą savaičių nuvažiuokite į plovyklą ir apipurkškite automobilio apačią, kol bėgs skaidrus vanduo, kad pasišalintų druska. Kai automobilis švarus, lengviau pastebėti visas problemas, pavyzdžiui, akmenų nuolaužas ar atsirandančias rūdis.

  1. Stebėkite dažus

Dažų ištrupėjimus lengva ir pigu pašalinti, o rūdis, kurios ilgainiui gali atsirasti, taisyti daug brangiau. Prekybos atstovybėje arba automobilių dalių parduotuvėje įsigykite prie automobilio spalvos priderintų dažų tūbelę. Vadovaukitės ant pakuotės pateiktomis instrukcijomis. Jei rūdys prasiskverbia, apsilankykite kėbulų remonto dirbtuvėse. Tai pigiau, nei taisyti, kai tai jau didelė problema, be to, tai padės jūsų transporto priemonei tarnauti ilgiau ir išlaikyti didesnę vertę. Beveik visoms transporto priemonėms gamintojas suteikia rūdžių garantiją. Jei ji vis dar galioja, paprašykite, kad ją apžiūrėtų pardavėjas, tačiau nepuoselėkite pernelyg didelių vilčių. Daugeliu atvejų tai turi būti rūdžių kiaurymė – skylė per visą dangą, o ne tik paviršinės rūdys – kad automobilių gamintojas atliktų nemokamą remontą.

  1. Sutepkite vyrius

Reguliariai tepdami vyrius galite apsaugoti juos nuo girgždėjimo ir ilgainiui susidėvėjimo. Tai lengva padaryti patiems. Užpurkškite tepalo ant vyrių, kelis kartus atidarykite ir uždarykite duris, kad tepalas įsigertų, ir nuvalykite jo perteklių. Taip pat turėtumėte sutepti variklio dangčio, degalų skyriaus durelių ir bagažinės arba keltuvo durų vyrius, tačiau, jei jūsų transporto priemonėje yra variklio dangtį arba keltuvo duris laikantys statramsčiai, į juos nieko nepurkškite. Jei jūsų durelės arba bagažinė turi raktinį užraktą, įlašinkite šiek tiek grafito tepalo. Visus šiuos produktus galite nebrangiai įsigyti automobilių dalių parduotuvėje.

  1. Kėdžių priežiūra

Jei turite medžiagines sėdynes, reguliariai jas siurbkite, kad pašalintumėte nešvarumus ir jie nesusigulėtų bei nesusilpnintų audinio. Naudokite plyšių valymo įrankį, kad patektumėte tarp sėdynės atlošo ir sėdynės pagalvėlės. Jei turite tikros odos sėdynes, valykite ir prižiūrėkite jas specialiai odai skirtomis priemonėmis, kad jos neišsausėtų ir nesutrūkinėtų. Bet kokio audinio išsiliejusius skysčius greitai išvalykite, kad išvengtumėte nepataisomų dėmių.

  1. Nepamirškite grindų

Reguliariai siurbkite kilimus, taip pat ir po sėdynėmis. Žiemą naudokite guminius kilimėlius su aukštais šonais arba giliomis konstrukcijomis, kad sulaikytų sniegą, kuris tirpsta nuo batų. Jei kilimas sudrėksta, ant grindų ir metalinių sėdynių tvirtinimo detalių gali atsirasti rūdžių. Visada pigiau ir paprasčiau išvengti problemos, nei ją spręsti.

Šaltinis: autotrader.ca