15 elektromobilių su didžiausiu nuvažiuojamu atstumu

15 elektromobilių su didžiausiu nuvažiuojamu atstumu
Photo by Obi - @pixel7propix / Unsplash

Nors šiais laikais nuotolio ribos baimė yra neracionalus rūpestis, atstumas, kurį gali nuvažiuoti elektromobilis su pilna baterija, tebėra vienas svarbiausių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant elektromobilį.

Gera žinia yra ta, kad pastaraisiais metais elektromobilių veikimo nuotolis labai padidėjo, todėl jie tampa praktiška transporto priemone visų tipų kelionėms, ypač jei galite įkrauti juos namuose. Tačiau kurie elektromobiliai įkrauti nuvažiuoja toliausiai?

Norėdami tai išsiaiškinti, peržvelgėme specifikacijų lapus ir nustatėme 15 elektromobilių, kurių nuvažiuojamas atstumas, remiantis oficialiais bandymų rezultatais arba gamintojų teiginiais, yra didžiausias. Į šį sąrašą įtraukėme tik jau parduodamus arba netrukus pasirodysiančius automobilius, kurių specifikacijos jau patvirtintos (t. y. jokių vienkartinių koncepcijų). Be to, tai pasaulinis sąrašas, todėl automobiliai gali būti siūlomi ne visose rinkose.

Ram 1500 REV – 805 kilometrai

Sunkvežimių mėgėjai, džiaukitės! 2025 m. pasirodys Ram 1500 REV, kurio nuvažiuojamas atstumas sieks net 805 kilometrus.

Sunkvežimyje, sukurtame ant naujos STLA Frame kėbulo ant rėmo platformos, sumontuota didžiulė 229 kWh baterija, t. y. didesnė nei 212 kWh baterija, esanti milžiniško Hummer EV grindyse.

Aišku, 805 kilometrai – tai siektinas nuvažiuojamas atstumas, kurį, kaip teigia Ram, siekiama pasiekti, todėl tik tada, kai bus atlikti būtini visiškai elektrinio sunkvežimio nuvažiuojamo atstumo bandymai, sužinosime tikrąsias jo galimybes. Tikimės, kad 1500 gali išpildyti Ram pažadą.

Būsimasis Ram pikapas, turintis 487 kW galią, 0-97 km/h greitį pasieks per 4,4 sek.

Mercedes EQS 450+ AMG Line – 729 kilometrai

Mercedes-Benz EQS yra prabangus Vokietijos markės elektromobilis, kurio 450+ AMG Line komplektacijos versija leidžia nuvažiuoti net 729 kilometrus įkrovus. EQS yra kupinas technikos ir pasižymi puikiu komfortu, tai pagirtinas elektrinis automobilis, kurį taip pat puikiai vairuojama.

Jo 107,8 kWh akumuliatorius gali būti įkraunamas 200 kW greičiu, todėl, jei turite įkroviklį, galintį pasiekti tokį greitį, galite įkrauti EQS iki 80 % per kiek daugiau nei pusvalandį. Įkraunant namie naudojant 7 kWh sieninę dėžutę, įkrovimo trukmė gali būti ilgesnė nei 15 valandų.

Fisker Ocean – 708 kilometrai

2023 m. antroje pusėje pasirodysiantis Fisker Ocean pasižymės didžiausiu nuvažiuojamu atstumu iš visų elektrinių visureigių, nes Extreme modifikacijos elektromobilis pagal WLTP ciklą įveikė 708 kilometrų.

Generalinio direktoriaus Henriko Fiskerio apibūdinamas kaip vienas tvariausių kada nors pagamintų elektromobilių, Ocean turi visiškai veganišką interjerą, suformuotą iš žvejybinių tinklų, marškinėlių ir gumos.

Automobilyje Ocean, kuriame gausu naujoviškų technologijų, yra Kalifornijos režimas, leidžiantis nuleisti langus ir įlenkti stoglangį, kad būtų galima važiuoti kabrioleto tipo automobiliu.

Tesla Model S Dual Motor All Wheel Drive – 652 kilometrai

Tesla Model S tikrai nėra pats naujausias iš šios įmonės modelių, tačiau 652 kilometrų nuotolio rida vis dar yra geriausias JAV įmonės tolimųjų reisų automobilis. Modernus, minimalistinis interjeras ir puikios technologijos – Model S yra galingas elektrinis automobilis, siūlantis ne tik puikų nuvažiuojamą atstumą.

Modelis S turi 100 kWh akumuliatorių, kurį galima įkrauti iki 150-250 kWh greičio naudojantis neprilygstamu Tesla Supercharger tinklu, o 80 % įkrovos pajėgumo pasieksite per kiek daugiau nei 40 minučių. Naudojant 7 kWh namų sieninį įkroviklį, Model S įkraunamas per 14 valandų.

Polestar 2 – 656 kilometrai

Populiarus švedų markės sedanas 2024 m. sulauks daugybės naujų patobulinimų, o jo nuvažiuojamas atstumas sieks iki 656 kilometrų.

Su 82 kWh akumuliatoriumi aprūpintas ilgo nuotolio vieno variklio variantas gali nuvažiuoti 34 kilometrais daugiau nei Tesla Model 3 ir 48 kilometrais daugiau nei BMW i4 eDrive40.

Kartu su padidėjusiu nuvažiuojamu atstumu Polestar 2 turi naują priekinę dalį, įkvėptą naujojo firmos flagmano 3 visureigio, kuris turėtų pasirodyti vėliau šiais metais.

BMW i7 – 623 kilometrai

Vokiečių automobilių markės pavyzdinis elektrinis prabangus sedanas pasirodė tik praėjusiais metais ir iš karto išgarsėjo dėl įspūdingo 623 kilometrų nuotolio.

Toks įspūdingas nuotolis – ne vienintelė pagyrimo verta savybė, nes naujajame i7 įdiegtas novatoriškų technologinių sistemų rinkinys, įskaitant 80 centimetrų kino ekraną galiniams keleiviams.

Įkrovimas nėra toks sudėtingas dėl BMW 195 kW maksimalios įkrovimo galios, o tai reiškia, kad 10-80 % įkrovimas turėtų užtrukti šiek tiek daugiau nei 30 minučių.

Mercedes-Benz EQE – 618 kilometrų

Tai gali būti trumpesnio nuotolio automobilių gamintojo flagmano EQS sedano brolis, tačiau EQE yra labai rekomenduotinas elektromobilis, kurio nuotolio rida – 618 kilometrų.

Dėl greitojo įkrovimo galimybių elektrinis sedanas gali būti įkrautas nuo 10 % iki 80 % per maždaug 32 minutes – maksimalus įkrovimo greitis yra mažesnis nei EQS ir siekia 170 kW.

Jis gali būti pristatomas kaip jaunesnysis EQS brolis, tačiau EQE turi tas pačias technines funkcijas, o radikalus Hyperscreen ekranas gali būti pasirenkamas papildomai.

Hyundai Ioniq 6 – 615 kilometrų

Dar vienas 2022 m. naujokas – aerodinamiškai ištobulintas Ioniq 6, kurio nuvažiuojamas atstumas – 615 kilometrų. Tai įspūdinga statistika, turint omenyje, kad Ioniq 6 yra tik antrasis Korėjos markės pagal užsakymą pagamintas elektromobilis.

Galbūt iš galo jis šiek tiek primena G serijos Porsche, tačiau išorės dizainas buvo specialiai sukurtas siekiant padidinti efektyvumą. Tačiau norint pasiekti 615 kilometrų nuvažiuojamą atstumą, pirkėjai turi pridėti 46 centimetrų ratlankius ir skaitmeninius sparnų veidrodėlius.

Įkrovimas naudojant 350 kW įkroviklį trunka vos 18 minučių.

BMW iX – 612 kilometrų

Drąsaus stiliaus BMW iX yra naujausias vokiečių markės elektromobilis, kurio įkraunamas atstumas siekia 612 kilometrų. Įsėdus į iX, jus pasitiks elegantiškai atrodantis perdirbtas plastikas, tausojanti mediena, prabangios minkštos sėdynės ir daug technologijų.

Įkraunant iX yra ir daugiau teigiamų dalykų. Naudodami DC CCS greitąjį įkroviklį, 105,2 kWh talpos bateriją galite papildyti maždaug per pusvalandį. Jei norite įkrauti iX per naktį, perspėjame, nes naudojant buitinį 7 kWh įkroviklį elektromobilį reikėtų įkrauti per 16 valandų.

iX modelių linijos ridos karalius yra xDrive 50, kurį galima įsigyti su sportine arba M Sport komplektacija.

Tai nėra pigus, tačiau už tokius pinigus puikus automobilis.

Polestar 3 – 610 kilometrų

Praėjusių metų pabaigoje Volvo atskirtas prekės ženklas atskleidė, kad šis į rezultatus orientuotas visureigis Polestar 3 gali nuvažiuoti 610 kilometrų.

2023 m. pasirodysiančio BMW iX varžovo pagrindinis tikslas – tvarumas, nes Polestar siekia sukurti atsakingą 3 modelį.

380 kW galios visureigis gali būti įkraunamas 250 kW galia; tai turėtų leisti 10-80 % įkrauti vos per 30 minučių. Antrasis Polestar baterijomis varomas elektromobilis taip pat pasižymi daugybe technologinių funkcijų, įskaitant LiDAR pagalbos vairuotojui sistemas.

Tesla Model 3 – 602 kilometrai

Šis elektromobilis yra geidžiamas dėl daugelio priežasčių, o jo 602 kilometrų nuotolis – neabejotinai viena iš jų. Technologijų kupinas ir praktiškas Model 3 yra puikus elektrinis automobilis, kuris atlieka viską, ką turėtų atlikti elektromobilis. Be to, jį taip pat smagu vairuoti.

Kalbant apie įkrovimą, Model 3 gali naudotis puikiu Tesla Supercharger tinklu. Naudodamiesi 120 kW įkrovimo punktu, Model 3 galite įkrauti nuo 10 % iki 80 % vos per 30 minučių.

Įkrovimas namuose naudojant 7 kW įrenginį greičiausiai užtruks apie 11 val.

Lotus Eletre – 600 kilometrų

Pirmasis šio prekės ženklo pagal užsakymą pagamintas elektromobilis pradėtas gaminti 2022 m. kovo mėn., o 112 kWh baterija ir galiniais ratais varomas variklis leis nuvažiuoti 600 kilometrus.

Eletre yra ne tik pirmasis Lotus elektromobilis, bet ir pirmasis automobilių gamintojo visureigis - naujasis modelis pasižymi naujovišku aerodinamiškai orientuotu išorės dizainu.

Jis tapo pirmuoju automobiliu, pradėtu gaminti po to, kai Kinijos automobilių milžinė Geely perėmė britų markę.

Lotus neatskleidė didžiausio Electre įkrovimo greičio, tačiau pažadėjo, kad naudojant greitojo įkrovimo įrenginį automobilio bateriją nuo 10 % iki 80 % galima įkrauti maždaug per 20 minučių.

Ford Mustang Mach E – 599 kilometrai

Ne, tai nėra V8 raumeningas automobilis: Ford šį legendinį pavadinimą panaudojo savo pirmajam elektriniam visureigiui. Nors tai gal ir nėra Mustangas, kokį jį pažįstate, jis tikrai praktiškas: Mach E siūlo puikų 599 kilometrų nuvažiuojamą atstumą.

Be to, jį galima įkrauti iki 150 kW galios, o tai reiškia, kad Ford bateriją nuo 10% iki 80 % galima įkrauti maždaug per 40 minučių. Įkrovimas namuose trunka 14 valandų, jei naudojamas buitinis 7 kWh sieninis įrenginys.

Nors važiavimo ir valdymo savybės šiek tiek nukenčia, Mach E siūlo puikią standartinę įrangą ir turėtų būti giriamas už ridą bei praktiškumą.

BMW i4 – 587 kilometrai

Miunchene įsikūrusios markės kupė stiliaus elektrinis sedanas yra puikus elektromobilis, siūlantis komfortą, greitą įkrovimą, rimtą greitį ir, svarbiausia, 587 kilometrų ridą.

eDrive40 modifikacijos BMW i4 gali būti įkraunamas iki 205 kW greičiu, todėl nuo 10 % iki 80 % įkraunamas per maždaug 30 minučių.

Konkurentas Tesla Model 3 taip pat yra labai efektyvus, o jo reali rida, priklausomai nuo sąlygų, siekia 509-515 kilometrų. BMW siūlo greitesnę M50 versiją, kuri 0-100 kilometrų per valandą įsibėgėja vos per 3,9 sekundės, tačiau jei jums labiausiai rūpi nuvažiuojamas atstumas, eDrive40 yra geriausias pasirinkimas.

Mercedes EQS visureigis – 586 kilometrai

Naujasis Audi Q8 e-tron ir BMW iX konkurentas buvo pristatytas praėjusiais metais kaip naujas Vokietijos markės prabangus elektrinis visureigis, sukurtas ant tos pačios elektromobilių platformos (EVA) architektūros, kaip ir EQS bei EQE sedanas.

Su 108,4 kWh akumuliatoriumi EQS visureigis gali nuvažiuoti iki 586 kilometrų tarp įkrovimų, o jei rasite 200 kW galios greitąjį įkroviklį, per 31 minutę galėsite jį įkrauti nuo 10 % iki 80 %.

Be to, jame gausu technologijų, o EQS SUV turi firminį Hyperscreen ekraną, kuris driekiasi per visą prietaisų skydelį. O štai su pneumatine pakaba visureigis puikiai įveikia nelygumus – ir kelio triukšmas yra minimalus.

Šaltinis: moveelectric.com