2006 m. Saab 9-3 apžvalga

2006 m. Saab 9-3 apžvalga

Privalumai:

+ Geras valdymas kaip priekiniais ratais varomam automobiliui;

+taupūs, bet galingi varikliai; 

+daug vietos keleiviams; 

+daugiausiai bagažinės vietos savo klasėje; 

+puikūs avarijų testų rezultatai.

Trūkumai:

-Aero modelių pakaba turėtų būti standesnė;

-važiavimas per nelygumus gali būti šiurkštus; 

-interjerui trūksta aukštos klasės išvaizdos ir pojūčio; 

-V6 turbinos vėlavimas.

Kas naujo

2006 m. Saab 9-3 kėbulo linija papildyta nauju SportCombi kėbulo tipu. Be to, Aero modeliai gavo naują, galingesnį V6 su turbokompresoriumi, kuris išvysto 250 arklio galių ir 258 sūkio pėdų sukimo momentą. Linear ir Arc modifikacijos buvo sujungtos į vieną bazinę 2.0T modifikaciją, o senasis Aero 210 AG turbininis keturratis šiame modelyje yra standartinė įranga. Galiausiai, visi 9-3 dabar turi kėbulo spalvos durų rankenas.

Caramba nuomonė

Erdvus ir smagus vairuoti 2006 m. Saab 9-3 yra geras pirkinys tarp pradinio lygio prabangių automobilių. Tik nesitikėkite aštrių refleksų ir itin rafinuoto interjero, būdingo vokiškiems ir japoniškiems konkurentams.

Automobilio apžvalga

9-3 yra vienas iš ilgos Saab mažų sedanų ir kupė linijos. Nors Saab automobiliais prekiavo nuo šeštojo dešimtmečio pabaigos, tik 1979 m. debiutavus 900 modeliui, masiniai automobilių pirkėjai iš tikrųjų sužinojo apie švedų automobilių gamintoją. Aštuntajame dešimtmetyje pardavimai augo, nes dėl neįprasto stiliaus ir turbininių jėgainių 900 modelis tapo neįprasta alternatyva įprastiems Vokietijos automobiliams. Originalusis 900 modelis buvo gaminamas beveik 15 metų, kol galiausiai 1994 m. jį pakeitė visiškai nauja versija. 

Nuo 1999 m. modelis 900 tapo Saab 9-3. Kartu su pavadinimo pakeitimu buvo patobulinta pakaba, vairo mechanizmas ir interjero įranga, taip pat šiek tiek atnaujinta išorė. Tais pačiais metais GM visiškai perėmė bendrovės nuosavybę. Per kelerius ateinančius metus Saab 9-3 buvo nežymiai patobulintas, tačiau dėl stiprios konkurencijos prabangos segmente reikėjo sukurti visiškai naują dizainą. 

Nors Saab būdingo hečbeko kėbulo stiliaus nebeliko, 9-3 vis dar lengvai atpažįstamas kaip Saab automobilis dėl pažįstamų kėbulo linijų ir lėktuvo įkvėptos kabinos. Tradicijos tęsiamos ir po variklio dangčiu, kur 9-3 motyvaciją užtikrina du varikliai su turbokompresoriumi. Yra bazinis 2,0 l keturių cilindrų variklis su turbokompresoriumi, išvystantis 210 AG, ir raumeningesnis 2,8 l V6 variklis su turbokompresoriumi, išvystantis 250 AG. Galia perduodama per priekinius ratus, tačiau patobulinta vairavimo sistemos konstrukcija beveik panaikina sukimo momento posūkį, kuris vargino ankstesnius modelius. Lyginant su konkurentais, Saab 9-3 yra vienas iš geriau valdomų priekiniais ratais varomų automobilių rinkoje. 

Viduje Saab 9-3 pasižymi moderniu dizainu ir daugybe pažangiųjų technologijų, įskaitant apsaugos nuo apvirtimo sistemą kabriolete. Sedane ir SportCombi universale yra daugiau vietos keleiviams nei 3 serijos BMW ir Audi A4, o bagažinė yra viena didžiausių savo klasėje. Neabejotina, kad naujasis turbininis V6 suteikia sveikintiną postūmį 9-3 modelių gamai, kuri anksčiau buvo šiek tiek nepalanki vokiečių ir japonų konkurentams. Kad ir kokį kėbulo stilių pasirinktumėte, 2006 m. Saab 9-3 yra išskirtinė alternatyva, pasižyminti neblogomis eksploatacinėmis savybėmis, stiliumi ir praktiškumu. 

Veikimas ir degalų sąnaudos

Saab 9-3 siūlomi du varikliai. Standartiškai 2.0T modeliuose montuojamas 2,0 l darbinio tūrio turbokompresorinis eilinis keturių cilindrų variklis, išvystantis 210 AG. Aero modeliuose montuojamas 2,8 l V6 su turbokompresoriumi, išvystantis 250 AG. Visi 2.0T modeliai turi standartinę penkių laipsnių mechaninę pavarų dėžę, o Aeros – šešių laipsnių mechaninę pavarų dėžę. Penkių laipsnių automatinė pavarų dėžė su rankinio perjungimo galimybe yra pasirenkama 2.0T modeliuose, o Aeros modeliuose galima rinktis šešių laipsnių automatinę pavarų dėžę.

Sauga

Saab 9-3 turi aktyviąsias galvos atramas ir ant sėdynių sumontuotas šonines liemens oro pagalves. Sedanas ir SportCombi universalas turi šonines užuolaidines oro pagalves per visą ilgį, o kabrioletuose – apsaugos nuo apvirtimo sistemą, į kurią integruoti iššokantys apsivertimo strypai, sustiprinti statramsčiai ir priekinių saugos diržų įtempikliai. Keturių ratų diskiniai stabdžiai su antiblokavimo sistema, elektroninis stabdymo jėgos paskirstymas ir traukos bei stabilumo kontrolė yra standartinė visų modelių įranga. Šis Saab automobilis buvo pripažintas Best Pick (geriausiu pasirinkimu) IIHS atliktų priekinio ir šoninio susidūrimo bandymų metu.

Vairavimas

2006 m. Saab 9-3 yra vienas geriau valdomų priekine pavara varomų automobilių. Dėl standžios važiuoklės automobilis yra lengvai valdomas posūkiuose ir patenkinamai tiksliai važiuoja greitkeliu. Vis dėlto norėtųsi, kad sportiškasis Aero modelis būtų šiek tiek aštresnis važiuojant agresyviai vingiuotais keliais. Abu varikliai pasižymi stipria trauka visame galios diapazone. Ypač įspūdingas V6 variklis, nors jis ir kenčia nuo turbinos vėlavimo esant žemam sūkių dažniui. 

Interjeras

Kai kuriuos klimato ir garso ir vaizdo sistemos valdiklius gali būti sudėtinga valdyti, tačiau standartinė sistema leidžia vairuotojui užprogramuoti daugybę individualių nustatymų, kuriuos galima atšaukti paspaudus mygtuką. Sedanas ir universalas yra pakankamai erdvūs, tačiau kabrioleto gale sėdintiems suaugusiesiems gali trūkti vietos kojoms.

2006 m. Saab 9-3 modeliai

Saab 9-3 yra sedano, universalo (vadinamo SportCombi) ir kabrioleto kėbulo versijų, kurios visos yra 2.0T ir Aero komplektacijos. 2.0T komplektacijoje yra odinės sėdynės, 150 vatų stereoaparatūra, stabilumo kontrolė, aštuonių krypčių vairuotojo sėdynė, dviejų zonų automatinė klimato kontrolė ir 40 cm lengvojo lydinio ratlankiai. Sportiškasis Aero modelis papildytas sportinėmis sėdynėmis su pagalvėlėmis, chromuotais prietaisų apvadais ir interjero apdaila, apatiniu kėbulo komplektu, pažeminta sportine pakaba, 300 vatų stereoaparatūra ir 43 cm lengvojo lydinio ratlankiais. Kabrioletuose montuojamas visiškai automatinis elektrinis stogas. Abiejose modifikacijose galima pasirinkti sėdynių šildytuvus, bi-HID priekinius žibintus ir DVD pagrindu veikiančią navigacijos sistemą.

Šaltinis: edmunds.com