2010 m. Volvo XC70 atsiliepimas

2010 m. Volvo XC70 atsiliepimas

Caramba ekspertų apžvalga

Privalumai:

+ itin patogios sėdynės;

+ didelė krovinių talpa;

+ sukibimas su keliu bet kokiomis oro sąlygomis;

+ daugybė saugos funkcijų, galimos integruotos galinės kėdutės.

Trūkumai:

– degalų sąnaudos;

– silpnas bazinis variklis;

– nuobodus valdymas;

– neintuityvi navigacijos sistema.

Kas naujo

2010 m. Volvo XC70 šiek tiek taupiau naudoja degalus. Visi XC70 modeliai turi šiek tiek kitokią interjero apdailą ir naujas groteles su didesniu logotipu. Papildomi paketai taip pat buvo pertvarkyti ir pervadinti, o navigacijos sistemai pakeista grafika ir meniu.

Transporto priemonės apžvalga

2010 m. Volvo XC70 buvo alternatyva žmonėms, kurie norėjo turėti erdvų interjerą ir visureigio galimybes, tačiau nenorėjo turėti didžiulio automobilio, prasto valdymo ir su tuo susijusių degalų sąnaudų. Dabartinis XC70 pasižymi tais pačiais bruožais, tačiau žaidimas iš esmės pasikeitė atsiradus krosoveriniams visureigiams. Apskritai, viskas pasistūmėjo į priekį, taip sumažindamas šio Volvo visureigio patrauklumą.

Iš esmės XC70 yra V70 universalas su standartine visų varančiųjų ratų pavara. Pažymėtina, kad XC70 taip pat galima įsigyti su 281 arklio galią turinčiu turbininiu varikliu, o V70 – tik su silpnu šešių cilindrų varikliu, esančiu baziniame XC70 modelyje. 

Didesnis T6 variklis užtikrina konkurencingesnį pagreitį, palyginti su kompaktiškais prabangiais krosoveriais, nors nė vienas iš šių variklių nepasižymi degalų ekonomijos pranašumu. Penkių keleivių XC70 nuvažiuoja tiek pat kilometrų, kiek ir septynių keleivių Ford Flex.

Lyginant su kitais universalais ir kompaktiškais krosoveriais, XC70 siūlo didelę krovinių erdvę. Saugumas taip pat išlieka svarbiu prioritetu. Nors iki šio straipsnio parengimo nebuvo atlikta jokių valstybinių ar nepriklausomų avarinių bandymų, V70 siūlo daugybę įvairių saugos priemonių, pradedant praktiškomis (integruotos galinės sėdynės) ir baigiant paranojiškomis – sistema, kuri įspėja apie galinėje sėdynėje tykančių potencialių užpuolikų širdies dūžius ir rūpestingomis (vairuotojo neatidumo įspėjimo sistema).

Mums patinka XC70 saugumo ir stiliaus derinys, o su visais varančiaisiais ratais ir galimu turbininiu varikliu jis tikrai patrauklesnis už V70. Tačiau yra daugybė kompaktiškų prabangių krosoverių (Volvo XC60), pilno dydžio šeimyninių krosoverių ( Ford Flex) ir kolegų universalų (VW Passat), kurie užtikrina tokį pat ar didesnį universalumą, pajėgumą ir manevringumą už mažesnę kainą ir taupiau naudoja degalus. Apibendrinant, nors 2010 m. Volvo XC70 neabejotinai yra kompetentingas automobilis, rekomenduojame atidžiau išnagrinėti daugybę kitų galimybių.

Veikimas ir degalų sąnaudos

Kiekvienas 2010 m. Volvo XC70 turi visų varančiųjų ratų pavarą ir šešių laipsnių automatinę pavarų dėžę. 3.2 AWD modelyje montuojamas 3,2 litro darbinio tūrio šešių cilindrų agregatas, išvystantis 235 AG ir 236 sūkio pėdų sukimo momentą.

T6 AWD modelyje sumontuotas 3,0 litro darbinio tūrio eilinis 6 cilindrų variklis su turbokompresoriumi, kuris išvysto 281 AG ir 295 sukimo momentą. Volvo apskaičiavo, kad nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą greitį jis pasiekia per 7,1 sekundės.

Volvo XC70 saugumas

2010 m. Volvo XC70 standartinėje įrangoje yra stabdžių antiblokavimo sistema, nusileidimo įkalnėje kontrolė, stabilumo kontrolė, priekinių sėdynių šoninės oro pagalvės, viso ilgio šoninės užuolaidinės oro pagalvės ir galvos atramos, apsaugančios nuo smūgių į priekį. Integruotos galinės sėdynės su stiprintuvais yra pasirenkamos abiejuose modeliuose. Galima įsigyti papildomų saugos funkcijų, pavyzdžiui, aklosios zonos stebėjimo sistemą, taip pat technologijų paketą, į kurį įeina adaptyvioji kruizo kontrolė, įspėjimas apie susidūrimą su automatiniu stabdymu (kuris sutrumpina stabdžių reakcijos laiką, prispausdamas stabdžių trinkeles prie stabdžių diskų), įspėjimas apie vairuotojo nuovargį (kuris stebi įvairius veiksnius, įskaitant vairuotojo veidą, kad nustatytų, ar vairuotojas snaudžia) ir įspėjimas apie išvažiavimą iš eismo juostos.

Volvo XC70 vairavimas

2010 m. Volvo XC70 važiuoja sklandžiai ir rafinuotai, kaip ir pridera aukščiausios klasės automobiliui. Tačiau nesitikėkite, kad važiuosite smagiai, nes dėl lengvo vairo mechanizmo, didelio kėbulo posvyrio ir aukštesnio svorio centro XC70 yra mažiau judrus nei ankstesni Volvo automobiliai. Nepaisant to, XC70 yra gerokai mažesnis už daugumą krosoverinių visureigių, todėl jis yra manevringesnis ankštose vietose. Bazinio šešių cilindrų variklio pagreitis yra vangus ir gana grubus, kaip premium markės automobiliui. 

Volvo XC70 interjeras

Galimos matinės medžio ir odos apdailos detalės išties pagražina griežtą XC70 aplinką. Tačiau bet kuriuo atveju XC70 salonas – tai modernaus švediško stiliaus pavyzdys su Volvo firminiu skydeliu ir meistriškai suprojektuotais valdikliais. 2010 m. Volvo patobulino pasirenkamos navigacijos sistemos grafiką ir meniu struktūrą, tačiau sistema vis dar yra nepatogi naudoti dėl sunkiai naudojamos sąsajos, kurią sudaro ant vairo sumontuoti mygtukai ir rankinis nuotolinio valdymo pultelis, dubliuojantis valdiklius.

Priekinės XC70 sėdynės yra vienos geriausių šioje klasėje, nes jose galima pasiekti retą chiropraktikų patvirtinto komforto ir kūną prilaikančios atramos derinį. Galinės sėdynės taip pat patogios, nors vietos kojoms galbūt šiek tiek trūksta. 40/20/40 dalimis sulankstomas sėdynių atlošas padidina XC70 universalumo rodiklį, taip pat kaip ir galimos integruotos kėdutės.

2010 m. Volvo XC70 modeliai

2010 m. Volvo XC70 – tai penkių keleivių universalas, kurį galima įsigyti 3.2 AWD ir T6 AWD apdailos lygiais. Į standartinę 3.2 modelio įrangą įeina 40 cm lengvojo lydinio ratlankiai, priekiniai ir galiniai rūko žibintai, kruizo kontrolė, dviejų zonų automatinė klimato kontrolė, 40/20/40/40 padalinta galinė sėdynė, aštuonių krypčių elektra valdoma vairuotojo sėdynė su atminties funkcijomis, pakreipiamas ir atlenkiamas vairas, neopreną primenantys Tricotec apmušalai, automatiškai užtamsinamas galinio vaizdo veidrodėlis, Bluetooth ir aštuonių garsiakalbių stereogarsiakalbis su CD grotuvu, pagalbine garso jungtimi ir iPod/USB garso sąsaja. Į Premium paketą įtrauktas stoglangis, odiniai apmušalai, aštuonių krypčių elektra valdoma keleivio sėdynė ir medžio apdaila. 

Į T6 AWD paketą įtraukta Premium paketo įranga (be stoglangio), taip pat variklis su turbokompresoriumi, 46 cm ratlankiai ir patobulinti matuokliai.

Jei norite daugiau įrangos, galite rinktis Climate paketą, į kurį įtraukiamos šildomos priekinės sėdynės, šildomi priekinio stiklo plovimo purkštukai, automatiniai valytuvai ir aukšto slėgio priekinių žibintų plovikliai. Į šį paketą įtrauktos šildomos galinės sėdynės, skirtos modeliams be integruotų sėdynių su stiprintuvais. Į Convenience paketą įtraukti priekiniai ir galiniai parkavimo jutikliai, elektra valdomos galinės durys, galinis užtamsintas stiklas ir bagažinėje esantis maisto prekių maišelio laikiklis. Technology paketas suteikia daugiau: adaptyvioji kruizo kontrolė, įspėjimo apie susidūrimą sistema, atstumo įspėjimo sistema, įspėjimo apie vairuotojo neatidumą sistema ir įspėjimo apie nukrypimą nuo eismo juostos sistema. Multimedia paketas prideda navigacijos sistemą ir 12 garsiakalbių Dynaudio erdvinio garso stereogarsiakalbį su palydoviniu radiju ir galinių sėdynių ausinių lizdais bei valdikliais. Atskiros pasirinktys: integruotos galinės sėdynės, įspėjimo apie akląsias zonas sistema ir užvedimas/įėjimas be raktelio.

Šaltinis: edmunds.com