2014-2020 m. BMW i8: išlaidos, faktai ir skaičiai

2014-2020 m. BMW i8: išlaidos, faktai ir skaičiai
Photo by Eder Nunez / Unsplash

2014-2020 m. BMW i8 buvo vienas unikaliausių ir įdomiausių kada nors sukurtų iš tinklo įkraunamų hibridinių prabangių sportinių automobilių, pasižyminčių tiek degalų naudojimo efektyvumu, tiek našumu.

Permainos yra sunkios. Net jei galiausiai ir akivaizdžiai teigiamas, sunku pradėti daryti dalykus naujai, kai jie taip ilgai buvo daromi tam tikru būdu, ir automobilių pasaulis nėra kitoks. Tačiau, kai iškastinio kuro mažėja, supratome, kad elektromobiliai yra ateities kelias.

Daugelį metų susidūrus su ekologiškais, bet skausmingai neįdomiais automobiliais, tokiais kaip Toyota Prius ir Nissan Leaf, idėja, kad elektrinis automobilis taip pat gali važiuoti greitai ir gerai atrodyti, prigijo kaip pirmasis iPod'as. Taigi, 2012 m. stebėję, kaip pasirodė egzotiškai atrodantis, bet nelemtas Fisker Karma, o 2013 m. pasirodžius Tesla Model S, BMW nusprendė išbandyti savo inžinierius ir dizainerius ir paprašė jų sukurti geriausią iš tinklo įkraunamą hibridinį prabangų sportinį automobilį. Jie mums pateikė naujovišką, jaudinantį ir kvapą gniaužiantį i8.

Iš išorės i8 atrodo tarsi kažkas, ką Holivudas būtų sugalvojęs vaidinti filme „Atgal į ateitį“. Arba tai, arba BMW žemai nuleisto, į žemę nukreipto erdvėlaivio versija. Net ir tada, kai kyla mintis, kad tai, ką mato jūsų akys, iš tiesų yra automobilis, kuo daugiau sužinote apie i8, tuo labiau jis ima vėl suktis galvoje. Nesvarbu, ar tai būtų neįtikėtinai jaudinančios dvivėrės žirklinės durys, ar gausus anglies pluošto kiekis viduje ir išorėje, ar net sudėtingas hibridinis jėgos agregatas, i8 tebėra tam tikra automobilinė mįslė. Tačiau kaip ir bet koks sudėtingas galvosūkis ar žaidimas, kai pradedi jį geriau suprasti, jis tau tampa vis mielesnis.

i8 variklio galia gaunama iš kelių šaltinių. Užvedus i8, pirmiausia pradeda veikti priekyje sumontuotas 129 arklio galių elektros variklis (pasiskolintas iš BMW i3), kuris suka priekinius ratus ir išvysto 141 arklio galią bei 184 sūkio pėdų sukimo momentą. Šis elektrinis variklis gali veikti savarankiškai iki 75 MPH arba tol, kol bet kuriuo važiavimo momentu paprašysite i8 suteikti maksimalią galią. Tuomet įsijungia viduryje sumontuotas 1,5 l DOHC turbininis ir tarpinio aušinimo 3 cilindrų variklis (pasiskolintas iš Mini modelio), kuris kartu su kitu elektriniu vidurio varikliu sukuria dar 228 arklio galių ir 226 sūkio pėdų sukimo momentą.

BMW i8 iš viso išvysto 369 arklio galias

2014-2017 m. modeliuose elektros varikliai naudojo 7,1 kWh akumuliatorių. 2014-2017 m. modelyje buvo naudojamas galingesnis 11,6 kWh akumuliatorių paketas, o tobulėjant technologijoms, paskutinius dvejus metus i8 modelyje atsirado galingesnis 11,6 kWh akumuliatorių paketas. Bendra 7,1 kWh baterijos automobilių galia siekė 357 arklio galias ir 420 sūkio pėdų sukimo momentą, o didesnių baterijų automobiliai iš viso išvystė 369 arklio galias ir tą patį 420 sūkio pėdų sukimo momentą.

Priekinio elektrinio variklio galia perduodama per 2 laipsnių automatinę pavarų dėžę, o viduryje sumontuotų dujinio ir elektrinio variklių galia perduodama per 6 laipsnių automatinę pavarų dėžę, turinčią rankinio perjungimo režimą. Toliau i8 naudojama išmanioji visų varančiųjų ratų sistema, kuri nuolat reguliuoja ir paskirsto sukimo momentą ratams, turintiems geriausią sukibimą.

i8 gali būti varomas priekiniais, galiniais arba visais ratais

i8 turi tris skirtingus važiavimo režimus, kurių kiekvienas pasižymi savitu charakteriu. Komforto režimas leidžia važiuoti visiškai elektriniu režimu, kol baterija beveik išsikraus, tuomet į pagalbą pasitelkiamas dujinis variklis. ECO Pro režimas reguliuoja kiekvieną pavaros sistemą ir perjungimo taškus, kad i8 būtų kuo efektyvesnis. Sportinis režimas leidžia i8 maksimaliai išnaudoti visą turimą galią ir sukimo momentą, o vairo mechanizmas ir pakaba gerokai sustiprėja ir tampa itin jautrūs. Sportinis režimas taip pat leidžia stabdžiams ir akceleratoriui prireikus regeneruoti akumuliatoriaus energiją. Priklausomai nuo to, kokiu režimu važiuojate, i8 gali perjungti priekinių (tik elektra varomas), galinių (tik dujomis varomas) ir visų varančiųjų (kombinuotas) ratų pavarą, taip suteikdamas dar vieną priežastį išsiskirti savo unikalumu.

BMW i8 nuo 0 iki 100 km/h gali įsibėgėti per 4,4 sekundės

Nors daugelis cinikų (pagrįstai) pabrėžia, kad i8 neprilygo kitiems egzotiškai atrodantiems hibridiniams automobiliams, tokiems kaip antros kartos Acura NSX, LaFerrari ar Porsche 918, BMW nekėlė sau tikslo sukurti greičiausią kada nors pasaulyje matytą iš tinklo įkraunamą automobilį. Vis dėlto, kai i8 nebuvo lyginamas su itin retais hiperautomobiliais, jis buvo labai greitas. Beveik 400 arklio galių ir vos 1580 kilogramų svoris (pridėkite apie 62 kilogramus, jei norite roudsterio), galios ir svorio santykis lengvai patvirtina šį teiginį. Nuo 0 iki 100 km/h i8 įsibėgėjo per 4,4 sekundės ir pasiekė elektronikos ribojamą 250 km/h maksimalų greitį, kuris buvo lengvai pasiekiamas dėl labai mažo pasipriešinimo pasipriešinimui koeficiento (Cd) - tik 0,26 kupė ir 0,28 rodsteriui.

Kaip ir daugumos hibridinių automobilių atveju, kartais įspūdingiausias šių automobilių našumas būna degalinėje. Tačiau i8 nėra vienas iš tokių automobilių. Tai nereiškia, kad jo degalų sąnaudos yra blogos, veikiau tai, kad jo našumas yra pagrindinis pramogų šaltinis. Santykinai taupus Bimmer sugeba pasiekti 11 km/l kombinuotą miesto ir greitkelio rodiklį ir labai gerą 29 km/l dujų ir elektros derinį. Žinoma, kaip ir visų sportinių automobilių atveju, vairavimo stilius gali turėti didelės įtakos degalų sąnaudoms.

Puikus i8 svorio pasiskirstymas 50/50      

Kai išsiaiškinate durų arką, jus pasitinka didelė slenkstinė siena, prie kurios prireikia šiek tiek laiko priprasti. Sėdynės pasislenka link automobilio centro, nors ir ne taip smarkiai kaip McLaren F1, tačiau pakankamai, kad padėtų išlaikyti itin žemą i8 svorio centrą ir puikų 50/50 svorio pasiskirstymą. Nors niekas niekada nekalbės, kad i8 yra praktiškas, interjeras yra gražiai dekoruotas pliušine oda ir sportinėmis sėdynėmis. Informacijos ir pramogų centras turi navigaciją ir naudoja BMW iDrive sistemą, o plati centrinė konsolė atrodo šiek tiek plati, tačiau joje yra daug vietos įvairiems smulkiems daiktams susidėti.

Nors jei norite supakuoti daugiau nei vieną ar du krepšius, i8 gali būti šiek tiek sudėtinga, nes galinėje bagažinėje yra negilus dugnas (vienas iš viduryje esančio variklio išdėstymo pavojų) ir gilus skyrius, kuriame galiausiai yra tiesiog penki kubiniai pėdsakai krovinių. Tačiau jei pasirinksite kupė, prireikus bagažui galėsite panaudoti likusias galines sėdynes. Kai buvo naujas, BMW siūlė anglies pluošto Louis Vuitton bagažo komplektą, specialiai pagamintą taip, kad tilptų į itin unikalią i8 bagažinę, tačiau tai būtų kainavę 20 000 JAV dolerių. Už tokią kainą pinigus geriau išleisti už Roadsterį ir nusipirkti drabužius, kai jį įsigysite.

Šaltinis: hotcars.com