Naudoto Land Rover Freelander 2006-2014 apžvalga

Naudoto Land Rover Freelander 2006-2014 apžvalga

Koks yra naudotas Land Rover Freelander?

Originalus Land Rover Freelander buvo geriausiai parduodamas ir komerciškai labai sėkmingas visoje Europoje, tačiau ši antrosios kartos versija buvo didelis žingsnis aukštyn mažiausiam britų bendrovės produktui. Iš vidaus ir iš išorės jis atrodė išmanesnis, todėl pirmą kartą galėjo pasipriešinti tokiems premium klasės automobiliams kaip BMW X3 ir Audi Q5.  

Populiariausias variklis – 2,2 l TD4 dyzelinis variklis, išvystantis 157 AG ir suteikiantis Freelanderiui neblogas eksploatacines savybes. Jei ne, buvo ir 190 AG to paties variklio versija SD4, kuri komplektuojama su šešių laipsnių automatine pavarų dėže. Taip pat trumpai buvo galima įsigyti 231 AG 3,2 l šešių cilindrų benzininį 3,2 l variklį (buvo galima įsigyti iki 2008 m.), kuris buvo gana greitas, tačiau už šią privilegiją teks brangiai sumokėti prie degalinių. Galima įsigyti įvairių naudotų Freelanders modelių, o baigiantis jų gyvavimo laikui pasirodė daugybė specialių versijų. Tačiau dauguma parduodamų automobilių yra S, GS, SE, XS arba aukščiausios klasės HSE. S modelių vidus šiek tiek per daug skurdus, kad būtų patogus, tačiau GS versijos yra geresnės – jose yra kruizo kontrolė, galiniai parkavimo jutikliai ir priekiniai rūko žibintai. SE modeliuose yra šildomos sėdynės, o XS modeliuose – iš dalies odinės sėdynės, elektra reguliuojamos vairuotojo ir keleivio sėdynės ir priekiniai parkavimo jutikliai. Aukščiausios klasės HSE Freelanders sėdynės yra visiškai odinės ir turi palydovinę navigaciją.

Šis antros kartos Freelander taip pat įėjo į istoriją, nes tapo pirmuoju Land Rover gaminiu, parduodamu su priekiniais varomaisiais ratais; 2008 m. į gamą įtrauktas ekonomiškas eD4 modelis, kuris pastebimai sumažina degalų sąnaudas. Be to, jis nėra toks nenaudingas sudėtingomis sąlygomis, kaip galima tikėtis, nes variklis sveria daugiau nei varantieji ratai.

Dauguma Freelanders yra varomi visais keturiais ratais ir juose įrengta išmanioji „Terrain Response“ sistema (išskyrus S versijas), kuri reguliuoja įvairius automobilio parametrus, kad padėtų važiuojant bekele. Jei Land Rover turi geras padangas, jis turėtų nuvažiuoti toliau nei dauguma kitų nuo praminto kelio. Kai grįšite į asfaltuotus kelius, pastebėsite, kad posūkiuose kėbulas labai linksta. Tačiau Freelander gerai sukimba ir važiuoja labai patogiai. Vėjo keliamas triukšmas gali kelti problemų važiuojant dideliu greičiu, tačiau tai vis tiek atpalaiduojantis automobilis, kuriuo galima leistis į ilgą kelionę.  

Tiesa, interjero plastmasės nėra tokios prabangios kaip šiuolaikinių  Audi ir BMW, tačiau jos daug geresnės nei originaliuose automobiliuose naudotos plastmasės. Priekyje daug vietos galvai ir kojoms, o aukštai esanti sėdynė suteikia puikų vaizdą į priekį virš variklio dangčio. Tačiau suaugusiesiems nepatiks sėdėti ant galinių sėdynių, nes ten nėra daug vietos kojoms. Suoliukas bent jau sumontuotas gana aukštai, kad gerai matytųsi pro priekines sėdynes. Taip pat gaila, kad Freelander bagažinė tokia maža.

 Kiek kainuoja eksploatuoti Land Rover Freelander?

Priklausomai nuo modelio, degalams galite išleisti daug. Po 2010 m. pagaminti automobiliai paprastai yra taupesni už ankstesnius, ypač priekiniais ratais varoma versija su šiek tiek modifikuotu dyzeliniu varikliu; oficiali kombinuota ekonomija – 47,2 min-1. Tačiau keturiais ratais varomi modeliai nėra tokie taupūs; ankstyvojo 2.2 dyzelinio variklio ekonomiškumas turėtų būti 37,7 mlrd. Vėlesni modeliai su „Stop-Start“ sistema (žymimi TD4-e) yra geresni ir sunaudoja 41,3 % degalų.

3,2 l benzininio variklio geriau vengti. Nors jis veikia sklandžiai, geriausiu atveju iš jo išvysite 107 km/l.

CO2 emisijos

Geriau nesirinkite 3,2 benzininio variklio, nes jis išskiria net 265 g/km CO2. Skirta labai pasiturintiems...

Mažiausiai CO2 išmetama priekiniais ratais varomame Freelander, kuris išmeta tik 158 g/km. Ankstyvieji visais keturiais ratais varomi dyzeliniai varikliai išmetė 194 g/km, tačiau atnaujintame TD4-e šis rodiklis sumažėjo iki 179 g/km.

Automatinė pavarų dėžė gali gerokai padidinti išmetamo CO2 kiekį, todėl prieš pirkdami patikrinkite.

Patarimai pirkėjams

 Ko turėčiau ieškoti naudotame Land Rover Freelander?

Nors tik nedaugelis Freelandero modelių kada nors bus rimtai naudojami bekelėje, verta patikrinti, ar nėra galimų kėbulo pažeidimų.

Reikia atidžiai patikrinti, ar Freelander salone nėra atsilaisvinusių ar pažeistų plokščių, o papildomai įsigyjamų odinių sėdynių siūlės neretai būna suskilinėjusios.

Freelander naudojama DVD pagrindu veikianti palydovinės navigacijos sistema, kuri yra lėtesnė nei naujesnės kietojo disko ar SD kortelių sistemos, o DVD reikia reguliariai keisti, kad būtų užtikrinta, jog ji yra naujausia.

Iš po automobilio galo sklindantis silpnas dunksėjimas gali reikšti, kad kilo problemų su galiniu diferencialu, o jo keitimas gali kainuoti daugiau nei 1141 eurų. Gali susidėvėti galinių ratų guoliai, kurių keitimas kainuoja apie 399-456 eurų už kiekvieną. Gali sugesti vairo stiprintuvo siurbliai, o tai gali kainuoti 11140 eurų, jei reikės keisti krumpliaratį. Atrodo, kad Freelander yra ypač linkęs susidurti su pakabos ir vairo mechanizmo slydimo suvedimo problemomis, todėl padangos dėvisi pernelyg ilgai ir netolygiai. Taip pat gali susidėvėti antiroloninių statramsčių kritimo jungtys, todėl jei bandomojo važiavimo metu automobilis jaučiasi ne visai tiksliai, greičiausiai tai yra priežastis.

Yra buvę pranešimų apie kartais pasitaikančias dyzelinių Freelanders variklių alyvos išleidimo vamzdžio ir degalų purkštukų problemas, kai automobilyje tvyrantis kvapas yra purkštukų gedimo požymis, tačiau paprastai tai būna palyginti nebrangus purkštukų ploviklių remontas.

Elektros sistemose gali atsirasti gedimų, ypač signalizacijos sistemoje ir (pasirinktinai) automatiniuose priekinio stiklo valytuvuose. 

Pasirenkamas šildomas priekinio stiklo mechanizmas gali būti pažeistas akmenų nuolaužų ir dažnai pakeičiamas pigesniu, neoriginaliu, nešildomu gaminiu. 

Mūsų rekomendacijos 

Kurį naudotą Land Rover Freelander turėčiau pirkti?

 Variklis

Nepaisant to, kad 2.2 TD4-e variklis yra varomas keturiais ratais, jis pasižymi geromis degalų sąnaudomis, ypač po 2010 m. pasirodžiusiuose modeliuose, kuriuose buvo atlikta nemažai nedidelių mechaninių patobulinimų, siekiant pagerinti efektyvumą. Taigi tai daug geresnis pasirinkimas nei vienintelis siūlomas benzininis variantas – 3,2 l variklis, kuris yra tiesiog per daug ištroškęs.

Ieškantys šiek tiek geresnio ekonomiškumo turėtų rinktis priekiniais ratais varomą eD4, kuriame taip pat yra variklio Stop-Start funkcija, taupanti degalus eisme, tačiau ji nėra tokia paplitusi.

 Specifikacijos

Iš esmės mes rinktumėmės XS, nes už nedidelę sumą gausite daug įrangos.

 Alternatyvos

Kokias naudoto Land Rover Freelander alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Per Freelanderio pardavimo laiką aukščiausios klasės visureigių rinka greitai išsiplėtė, todėl yra daug, labai daug konkurentų.

Su juo glaudžiai susijęs Volvo XC60 – tai automobilis, kurio dalys yra iš tos pačios Ford šeimos dalių dėžės. Jis panašus į erdvų ir atrodo brangesnis tiek iš išorės, tiek viduje, tačiau yra kur kas mažiau pajėgus bekelėje.

Tais pačiais metais, kai pasirodė Freelander 2, buvo pradėta prekiauti antrosios kartos Hyundai Santa Fe, ir nors jis neturi aukščiausios klasės ženklelio, vis tiek yra puikus automobilis, gerai pagamintas ir patikimas, be to, jame yra septynios sėdimos vietos.

2009 m. Audi į rinką įžengė su Q5, kuris, nors ir brangesnis už Freelander, apskritai yra labai geras automobilis. Tik atidžiai rinkitės, jei perkate ankstyvą pavyzdį, nes jo pavarų dėžė gali būti standesnė, o važiavimas – kietesnis.

Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į BMW X3, nes jis šiek tiek praktiškesnis už Freelander, efektyvesnis ir greitesnis, be to, turi daug gražesnį interjerą su puikia informacijos ir pramogų sistema.

Šaltinis: whatcar.com