2016 m. MINI Cooper apžvalga

2016 m. MINI Cooper apžvalga
Photo by Devon Janse van Rensburg / Unsplash

2016 m. Mini Cooper kabrioletas, kurį anksčiau buvo galima įsigyti kaip paskutinės kartos hečbeko versiją, yra atnaujintas ir turi naują kėbulo stilių bei variklių pasirinkimą. Taip pat šiek tiek pakeistos į pasirenkamųjų komplektų paketus įtrauktos funkcijos.

Privalumai

+ Visuose turimuose varikliuose dera veržlumas ir ekonomiškos degalų sąnaudos

+interjeras atrodo stilingai ir prabangiai.

Trūkumai

–Važiavimas gali būti kietas ir drebantis, ypač su didesnėmis padangomis

–brangesnis nei dauguma konkurentų.

Subkompaktinių automobilių klasėje yra transporto priemonių, kurias lengva vairuoti perpildytuose miestų centruose, kurios pasižymi puikiomis degalų sąnaudomis ir nedaug kenkia kišenei. Tačiau smagumo dažnai trūksta. 2016 m. Mini Cooper Hardtop sukurtas tam, kad perrašytų šią istoriją. Nors jis brangesnis už daugumą konkurentų, šis BMW sukurtas automobilis suteikia daug vertės dėl savo energingo vairavimo patirties ir aukščiausios klasės charakterio.

Rinkdamiesi Cooper, galite rinktis vieną iš trijų galimų variklių. Ankstesniais metais bazinis variklis buvo gana silpnas, tačiau naujausias trijų cilindrų variklis su turbokompresoriumi yra stebėtinai veržlus, taupiai naudoja degalus ir yra puikus pasirinkimas daugumai pirkėjų. Be abejo, dar vienas Cooper skiriamasis bruožas – manevringas valdymas, o jo siūlomų funkcijų ir personalizavimo galimybių sąrašas yra neprilygstamas.

Žinoma, yra keletas priežasčių, dėl kurių pirkėjai gali norėti apsvarstyti ką nors kita. Sportinis Mini Cooper valdymas sumažina važiavimo komfortą, ypač kai sumontuoti didesni ratlankiai ir padangos. Kaip minėta, Cooper taip pat yra brangesnis už kitus subkompaktiškus automobilius, o pridėjus visas tas šaunias parinktis, padėtis tik blogėja kainos atžvilgiu.

Jei ieškote pigesnio subkompaktinio automobilio, kuris vis dar pasižymėtų puošnumu, apžiūrėkite įprastą Ford Fiesta arba galingą ST versiją. Fiesta yra šiek tiek didesnė už Mini, o ST išvysto panašią galią kaip Cooper S, nors Fordas negali prilygti Mini prabangos įspūdžiui. Verta atkreipti dėmesį ir į asmeninį Fiat 500, nes jį, kaip ir Mini, galima įsigyti su įvairiais varikliais ir individualizuotomis galimybėmis. Didinant dydį, labai rekomenduojami Ford Focus/Focus ST, Scion FR-S ir Volkswagen Golf/GTI. Tačiau apskritai Mini Cooper yra puikus pasirinkimas pirkėjams, norintiems įsigyti subkompaktinį automobilį, kuris gerokai pranoksta kasdienybę.

Veikimas ir degalų sąnaudos

Nepriklausomai nuo variklio ar durų skaičiaus, 2016 m. Mini Cooper standartinėje komplektacijoje yra šešių laipsnių mechaninė pavarų dėžė (su pagalbine užvedimo įkalnėje funkcija ir automatiniu apsukų derinimu, kad pavarų perjungimas būtų sklandus ir paprastas), o šešių laipsnių automatinė pavarų dėžė (taip pat su apsukų derinimu) yra pasirenkama. Kad automobilis taupytų degalus, automatinė Stop-Start funkcija išjungia variklį, kai automobilis stovi

Bazinis variklis yra 1,5 l trijų cilindrų variklis su turbokompresoriumi, išvystantis 134 arklio galias. Atliekant bandymus, dviejų durų automobilis su automatine pavarų dėže nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėjo per 7,4 sekundės. Tai greitas laikas, kuris subkompaktinių automobilių klasėje nusileidžia tik Ford Fiesta ST. Degalų ekonomija taip pat įspūdinga, ypač atsižvelgiant į turimą našumą – EPA duomenimis, dviejų durų automobilis su mechanine pavarų dėže išvysto 13.6 km/l kombinuoto įvažiavimo (11.9 mieste/16.5 greitkelyje), o keturių durų automobilis su mechanine pavarų dėže – 14 km/l kombinuoto įvažiavimo (12.3 mieste/16.5 greitkelyje).

Cooper S varomas 2,0 l keturių cilindrų variklio su turbokompresoriumi, kuris išvysto 189 arklio galias. Mūsų bandymų metu keturių durų S su automatine pavarų dėže nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėjo per 6,3 sekundės (tik šiek tiek lėčiau nei VW Golf GTI). Rankine pavarų dėže aprūpintas kabrioletas buvo šiek tiek lėtesnis – 6,8 sekundės. Apskaičiuota, kad abiejų kėbulo tipų degalų sąnaudos su automatine pavarų dėže yra 12.3 km/l (11/14), o su mechanine – 11.4 km/l (9.7/14).

Saugumas

Standartinės 2016 m. Mini Cooper saugos priemonės: stabdžių antiblokavimo sistema, stabilumo ir traukos kontrolė, priekinių sėdynių šoninės oro pagalvės, priekinės kelių oro pagalvės ir viso ilgio šoninės užuolaidinės oro pagalvės. Galiniai parkavimo jutikliai ir galinio vaizdo kamera yra papildoma įranga.

Atlikus susidūrimo bandymus, dviejų durų Cooper gavo keturias iš penkių galimų žvaigždučių už bendrą apsaugą, keturias žvaigždutes už bendrą apsaugą nuo priekinių smūgių ir keturias žvaigždutes už bendrą apsaugą nuo šoninių smūgių.

Atliekant stabdymo bandymus, keli Mini Coopers su vasarinėmis padangomis sustojo iš 100 kilometrų per valandą greičio nuvažiavę 34-35 metrų atstumu. Šis stabdymo kelias yra geras klasei, tačiau, atsižvelgiant į vasarines padangas, šiek tiek neįtikinantis.

Vairavimas

2016 m. Mini Cooper maža erdvė, žemas svorio centras ir nedidelis svoris užtikrina puikias valdymo savybes, todėl šį automobilį smagu vairuoti, nesvarbu, koks variklis jį varo. Net ir važinėdamas po miestą jis jaučiasi žaismingas ir patrauklus, o parkavimasis ankštose vietose yra vienas malonumas. Važiuodamas vingiuotais keliais, Cooper jaučiasi pasitempęs ir atkaklus, su retu entuziazmu siekdamas sukibimo. Jis nėra toks dinamiškas ir subalansuotas kaip galine pavara varomas Scion FR-S, tačiau kitais atžvilgiais tai yra vienas geriausiai valdomų automobilių už tokią kainą.

Mainais už jaudinančią vairavimo dinamiką yra kietas važiavimas, kuris, kai užsakomi didesni ratai, tampa šiurkštus. Visi kėbulo tipai važiuojant greitkeliu važiuoja palyginti tyliai, nors girdėjome, kad salono panelės girgžda ir girgžda per stiprius nelygumus, ypač kabriolete.

Bazinis variklis suteikia įspūdingą galią, turint omenyje jo nedidelį dydį. Jis šiek tiek praranda pagreitį esant aukštesniems sūkių dažniams, tačiau daugumai vairuotojų tai labai patikimas pasirinkimas. Abu keturių cilindrų varikliai su turbokompresoriumi leidžia Mini smogti aukščiau už savo klasę ir neatsilikti nuo didesnių automobilių, tokių kaip Ford Focus ST ir Volkswagen Golf GTI.

Interjeras

Įsėdę į 2016 m. Mini Cooper rasite saloną, kurio medžiagos yra aukštesnės kokybės nei kitų subkompaktinių automobilių. Dureles ir prietaisų skydelį dengia minkštas lietimui jautrus plastikas, kuris gali būti pritaikytas keliomis skirtingomis apdailos dangomis. Apšvietimas ant durų keičia spalvą priklausomai nuo pasirinkto važiavimo režimo.

Mini valdikliai lengvai pasiekiami, o apatinėje centrinės panelės dalyje esantys perjungikliai yra šaunus akcentas. Tačiau vis dar yra keletas ergonominių problemų (taip, tai vis dar Mini automobilis!), pavyzdžiui, trukdo centrinis porankis, kai jis nuleistas, o aukštesniems vairuotojams trūksta matomumo pro priekinį stiklą. Kabrioleto stori statramsčiai ir mažas galinis langas taip pat trukdo matomumui iš galo, todėl rekomenduojame nuimti galinių sėdynių galvos atramas, jei vežate tik vieną keleivį. 

Kalbant apie kabrioleto stogą, paspauskite ir palaikykite atrakinimo mygtuką raktelyje arba naudokite automobilyje esantį perjungiklį minkštam stogui valdyti. Vieną kartą palaikykite, kad atsidarytų virš priekinių sėdynių keleivių galvų esanti erdvė ir būtų sukurtas stoglangio efektas, o kitą kartą atleiskite ir palaikykite, kad būtų galima važiuoti po atviru dangumi. Viršutinis dangtis sulankstomas ant bagažinės, o ne į ją, todėl yra nedidelis iškilimas, kuris trukdo žiūrėti tiesiai atgal.

Mums patinka lengvai nuskaitomi Cooper prietaisai, o siūlomas centrinis ekranas išsiskiria įmantriu funkcijų rinkiniu ir itin ryškia grafika. Panašiai kaip BMW iDrive, ekranas valdomas centrinėje konsolėje esančia valdymo rankenėle. Prireikia šiek tiek laiko išmokti ja naudotis, o rankenėlės vieta šiek tiek nepatogi, tačiau apskritai tai išsami ir labai naudinga sistema.

Priekinės Cooper sėdynės užtikrina tvirtą atramą ir idealią vairuotojo padėtį. Tačiau nesvarbu, ar pasirinksite dviejų, ar keturių durų versiją, galinių keleivių erdvė yra gana ankšta. Net ir dviejų durų automobilio rodikliai iš tikrųjų nėra baisūs subkompaktinių automobilių klasei, o kaip sužinojome atlikę 2014 m. Mini Cooper testą, dėl savo skardinės formos automobilis yra universalesnis, nei galite pagalvoti. Bagažinė yra gana maža.

Šaltinis: edmunds.com