2018 Dodge Charger apžvalga

2018 Dodge Charger apžvalga
Photo by Richard Guillory / Unsplash

Privalumai

+ Daug galingų variklių, įskaitant 707 AG Hellcat;

+ Daugybė apdailos lygių ir funkcijų, kurias galima pritaikyti asmeniniams poreikiams;

+ Jutiklinio ekrano technologija yra viena geriausių ir patogiausių vartotojui;

+ Į našumą orientuoti modeliai gali būti stebėtinai sportiški.

Trūkumai

– Mažiau erdvus ir rafinuotas interjeras nei ramesnių konkurentų;

– Nuožulni stogo linija trukdo matomumui ir įlipimui ant galinių sėdynių;

– Dėl V8 variklių nuolat važinėsite į degalines.

Kas naujo

2018 m. Dodge Charger pakeitė kai kurių apdailos lygių pavadinimus ir kai kurias standartines funkcijas. Visais ratais varomi modeliai dabar vadinami GT, o bazinis modelis pervadintas į SXT ir dabar turi 18 cm jutiklinį ekraną su Apple CarPlay ir Android Auto. Galinio vaizdo kamera ir galiniai parkavimo jutikliai yra standartinė visų modelių įranga. SRT Hellcat modifikacijos pasižymi nauju grotelių dizainu ir nauja ratų bei stabdžių apkabų apdaila.

Neprivalote įsigyti moderniausio, ekonomiškiausio, rafinuočiausio ar nuobodžiausio sidabrinio automobilio. Tam galite rinktis geresnius Buick, Kia ar Toyota variantus. Vietoj to galite įsigyti nepajudinamą amerikietišką sedaną, pasižymintį didžiule galia, įžūliu stiliumi ir gausybe pritaikymo būdų.

Charger nėra protingas automobilis protingiems vairuotojams. Jis skirtas vairuotojams, kurie nori turėti kietai atrodantį automobilį, skleidžiantį gerus garsus ir gaminamą tokiomis įdomiomis spalvomis kaip Go Mango, Maximum Steel ir White Knuckle. Tai automobilis vairuotojams, kurie trokšta galios.

Tačiau Charger vis tiek yra praktiškas. Keturios durys, erdvus salonas ir daugybė saugos priemonių leidžia jį pagrįstai rinktis šeimai. Platus standartinių ir papildomų patogumų asortimentas leidžia pritaikyti Chargerį pagal skonį. Jei dažnai važinėjate slidžiomis sąlygomis, Charger galima įsigyti net su visų varančiųjų ratų pavara. 

Pažymėtina, kad 2018 m. Dodge Charger buvo išrinktas vienu iš geriausių Edmunds AWD sedanų, o 2018 m. Dodge Charger SRT Hellcat – vienu iš geriausių 2018 m. sportinių sedanų.

Ekspertų įvertinimas

7.4 / 10

Nepajudinamas amerikietiškas našus sedanas, pasižymintis didžiule galia ir įžūliu stiliumi.

Išbandyta apdaila

Kiekviena transporto priemonė paprastai būna kelių versijų, kurios iš esmės yra panašios. Šioje apžvalgoje pateikti įvertinimai pagrįsti išsamiu 2015 m. Dodge Charger R/T Scat Pack (6,4 l V8 | 8 laipsnių automatinė pavarų dėžė | RWD) bandymu.

PASTABA: Nuo šio bandymo atlikimo dabartinis Charger buvo peržiūrėtas, įskaitant dabar įprastas vairuotojo saugos priemones ir Uconnect informacinės ir pramoginės sistemos patobulinimus. Tačiau mūsų pastebėjimai dėl našumo, komforto ir naudingumo išlieka galiojantys ir šių metų Charger.

Vairavimas

8.0

Pagal savo paskirtį Charger Daytona yra nuostabus. Jis važiuoja puikiai, pakeliui skleidžia šlovingus garsus ir pasižymi geromis valdymo savybėmis. Vairo mechanizmas ir reakcija į akceleratoriaus sklendę nedideliu greičiu yra ne tokie patrauklūs, tačiau šio automobilio, kaip našumo paketo, kokybę sunku pranokti.

Pagreitis

9.0

Tai didelis ir sunkus automobilis, kuris greitai įsibėgėja. Mūsų bandymų trasoje nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą jis įsibėgėjo vos per 4,6 sekundės – tai labai įspūdinga tokiam sunkiam automobiliui. Pavaros sklandžiai persijungia tiek iš dalies, tiek visiškai užgęstant, tačiau pagreitėjimas nedideliu greičiu yra neryžtingas.

Stabdymas

9.0

Stabdymas yra puikus, ypač tokiai didelei mašinai. Pakartotinai intensyviai naudojant stabdžius, stabdžiai nenudyla. Mieste iš pradžių jaučiamas šiek tiek minkštas pedalo atsakas, tačiau trumpas stabdymo kelias įkvepia pasitikėjimo.

Vairo mechanizmas

6.5

Vairo mechanizmas yra gana gerai pasvertas, o stambus vairas gerai jaučiasi rankose, tačiau jo valdymas yra neaiškus. Važiuojant apskritai nesuprantama, ką daro padangos ir kur yra automobilio kampai. Esą sportiniame režime automobilis sustingsta, bet tai sunku pastebėti.

Valdymas

7.5

Didelio greičio posūkiuose Charger yra stebėtinai stabilus ir gerai valdo kėbulo posvyrį. Deja, tai nėra labai įtraukianti patirtis, nes nejaučiate didelio ryšio su automobiliu.

Važiavimo savybės

6.0

Jautrumas droselinei sklendei yra siaubingas įvažiuojant. Vienintelė išeitis – būti beprotiškai švelniam. Važiuojant dideliu greičiu, automobilis pakankamai manevringas, kad galėtų važiuoti siauromis miesto gatvėmis. Važiuojant ilgais greitkelio vingiais niekada netrūksta galios, todėl nuolatinis pavarų perjungimas nekelia problemų.

Komfortas

7.0

Karštomis dienomis klimato kontrolė yra efektyvi, o viduje esate gerai izoliuoti nuo kelio triukšmo. Tai geras automobilis kelionėms, tačiau galima pastebėti, kad po juo slypi sportiniai ketinimai. Kaip tokio kalibro galingam automobiliui, jis labai patogus.

Sėdynių patogumas

8.5

Didelės ir patogios sėdynės priekyje su gausiais sutvirtinimais ir didele juosmens atrama. Galinės sėdynės yra gerai suformuotos, o jų paminkštinimas taip pat tvirtas. Gerai suderintos su Charger ketinimais, šios sėdynės užtikrins komfortą ilgoje kelionėje ir išlaikys jus vietoje, kai kelias taps vingiuotas.

Važiavimo komfortas

6.0

Mieste ir greitkelyje galite pajusti beveik kiekvieną nelygumą, tačiau nemaža garso izoliacija slopina kai kurių nelygumų keliamą triukšmą. Tačiau važiavimo sąlygos posūkiuose šiek tiek nervina, nes dideli nelygumai gali smarkiai sutrikdyti valdymą.

Triukšmas ir virpesiai

6.0

Visada yra kažkoks triukšmas ar virpesys. 6,4 l variklis gražiai ūžia, tačiau ilgų kelionių metu jis vargina. Padangos taip pat šiek tiek triukšmingos virš 80 kilometrų per valandą. Viską slopina gausi garso izoliacija, kad būtų pakenčiama, tačiau tai nėra tylus salonas.

Klimato kontrolė

7.5

Karštomis dienomis oro kondicionierius veikia efektyviai, jį lengva valdyti dideliais mygtukais prietaisų skydelyje. Šildomos priekinės ir galinės sėdynės veikia gerai, kaip ir priekinių sėdynių ventiliacija. Iš pradžių kai kuriuos klimato kontrolės mygtukus jutiklinio ekrano meniu gali būti sunku surasti, tačiau laikui bėgant jų vietą išmokti nesunku.

Interjeras

7.0

Dėl labai erdvaus ir patogaus interjero Charger yra puikus, tačiau prastas matomumas ir nepatogus įlipimas ant galinių sėdynių šiek tiek pablogino rezultatą. Tačiau sėdėdami vairuotojo vietoje dauguma savininkų bus tikrai patenkinti.

Naudojimo paprastumas

8.0

Dėl Dodge lengvai naudojamos Uconnect sąsajos ir kai kurių papildomų mygtukų bei rankenėlių ant vairo ir prietaisų skydelio šis interjeras yra labai patogus naudoti. Valdiklių nereikia daug ieškoti.

Įlipimas ir išlipimas

6.5

Dėl nuožulnios galinės stogo linijos sunku įlipti ir išlipti iš galinės sėdynės nesusimušant galvos. Įsėsti į priekį nėra sunku, nes durų angos plačios, net jei vairuotojo sėdynė kai kam yra šiek tiek žemai.

Vairavimo padėtis

7.5

Vairavimo vieta gera, nes vairas yra pakreipiamas ir reguliuojamas standartiškai, o visi valdikliai pasiekiami ranka. Keletas sėdynių reguliavimų leidžia jaustis taip, tarsi būtumėte prie pat vairo, norint patirti intensyvų važiavimą lenktynių trasoje, arba atsilošti gerokai atgal, norint ilgai važiuoti greitkeliu.

Erdvumas

7.0

Interjeras, ypač priekyje, yra erdvus. Ant galinės sėdynės taip pat labai gerai telpa suaugusieji. Užtenka vietos dviem suaugusiems ir vienam vaikui gale. Jis erdvesnis už kitus dviejų durų muscle-car variantus, tačiau prilygsta daugumai vidutinio dydžio sedanų.

Matomumas

5.5

Dideli statramsčiai automobilio priekyje, viduryje ir gale trukdo matyti. Mažas galinis langas ir nuožulnus priekinis stiklas turi įtakos matomumui. Judant į priekį iš automobilio matosi palyginti gerai, tačiau važiuojant vingiuotu keliu beveik neįmanoma adekvačiai pažvelgti kampu.

Kokybė

6.5

Surinkimo kokybė yra gera, bet ne puiki. Mūsų automobilyje niekas negirgždėjo ir nesigirdėjo. Plastikiniai interjero paviršiai atrodo šiek tiek pigūs atsižvelgiant į kainą. Jei jums nereikia galingo V8, galite nusipirkti daug geresnės kokybės automobilį ir pigiau.

Talpa

6.5

Bagažinė yra vidutinė, smulkių daiktų saugykla – prastesnė, o automobilio sėdynės talpa – tik priimtina. Šis automobilis nėra puikus, kai reikia vežti visus daiktus. Žinoma, jis gali būti tinkamas šeimos automobilis kasdienėms kelionėms, tačiau už tokią kainą yra daugybė daug naudingesnių sedanų.

Mažų daiktų saugykla

6.5

Durų ir centrinės konsolės kišenės yra palyginti mažos, su gerais rūšiavimo barjerais, be to, jos sujungtos su mažais skardinės dydžio puodelių laikikliais. Ant galinių sėdynių esanti daiktadėžė taip pat ribota. Tai nėra nebūdinga šiai klasei, tačiau taip pat nėra išskirtinis dalykas.

Bagažinės erdvė

6.5

Bagažinėje yra padori krovinių erdvė. Tačiau bagažinės pakėlimo aukštis didelis, o gale erdvė gerokai susiaurėja. Tai gana vidutiniška amerikietiškiems šios klasės automobiliams, tačiau į našumą neorientuotiems vidutinio dydžio segmento konkurentams sekasi kur kas geriau.

Vaikų saugos sėdynių įrengimas

6.5

Vaikų saugos diržų tvirtinimo taškai sunkiai matomi ir pasiekiami visose trijose sėdimosiose vietose. Galinė sėdynė yra pakankamai plati, kad tilptų stambesni modeliai, o už priekinių sėdynių apskritai yra pakankamai vietos joms pritvirtinti. Tačiau dėl žemo stogo sunku įkelti sėdynę.

Technologijos

8.0

Dodge Uconnect sistema yra viena geriausių šioje klasėje. Ji greitai reaguoja į įvestis ir žaibiškai kataloguoja muzikos kolekcijas. Pasirenkama 19 garsiakalbių sistema gana smarkiai padidina kainą – mes atsisakytume šios konkrečios opcijos, tačiau valdymas balsu ir navigacija yra puikūs.

Garsas ir navigacija

7.0

Pasirenkama 19 garsiakalbių sistema skamba garsiai, o garso kokybė yra padori. Tačiau daugumai ji nebus verta priemokos nuo standartinės garso sistemos. Navigacija yra aiški ir lengvai skaitoma dideliame jutikliniame ekrane. Garso navigacijos balso pranešimai lengvai suprantami.

Išmaniųjų telefonų integracija

8.5

Uconnect sistema greitai reaguoja į įvestis, yra lengvai suprantama ir padeda greitai naršyti po medijos biblioteką. Apple CarPlay ir Android Auto yra standartinė Charger įranga, nepriklausomai nuo apdailos lygio.

Pagalbinės priemonės vairuotojui

7.5

Galinė kamera ir galiniai parkavimo jutikliai yra standartinė įranga. Technology Group prideda aklosios zonos stebėjimo funkciją, adaptyvią kruizo kontrolę, įspėjimą apie priekinį susidūrimą ir eismo juostos išlaikymo asistentą. Visos sistemos veikė gerai, be klaidingų teigiamų rezultatų.

Valdymas balsu

8.0

Valdymo balsu funkciją labai lengva išmokti, ja galima valdyti navigaciją, garsą ir prijungtus prietaisus. Uconnect sistema turi lengvai išmokstamą meniu struktūrą, jei norite, kad valdymas balsu būtų suprantamas greičiau.

Ką rekomenduojame mes?

Pradėti galima tik nuo vieno – nuo tokio V8 varikliu varomo Charger, kokį tik galite sau leisti. Svarstymus reikėtų pradėti nuo R/T modelio, kuris yra gerai aprūpintas būtiniausiomis ir prabangos detalėmis, tačiau svarbiausia – 370 AG V8 varikliu. Mes taip pat pridėtume Premium paketą dėl vairuotojo pagalbinių funkcijų ir patobulintos garso sistemos. V6 modeliai tinka, tačiau jūs neteksite didelės dalies automobilio žavesio.

2018 m. Dodge Charger modeliai

2018 m. Dodge Charger yra penkių keleivių, keturių durų sedanas, kurį galima rinktis iš beveik dešimties apdailos lygių: SXT, SXT Plus, GT, GT Plus, R/T, Daytona, R/T Scat Pack, Daytona 392, SRT 392 ir SRT Hellcat. 

SXT ir GT modifikacijos komplektuojamos su V6, o kitos – su vis galingesniais V8 varikliais, kurių viršūnė – 707 arklio galių Hellcat. Standartinė yra galinių varomųjų ratų pavara, o visų varomųjų ratų pavarą galima įsigyti GT modifikacijose. 

SXT pradedamas komplektuoti su 3,6 l V6 varikliu (292 AG), suderintu su aštuonių laipsnių automatine pavarų dėže. Standartinė įranga apima 43 cm lengvojo lydinio ratlankius, atrakinimą be raktelio, galinio vaizdo kamerą, galinius parkavimo jutiklius, elektra reguliuojamą vairuotojo sėdynę, 60/40 padalintą sulankstomą galinę sėdynę, Dodge Uconnect informacinę ir pramogų sistemą su 18 cm jutikliniu ekranu, Bluetooth, valdymu balsu, dviem USB jungtimis, išmaniųjų telefonų Apple CarPlay ir Android Auto integracija ir šešių garsiakalbių garso sistemą su palydoviniu radiju. 

Pasirenkamas Blacktop paketas prideda 50 cm ratlankius, sportiškai sureguliuotą pakabą, galinį spoilerį ir juodus stiliaus elementus. 

Atnaujinus SXT Plus, pridedami 46 cm ratlankiai, LED rūko žibintai, šildomi veidrodėliai, dviejų zonų automatinė klimato kontrolė, šildomos sportinės sėdynės, patobulinti medžiaginiai apmušalai, automatiškai užtamsinamas galinio vaizdo veidrodėlis, Uconnect su 23 cm jutikliniu ekranu, HD radijas ir patobulinta šešių garsiakalbių garso sistema. 

SXT Plus yra keletas atskirų parinkčių ir paketų, pradedant Super Track Pak, kuris padidina variklio galią iki 300 AG ir prideda daugelį aukštesniuose V8 apdailos lygiuose siūlomų našumą gerinančių funkcijų. Blacktop paketas, stoglangis, navigacijos sistema ir 10 garsiakalbių BeatsAudio garso sistema. 

Į Technology Group paketą įtraukta dauguma šiandien svarbių vairuotojo pagalbinių funkcijų, įskaitant automatines tolimąsias šviesas, adaptyviąją kruizo kontrolę, automatinius valytuvus, įspėjimą apie priekinį susidūrimą, automatinį avarinį stabdymą ir įspėjimą apie nukrypimą nuo eismo juostos bei intervenciją. 

GT modelių komplektacija panaši į SXT Plus modelių komplektaciją, išskyrus visų varančiųjų ratų pavarą. GT Plus modifikacijos papildytos tokiomis funkcijomis kaip ksenoniniai priekiniai žibintai, odiniai apmušalai, vėdinamos sportinės priekinės sėdynės, šildomos galinės sėdynės, aklosios zonos stebėjimas ir perspėjimas apie galinį skersinį eismą. 

R/T komplektacija panaši į SXT, tačiau ji turi 5,7 litro V8 variklį (370 AG), patobulintus stabdžius, sportiškai sureguliuotą pakabą, 50 cm ratlankius ir pavarų dėžės perjungimo mentes. 

R/T gali būti komplektuojamas su Plus grupe, į kurią, be kita ko, įeina ksenoniniai priekiniai žibintai, šildomos ir vėdinamos sportinės sėdynės, odiniai apmušalai, šildomos galinės sėdynės ir šildomas vairas. Pasirenkamoje Premium grupėje šie elementai pateikiami kartu su automatiniais valytuvais, elektra reguliuojamu vairu, saugos funkcijomis iš Technology Group paketo, navigacijos programine įranga, pridėta prie Uconnect sistemos, ir 10 garsiakalbių BeatsAudio garso sistema. 

Pasirinkę Charger Daytona gausite specialius R/T išorės stiliaus elementus ir interjero apdailą, dar labiau patobulintą pakabą, kaltinius lengvojo lydinio ratlankius, odinius ir imitacinius zomšos apmušalus bei daugybę funkcijų iš Plus ir Premium grupių.

R/T Scat Pack į R/T įtraukia didesnį 6,4 l V8 variklį (485 AG), Brembo aukštos kokybės stabdžius, agresyvesnius pakabos nustatymus ir aštuonių krypčių elektra valdomas priekines sėdynes. Odos ir imituojamos zomšos apmušalai yra pasirenkamieji, su jais gaunamos šildomos ir vėdinamos priekinės sėdynės bei šildomos galinės sėdynės. 

Modelyje Daytona 392 iš esmės sujungtos Daytona ir R/T Scat Pack savybės, taip pat dar labiau patobulinti stabdžiai. 

SRT 392 papildė R/T Scat Pack adaptyvią pakabą, kaltinius lengvojo lydinio ratlankius, Pirelli aukštos kokybės padangas, patobulintus Daytona 392 stabdžius, ksenoninius priekinius žibintus, aklosios zonos stebėjimo ir galinio skersinio eismo įspėjimo sistemas, visiškai odinius apmušalus, elektra reguliuojamą vairo kolonėlę, vairą plokščiu dugnu ir Uconnect navigacijos sistemą. Technology Group yra pasirenkama papildomai.

SRT Hellcat perima SRT 392 ypatybes ir prideda galingesnį V8 (707 AG), patobulintą vairo mechanizmą ir pakabos derinimą bei visas pirmiau išvardytas parinktis.

Pasirinktose Charger modifikacijose pasirinktinai galima įsigyti 19 garsiakalbių Harman Kardon garso sistemą.

Šaltinis: edmunds.com