2018 m. Mercedes-Benz S klasės apžvalga

2018 m. Mercedes-Benz S klasės apžvalga

Privalumai:

+ Didelė galia su bet kokiu pasirinktu varikliu

+ Puošnus interjeras su daugybe pritaikymo galimybių

+ Sklandus važiavimas nepriklausomai nuo kelio dangos

+Tylus salonas, izoliuojantis keleivius nuo išorinio pasaulio

Trūkumai:

– Ne taip smagu vairuoti kaip kai kuriuos konkurentus

– Abejotina kai kurių pagalbinių parinkčių vertė

2018 m. S klasės išvaizda šiek tiek atnaujinta, nes pakeisti priekiniai žibintai, grotelės, priekinis ir galinis buferiai. Viduje – atnaujinta COMAND informacijos ir pramogų sistema, standartinė belaidžio įkrovimo aikštelė ir nauja Energizing Comfort sistema, kuri sujungia įvairias automobilio funkcijas, kad vienu metu palepintų keleivius. Tarp kitų pakeitimų – naujas S 450 apdailos lygis, nauja pakabos funkcija, skatinanti kėbulo stabilumą posūkiuose, ir kelios naujos pagalbos vairuotojui sistemos.

Dabartinės kartos Mercedes-Benz S klasė įpusėjo savo gyvavimo ciklą, todėl, siekiant išlaikyti konkurencingumą su naujesniais varžovais, įprastai atliekamas atnaujinimas. 

Tarp konkurentų yra 7 serijos BMW, Porsche Panamera ir atnaujintas Audi A8. S klasė ir toliau išliktų aukščiausios klasės prabangių sedanų klasės lydere be subtilių stiliaus patobulinimų ir papildomų funkcijų. Štai kokia gera ji jau buvo.

Dabar jau yra prieinamesnis S 450 modelis. Jo V6 variklio galia yra mažesnė, palyginti su didesniu S 560 V6 varikliu, tačiau kitais atžvilgiais jis turi tokį patį išsamų funkcijų sąrašą. Naujosios pagalbos vairuotojui funkcijos nėra taip gerai įgyvendintos, kaip tikėjomės, ir ne tokios pažangios, kaip gali būti vaizduojamos, todėl esame labiau linkę atsisakyti šių parinkčių. Lieka didingas sedanas su nepriekaištingu interjeru ir sklandžiu važiavimu, kuris keleivius palaimingai izoliuoja nuo atšiauraus išorinio pasaulio. Paprastai tariant, 2018 m. Mercedes-Benz S klasė pranoksta visus lūkesčius. 

Ekspertų įvertinimas

8.4 / 10

Nors 2018 m. Mercedes-Benz S klasė susiduria su varžovais, kurie pasinaudojo naujausiais atnaujinimais, ji išlieka mūsų aukščiausios klasės prabangių sedanų sąrašo viršuje. Nedaugelis bet kokios kainos automobilių gali prilygti savo komfortu ir prabanga.

Išbandytos komplektacijos

Kiekvienas automobilis paprastai būna kelių versijų, kurios iš esmės yra panašios. Šioje apžvalgoje pateikti vertinimai pagrįsti atliktu išsamiu 2018 m. Mercedes-Benz S 450 Sedano (turbininis 3,0 l V6 | 9 laipsnių automatinė pavarų dėžė | RWD) bandymu.

Važiavimas

8.0

Prabangiam automobiliui nebeužtenka vien tik apsigaubti oda ir medžio apdaila. Šiuolaikiniai prabangūs automobiliai turi būti puikūs eismo dalyviai. S 450 būtent tai ir daro, turėdamas galingus stabdžius ir neprastą transmisiją.

Pagreitis

8.5

3,0 l V6 su dviem turbinomis yra mažiausios galios iš keturių galimų variklių, tačiau net ir šiame dideliame sedane jis yra tikrai ne prastas. Net ir važiuojant didesniu greičiu, galios yra pakankamai.

Stabdymas

8.5

Tokio lygio stabdžiai, kurių valdymo pojūtis, kontrolė ir galia paprastai būna sportiniuose automobiliuose. Universalios padangos su mažu sukibimu stabdo silpniau, tačiau rodikliai vis tiek yra gana geri dideliam automobiliui.

Vairo mechanizmas

7.5

Vairo mechanizmo svoris keičiasi priklausomai nuo važiavimo režimo, tačiau didelio skirtumo nėra. Tai nereiškia, kad jis nėra tikslus, ir S 450 galima užtikrintai vairuoti važiuojant ramiai ar dideliu greičiu.

Valdymas

8.0

Universalios padangos yra ribojantis veiksnys, nes didysis Benz pasižymi tvirta kompozicija ir padoriu balansu net tada, kai vairuojama šiek tiek agresyviai. Komforto režimas leidžia šiek tiek pasvirti kėbului, tačiau sporto režimas iš esmės eliminuoja didžiąją dalį.

Komfortas

8.5

Mercedes derina tradicinę prabangą, naudojant medieną ir odą, su šiuolaikinėmis technologijomis, kad sukurtų vieną prabangiausių šiuo metu parduodamų automobilių. Nuo sėdynių iki važiavimo – šį Benz sunku pranokti.

Sėdynių patogumas

8.5

Mūsų bandomajame automobilyje buvo sumontuotas Premium 1 paketas, kuris suteikia priekyje sėdintiems keleiviams šildomas ir vėdinamas sėdynes su atramomis ir daugybe masažo parinkčių. Gale sėdintys keleiviai turi apsieiti be masažuojančių sėdynių (jos pasirenkamos papildomai), tačiau vis tiek gali mėgautis aukštu komforto lygiu.

Važiavimo komfortas

8.0

Komforto režimas užtikrina gana išskirtinį kėbulo valdymą ir važiavimo komfortą net važiuojant dideliu greičiu. Sportinis režimas atrodo šiek tiek nebūdingas S 450 modeliui, tačiau jis gerai atlieka savo darbą vingiuotame kelyje.

Triukšmas

9.0

S 450 beveik nesigirdi jokiomis aplinkybėmis, tačiau jis ypač gerai veikia važiuojant greitkeliu, kai visi keleiviai gali kalbėtis be jokio poreikio pakelti balsą.

Klimato kontrolė

8.5

Prie prietaisų skydelio sumontuotos apskritos ventiliacijos angos gerai veikia ir reguliuojasi, o sistema veikia greitai ir efektyviai, kad salone būtų pasiekta norima temperatūra. Gale sėdintys keleiviai taip pat gauna padorų oro srautą.

Interjeras

8.5

Didžiausias prioritetas S klasės automobiliuose – keleivių komfortas, ir nesvarbu, ar sėdite priekyje, ar gale. Nuo pat įlipimo iki išlipimo S 450 rūpinasi keleiviais kaip niekas kitas.

Naudojimo paprastumas

8.5

Šiuolaikiniame S klasės automobilyje yra daugybė funkcijų, todėl savininkui pravartu įsigilinti į daugybę meniu. Vis dėlto Benz gana lengva perprasti dėl logiškos meniu struktūros, greito atsako ir ergonomiškų valdymo elementų. Tik paspaudimui jautrios vairo rankenėlės atrodo nereikalingos ir sudėtingos.

 Įlipimas ir išlipimas

9.0

Nesvarbu, ar esate sportiškas, ar riboto mobilumo, į bet kurią S klasės automobilio vietą įsėsti ar iš jos išlipti yra lengva. Visos durys, nors ir kietos, lengvai atsidaro ir turi švelnaus uždarymo funkciją.

Vairavimo padėtis

8.5

S klasės automobilyje sėdima arčiau priekinio stiklo, nei galima tikėtis, tačiau tokia padėtis suteikia vairuotojui geresnį didžiojo Benz valdymo jausmą. Sėdynė atrodo beveik be galo reguliuojama, o vairas pakreipiamas ir ištiesiamas tiek, kad įvairaus ūgio vairuotojams būtų labai patogu.

Erdvumas

9.0

Bet kuriam keleiviui bus sunku skųstis asmeniniu komfortu ar erdve. Galinių sėdynių erdvė kojoms yra daugiau nei didelė, tačiau reikėtų pažymėti, kad trečiojo keleivio gale vežti nepatartina, nes vidurinė sėdynė ir atlošas yra siauri ir gana kieti.

Matomumas

8.5

Mercedes-Benz pavyko sukurti itin tvirtą važiuoklę, kartu išlaikant palyginti siaurus langų statramsčius ir durų rėmus. Dėl nuožulnaus variklio dangčio šiek tiek sunku įvertinti priekinę automobilio dalį, tačiau dėl didelės raiškos erdvinio vaizdo kamerų sistemos orientuotis ankštose erdvėse tampa visai paprasta.

Kokybė

8.5

Surinkimo kokybė tiek viduje, tiek išorėje yra beveik nepriekaištinga, kaip ir galima tikėtis iš prabangaus automobilio modelio. Tiek prietaisų skydelio, tiek sėdynių odos apdirbimas puikus, nė viena siūlė nėra ne vietoje. Vienintelis nusivylimas – plastikas aplink daiktadėžę ir puodelių laikiklius.

Bagažinės erdvė

8.0

S klasė turi daugiau vietos nei Audi A8, tačiau atsilieka nuo 7 serijos BMW, kuris siūlo labai didelę bagažinę. Galinės sėdynės nėra sulankstomos, tačiau yra vidurinės sėdynės perėjimas.

Vaikų saugos sėdynių montavimas

8.0

ISOFIX tvirtinimo įtaisai yra paslėpti, bet aiškiai pažymėti, o priėjimas prie jų nesudėtingas. Galinėse sėdynėse yra pakankamai daug vietos, todėl net ir didžiausias automobilines kėdutes turėtų būti gana lengva pritvirtinti.

Technologijos

9.0

Šioje srityje S 450 išsiskiria iš konkurentų. Ir nors mūsų bandomasis automobilis neturėjo pilnos įrangos, jame vis tiek buvo siūlomas stulbinantis pramogų ir saugos funkcijų rinkinys. Visiškai konfigūruojamas skaitmeninis prietaisų skydelis neturi sau lygių, kaip ir nuostabi garso sistema.

Garso aparatūra ir navigacija

9.5

Navigacijos ir garso valdikliai yra centrinėje dalyje esančiame 30 cm ekrane. Dėl ryškios grafikos ir paties ekrano dydžio informaciją lengva įžvelgti iš pirmo žvilgsnio. Tiesioginė eismo informacija pasirodė tiksli, o standartinė 13 garsiakalbių 540 vatų Burmester garso sistema yra viena geriausių, su kuriomis teko susidurti.

Išmaniųjų telefonų integracija

8.0

Tiek Apple CarPlay, tiek Android Auto palaikomos ir veikė sklandžiai, nors abiejų sistemų grafika blanksta, palyginti su tuo, ką siūlo S klasė. Bluetooth telefono ir garso jungtys buvo greitos ir nepriekaištingos.

Pagalbinės vairuotojo priemonės

8.0

Mūsų bandytame automobilyje buvo įdiegtas pagalbos vairuotojui paketas, į kurį įtraukta pakankamai pagalbinių priemonių. Šios technologijos mums pasirodė įdomios, tačiau kai kuriose programose jos dažnai buvo per daug konservatyvios, todėl švelniai vingiuotuose keliuose dažnai važiuodavome gerokai mažesniu nei leistinas greičiu.

Valdymas balsu

8.0

Prijungus Apple CarPlay arba Android Auto galima naudotis ir Siri, ir Google balso atpažinimu, tačiau integruotas Mercedes balso valdymas veikia gana gerai. Sistema tik retkarčiais sutrikdavo, kai bandydavome pasakyti gatvę ar gatvės numerį.

2018 m. Mercedes-Benz S klasės modeliai

2018 m. Mercedes-Benz S klasė turi penkių keleivių sedaną, keturių keleivių kupė ir kabrioletą. 

S 450 galima įsigyti tik kaip sedaną, o S 560, AMG S 63 ir AMG S 65 siūlomi su visais trimis kėbulo tipais. Pagrindinis skirtumas tarp šių modifikacijų yra tai, kas yra po variklio dangčiu. 

Pirmiausia – S 450 sedanas. Jį varo 3,0 l V6 variklis su turbokompresoriumi (362 AG), kuris per devynių laipsnių automatinę pavarų dėžę galią perduoda galiniams ratams. Pasirinktinai galima įsigyti Mercedes 4Matic visų varančiųjų ratų sistemą.

S 560 turi 4,0 l V8 variklį su turbokompresoriumi (463 AG), tačiau kitais atžvilgiais jo komplektacija panaši. Visų varančiųjų ratų sistema yra standartinė S 560 kupė, tačiau jos nėra kabriolete. 

Standartinės įrangos akcentai: adaptyvūs LED priekiniai žibintai, automatiškai pritemdomi ir elektra valdomi veidrodėliai, panoraminis stoglangis, elektrinis bagažinės dangtis, adaptyvi pakaba Air-ride, užvedimas be raktelio ir švelniai užsidarančios durys. Viduje – virtualus prietaisų skydelis, odiniai apmušalai, 16 padėčių elektra reguliuojamos priekinės sėdynės (su šildymo ir atminties funkcijomis) ir oro aromatizatorius.

Kalbant apie techninę įrangą, S klasė komplektuojama su nuotoliniu kai kurių funkcijų valdymu per išmaniojo telefono programėlę, 115 voltų buitiniu elektros lizdu, 30 cm ekranu su Mercedes informacijos ir pramogų sistema COMAND, navigacijos sistema, Apple CarPlay ir Android Auto bei 13 garsiakalbių Burmester erdvinio garso sistema. Standartinės saugos funkcijos apima įspėjimą apie priekinį susidūrimą su automatiniu avariniu stabdymu, aklosios zonos stebėjimo sistemą, įspėjimą apie nukrypimą iš eismo juostos ir užmigusio vairuotojo įspėjimo sistemą. 

S 560 kupė ir kabrioletas papildyti vėdinamomis priekinėmis sėdynėmis, aukščiausios kokybės oda ir automatine parkavimo sistema, tačiau neturi buitinio elektros lizdo ir galinio stoglangio nuo saulės. Kabrioletas taip pat turi sulankstomą minkštąjį stogą, Airscarf kaklo šildymą ir Aircap sistemą, kuri įjungia vėjo blokatorius ant priekinio stiklo ir tarp galinių galvos atramų.

Suprantama, Mercedes siūlo daugybę papildomos įrangos, kuri dar labiau sustiprina S klasės prabangos statusą. Tikriausiai norėsite Premium paketo, į kurį įeina priekinės daugiasluoksnės sėdynės su masažo funkcijomis ir momentiniu šildymu bei erdvinio vaizdo kamerų sistema kupė ir kabriolete, o sedane dar pridedamos vėdinamos priekinės sėdynės, galiniai elektriniai stoglangiai nuo saulės ir automatizuota parkavimo sistema. Jei saugumas yra prioritetas, pagalbos vairuotojui paketas apima platų pažangių pagalbinių vairuotojo saugos priemonių asortimentą. 

Kad galiniams keleiviams būtų visiškai patogu, sedanuose siūlomas Executive Rear Seat paketas su daugiasluoksnėmis sėdynėmis su masažo funkcijomis, elektra atlenkiama dešine galine sėdyne. Taip pat pasirenkamas Executive Rear Seat Plus paketas, kuriame vietoj vidurinės sėdynės įrengta konsolė, pramoginė sistema ir šaldytuvas.

AMG S 63 pasižymi sportiškesniu požiūriu į prabangą, nes turi 4,0 l V8 su turbokompresoriumi (603 AG). Standartinėje įrangoje yra našumui pritaikyta visų varančiųjų ratų sistema ir unikalios eksterjero apdailos detalės. AMG S 65 modelis yra aukštesnės klasės su turbininiu 6,0 l V12 varikliu (621 AG) ir yra prieinamas tik su galinių ratų pavara.

AMG modeliuose yra Premium paketas, 50 cm ratlankiai, patobulinti stabdžiai, adaptyvi sportinė pakaba, sportinis išmetimo vamzdis, unikalūs sportiniai režimai ir našumo programėlės, erdvinio vaizdo kamera ir IWC laikrodis (tik sedane). S 65 dar labiau vilioja standartinė Magic Body Control sistema, odinis priekinis apmušalas, aukščiausios klasės garso sistema ir naktinio matymo sistema.

Šaltinis: edmunds.com