2018 Smart Fortwo apžvalga

2018 Smart Fortwo apžvalga

Privalumai

+Dėl trumpos ratų bazės ir siauro pločio Fortwo lengva parkuoti;

+Greitas ir staigus pagreitis važiuojant nedideliu greičiu;

+Įdomus ir išskirtinis interjero dizainas;

+Išmaniojo telefono naudojimas kaip pagrindinio informacijos ir pramogų ekrano yra naujoviškas.

Trūkumai

–Nepatogus važiavimas nelygiu keliu;

–Dėl menko nuotolio beveik neįmanoma naudoti ilgoms kelionėms;

–Didelės galinės aklosios zonos, ypač su kabrioletu;

–Interjero medžiagų kokybė gana prasta.

Kas naujo

2018 m. atsisakyta kuru varomo Fortwo ir jo unikalių galimybių (įskaitant Brabus Sport paketą ir Proxy apdailą), todėl vienintelis modelio variantas – elektrinis. Į standartinę įrangą dabar įtraukta galinio vaizdo kamera ir balso atpažinimo sistemos Siri Eyes Free ir Google Now programinė įranga. Pasirinkus išmaniąją medijos sistemą, pridedamas Android Auto.

Dėl mažo keleivių salono, ribotos bagažinės erdvės ir nepakankamai gerų eksploatacinių savybių Smart Fortwo niekada nebus labai populiarus automobilis. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad jis gali tilpti į beveik bet kurią stovėjimo vietą ir apsisukti, jis neabejotinai yra patrauklus tankiai apgyvendintose miesto vietovėse gyvenantiems vairuotojams. Na, o dabar Smart iš dabartinės gamos išbraukė benzinu varomą modelį ir paliko tik Fortwo Electric Drive versiją.

Vertinant iš teigiamos pusės, manome, kad elektrinis modelis siūlo geresnes vairavimo savybes. Jame nėra grubiai perjungiamos benzininio modelio pavarų dėžės, o elektros variklio sukimo momentas ir sklandus pagreitis yra itin pravartūs. Tačiau Electric yra brangesnis už senąjį modelį, o jo maksimalus 93 kilometrų nuotolis yra gerokai mažesnis nei bet kurio kito elektromobilio. 

Išbandyta apdaila

Kiekviena transporto priemonė paprastai būna kelių versijų, kurios iš esmės yra panašios. Šioje apžvalgoje pateikti vertinimai pagrįsti pirmuoju 2017 m. Smart Fortwo Electric Prime važiavimu, taip pat išsamiu 2016 m. Smart Fortwo Proxy su benzininiu varikliu, kurio nebėra, vertinimu.

Vairavimas

Vairuoti mažytį ir lengvą automobilį iš esmės yra smagu. Be to, Fortwo elektros variklio sukimo momentas veikia žaibiškai, todėl pirmą kartą pradėjus greitėti automobilis jaučiasi gana veržlus. Tačiau maždaug 64 kilometrų per valandą greičiu jis nustoja veikti. Valdymo gebėjimai yra menki.

Komfortas

Galite manyti, kad Fortwo komfortas prastesnis dėl jo mažumo, tačiau dydis čia neturi reikšmės. Sėdynių patogumas sumažintas dėl estetikos, o pakaba yra per standi, kad užtikrintų ramybę važiuojant nelygiais miesto keliais.

Sėdynės patogumas

Pagalvėlės yra tinkamai paminkštintos, tačiau turi minimalią šoninę ir juosmeninę atramą.

Važiavimo komfortas

Dėl itin trumpos ratų bazės dideli kelio nelygumai tampa nuotykiu. Jei į juos atsitrenksite dideliu greičiu, paliksite savo sėdynę, jei nebūsite prie jos pririšti.

Triukšmas ir vibracija

Kelio ir padangų keliamas triukšmas dažniausiai slopinamas, tačiau plokščia Fortwo priekinė dalis stumia orą tarsi mini buldozeris, todėl girdisi, kad lauke vėjuota. 

Interjeras

Fortwo interjeras turi daug gerų savybių, pavyzdžiui, daug vietos keleivių kojoms ir galvai, o salono dizainas atrodo šiuolaikiškas ir įdomus.

Naudojimo paprastumas

Stereogarsiakalbis yra paprastas, juo lengva naudotis. Klimato kontrolės prietaisai taip pat nesudėtingi, o jų įrengimas kūrybiškas ir stilingas. Paprasta, bet veikia.

Įlipimas ir išlipimas

Dėl plačių durų angų ir žemo laiptelio įlipti į šį mažą automobilį yra stebėtinai lengva. Tačiau durys ilgos, todėl gali būti sunku jas lengvai atidaryti ankštose stovėjimo vietose.

Erdvumas

Fortwo viduje sukuria erdvumo miražą. Vairo kolonėlė nėra teleskopinė, tačiau aukštas stogas, tad aukšto ūgio vairuotojai galės gana patogiai įsitaisyti. Tačiau kai į keleivio sėdynę įsitaiso kitas dvimetrinis vyras, supranti, koks siauras iš tikrųjų yra automobilis.

Matomumas

Ploni priekiniai stogo statramsčiai ir didelis priekinis stiklas užtikrina gerą matomumą į priekį, tačiau galinio vaizdo veidrodėlis yra siauras, o stori galiniai stogo statramsčiai sukuria dideles akląsias zonas. Dėl mažo galinio Cabrio lango dar sunkiau matyti iš galo – gerai, kad 2018 m. standartinėje įrangoje yra galinio vaizdo kamera.

Kokybė

Išskyrus sėdynes ir galvos apdangalą, nė vienas salono paviršius nėra minkštas liesti. Tačiau prašmatniai ir madingai atrodantis interjero dizainas kietą plastiką paverčia ne tokiu pigiu.

Kabrioleto stogas

Kabrioleto stogas atsidaro arba užsidaro maždaug per 12 sekundžių (dviem mygtuko paspaudimais). Tuomet du stogo stulpeliai rankiniu būdu atsegami ir sudedami į bagažinę. Įjungti visiškai nuleisto stogo režimą yra šiek tiek sudėtingas procesas, tačiau nedaugeliui Smart konkurentų pavyksta atlikti šį triuką.

Patogumas daiktams susidėti

Smart neperkate tikėdamiesi daug galimybių saugoti daiktus, tačiau Fortwo kuo puikiausiai išnaudoja tai, ką turi. Iš centrinės konsolės ištraukiamas stalčius yra sumanus, kaip ir už sėdynių esantys laikymo tinkleliai. Minkšto stogo apatinis kraštas sulankstomas, kad padidėtų bagažinės anga.

Mažų daiktų saugykla

Kiekvienose durelėse yra du nedideli centriniai puodelių laikikliai ir po nedidelio dydžio laikiklį. Už sėdynių yra tinklelis, kuriame puikiai tilps lengvi daiktai. Keleivio pusėje iš centrinės konsolės išlenda nedidelis dėklas, kuris tinka raktams, monetoms ir kitiems smulkiems daiktams.

Krovinių erdvė

Keleivio sėdynė sumaniai sulankstoma, kad būtų galima vežti ilgesnius krovinius, tačiau bagažinės erdvė nėra išskirtinė.

Technologijos

Nemokama Cross Connect programėlė, paverčianti jūsų telefoną garso ir navigacijos valdikliu, yra naujoviškas būdas integruoti jutiklinio ekrano valdiklius į pagrindinę radijo sąranką.

Kurį fortwo rekomenduojame?

2018 m. Smart Fortwo Electric kaina yra nepaprastai didelė, atsižvelgiant į jo naudingumo, komforto, surinkimo kokybės ir elektrinio nuotolio trūkumus. Todėl atrodo, kad gera idėja būtų išlaikyti nedideles pinigų sąnaudas įsigyjant bazinį Pure modelį. Tačiau, vertinant iš esmės, tikrai nebrangiai kainuoja pereiti prie aukščiausios Prime komplektacijos. Taip gausite odinius apmušalus, panoraminį stoglangį, šildomas sėdynes ir kt. Taip pat gausite centrinį porankį ir JBL garso sistemą, kuri yra daug geresnė nei standartiniai du garsiakalbiai.

2018 m. smart fortwo modeliai

2018 m. Smart Fortwo Electric yra mažytis miesto automobilis su dviem sėdimomis vietomis ir stebėtinai didele erdve viduje. Fortwo Coupe parduodamas trijų modifikacijų – Pure, Passion ir Prime, o Fortwo Cabrio (kabrioletas) – Passion ir Prime lygių. Kainų skirtumas tarp modifikacijų nėra didelis, tačiau pradinė šio stilingo dviviečio elektromobilio kaina yra gana didelė. Kaip ir daugelyje automobilių, kuriuos gamina motininė kompanija Mercedes-Benz, yra daugybė galimų funkcijų paketų ir atskirų galimybių.

17,6 kWh ličio jonų baterija ir 60 kW variklis (80 arklio galių ir 118 sūkio pėdų sukimo momentas) tiesiogiai suka galinius automobilio Fortwo Electric ratus. EPA duomenimis, Smart Fortwo Electric gali nuvažiuoti iki 93 kilometrų, kol išsikraus, o įkrauti ištuštėjusią bateriją naudojant 240 voltų maitinimo šaltinį užtrunka tris valandas.

Bazinėje Fortwo Coupe Pure komplektacijoje yra plieniniai ratlankiai su plastikiniais dangteliais, LED dienos žibintai, kruizo kontrolė, elektra valdomi langai, galinio vaizdo kamera, vairuotojo informacinis ekranas, medžiaginiai apmušalai, automatinė klimato kontrolė, Bluetooth telefono ir garso jungtis, dviejų garsiakalbių garso sistema su pagalbine įvestimi ir USB jungtimi.

Taip pat standartinėje įrangoje yra galimybė iOS ir pasirinktų Android išmaniųjų telefonų naudotojams atsisiųsti nemokamą Cross Connect programėlę, kuria galima valdyti garso sistemą, internetinį srautinį radiją, automobilio informaciją ir navigacijos sistemą.

Į Passion apdailą įtraukti lengvojo lydinio ratlankiai, šildomi ir elektra reguliuojami veidrodėliai, kontrastingi interjero apmušalai, oda aptrauktas vairas, reguliuojamo aukščio vairuotojo sėdynė, papildoma daiktadėžė centrinėje konsolėje ir ištraukiamas krovinių dangtis.

Prime toliau puošia Smart rūko žibintais, posūkių žibintais, panoraminiu stikliniu stogu, automatiniais priekiniais žibintais ir valytuvais, odiniais apmušalais, šildomomis sėdynėmis ir interjero aplinkos apšvietimu. 

Smart Fortwo Electric galima įsigyti kelis pasirenkamųjų parinkčių paketus. Šalto oro paketas prideda šildomas sėdynes ir papildomą salono izoliaciją, o naujasis sporto paketas (tik Passion ir Prime) papuošia Fortwo lengvojo lydinio ratlankiais ir nerūdijančio plieno pedalais. Paketas 10th Anniversary Edition panašus į Sport, tačiau ratlankiai yra kitokio dizaino, o tam tikri eksterjero elementai nudažyti mėlynai. Taip pat siūlomas Smart Media System paketas, kuris sujungia  jutiklinį ekraną, navigacijos sistemą ir Android Auto funkciją. Jį galima užsisakyti su šešių garsiakalbių JBL garso sistema arba be jos.

Atskiros pasirinktys: galiniai parkavimo jutikliai, įspėjimo apie priekinį susidūrimą sistema, odos imitacijos (aukščiausios kokybės vinilo) apmušalai, centrinis porankis ir telefono laikiklis, kuriame išmanusis telefonas pastatomas prietaisų skydelio viduryje, kad galėtų veikti kaip jutiklinio ekrano valdiklis.

Šaltinis: edmunds.com