2020 m. Mazda 3 apžvalga

2020 m. Mazda 3 apžvalga
Photo by Austin Lowman / Unsplash

Privalumai:

+ Aukščiausios kokybės interjero dizainas ir medžiagos

+ Smagu vairuoti

+ Puiki abiejų galimų garso sistemų garso kokybė

Trūkumai:

– Vidutiniška erdvė kojoms ant galinės sėdynės

– Mažesnė bagažinė nei kituose mažuose sedanuose

– Nesiūloma mechaninė pavarų dėžė

Šiuo metu rinkoje esantys maži sedanai pasižymi didele verte, efektyvumu ir saugumu. Bet ką daryti, jei norite ko nors šiek tiek ypatingo? Štai čia pasirodo 2020 m. Mazda 3.

Pirmiausia, 3 yra patrauklaus stiliaus iš vidaus ir iš išorės. Jis atrodo rafinuotai ir prabangiai, o daugelis interjero medžiagų ir valdiklių pasižymi aukščiausios kokybės pojūčiu ir atmosfera. Jei turite Mazda 3, jūsų draugai tikriausiai galvoja, kad išleidote daugiau nei turėjote. Be to, gausite neįprastai sportišką ir patrauklų valdymą, todėl 3 automobilį smagu vairuoti tiek važiuojant į darbą, tiek į kelionę. 

Yra keletas nedidelių trūkumų. Pavyzdžiui, 3 sedane trūksta vietos gale sėdintiems keleiviams ir bagažui, o matomumą gale apsunkina aukštas galinis bagažinės viršus ir stori stogo statramsčiai. Tačiau tikėtina, kad daugumai savininkų pakaks to, ką suteikia 3. Jis išlieka mūsų favoritu, ir mes esame įsitikinę, kad jūs manysite taip pat.

Veikimas

8.0/10

Kaip 3 važiuoja? Mazda visada teikė pirmenybę puikioms vairavimo savybėms, ne kitaip yra ir su šia Mazda 3. Kai kelias nebėra tiesus, Mazda 3 užtikrina patogų ir pasitikėjimą keliantį valdymą. Jis jaučiasi subalansuotas, lengvai keičia kryptį ir išlieka valdomas posūkiuose. Vairo mechanizmas taip pat yra greitas ir tikslus.

Galingesnis variklis nepakenktų, bet tai lengva pasakyti, nes važiuoklė jaučiasi tam tinkama. Keturių cilindrų variklis be turbokompresoriaus yra veržlus ir nuo pat pradžių užtikrina tolygią galią, tačiau iš tikrųjų jis pradeda veikti nuo sūkių diapazono vidurio. Įvažiuoti į greitkelius nėra problema. Bandymų metu mūsų bandomasis automobilis nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą įsibėgėjo per gana greitas 8,3 sekundės.

Komfortas

7.5/10

Kaip patogu vairuoti 3? Mazda pavyko sukurti sportišką aukščiausios klasės transporto priemonę neaukojant komforto. Už tai nuopelnas tenka atraminėms priekinėms sėdynėms ir tyliam salonui važiuojant greitkeliu. Tačiau jis nėra tobulas: Mūsų bandomojo automobilio oro kondicionavimo sistema neatrodė pakankamai galinga, o kai kuriems mūsų vairuotojams ekspertams atrodė, kad sėdynės galvos atrama yra pernelyg nepatogi.

Mazda 3 sukurtas kaip sportiškas sedanas, todėl turi gerai valdomą pakabą, ribojančią kėbulo judesius. Nors dėl to važiuojama palyginti standžiau, pakaba vis tiek yra paklusni ir gana gerai slopina nelygumus bei kelio dangos pažeidimus.

Interjeras

7.5/10

Kaip interjeras? Priekiniai keleiviai džiaugsis savo erdve, tačiau aukštesni vairuotojai gali norėti, kad vairas būtų labiau teleskopinis. Galinių sėdynių erdvė kojoms ir galvai yra mažesnė už vidutinę, todėl galinių sėdynių erdvė gali būti ankšta, jei priekyje sėdintys keleiviai atlenks sėdynes. Atrodo, kad ši erdvė, taip pat ir matomumas iš galo, buvo paaukota vardan elegantiško stiliaus.

Nors Mazda 3 ekrane trūksta jutiklinio ekrano funkcijų, vieno mygtuko valdiklis yra intuityvus. Ši valdikliu pagrįsta sąsaja yra viena geriausių. Šiame automobilyje nėra nieko sudėtingo. Valdikliai ir mygtukai lengvai matomi ir suprantami. Prie nustatymų nereikia ilgai priprasti, o kai tai padarysite, užtenka žvilgtelėti, kad patikrintumėte ir pasirinktumėte funkciją.

Technika

7.0/10

Kaip technika? Garso sistema skamba puikiai, o 22 cm informacinių ir pramogų sistemos ekranas atrodo ryškus ir puikiai veikia su Android Auto ir Apple CarPlay. Ir nors mums patinka vieno mygtuko valdiklis, visiško jutiklinio ekrano funkcionalumo trūkumas galiausiai apriboja sistemos galimybes.

Mazda pažangių vairuotojo saugos funkcijų rinkinys yra standartinė visų modelių įranga. Dauguma pagalbinių priemonių veikia gana gerai. Tačiau pastebėjome, kad intensyvaus eismo situacijose adaptyvioji kruizo kontrolė gali staigiai stabdyti net tada, kai to griežtai nereikia.

Bagažinė

7.0/10

Kaip bagažinė? Mazda 3 sedano bagažinė yra šiek tiek mažesnė už šios klasės automobilių vidurkį. Joje yra plati krovimo erdvė, o bagažinė yra gili, tačiau ratų angos įsiterpia ir iš abiejų pusių suspaudžia bagažinės plotį. Ji vis tiek naudinga, o 60/40 padalyti galinių sėdynių atlošai sulankstomi. Salono viduje šiek tiek trūksta vietos smulkiems daiktams laikyti.

3 nėra geriausias pasirinkimas, jei turite mažų vaikų. Vaikų saugos sėdynių LATCH tvirtinimo įtaisus lengva rasti ir jie aiškiai pažymėti kiekvienoje kraštinėje galinės sėdynės vietoje. Tačiau didesnės į galą atsuktos automobilinės kėdutės gali labiau įsiterpti į priekinių keleivių erdvę, nes Mazda 3 nėra tokia dosni galinės erdvės kojoms, kaip pagrindiniai jos konkurentai.

Vertė

7.5/10

Ar 3 yra vertingas? Mazda 3 vertė slypi jos aukščiausios klasės išvaizdoje ir pojūčiuose. Interjero skydelių tarpai yra sandarūs, valdikliai nesijaučia trapūs, interjeras išklotas kokybiškomis medžiagomis ir viskas dera tarpusavyje. Prietaisų skydelį puošiantis chromo akcentas yra malonus, o atsisakius jutiklinio ekrano, aplink ekrano sritį nesikaupia pirštų atspaudai. Galbūt už Mazda 3, palyginti su kitais varžovais, teks sumokėti šiek tiek daugiau, tačiau verta.

Bendrai

9.0/10

Mazda 3 yra įtraukianti, gerai valdoma ir ją vairuoti taip pat smagu, kaip ir jos kitus modelius. Perjunkite pavarų dėžę į sportinį režimą, palikite ją ten, tada išvažiuokite į smagų, vingiuotą kelią ir akimirksniu atsiras šypsena nuo ausies iki ausies. Tiems vairuotojams, kurie nori sportiško, prabangaus automobilio, bet nenori mokėti skandalingų prabangių markių kainų, Mazda 3 bus labai patraukli.

Kurį 3 rekomenduojame?

Siūlome rinktis bent jau Select paketą, nes jis turi daug naudingų funkcijų ir nekainuoja daug daugiau. Be to, jis gali būti komplektuojamas su visų varančiųjų ratų pavara. Preferred ir Premium apdailos lygiai suteikia daugiau funkcijų ir rafinuotumo, tačiau jei to ieškote, geresnis pasirinkimas gali būti didesnė Mazda 6.

2020 m. Mazda 3 modeliai

2020 m. Mazda 3 sedanas siūlomas su keturiais apdailos lygiais (dar vadinamais paketais). Bazinė komplektacija turi padorų standartinės įrangos lygį ir visą pažangių saugos priemonių rinkinį. Pasirinkus Select modifikaciją, pridedama šiek tiek prabangos ir išmaniųjų telefonų integracijos, o Preferred ir Premium versijos padidina prabangos ir technologijų lygį.

Visus Mazda 3 modelius varo 2,5 l keturių cilindrų variklis (186 AG). Vienintelė siūloma šešių laipsnių automatinė pavarų dėžė, o priekinių ratų pavara yra standartinė. Visų varančiųjų ratų pavara gali būti montuojama į Select ir aukštesnius modelius. Jei tikrai norite mechaninės pavarų dėžės, turėsite rinktis hečbeko modelį.

Standartinės Base modelio funkcijos: LED priekiniai žibintai, 22 cm informacinių ir pramoginių technologijų ekranas, avarinės pagalbos telematika ir aštuonių garsiakalbių garso sistema. Pažangios saugos funkcijos apima priekinio susidūrimo sušvelninimą, adaptyviąją kruizo kontrolę, pagalbinę eismo juostos išlaikymo sistemą ir mieguisto vairuotojo stebėjimo sistemą.

Į Select versiją įtraukta keletas pageidaujamų priedų, pavyzdžiui, atrakinimas be raktelio, dirbtinės odos apmušalai, Apple CarPlay ir Android Auto bei aklosios zonos stebėjimo sistema su perspėjimu apie galinį skersinį eismą. Siekiant didesnio rafinuotumo, Preferred, be kitų funkcijų, pridedama elektra valdoma vairuotojo sėdynė, šildomos priekinės sėdynės ir 12 garsiakalbių Bose garso sistema. 

Aukščiausio lygio Premium komplektacijoje yra adaptyvieji priekiniai žibintai, stoglangis, odiniai apmušalai ir pavarų perjungimo svirtelės.

Šaltinis: edmunds.com