2022 m. elektrinių transporto priemonių politikos prognozės

Dėl pasaulinio lustų trūkumo paskutiniais 2021 m. mėnesiais smarkiai sumažėjo transporto priemonių pardavimai.  Jungtinėje Karalystėje naujų automobilių registravimas spalio mėn. buvo mažiausias per tris dešimtmečius, išskyrus vieną reikšmingą išimtį. Elektromobilių (EV) pardavimai pranoko lūkesčius - jų registravimas per metus padidėjo 43 proc. 24 537 nauji iš tinklo įkraunami elektromobiliai sudarė 23,1 % visų tą mėnesį parduotų lengvųjų automobilių. Labai išaugo ir elektrinių transporto priemonių parko segmentas, nes įmonės visoje šalyje pasinaudojo esamomis subsidijomis ir lengvatomis bei mažesnėmis bendrosiomis nuosavybės sąnaudomis (TCO), palyginti su tradicinėmis transporto priemonėmis.
2022 m. automobilių pramonė ir toliau susidurs su daugybe iššūkių, įskaitant nuolatinius tiekimo grandinės suvaržymus, didėjančią infliaciją ir didesnes skolinimo išlaidas. Tai paskatino kai kuriuos suabejoti, ar transporto elektrifikavimas naujaisiais metais gali toliau įgauti pagreitį. Tanya Sinclair yra pirmaujančio Europoje ir Šiaurės Amerikoje elektromobilių įkrovimo tinklo "ChargePoint" viešosios politikos direktorė Jungtinėje Karalystėje, Airijoje ir Šiaurės šalyse. Toliau ji prognozuoja, kokių politinių pokyčių galima tikėtis 2022 m., kurie leistų šaliai išlaikyti pasaulinį lyderio vaidmenį transporto elektrifikavimo srityje.

Vienodų galimybių naudotis elektromobiliais ir jų įkrovimo galimybėmis didinimas


2022 m. daugiausia dėmesio bus skiriama teisingoms galimybėms naudotis elektromobiliais ir elektromobilių įkrovimo stotelėmis, įskaitant pavėžėjimo ir taksi paslaugas, viešąjį transportą ir pristatymą. Šiuo metu EV įkrovimo stotelės ne visur lengvai prieinamos, o tai turi įtakos EV diegimo rodikliams, nes daugelis žmonių nerimauja dėl galimybės rasti įkrovimo stotelę, ypač ilgesnėse kelionėse. Šiais metais pramonės atstovai daugiausia dėmesio skirs tam, kad EV įkrovikliai būtų įrengti ten, kur jų reikia, ir kad jie būtų tinkamo įkrovimo greičio. Be to, yra mokesčių skirtumų, dėl kurių žmonės, neturintys galimybės įkrauti elektromobilius namuose, atsiduria nepalankioje padėtyje. Pavyzdžiui, elektromobilių vairuotojai už įkrovimą namuose moka 5 % PVM, o kai yra priversti krauti gatvėje - 20 %. Šie skirtumai turi būti pašalinti, kad žmonės turėtų vienodas galimybes, nepriklausomai nuo jų ekonominės padėties ar gyvenamosios vietos.

Išplėsti atsinaujinančiųjų transporto degalų naudojimo įpareigojimo taikymo sritį

Numatoma, kad 2022 m. bus pratęstas atsinaujinančiųjų transporto degalų naudojimo įpareigojimas (angl. RTFO) elektros energijai. RTFO - tai mažo anglies dioksido kiekio degalų prekybos sistema, taikoma elektros energijai, pagal kurią įkrovimo tinklai gali keistis degalų kreditais, panašiai kaip tradiciniai degalų tiekėjai keičiasi biodegalais ir vandeniliu. RTFO padeda užtikrinti, kad elektra varomas kuras taptų konkurencingas. Jos atnaujinimas paskatins ekonomikos augimą ir sukurs naują eksporto pramonę. Iškastinio kuro era baigiasi. Turime suprasti, kaip ateities technologijos, pavyzdžiui, įkrovimo infrastruktūra, įsilies į naują transporto erdvę. RTFO padeda palengvinti šį procesą ir kartu sukuria naujus pajamų šaliai šaltinius.

Elektromobilių infrastruktūros didinimas

Siekiant užtikrinti, kad automobilių gamintojai laikytųsi 2030 m. numatyto termino, iki kurio turi būti atsisakyta benzininių ir dyzelinių transporto priemonių, 2022 m. būtina tinkamai įgyvendinti JK ZEV įgaliojimus. Įgaliojimas ne tik privers automobilių gamintojus būti atskaitingus ir užtikrins, kad jie prisideda prie šalies klimato tikslų įgyvendinimo, bet ir padės elektromobilių įkrovimo bendrovėms nustatyti, kiek įkrovimo stotelių reikės ir kur ši infrastruktūra bus svarbiausia, nes paklausa auga. Laikui bėgant Jungtinės Karalystės vyriausybė turėtų remtis sėkmingais Kalifornijos ir Britų Kolumbijos modeliais, kad sužinotų, kaip parengti savo ZEV įgaliojimus.

Originalų straipsnį rasite čia