2023 Hyundai Kona Electric apžvalga

2023 Hyundai Kona Electric apžvalga
Photo by Hyundai Motor Group / Unsplash

Privalumai

+ Didelis nuvažiuojamas atstumas

+ Dėl greito pagreičio ir aštraus valdymo jį smagu vairuoti

+ Patogus ir tylus salonas

+Daug standartinių techninių funkcijų

Trūkumai

– Mažai vietos galinėms kojoms

– Įtemptas važiavimas nelygiais keliais

Kas naujo

  • Pakeisti apdailos lygių pavadinimai;
  • SE yra naujasis bazinis modelis;
  • Šildomos priekinės sėdynės tapo standartine įranga;
  • Sukurtas pagal pirmąją 2018 m. pristatytą Kona kartą.

Apžvalga

2023 m. Hyundai Kona Electric yra praktiškas ir palyginti nebrangus visiškai elektrinis kompaktiškas visureigis, kuris būtų puiki pradžia į elektromobilių pasaulį. Kaip ir degalais varomas standartinis Kona, Kona Electric yra stebėtinai veržlus. Suderinus šias valdymo savybes su akimirksniu įsibėgėjančiu elektros varikliu, gauname mažą visureigį, kurį vairuoti netikėtai smagu.

2022 m. sulaukęs reikšmingo atnaujinimo, 2023 m. Hyundai Kona modelis pasikeis palyginti nedaug. Didžiausia naujiena – pakeisti modelio apdailos lygių pavadinimai. Bazinis modelis, anksčiau vadintas SEL, tapo SE, o SEL su Convenience paketu dabar yra tiesiog SEL. Modelis Limited išlaiko savo pavadinimą ir vietą aukščiausioje komplektacijų hierarchijos vietoje. Tai paskutiniai šios kartos Kona Electric pakeitimai, atnaujintas modelis debiutuos 2024 m.

Kona Electric yra solidus kompaktiškas elektromobilis, kurio pradinė kaina patraukli, tačiau tai nėra vienintelis toks automobilis. Tarp jo konkurentų yra Nissan Leaf, Chevrolet Bolt EUV, Kia Niro EV ir Volkswagen ID.4.

Caramba įvertinimas – 8.2 iš 10

Vienas pirmųjų mažų elektromobilių Hyundai Kona Electric nuo pat pradžių buvo labai vertingas dėl didelio nuotolio, konkurencingos kainos, patrauklaus interjero ir gausaus standartinės įrangos sąrašo. Be to, jis greitas, veržlus ir smagus vairuoti. Dėl naujausių atnaujinimų Kona Electric tampa tik dar patrauklesnis nuolat augančioje elektromobilių rinkoje.

Veikimas

8.0/10

Kaip važiuoja Kona Electric? Kona Electric labiau primena elektrinį našų hečbeką, o ne krosoverį SUV, kaip jis pristatomas rinkoje. Jis greitai įsibėgėja, lengvai įsilieja į greitkelius ir be vargo įveikia stačias įkalnes.

Be to, Kona Electric lengvai keičia važiavimo kryptį, o posūkiuose važiuoja stabiliai ir užtikrintai. Jį smagu vairuoti, net jei ekologiškos padangos nesuteikia didelio sukibimo. Važiuojant įprastesniu režimu, Kona Electric yra sklandus ir lengvai valdomas. Mums taip pat patinka, kad regeneracinė stabdymo sistema turi tris pasirenkamus lygius. Naudodamiesi ant vairo sumontuotomis rankenėlėmis galite lengvai pasirinkti vieną, atitinkantį jūsų asmeninius pageidavimus ar vairavimo situaciją. Patraukus ir palaikius kairiąją rankenėlę, taip pat įjungiamas dar stipresnis regeneracinis stabdymas, kuriuo galite pasinaudoti norėdami visiškai sustoti.

Komfortas

8.5/10

Kaip patogu važiuoti su Kona Electric? Kona Electric važiuoja ramiai, o tai nėra įprasta šios klasės automobiliams. Žemai esanti baterijos masė ir sudėtinga galinės pakabos konstrukcija padeda sureguliuoti automobilio judesius važiuojant per nelygumus. Mums taip pat patinka patogios ir tvirtos Kona priekinės sėdynės. Gale sėdynių dugnas šiek tiek plokščias, tačiau sėdynių atlošo kampas patogus. 

Elektrinis variklis veikia tyliai važiuojant bet kokiu greičiu, o važiuojant greitkeliu vėjo ir kelio triukšmo nesijaučia. Nuo 2019 m. visi elektromobiliai privalo skleisti nedideliu greičiu judančio pėsčiojo įspėjimo garsą, o Kona automobilyje jis girdimas tol, kol išnyksta važiuojant maždaug 30 kilometrų per valandą greičiu.

Interjeras

8.0/10

Kaip interjeras? Didžioji dalis Kona Electric interjero yra tokia pati kaip ir įprasto Kona, tik su šiek tiek daugiau technologijų. Electric automobilio centrinė konsolė yra labiau pastebima, o valdikliai išdėstyti šiek tiek kitaip, tačiau jie neblaško dėmesio ir yra lengvai naudojami. Panašių funkcijų elementai sugrupuoti kartu, o išmokti valdyti informacijos ir pramogų sistemą galima gana greitai.

Priekyje yra daug vietos galvai ir kojoms, o salonas atrodo erdvus, nors centrinė konsolė užima šiek tiek vietos. Galinė sėdynė nėra tokia pat patogi, ypač už aukštesnio vairuotojo. Tačiau sėdynių erdvė plati, o erdvės galvai yra pakankamai daug.

Technologijos

8.5/10

Informacijos ir pramogų sistemos žemėlapis ir grafika dabar atrodo šiuolaikiškiau. Tai gerai suprojektuota ir lengvai naudojama sistema, nes išryškintos garsumo ir derinimo rankenėlės, po ekranu esantys greitųjų klavišų mygtukai ir virtualūs mygtukai vaizdingame, greitai reaguojančiame jutikliniame ekrane. Galima įsigyti Harman Kardon garso sistemą, kuri užtikrina labai gerą garso kokybę. Mums taip pat patinka pažangios Kona Electric pagalbinės vairuotojo priemonės. Apskritai šios sistemos veikia efektyviai ir nėra pernelyg įkyrios.

Bagažinė

7.5/10

Bagažinė nėra pati didžiausia iš visų mūsų matytų, tačiau ji yra naudingos formos. Išilgai padėtas bagažas lengvai telpa už galinių sėdynių. Priekyje Kona Electric įrengtoje dėtuvėje yra pakankamai vietos smulkiems daiktams, pavyzdžiui, telefonams ir vandens buteliukams, laikyti.

Šis elektrinis automobilis nėra puikus pasirinkimas, jei turite mažų vaikų. Galinių saugos sėdynių tvirtinimo įtaisai yra lengvai pasiekiami, o durų anga yra pakankamai didelė, kad nekiltų jokių problemų. Tačiau dėl salono gale esančios erdvės trūkumo didelių gabaritų, į galą atsuktos kūdikių kėdutės netilps, jei priekinės sėdynės nepastumsite gerokai į priekį.

Rida ir efektyvumas

8.5/10

Pagal EPA duomenis Hyundai Kona Electric nuvažiuoja 415 kilometrų, o tai yra labai konkurencinga įperkamų elektromobilių klasėje. Išbandėme jį realiame pasaulyje, ir jis pasiekė šį rodiklį, ir dar daugiau: Mūsų EV vertinimo trasoje jis nuvažiavo 496 kilometrus.

Vertė

9.0/10

Ar Kona Electric yra vertingas? Kona Electric sukonstruotas pagal aukštesnius standartus nei įprastas Kona, ir šis skirtumas labiausiai atsiskleidžia viduje. Visi elementai tarpusavyje puikiai dera, medžiagos atrodo gražiai, o mygtukai ir rankenėlės yra gerai pagaminti. Žinoma, jis nėra pagamintas pagal prabangos standartą, tačiau yra gana malonus. Kona pasižymi ir didele verte. Už tai, kiek mokate, gaunate daug standartinių saugos ir technologinių funkcijų.

Į Kona įmontuotas 7,2 kW galios įkroviklis, kuriuo išsikrovusią bateriją galima visiškai įkrauti per maždaug 9,5 valandos iš tinkamo 240 voltų sieninio kroviklio. Taip pat yra nurodyta nuolatinės srovės greitojo įkrovimo galimybė iki 100 kW, nors mūsų bandymų metu ji niekada nebuvo didesnė nei maždaug 75 kW.

Kurį Kona Electric rekomenduojame?

Bazinis SE modelis siūlo geriausią kainos ir kokybės santykį. Jame įdiegtos naudingos saugos technologijos, tokios kaip įspėjimas apie akląsias zonas, eismo juostos palaikymo asistentas ir eismo juostos centravimas. Be to, įdomu, kad tai vienintelis būdas gauti belaides Apple CarPlay ir Android Auto programas, nes didesnio jutiklinio ekrano sistemai reikalingas laidinis ryšys.

Šaltinis: edmunds.com