5 klaidos, kurių verta išvengti perkant elektromobilį

5 klaidos, kurių verta išvengti perkant elektromobilį
Photo by Toni Zaat / Unsplash

Elektromobiliai ir toliau skinasi kelią į populiarumą, todėl augant pardavimams norime padėti išvengti galimų klaidų, kad galėtumėte priimti jums tinkamą sprendimą dėl automobilio pirkimo.

Šiais metais automobilių gamintojai pristatė dešimtis naujų elektromobilių. Beveik kiekviename rinkos segmente jau galima įsigyti arba netrukus bus galima įsigyti elektrinį modelį.

Turite mažiau nedidelį biudžetą? Įsigykite Nissan Leaf. Norite išleisti šešiaženklę sumą? Įsigykite Tesla Model S Plaid arba Porsche Taycan.

Norite kažko funkcionalaus nedidelei šeimai ir šiek tiek stiliaus? Išbandykite Hyundai Ioniq 5 arba Kia EV6. Reikia darbingo sunkvežimio?  Ford F-150 Lightning gali aprūpinti jūsų namus energija net ir nutrūkus elektros energijos tiekimui.

Galbūt kitas jūsų automobilis bus elektrinis. Tačiau perkant tokį automobilį reikia atsižvelgti į aplinkybes, prie kurių galbūt nesate pripratę, net jei automobilius pirkote daugybę kartų.

Papasakosime apie penkias klaidas, kurių reikia vengti perkant elektromobilį, kad galėtumėte išsirinkti jums tinkamą transporto priemonę.

Dalykai, kurių reikia vengti perkant elektromobilį

1. Neišnagrinėtos visos galimos paskatos

Tikriausiai jau girdėjote, kad vyriausybė teikia lengvatas elektromobiliams įsigyti. Tai tiesa. Tačiau tai tik dalis istorijos. Potencialiems elektromobilių pirkėjams vis dar kyla daug klausimų ir neaiškumų. Turime straipsnį, kuriame išsklaidome neaiškumus ir pateikiame vertingų įžvalgų apie tai, ką reikia žinoti perkant elektromobilį. Straipsnį rasite čia.

2. Perdėtas galvojimas apie nuvažiuojamą nuotolį

Tai, ko norime pirkdami automobilį, ir tai, ko mums reikia kasdien vairuojant, dažnai yra labai skirtingi dalykai. Tai nebūtinai yra problema, išskyrus tuos atvejus, kai tai mums kainuoja pinigus.

Neseniai atliktos J.D. Power apklausos duomenimis, vienintelis veiksnys, kuris pirkėjams buvo svarbiausias renkantis, kokį elektromobilį pirkti, buvo jo įveikiamas nuotolis.

Trumpiausio rinkoje esančio elektromobilio – 2021 m. Nissan Leaf trumpojo nuotolio versijos – EPA sertifikuotas nuvažiuojamas atstumas yra 208 kilometrai.

Permokėti už nereikalingas galimybes yra didžiausia klaida, kurią daro automobilių pirkėjai, ir mes nuolat patariame to nedaryti. Nepirkite 3 eilių visureigio trijų asmenų šeimai tik todėl, kad mama ir tėtis apsilanko kartą per metus. Sutaupykite tūkstančius eurų pirkdami ką nors šeimos dydžio ir vieną savaitę per metus išsinuomokite didesnę transporto priemonę.

Lygiai taip pat neišleiskite tūkstančių eurų daugiau už šiek tiek ilgesnio nuotolio elektromobilį, kai retai juo naudojatės. Nuomokitės ilgesnėms kelionėms ir kasdien mėgaukitės elektromobilio teikiamomis galimybėmis, net jei juo galima nuvažiuoti tik tris ar keturis kartus daugiau nei įprastai.

3. Vietinės elektromobilių infrastruktūros pervertinimas arba nuvertinimas

Įkrovimo infrastruktūra yra didžiausias veiksnys, stabdantis plataus masto elektromobilių diegimą. 

Norint, kad elektromobilio vairavimas būtų sklandus, jums reikės nuolatinės prieigos prie įkroviklių. Elektromobilį galima įkrauti iš įprasto buitinio elektros lizdo. Tačiau paprastai nurodoma, kad įkrovimo laikas, kurį matote reklamoje, reiškia, kad prijungsite 2 lygio įkroviklį, kuris jungiamas į 240 V elektros lizdą, pavyzdžiui, elektrinę drabužių džiovyklę.

Jei turite nuosavą namą, tai nesudėtinga.  Dauguma prekybos atstovybių mielai parduos jums 2 lygio įkroviklį kartu su naujuoju elektromobiliu ir net pasirūpins jo įrengimu.

Tačiau nuomininkai ir daugiabučių gyventojai neturėtų manyti, kad jiems nepasisekė. Daugiabučiai namai tankiai apgyvendintose vietovėse įrengia įkroviklius, kad išliktų konkurencingi naujiems nuomininkams.

4. Orų pervertinimas

Automobilių gamintojai sertifikuoja elektromobilio nuvažiuojamą atstumą esant vidutiniam orui. Tačiau esant dideliam šalčiui šis nuotolis gali būti net 25 % trumpesnis.

Dėl to susidarė plačiai paplitęs įspūdis, kad elektromobiliai netinka šaltam klimatui, o tai yra keista. Nes šalis, kurioje vienam gyventojui tenka daugiausia elektromobilių, yra šaltoji Norvegija. Nuo jos nedaug atsilieka tokia pat šalta Švedija.

Kai kurie elektromobiliai įkraunami lėčiau ir šaltuoju metų laiku sunkiai išsilaiko įkrauti. Be to, kai kurie elektromobiliai tiekiami su mažo pasipriešinimo riedėjimui padangomis, kurios prastai veikia šaltuoju metų laiku.

Tačiau šios problemos būdingos ne visiems elektriniams automobiliams. Jos dažniausiai būdingos mažesniems, lengvesniems elektromobiliams su ribota baterijų izoliacija.

Norvegijos automobilių federacijos bandymuose, kalnuose tokie automobiliai kaip Audi e-tron ir Hyundai Kona Electric išlaikė daugiau kaip 90 % numatomo nuotolio.

Tikėtina, kad laikui bėgant šis rodiklis taip pat vis gerės. Dauguma gamintojų vis dar kuria savo pirmosios kartos elektromobilius. Įgiję patirties, inžinieriai išmoks išspręsti daugelį ankstyvųjų elektromobilių problemų.

5. Negalėjimas palaukti šiek tiek ilgiau

Ką tik šiame straipsnyje skyrėme daugybę žodžių elektromobilių privalumams išaukštinti. Todėl paskutinis mūsų patarimas yra... apsvarstyti galimybę dar nepirkti tokio elektromobilio.

Palaukite... ką?

Taip. Elektromobilių technologija nuolat tobulėja. Tai vyksta sparčiai, o tai dažnai būna geras argumentas, kad, na, leiskite jai kurį laiką tobulėti, kol į ją pasinersite.

Daugelis elektromobilių jau po metų ar dvejų bus gerokai pažangesni. Automobilių gamintojai nuolat kuria naujas platformas – modulines architektūras, kurias galima didinti arba mažinti, kad būtų galima gaminti skirtingus elektromobilius.

Pavyzdžiui, Hyundai. Korėjos automobilių gamintojas šiuo metu parduoda Ioniq EV ir Kona Electric. Kiekvienas iš jų sukurtas ant važiuoklės, skirtos benzinu ar hibridiniu varikliu varomam automobiliui, ir modifikuotas taip, kad į jį būtų galima įmontuoti bateriją ir elektros variklius.

Tačiau Hyundai inžinieriai sukūrė naują platformą, kurią pavadino Electric Global Modular Platform (E-GMP). Ją sudaro važiuoklė, baterija ir elektros varikliai, kuriuos galima padidinti arba sumažinti, kad būtų galima gaminti įvairaus dydžio automobilius. Inžinieriai gali įrengti elektros variklį ant vienos ar abiejų ašių, taip sukurdami priekiniais, galiniais ir visais ratais varomas transporto priemones.  Svarbiausia, kad E-GMP platforma nėra modifikuotas dujomis varomas automobilis. Tai nuo pat pradžių sukurtas elektrinis automobilis. Hyundai teigia, kad parduos bent 23 platformos pagrindu sukurtus modelius. Pirmasis Ioniq 5 rinkoje pasirodys šių metų rudens pabaigoje. Jis pasižymi įvairiais privalumais, palyginti su benzininiais varikliais varomais automobiliais, įskaitant visiškai plokščias grindis, kurios, nepaisant palyginti nedidelio ploto, sukuria stulbinamai erdvų interjerą.

Taigi, taip, kitas jūsų automobilis gali būti elektromobilis. Tačiau jums būtų naudinga palaukti dar metus ar dvejus, kad technologijos ir politika būtų patobulinta. 

Šaltinis: autotrader.com