5 paprasti patarimai, kaip prailginti automobilio baterijos tarnavimo laiką

5 paprasti patarimai, kaip prailginti automobilio baterijos tarnavimo laiką
Photo by Markus Spiske / Unsplash

Nors apie automobilio bateriją retai kada susimąstoma, šiek tiek priežiūros gali padėti prailginti jos tarnavimo laiką. Taip sutaupysite pinigų, sumažinsite atliekų kiekį ir užtikrinsite, kad variklis įsijungtų, kai to reikia, o tai svarbu žiemą ir šiuo metu, kai privaloma riboti nebūtinas keliones.

Nepamirškite, kad, rodydami baterijai šiek tiek dėmesio, galite padaryti skirtumą tarp to, ar ji tarnaus dvejus, ar penkerius metus, ar net ilgiau.

Pateikiame šešis paprastus būdus, kaip prailginti automobilio baterijos tarnavimo laiką.

Pašalinkite rudis

Laikui bėgant ant baterijos gnybtų, t. y. baterijos dalies, kuri jungia bateriją su automobilio elektros sistema, gali pradėti formuotis rūdys.

Baterijos gnybtų rūdijimas yra natūralus reiškinys. Paprastai ji būna kristalinės išvaizdos ir gali būti rudos, žalios, baltos arba mėlynos spalvos. Šios sausos, trupančios medžiagos susidarymas yra palyginti normalus reiškinys, todėl reikėtų reguliariai valyti.

Rūdys yra iš dalies laidžios, o tai reiškia, kad jos visą laiką gali lėtai iškrauti bateriją ir taip sutrumpinti jos tarnavimo laiką.

Laimei, pašalinti baterijos rūdis galima greitai ir lengvai. Informacijos apie tai ieškokite savininko vadove arba paprašykite, kad technikas pažiūrėtų, kai kitą kartą atvyksite į techninę priežiūrą.

Atkreipkite dėmesį į išmaniuosius raktus

Dažna baterijos išsikrovimo ir prasto tarnavimo laiko priežastis yra nuotoliniai išmanieji raktai, naudojami šiuolaikinėse transporto priemonėse.

Išmanusis raktelis leidžia vairuotojams patekti į transporto priemonę ir užvesti variklį paprastu prisilietimu, nes tarp išmaniojo raktelio ir transporto priemonės susidaro ryšio laukas, jei abi transporto priemonės yra arti viena kitos.

Tačiau jei išmanųjį raktą laikysite per arti transporto priemonės, ryšio laukas tarp jų gali niekada neišsijungti, todėl gali išsikrauti baterija. Ilgainiui tai gali sutrumpinti jos tarnavimo laiką. Daugeliui vairuotojų išmanųjį raktą laikant toliau nuo transporto priemonės, kai jis nenaudojamas, pavyko išspręsti daugybę su baterija susijusių problemų.

Ryšio veikimo nuotolis yra ribotas, todėl nebūtina raktus laikyti kitoje namo pusėje, tačiau vengimas juos laikyti ant lentynos šalia automobilio garaže arba netoli tos vietos, kur stovi transporto priemonė, gali būti labai reikšmingas.

Atjunkite MP3 grotuvą

Jei muziką į automobilį jungiate per MP3 grotuvą ar kitą USB jungtimi prijungtą laikmeną, apsvarstykite galimybę atjungti ją, kai ji nenaudojama. Nors tai pasitaiko gana retai, yra pranešimų, kad šie prietaisai nenumatytai iškrauna bateriją, jei jie paliekami prijungti, kai transporto priemonė yra išjungta.

Kai kuriais atvejais dėl transporto priemonės ir MP3 grotuvo nesuderinamumo automobilinė pramogų sistema gali būti aktyvi fone ištisas valandas, o tai iškrauna bateriją.

Norėdami pasiekti geriausių rezultatų ir prailginti baterijos veikimo laiką, atjunkite muzikos grotuvą arba USB raktą, kai pastatote automobilį.

Išvažiuokite į ilgą kelionę

Viena iš svarbių priežasčių, lemiančių ankstyvą baterijos gedimą, yra ne tiek susijusi su baterija, kiek su tuo, kaip naudojama transporto priemonė.

Jei automobilis dažnai naudojamas trumpoms kelionėms arba juo naudojamasi retai, jis gali pradėti gesti anksčiau nei planuota. Ilgai stovint ir dažnai važinėjant trumpais atstumais, baterija gali išsikrauti greičiau, nei ją įkrauna generatoriaus baterija.

Laikui bėgant, toks važiavimas gali pabloginti baterijos veikimą ir jos tarnavimo laiką.

Šį klausimą galima išspręsti paprastai. Kelis kartus per mėnesį važiuokite ilgesniu keliu. Geriausia važiuoti greitkeliu, tačiau puikiai tiks bet kur, kur galite stabiliai važiuoti kelias minutes ar ilgiau. Tai ne tik padės papildyti bateriją ir prailginti jos tarnavimo laiką, bet ir palaikyti geriausią variklio būklę.

Programinės įrangos atnaujinimai

Automobilių gamintojai dažnai išleidžia programinės įrangos atnaujinimus, kuriuos technikos specialistai įkelia į jūsų transporto priemonę, kad ištaisytų arba pagerintų vienos ar daugiau jos sistemų veikimą. Šiuolaikiniuose automobiliuose yra tiesiog tūkstančiai problemų, kurias galima pašalinti tokiais programinės įrangos atnaujinimais. Viena iš jų – baterijos išsikrovimas ir su tuo susijęs jos tarnavimo laiko sutrumpėjimas.

Kai išjungiate variklį, programinė įranga kontroliuoja, kada ir kaip išsijungia tam tikri elektroniniai komponentai. Daugelis šiuolaikinių automobilių sistemų, išjungus variklį, išlieka aktyvios tam tikrą laiką, o bloga programinė įranga gali tai sutrikdyti – gali nepavykti išjungti vienos ar kelių sistemų maitinimo ir taip sugadinti bateriją.

Pasitarkite su specialistu, kad sužinotumėte, kokie programinės įrangos atnaujinimai (jei tokių yra) gali būti prieinami jūsų vairuojamam automobiliui. Vienas ar keli iš šių atnaujinimų gali turėti didelę įtaką jūsų baterijos eksploatavimo trukmei.

Šaltinis: autotrader.ca