5 priežastys, kodėl 2024 m. yra puikūs metai įsigyti elektromobilį

5 priežastys, kodėl 2024 m. yra puikūs metai įsigyti elektromobilį
Photo by Hyundai Motor Group / Unsplash

Esame pačioje pradžioje permainų, kurios yra radikalesnės, nei dauguma iš mūsų kada nors regėjo. Su tuo gali lygintis tik interneto iškilimas. Neperdėsime sakydami, kad didžiąją dalį pasaulio ekonomikos, didžiąją dalį pasaulinės politikos ir didžiąją dalį jūsų kasdienybės suformavo vidaus degimo variklis (VDV). Karai kilo dėl to, kas turėjo prieigą prie naftos. Turtai buvo uždirbti ir prarasti gaminant maždaug 2 mlrd. automobilių su vidaus degimo varikliais, iš kurių 1,3 mlrd. vis dar eksploatuojami. Ir daugelis iš mūsų jaučia gilų ryšį su savo turėtomis transporto priemonėmis. Visa tai turi išnykti. Greitai. Elektromobiliai yra ateitis. Kai vis daugiau mūsų mato elektromobilius savo kaimynystėje, vis daugiau mūsų pradeda įsivaizduoti save juose. Taigi, kada turėtumėte rinktis? Štai penkios priežastys, kodėl turėtumėte tai padaryti kitą kartą pirkdami automobilį.

1. Jų eksploatacija kainuoja nedaug

Elektromobiliai iš pradžių kainuoja brangiau. Tačiau vos pradėjus vairuoti, pradėsite taupyti. Elektromobilių taupumas neapsiriboja vien degalų išlaidomis. Elektromobiliuose yra mažiau judančių dalių nei automobiliuose su vidaus degalų varikliais. Nėra uždegimo žvakių ar paskirstymo diržų, kuriuos reikėtų keisti. Nėra transmisijos skysčio, kurį reikėtų išpilti. Galite net nekeisti alyvos.

2. Juos smagu vairuoti

Jei dar nesate važiavę elektromobiliu, nežinote, ką praleidote. Europa jau seniai įsimylėjo greitį, o elektromobiliai yra greiti. Šokiruojančiai greiti. Praėjusiais metais Kia paskelbė apie elektrinį hečbeką EV6 GT, kuris nuo 0 iki 100 km įsibėgėja greičiau nei per 3,5 sekundės. Vos prieš dešimtmetį tokiu greičiu nuo važiuojamosios linijos galėjo išvystyti tik egzotiškų automobilių, kurių kaina siekia ketvirtį milijono eurų, savininkai. Elektromobilių eroje superautomobilių greitį galima pasiekti ir Kia automobiliu. Sutiksite vairavimo entuziastų, kurie tvirtina, kad elektromobiliai tiesiog nesijaučia gerai, ir ilgisi mechaninių vairo svirčių ir pneumatikos laikų. Tačiau atskleisime jums mažą paslaptį – daugumoje šiuolaikinių automobilių naudojamas elektrinis vairo stiprintuvas. Net dabartiniame Porsche 911 – vairo mechanizmo valdymo pojūčio ikonoje – naudojamas toks pat elektrinis vairo stiprintuvas kaip ir elektromobiliuose.

3. Daugelis nuogąstavimų dėl elektromobilių yra perdėti

Dabar tikriausiai klausiate, o kaip dėl įkrovimo tinklų. Ar nereikėtų palaukti su elektra, kol viešieji įkrovikliai taps tokiu pat įprastu reiškiniu kaip degalinės? Na, o ar namuose turite degalų siurblį? Tikriausiai ne. Tačiau namuose turite elektros energijos. Kai Europa taps elektrinė, įkrovimo stotelės neatsiras kiekvienoje degalinėje. Jų ir nereikia. Europiečiai tiesiog persiorientuos į krovimą namuose.

4. Galiausiai jūs tai padarysite

VDV draudimai taip pat iškelia svarbų aspektą – galiausiai jums reikės įsigyti elektromobilį. Benzinu varomos transporto priemonės baigia išnykti. Prireiks dešimtmečių, kol jos taps tikrai retos. Tačiau jūs tikriausiai dar ilgai vairuosite kitą automobilį. Įsigyti vidaus degimo varikliais varomą automobilį dabar reiškia ne tik rinktis jį vairuoti dabar. Tai greičiausiai reiškia, kad pasirinksite važinėti juo dešimtmetį ar ilgiau. Daugelis pirmaujančių automobilių gamintojų teigia, kad po dešimtmečio jie net neparduos vidaus degalų varikliais varomų automobilių. Kai kurie pažadėjo visiškai nutraukti jų gamybą, dažnai iki 2030 m. Kiti teigė, kad po dešimtmečio jų gamins nedaug. Tačiau beveik nė vienas automobilių gamintojas nesakė, kad dar ilgai gamins daugiausia VDV varomus automobilius. Jums tenka rinktis, ar rinktis elektrinį automobilį dabar, ar vėliau. Kodėl turėtumėte būti paskutinis savo kaiminystėje?

5. Galiausiai, klimato kaita yra ekstremali situacija

Neįtikino? Įsijunkite žinias. Šiuo metu beveik trečdalis Pakistano yra po vandeniu. Dešimtys milijonų žmonių buvo priversti palikti namus. Amerikos vakarai išdžiūvę, upės džiūsta, o kiekvieną vasarą plinta apokaliptiniai gaisrai. Karščio bangos Kinijoje sugriovė hidroelektrinių užtvankas ir milijonus žmonių paliko be elektros. Net elektrinės nedaro tiek žalos, kiek mes darome savo degalais varomais automobiliais. Ir ne, ne tik nuo jūsų priklauso, kaip tai ištaisyti. Tai priklauso nuo politikų ir pramonės atstovų. Jie pagaliau pradeda reaguoti ir siūlo daugiau elektromobilių pasirinkimo galimybių. Paimkite vieną iš jų. Sutaupysite pinigų, mėgausitės važiavimu ir geriau jausitės būdami sprendimo dalimi.

Šaltinis: autotrader.com