7 paprasti būdai, kaip sutaupyti pinigų automobilio išlaidoms

7 paprasti būdai, kaip sutaupyti pinigų automobilio išlaidoms
Photo by Kim Tunger / Unsplash

Šiais laikais viskas brangsta, o lietuviai už beveik viską moka daugiau nei bet kada anksčiau, ypač kai ateina laikas įsipilti degalų į automobilį. Kai vairuotojai jaučia įtampą, daugelis persvarsto savo biudžetą ir randa naujų būdų, kaip sutaupyti pinigų.

Jei ieškote būdų, kaip sutaupyti transporto priemonės išlaidoms, esate ne vieni. Be akivaizdžių taktikų, pavyzdžiui, kelionių derinimo, dėmesio degalų kainų prognozėms ir vairavimo kiekio mažinimo, yra ir tokių, kurias taikant reikia nedidelių investicijų, kad sutaupytumėte daugiau lėšų ilgalaikėje perspektyvoje, arba tiesiog kai kurie jūsų vairavimo tvarkos ar įpročių pakeitimai, kurie laikui bėgant gali padėti sumažinti jūsų išlaidas. Štai septyni paprasti būdai, kaip sumažinti išlaidas transporto priemonei, ir nors jie gali atrodyti nedideli, kiekviena smulkmena padeda.

Prailginkite baterijos tarnavimo laiką

Baterijų kainos ir galimybės skiriasi priklausomai nuo transporto priemonės, tačiau galima imtis keleto veiksmų, kad pailgintumėte baterijos tarnavimo laiką. 

Baterijose įmontuotose elektrinėse jungtyse laikui bėgant gali susikaupti tam tikrų likučių, o jei jų nepašalinsite, šie nešvarumai gali pamažu iškrauti bateriją, susilpninti ją ir sutrumpinti jos tarnavimo laiką. Tai reiškia, kad turėsite greičiau išleisti pinigų jos pakeitimui.

Toks lėtas baterijos išsikrovimas vadinamas parazitiniu energijos netekimu, o kiti kaltininkai yra USB įrenginiai, išmanieji telefonai ir 12 voltų priedai, palikti prijungti prie automobilio, kai jis išjungtas. Pašalinus šiuos parazitinių energijos nuostolių šaltinius ir naudojant švarius baterijos gnybtus galima išlaikyti bateriją tvirtą ir patikimą, o jos tarnavimo laiką pailginti keliais mėnesiais ar metais.

Taip pat naudokite trumpąjį įkroviklį arba baterijos priežiūros įrenginį, kai ilgesnį laiką paliekate automobilį stovėti. Jei tokį turite, prijunkite jį, jei automobilis stovės ilgiau nei kelias dienas. Įkroviklis prižiūri ir palaiko jūsų automobilio bateriją, kol esate išvykę, taip pailgindamas jos tarnavimo laiką ir padidindamas patikimumą užvedant automobilį šaltuoju metų laiku.

Prailginkite padangų tarnavimo laiką

Padangos yra viena brangiausių automobilio dalių. Kaip ir pieštuko trintukas, jos dėvisi kiekvieną kartą, kai jas naudojate, kol jas reikia pakeisti.

Vairuotojai, laikydamiesi kelių pagrindinių techninės priežiūros patarimų, gali sulėtinti šį padangų nusidėvėjimo tempą ir pailginti padangų komplekto tarnavimo laiką papildomais sezonais.

Pirma, reguliariai tikrinkite ir reguliuokite padangų slėgį naudodami kokybišką rankinį matuoklį. Laikydamiesi savininko vadove pateiktų nurodymų, tikrinkite padangų slėgį, kai padangos yra šaltos, ir, jei reikia, jį reguliuokite.

Ekspertai teigia, kad maždaug trečdalis keliuose naudojamų padangų yra nepakankamai pripūstos, todėl automobiliai sunaudoja daugiau degalų ir padangos sparčiai dėvisi.

Antra, rimtai rūpinkitės padangų rotacija. Padangų rotacija yra pigi ir neskausminga procedūra jūsų mašinai, kurią atliekant technikas tiesiog nuima kiekvieną ratą ir padangą, pakeičia jų vietą automobilyje ir vėl sumontuoja.

Taip užtikrinamas tolygesnis padangų nusidėvėjimas, o tai padeda pagerinti degalų naudojimo efektyvumą ir padangų tarnavimo laiką.

Nenuvertinkite retkarčiais atliekamos padangų priežiūros ir aptarnavimo svarbos, kai reikia pasiekti optimalų automobilio degalų naudojimo efektyvumą ir maksimaliai pailginti padangų komplekto tarnavimo laiką.

Galiausiai nepamirškite, kad žieminės padangos dėvisi daug greičiau, kai pavasarį temperatūra pakyla virš 7 laipsnių šilumos, todėl nevilkinkite laiko, kai reikės jas pakeisti į vasarines padangas.

Persvarstykite nuotolinį automobilio užvedimą

Niekam nepatinka pusę kelionės į darbą sėdėti šaltame automobilyje, tačiau kiekvieną kartą, kai paspaudžiate nuotolinio užvedimo mygtuką, jūsų banko sąskaita tai pajunta. Nors mažai nuotolinio užvedimo pulteliu besinaudojantys ekonomiško automobilio vairuotojai iššvaitys gana nedaug, intensyvus nuotolinio užvedimo pultelio naudojimas kasdien gali kainuoti gana brangiai.

Jūsų šiuolaikiniam automobiliui nereikia kelias minutes veikti tuščiąja eiga prieš pradedant važiuoti. Tiesiog užvedus variklį ir pajudėjus iš vietos, salonas paprastai pakankamai greitai įšyla. Jei sumažinsite šios funkcijos naudojimą, per kelis ateinančius mėnesius lengvai sutaupysite degalų.

Naudokite įmontuotus degalų taupymo įtaisus

Jūsų šiuolaikiniame automobilyje greičiausiai yra bent dvi galingos funkcijos, kuriomis nuolat naudojantis galima realiai sumažinti degalų sąnaudas.

Pirmoji yra ECO, ECON arba ekonominis važiavimo režimas. Daugumoje automobilių šis režimas įjungiamas paspaudus mygtuką (dažnai šis mygtukas yra žalias) arba perjungiant važiavimo režimo valdiklį. Įjungus šį režimą, jums lengviau vairuoti transporto priemonę kuo taupiau naudojant degalus.

Antroji įmontuota priemonė yra kruizo kontrolė.

Šia funkcija daugelis vairuotojų nesinaudoja, nors ji ir gali padėti sumažinti degalų sąnaudas. Naudokite kruizo kontrolę, kai tik galite, ir jūsų piniginė jums padėkos. Laikydama pastovų transporto priemonės greitį, kruizo kontrolė palaiko beveik nepertraukiamą variklio darbo greitį, o tai yra efektyviausias degalų naudojimo būdas.

Naudoti kruizo kontrolę efektyviausia greitkelyje, tačiau vairuotojai iš tikrųjų gali ją naudoti bet kada, kai saugu važiuoti pastoviu greičiu. Naudokite automobilio kruizo kontrolę, kai tik galite, ir tokiais atvejais ji gali sumažinti degalų sąnaudas 25-35 % (arba net 50 %, jei greitkelyje ne itin gerai sekasi išlaikyti pastovų greitį).

Pakeiskite šiuos 3 oro filtrus

Jūsų automobilyje yra bent du oro filtrai, kuriuos galima pakeisti ir taip sutaupyti pinigų, o jei vairuojate hibridinį automobilį, tikriausiai reikia atsižvelgti ir į trečiąjį.

Kad jūsų variklis veiktų efektyviai, jis turi nuolat įkvėpti švaraus oro srautą, o šis valymas yra jūsų variklio oro filtro darbas. Laikui bėgant šis filtras užsikemša dulkėmis ir šiukšlėmis, panašiai kaip jūsų buitinis dulkių siurblys. Kai jūsų variklis bando įkvėpti per ribotą arba užsikimšusį oro filtrą, sumažėja našumas, eikvojami degalai ir gali kilti kitų brangiai kainuojančių problemų.

Jei jūsų filtras užsikimšęs, variklis gali sunaudoti 50 proc. daugiau degalų nei reikia.

Be to, salono oro filtras valo orą, pumpuojamą per automobilio klimato kontrolės sistemą, ir taip pat turi įdomų poveikį degalų ekonomijai. Užsikimšęs salono oro filtras yra pagrindinė priežastis, dėl kurios prastai veikia jūsų automobilio atitirpinimo sistema ir oro kondicionierius – trys pagrindiniai komponentai, kurie šaltesniais mėnesiais padeda išlaikyti sausą ir šiltą saloną.

Dėl užsikimšusio salono oro filtro klimato kontrolės sistema dirba sunkiau, todėl tam tikri jos komponentai dirba per daug, o tai gali padidinti degalų sąnaudas. Pakeisti užterštą salono oro filtrą yra pigu ir paprasta, o klimato kontrolės sistema jums atsidėkos geresniu šildymo našumu, atitirpinimo našumu, efektyvesniu veikimu, ilgesniu komponentų tarnavimo laiku ir mažesnėmis degalų sąnaudomis.

Jei vairuojate hibridinį automobilį, ieškokite savininko vadove konkrečių nurodymų dėl jo baterijos oro filtro. Šis filtras valo per baterijų bloką pumpuojamą orą, kuris iš dalies padeda reguliuoti jo temperatūrą. Dėl užsikimšusio baterijos filtro jūsų automobiliui gali būti sunkiau kontroliuoti baterijos temperatūrą ir darbo sąlygas, todėl sumažėja hibridinės sistemos našumas ir gali būti sunaudojama per daug degalų.

Šaltinis: autotrader.ca