8 būdai, kaip padidinti degalų efektyvumą ir išvengti išlaidų

8 būdai, kaip padidinti degalų efektyvumą ir išvengti išlaidų
Photo by Russ Photographer / Unsplash

Pakeitus vairavimo įpročius ir nuolat prižiūrint automobilį, galima daug ką pakeisti.

Nereikia sakyti, kad degalų kainos yra didelės. Nors elektromobilių savininkai džiaugiasi, kad jiems pasisekė, o hibridinių automobilių savininkai ne taip stipriai jaučia kainų šuolį, benzininių automobilių savininkai tikrai jaučia pabrangimą. Tačiau nereikia nurašyti infliacijos – yra būdų, kaip sutaupyti degalams, tinkamai prižiūrint automobilį ir keičiant vairavimo įpročius.

Vien dėl netinkamų vairavimo įpročių – agresyvaus greičio viršijimo, stabdymo ir staigaus greitėjimo – jūsų degalų rida gali sumažėti maždaug 15–30 proc. važiuojant greitkeliu ir 10–40 proc. važiuojant keliu.

Štai aštuoni dalykai, kuriuos galite padaryti, kad sutaupytumėte pinigų degalinėje didžiausiomis degalų kainomis ir kasdien.

1. Nevažiuokite agresyviai ir laikykitės greičio apribojimų

Galbūt esate girdėję, kad važiuodami leistinu greičiu esate saugesni, nes sumažėja rizika prarasti automobilio kontrolę. Pasak Internetinio vartotojų informavimo šaltinio apie automobilių inventorių ir informaciją, vyresniojo vartotojų patarimų redaktoriaus Ronaldo Montoya, važiavimas neviršijant leistino greičio ir ne taip agresyviai yra bene didžiausias pokytis, kurį žmogus gali padaryti, kad pagerintų savo degalų ekonomiją. Norėdami praktikuoti ekonomiškesnio vairavimo įpročius, užuot skubėję prie šviesoforo ir staigiai stabdę automobilį, važiuokite ramiai. Pasirinkite eismo juostą ir jos laikykitės. Važiuodami greitkeliu stenkitės naudoti kruizo kontrolę, nes ji padės optimizuoti važiavimo greitį. Montoya teigia, kad šie įpročiai reikalauja kantrybės ir laiko planavimo.

2. Naudokite tinkamą alyvą ir keiskite ją laiku

Keisdami ir naudodami tinkamą alyvą, galite pagerinti degalų ekonomiją. Taip yra todėl, kad alyva sutepa automobilio variklyje esančias judančias metalines dalis, o per mažas, per didelis ar netinkamos rūšies alyvos kiekis gali turėti įtakos efektyviam variklio veikimui.

Keičiant alyvą svarbu laikytis gamintojo rekomenduojamų intervalų, o ne ant priekinio stiklo esančio lipduko ar paskutiniame automobilyje naudoto intervalo. Techninės priežiūros grafiką galite rasti savininko vadove – ten taip pat rasite konkrečias rekomendacijas, kokią alyvą naudoti. Gamintojas vadovą sukūrė specialiai jūsų automobilio metams, markei ir modeliui bei konkretiems jo reikalavimams, todėl vadovaudamiesi juo užtikrinsite, kad priimsite teisingus sprendimus savo automobiliui.

3. Pakeiskite oro filtrą

Kai paspaudžiate akceleratoriaus pedalą, jūsų automobilyje užsidega oro ir degalų mišinys. Oro ir degalų santykis turi būti labai tikslus, o visas šis oras filtruojamas per variklio oro filtrą. Filtras surenka dulkes, nešvarumus, teršalus ir visa kita, kas yra ore, kad būtų išvengta variklio pažeidimų. Jei filtras nekeičiamas, kai jis užsipildo, jis pradeda trukdyti filtruoti reikiamą oro kiekį, o tai gali turėti įtakos automobilio degalų ekonomijai. Ši problema labiausiai aktuali senesnėms transporto priemonėms, nes naujesnės paprastai yra geriau optimizuotos, todėl užsikimšęs variklio oro filtras nedaro didelės įtakos.

4. Įsitikinkite, kad padangos yra tinkamai pripūstos

Tinkamai pripūstos padangos yra labai svarbios norint saugiai eksploatuoti automobilį, be to, jos turi tiesioginės įtakos degalų naudojimo efektyvumui.

Jei padangose palaikomas rekomenduojamas oro slėgis, tai ne tik padeda taupiau naudoti degalus, bet ir yra saugiau, be to, padeda prailginti padangų tarnavimo laiką. Tinkamas padangų slėgis taip pat padeda išvengti ankstyvo ir netolygaus padangų nusidėvėjimo. Nors padangų slėgio jutikliai yra naudingi, jais ne visada galima visiškai pasikliauti. Norėdami pasinaudoti visais tinkamai pripūstų padangų privalumais, tikrinkite ir reguliuokite padangų slėgį kartą per mėnesį, jei turite veikiančius padangų slėgio jutiklius, arba du kartus per mėnesį, jei jutiklių neturite arba jie neveikia.

5. Automobilio taisymas, kai užsidega variklio patikrinimo lemputė

Jei jūsų automobilio variklio patikros lemputė užsidegė be reikalo, didelė tikimybė, kad tai turi įtakos ir jūsų degalų ekonomijai. FuelEconomy.Gov skelbia, kad automobilio, kuris neatlieka išmetamųjų teršalų testo arba yra nesureguliuotas, degalų naudojimo efektyvumas gali sumažėti 4 proc. Be to, Ouk Ridžo nacionalinės laboratorijos atlikto tyrimo metu pastebėta, kad dėl sugedusio deguonies jutiklio jos tirtų automobilių degalų ekonomija sumažėjo daugiau kaip 40 proc.3 Jei šios naudos nepakanka, anksti išsprendus problemą, dėl kurios užsidega variklio patikrinimo lemputė, taip pat galima išvengti remonto išlaidų didėjimo, nes laikui bėgant problema gali paaštrėti.

6. Nešildykite automobilio

Daugelis automobilių savininkų mano, kad automobilį reikia šildyti, ypač žiemą. Tačiau tai visiškai nereikalinga. Taip elgdamiesi švaistote degalus, kenkiate aplinkai ir yra visiškai neveiksminga.Dauguma šiuolaikinių transporto priemonių turėtų būti paruoštos važiuoti po maždaug 30 sekundžių. Paprastai tai reiškia, kad jei užvesite automobilį vos tik į jį įsėdę, tuomet kai segsitės saugos diržą, būsite pasiruošę važiuoti.

7. Nustokite naudoti aukščiausios kokybės degalus

Jei jūsų transporto priemonė rekomenduoja naudoti aukščiausios kokybės degalus, o ne reikalauja juos naudoti, galite drąsiai pereiti prie įprasto oktaninio skaičiaus degalų, nepakenksite varikliui ir sutaupysitei pinigų. Tik turėkite omenyje, kad gali sumažėti galia, bet ne tiek, kad tai turėtų įtakos kasdieniam vairavimui.

​​8. Ieškokite pigesnių dujų variantų

Kai degalų kainos didelės, įsigydami degalų už mažiausią kainą savo vietovėje galite sutaupyti nemažai pinigų, tačiau tik jei tai planuojate. Jei iki pigių degalų teks važiuoti po 20 minučių į abi puses, tikriausiai daug nesutaupysite. Vietoj to pabandykite sugrupuoti savo reikalus ir suplanuokite pakeliui sustoti pigesnėje degalinėje.

Jei išsiruošėte į kelionę, taip pat galite suplanuoti degalų sustojimą, kad optimaliai išnaudotumėte geriausias kainas.

Šaltinis: realsimple.com