7 geriausių 2022 m. žiemos automobilių

7 geriausių 2022 m. žiemos automobilių
Photo by Viktor Bystrov / Unsplash

Atrinkome puikius 4x4 automobilius, kurie padės jums išlikti kelyje ir judėti šią žiemą.
Tiesa ta, kad Lietuvoje žiemos paprastai būna atšiaurios tai reiškia, kad turėtume būti pasiruošę žiemos sąlygoms.

Kaimo vietoves sniegui ir ledui užklupus gali būti lengva atkirtos nuo kelio, o kai kurios kalvos ir keliai prastomis sąlygomis gali tapti klastingi. Susidarius tokioms aplinkybėms vairuotojai dažnai naudojasi keturiais ratais varomomis transporto priemonėmis, ypač tose vietovėse, kur nevažiuoja barstomieji sunkvežimiai.
Saugaus važiavimo apledėjusiu ir apsnigtu keliu pagrindas - sukibimas su kelio danga. Jei sukibimas yra pakankamas, automobilis paklusniai laikysis ant kelio, kai judėsite, ir, svarbiausia, padės jums vėl sulėtinti greitį. Geras sukibimas leidžia iš tikrųjų pajudėti iš vietos, nes variklio galia efektyviai panaudojama keliui, o ne tik sukasi padangos.

Keturių varančiųjų ratų sistema yra neabejotinas privalumas, kai keliai tampa slidūs, todėl jei visureigį perkate dėl šios priežasties, įsitikinkite, kad jis iš tikrųjų turi keturių varančiųjų ratų sistemą. Tačiau ne visi turi - pavyzdžiui, "Peugeot 3008" turi tik priekinių ratų pavarą, o "Ford Kuga" ją turi tik galingesnės flagmano versijos.
Jei keturių varančiųjų ratų sistema neprivaloma, gali būti, kad vietoj didelio, nepatogaus visureigio mieliau rinksitės kompaktišką hečbeką ar universalų automobilį, o daugelis jų dabar siūlomi su keturių varančiųjų ratų sistema, užtikrinančia geresnį sukibimą su kelio danga.

Nors investuoti į automobilį su keturių varančiųjų ratų sistema yra viena iš galimybių, verta savęs paklausti, ar jums jos iš tikrųjų reikia. Tikėtina, kad keturių ratų sistema jums bus reikalinga tik vieną sezoną per metus, o pasiruošti žiemai galima ir pigiau. Pavyzdžiui, geras žieminių padangų komplektas suteiks jums daugiau pasitikėjimo žiemišku oru, nes jos skirtos sukibti su keliu esant žemesnei nei septynių laipsnių Celsijaus temperatūrai.

Galbūt skamba keistai, bet net ir nedidelis miesto automobilis gali būti geras palydovas, kai temperatūra krinta žemyn. Nors jų plonos padangos gali rasti mažiau sukibimo nei plačios visureigių gumos, lengviesiems automobiliams nereikia tiek daug sukibimo, kad apskritai pajudėtų, o dėl mažo svorio juos lengviau suvaldyti įveikiant posūkius ir stabdant. Didelis visureigis gali lengvai pajudėti iš vietos, tačiau saugiai sustabdyti jį taip pat svarbu, o ekstremaliomis sąlygomis dėl papildomo svorio jis gali slysti.

Šiuolaikinės elektroninės sistemos taip pat neblogai susitvarko su sniegu, tačiau jei turite gerų žieminių padangų arba saugią visų varančiųjų ratų pavarą, jums nebereikės pasikliauti elektronine pagalba.

1.Dacia Duster SUV apžvalga

Jei manėte, kad negalite sau leisti įsigyti visureigio, "Dacia Duster" gali priversti dar kartą pagalvoti, nes jo kaina artimesnė supermini nei daugumos konkurentų. Tai nereiškia, kad jis yra silpnas ar mažai pajėgus, nes daugiau nei 200 mm prošvaisa ir galimybė pasirinkti keturių varančiųjų ratų pavarą daro Duster įspūdingą mašiną bekelėje ir slidžiomis sąlygomis. Antrosios kartos "Duster" taip pat yra šiek tiek didesnis ir patogesnis viduje nei anksčiau, o jo išvaizda yra dar patrauklesnė.
Pradinio lygio "Essential" komplektacijoje yra tokios funkcijos kaip oro kondicionierius ir stereogarsiakalbis su DAB ir "Bluetooth" jungtimis.

Tačiau jei norite visų ratų sistemos, turėsite vengti "Essential" apdailos linijos ir benzininių variklių, nes ji siūloma tik 4x2 specifikacijoje, o visi benzininiai modeliai varo tik priekinius ratus. Pakilus iki "Comfort" arba "Prestige" specifikacijos, 4x4 galima įsigyti su 113 AG dyzeliniu agregatu, kurio 192 lb ft sukimo momentas padės ištraukti jus iš keblių situacijų. Gera žinia yra ta, kad net ir aukščiausios specifikacijos Duster vis dar yra pigesnis už vidutinį aukštos klasės supermini, nes kainuoja vos daugiau nei 23 tūkst. eurų.

2.BMW 3 serijos "Touring" universalo apžvalga

Manome, kad tai yra vienas geriausių pasirinkimų. Tiesą sakant, jo 500 litrų bagažinė nėra pati didžiausia, tačiau jis kur kas universalesnis nei sedanas. Kitais atžvilgiais jis siūlo tokį pat itin gerą visapusišką paketą, kuriame dera puiki vairavimo patirtis, stilinga išvaizda ir gražiai įrengtas interjeras - visa tai papuošia pageidautinas mėlynai baltas ženkliukas. 3 serijos automobilis yra brangesnis už panašius automobilius, tokius kaip "Ford Mondeo" ir "Volkswagen Passat", tačiau jį vairuoti geriau nei beveik visus konkurentus - tiek važiuojant greitkeliu, tiek vingiuotu šalutiniu keliu.
Touring siūloma daugybė variklių ir apdailos variantų, o tiems, kurie nuolat susiduria su žiemiškomis sąlygomis, tiks BMW xDrive keturių varančiųjų ratų sistema. Ją galima įsigyti M340i benzininiame, 320i, 320d ir 330d dyzeliniuose modeliuose, taip pat 330e iš tinklo jungiamame hibridiniame modelyje. Dėl papildomo sistemos svorio ir mechaninio pasipriešinimo padidėja degalų sąnaudos (nors 320d xDrive Touring modelio bendros degalų sąnaudos viršija 50 milijonų kilometrų per valandą), tačiau tai gali būti auka, kurią verta paaukoti dėl didesnio saugumo slidžiuose keliuose, be to, ši sistema padeda šiek tiek lengviau paskirstyti 3 serijos automobilio galią net ir sausame kelyje.

3."Land Rover Discovery Sport" visureigio apžvalga

Kaip ir visi kiti "Land Rover" vardą turintys automobiliai, "Discovery Sport" yra toks pat pajėgus važiuoti nelygiu paviršiumi, kokio tik gali prireikti, tačiau puikiai jaučiasi ir ant asfalto. Būtent čia daugelis savininkų pastebės, kad "Discovery Sport" pasirenkama keturių varančiųjų ratų sistema labai praverčia, ypač pasikeitus orams.
Trauką ir sukibimą užtikrina didelės ir plačios padangos, todėl vairavimas žiemą tampa mažesniu iššūkiu. Tačiau būtent "Terrain Response" sistema leidžia "Discovery Sport" įveikti kelius, kurie daugeliui konkurentų atrodytų neįveikiami. Ji turi atskirus režimus purvui ir sniegui ir tiksliai žino, kiek galios naudoti, kad galėtumėte važiuoti sudėtingiausiomis sąlygomis. Suderinus šias galimybes su gera išvaizda, šeimai patogiu interjeru ir taupiais varikliais - dabar siūlomas hibridinis iš tinklo įkraunamas (PHEV) modelis, kuris žada šiek tiek daugiau nei 140 km/val., o pora 2,0 l dyzelinių variklių (163 AG ir 201 AG) siūlo apie 40 km/val. kombinuotai - ir keturių varančiųjų ratų pavara, "Discovery Sport" yra galingas (nors ir šiek tiek brangus) visureigis.

4. "Subaru Outback" universalas apžvalga

Ne visi, kurie nuolat susiduria su prastomis vairavimo sąlygomis, nori visureigio, o "Subaru" jau dešimtmečius tarnauja šiai auditorijai. Nuo 1970-ųjų, kai "Subaru" pirmą kartą buvo pradėtas pardavinėti per žemės ūkio įrangos tiekėjus, nuolatinė keturių varančiųjų ratų pavara yra prekės ženklo prekinis bruožas, o tai suteikia "Outback" išskirtinio patrauklumo. Subaru jau pagamino kelias Outback kartas, kurių kiekviena buvo paremta Legacy universalo versija, tačiau su tvirtesniais kėbulo tvirtinimo elementais ir paaukštinta pakaba, užtikrinančia didesnę prošvaisą - šį receptą vėliau pakartojo tokios markės kaip Volvo ir Audi su savo Cross Country ir Allroad modeliais. Naujausias "Outback" yra dar vienas didelis, praktiškas universalas su gerai sukurtu (nors ir gana paprastu) interjeru, kuris kaip nedaugelis kitų automobilių gali įveikti nelygius kelius ir važiuoti žiemos sąlygomis.

Dabar galima rinktis tik charakteringą 2,5 l benzininį variklį su plokščiu keturiais cilindrais - 2,0 l dyzelinis variklis nebesiūlomas - kuris sunaudoja apie 40 km/val. Nors "Outback" šiek tiek aukštai pakelta laikysena reiškia, kad jis negali prilygti tradiciniams universalams, nes pasižymi jautriu valdymu ir atsparumu kėbulo pasvirimui, tačiau yra daug mažesnė tikimybė, kad jį užklups prastas oras. Tiems, kurie pasikliauja "Outback" gebėjimu susidoroti su sudėtingomis kelio sąlygomis, šiek tiek nuobodus dizainas nebeturi reikšmės automobiliui, kurio patikimumas taip gerai įrodytas.

5. "Mazda 3" hečbeko apžvalga

"Mazda3" yra patraukli alternatyva "Ford Focus" ir "Volkswagen Golf", o interjeras yra ne mažiau įspūdingas. Surinkimo kokybė ir naudojamos medžiagos nenusileidžia aukščiausios klasės markių automobiliams, o dizaine pirmenybė teikiama paprastam naudojimui, o ne efektingiems lietimui jautriems valdikliams. Įrangos lygis taip pat geras, visi automobiliai turi LED priekinius žibintus, parkavimo jutiklius ir palydovinę navigaciją. Jei norite visų varančiųjų ratų pavaros, jums reikės rinktis aukščiausios klasės GT Sport Tech ir SkyActiv-X benzininį variklį, nes Mazda siūlo tik AWD, todėl Mazda3 yra šiek tiek brangesnė.

Vis dėlto "SkyActiv-X" yra galingas ir ekonomiškas. Visų varančiųjų ratų komplektacijos svoris sumažina našumą, palyginti su priekiniais ratais varomu modeliu, tačiau išmaniąja variklio technologija siekiama suderinti benzininio variklio reakciją ir dyzelinio variklio efektyvumą.
Rinkdamiesi "Mazdą", o ne jos varžovus, taip pat šiek tiek aukojate praktiškumą - gale šiek tiek ankšta, o kitų automobilių bagažinės yra didesnės. Dėl tokio smailaus stiliaus taip pat pablogėja matomumas iš galo ir vaikams sunku žiūrėti pro galinius langus, o tai gali nepatikti, tačiau automobilio rafinuotumas ir malonus važiavimas turėtų padėti nuraminti gale sėdinčius keleivius.

6. "Suzuki Ignis" visureigis apžvalga

Suzuki jau seniai siūlo visų ratų pavarą įvairiuose automobiliuose - nuo įprastų (Jimny ir Vitara) iki labiau įprastų (Swift), o Ignis yra dar vienas toks pat automobilis. Iš esmės tai visureigio dvasia, sutrumpinta iki miesto automobilio dydžio, tvirtos ir šiek tiek retro išvaizdos (Suzuki teigia, kad tam įtakos turėjo keli ankstesni modeliai), tačiau platformoje, kurią lengva pastatyti ir kurios eksploatacija kainuoja mygtukus.

Dyzelinio variklio nėra, tačiau pasirinkę ALLGRIP 4x4 modelį gausite 89 AG 1,2 litro "Dualjet" variklį su švelniu hibridiniu "Suzuki" varikliu. Ekonomiškumo požiūriu tai šiek tiek kenkia - dviejų varomųjų ratų automobilio degalų sąnaudos yra šiek tiek didesnės nei 50 km/val. ir daugiau nei 55 km/val., tačiau 0-62 km/val. greičio rodiklis sumažėja tik dešimtosiomis sekundės dalimis, todėl greičiausiai nepastebėsite jokio skirtumo, kaip jie važiuoja kelyje. Kol kelias bus slidus, t. y. tol, kol nebus slidus, o dėl 4x4 sistemos ir šiek tiek padidintos Ignis prošvaisos, palyginti su kai kuriais konkurentais, jis turėtų lengvai įveikti žiemos sąlygas.

7. Citroën C3 Aircross SUV apžvalga

C3 Aircross yra šiek tiek keistas, nes jis nėra varomas visais keturiais ratais. Tačiau tai nereiškia, kad žiemą jis beviltiškas, iš dalies dėl technologijos, kurią Citroen vadina "Grip Control". Ji labai panaši į sudėtingus važiavimo režimus, siūlomus tokiuose automobiliuose kaip "Land Rover Discovery Sport", tačiau veikia tik C3 Aircross varomuosius priekinius ratus. Galima pasirinkti smėlio, "All-Road", sniego ir ESP išjungimo režimus, kurie keičia traukos ir stabilumo kontrolės veikimo lygį, priklausomai nuo kelio savybių. Taip pat yra kalnų nusileidimo kontrolė, kaip ir Land Roveriuose, kad galėtumėte kontroliuoti važiavimą stačiais šlaitais.

Aircross, žinoma, turi didesnį važiavimo aukštį nei standartinis C3, nors daugeliu kitų aspektų jis yra gana panašus į supermini - turi platų variklių pasirinkimą, patogų ir įmantriai apipavidalintą saloną bei keistą stilių, kuris išsiskiria iš kitų šios klasės automobilių. Kadangi "Grip Control" yra elektroninė sistema, o ne visiška 4x4 pavara, dėl to nėra didelių sąnaudų ar ekonomiškumo nuostolių. Su žieminių padangų komplektu jis lengvai įveiks snieguotus kelius.

Šaltinis: carbuyer.co.uk