9 didžiausi elektrinių transporto priemonių gamintojai

9 didžiausi elektrinių transporto priemonių gamintojai
Photo by CHUTTERSNAP / Unsplash

Atrodo, kad apie klimato kaitą ir automobilių taršą kalbama jau dešimtmečius, tačiau dar visai neseniai idėja uždrausti parduoti iškastinį kurą naudojančius vidaus degimo variklius naudojančius automobilius buvo neįsivaizduojama.

Šiandien ne mažiau kaip 14 pasaulio šalių paskelbė apie planus uždrausti pardavinėti benzininius automobilius ir nurodė įvairias šių taisyklių įsigaliojimo datas (anksčiausiai, jau po kelerių metų, - 2025 m., kai Norvegija atsisveikins su vidaus degimo varikliais, bent jau parduodant naujus automobilius).

Atsižvelgdami į labai aiškią užuominą, kad ateitis - elektrinė, automobilių gamintojai taip pat pateikė drąsių pareiškimų - nemažai jų žada netolimoje ateityje gaminti visiškai elektrinius arba daugiausia elektrinius automobilius.

Pagal kai kurias prognozes iki 2030 m. 40 proc. visų parduodamų naujų automobilių sudarys elektromobiliai - tai didelis šuolis, palyginti su tuo, kad 2020 m. elektromobiliai ir iš tinklo įkraunami hibridiniai automobiliai sudarė tik 4,6 proc. visų pasaulyje parduodamų lengvųjų automobilių.

Kad ir kaip pažiūrėtumėte, akivaizdu, kad elektromobilių bendrovės tik stiprės, o vidaus degalų varikliais varomos transporto priemonės eis dinozaurų keliu. Arba arklio ir vežimo.

Pradedant nuo bene įtakingiausio elektromobilių gamintojo planetoje - už spėjimą, kuris iš jų tai yra, prizų neskiriame - pateikiame automobilių bendrovių, turinčių didelių planų dėl elektromobilių, sąrašą (atkreipkite dėmesį: dauguma automobilių bendrovių turės ir hibridinių elektromobilių su įkraunama elektros baterija, tačiau mes daugiausia dėmesio skirsime siūlomiems visiškai elektra varomiems automobiliams).

1. Tesla

Tesla Model 3
Tesla Model 3

Nors žodis "kietas" nėra pirmasis dalykas, apie kurį pagalvoji, kai pamatai Eloną Muską, faktas yra tas, kad "Tesla" vadovas yra beveik savarankiškai atsakingas už tai, kad elektriniai automobiliai tapo madingi ir populiarūs - dėl to jo asmeninė vertė viršijo 250 milijardų JAV dolerių, o pačios "Tesla" vertė siekia stulbinantį 1 trilijoną JAV dolerių.
Šiuo metu "Tesla" gamykloje yra daugiausiai pasaulyje parduodamas elektrinis automobilis "Model 3", taip pat "Model S", "Model X" ir "Model Y" (taip, E. Muskas iš tikrųjų padarė taip, kad gamoje būtų rašoma "S3XY").
Ruošiamas antros kartos sportinis automobilis "Tesla Roadster", taip pat "Tesla Semi", "Tesla Cybertruck" ir "Tesla Quadbike", kurie, kaip pranešama, turėtų pasirodyti 2022 m. (verta paminėti, kad ne visi "Tesla" iš tikrųjų pasirodo rinkoje, kaip numatyta).


2. "Volkswagen" grupė

Volkswagen ID.4
Volkswagen ID.4

Automobilių korporacija, kuriai priklauso "Audi", "Bentley", "Bugatti", "Lamborghini", "Porsche", SEAT, "Škoda", RUF ir "Volkswagen", atskleidė didelius elektromobilių ateities planus: iki 2024 m. ji siekia parduoti daugiausia elektromobilių, iki 2025 m. visoje VW grupėje pagaminti 1,5 mln. elektromobilių, o iki 2050 m. tapti visiškai neutrali anglies dioksido atžvilgiu.
Per ateinančius penkerius metus elektromobilių kūrimui ir gamybai bus skirta 86 mlrd. JAV dolerių, o iki 2030 m. Europoje planuojama įsteigti šešias baterijų gamyklas.Tarp Australijoje parduodamų "VW Group" elektromobilių modelių yra "Audi e-tron" ir "Porsche Taycan", o 2022 m. bus pristatyta įdomi ir šauni "Volkswagen" ID elektromobilių serija.


3. BMW

BMW iX3
BMW iX3

BMW, kuriai taip pat priklauso "Rolls-Royce" ir "Mini" prekės ženklai, pareiškė, kad iki 2030 m. pusė jos sedanų, visureigių ir "Mini" bus elektriniai, o iki to laiko trečdaliu sumažins išmetamųjų teršalų kiekį.
Kitais metais pasirodys BMW iX serijos elektriniai prabangūs visureigiai. Iš tiesų, BMW teigia, kad iki 2022 m. pabaigos pasiūlys daugiau elektromobilių nei bet kas kitas.

4. Hyundai/Kia

Hyundai IONIQ 5
Hyundai IONIQ 5

Pietų Korėjos automobilių gamybos milžinė jau sukūrė savo EV subbrendą "Ioniq" ir tikisi, kad iki 2025 m. rinkoje pasirodys 23 EV modeliai.
2022 m. planuojama pristatyti daugiau jau išparduoto "Ioniq 5" ir "Genesis", prabangiosios "Hyundai" padalinio "Genesis", modelį G80.Be to, 2022 m. turėtų pasirodyti labai įdomiai atrodantis "Kia EV6".


5. Jaguar / Land Rover

Jaguar I-Pace
Jaguar I-Pace

"Jaguar" jau turi prabangų "I-Pace EV", tačiau svarbiausia naujiena yra ta, kad "Land Rover" - prekės ženklas, kuriam būdingi milžiniški benzininiai keturračiai - savo pirmąjį visiškai elektrinį modelį rinkai pateiks 2024 m., dyzelinių modelių gamyba bus nutraukta 2026 m., o benzininių - 2030 m.

Pats "Jaguar" bus visiškai elektrinis dar anksčiau - iki 2025 m., o galutinis tikslas - iki 2039 m. pasiekti, kad visi tiekimo grandinės produktai ir veiklos rūšys visiškai neišmestų anglies dioksido.

6. Mercedes-Benz

Mercedes-Benz EQE
Mercedes-Benz EQE

Nors bendrovė dar nenustatė jokių konkrečių datų, ji paskelbė, kad 2022 m. investuos 11 mlrd. dolerių, siekdama užtikrinti, kad kiekvienas "Mercedes-Benz" netrukus turėtų visiškai elektrinę arba hibridinę versiją.

7. Nissan

Nissan Leaf

Populiaraus elektromobilio "Leaf" - vienu metu (prieš "Tesla" dominavimą) tai buvo daugiausiai parduodamų elektromobilių pasaulyje - kūrėjai įsipareigojo iki 2030-ųjų pradžios tapti visiškai elektriniais, o iki 2023 m. pasiūlyti aštuonis naujus elektromobilių modelius.

8. Volvo

Volvo XC40

Kultinis švedų prekės ženklas planuoja iki 2030 m. tapti visiškai elektriniu, o iki 2025 m. visame pasaulyje parduoti 50 proc. elektromobilių.

Kitais metais pasirodys garsusis visiškai elektrinis XC40 Recharge visureigis, taip pat "Volvo" visureigis "Polestar 2" iš visiškai elektrinės "Polestar" atšakos, kuri pradėjo veikti kaip atskiras prekės ženklas žemyn po žeme.


Originalų straipsnį rasite Čia