​​Alpina B3 Biturbo 2014-2019 apžvalga

​​Alpina B3 Biturbo 2014-2019 apžvalga

Tai galingas 3 serijos BMW, taip, jis išskirtinis, taip, jis greitas ir taip, jis yra užtikrintai brangus. Tačiau jei pažįstate Alpiną, žinote, kad ji viską daro savaip.

Automobilių pasaulyje „Alpina“ ir BMW santykiai yra ypatingi. Nors BMW yra pasaulinio masto žaidėjas, jis ne tik toleruoja nepriklausomą bendrovę „Alpina“, kuri prieš 30 metų buvo įregistruota kaip savarankiškas gamintojas, bet ir nuoširdžiai džiaugiasi savo santykiais su ja.

Šį kartą variklio modifikacijos gana didelės, tuo metu BMW nesiūlė tokio šešių cilindrų variklio su dviem turbokompresoriais, tačiau dabar jį siūlo 340i modelyje. Šiuo metu parduodamų „Alpina“ modelių skaičius išaugo iki įspūdingų septynių, iš viso per metus jų parduodama apie 2000 vienetų.

Toks yra B3 Biturbo, 404 AG naujausios F30/F31 3 serijos modelio variantas su geriausiu Alpina pavidalu: dviejų turbinų šešių cilindrų varikliu, automatine pavarų dėže ir subtiliais važiuoklės bei dizaino pakeitimais.

Alpina tobulina 3 serijos BMW beveik tiek pat laiko, kiek ir buvo tobulinamas šis modelis. Pirmieji automobiliai, sukurti pagal originalų E21 modelį ir pažymėti A1/3 ženklu.

Iki 1978 m. įmonė pristatė savo sukurtus ir iš dalies pagamintus modelius, įskaitant legendinį šešių cilindrų B6 2.8 – automobilį, kuris iš tikrųjų buvo sukurtas anksčiau nei BMW 3 serijos automobilis su M20 varikliu. Iki 2007 m., kai buvo pristatytas 3,0 l B3 „Biturbo“, „Alpina“ pardavė beveik 6000 savo įpėdinių egzempliorių.

Dėl neįprastų „Alpina“ santykių su BMW paprastai sukuriami intriguojantys ir iš esmės labai patrauklūs gaminiai.

Pažiūrėkime, ar taip bus ir šį kartą.

DIZAINAS

Bent jau vizualiai iš esmės žinote, ką gausite su „Alpina“: daugiaspygliai lengvojo lydinio ratlankiai su grėsmingai žemo profilio guma ir subtilūs, dažnai kampuoti kėbulo elementai.

Tie, kurie žino apie „Alpina“, supras, kad tai yra „Alpina“. Tas pats pasakytina ir apie tuos ratlankius, kurie padengti, kas, ko gero, svarbiausia, ne „runflat“ tipo guma.

Padangos yra išoriškai akivaizdžiausias 3 serijos modelio dinaminės struktūros esminio pakeitimo elementas. Pakaba, žinoma, sukurta pagal naujausią F30 serijos 340i su adaptyviais amortizatoriais, tačiau B3 modelyje naudojamos pagal užsakymą pagamintos 45 proc. standesnės „Eibach“ spyruoklės, turi savo atramas ir „Alpinai“ pritaikytus antiroloninius strypelius (nors ir gautus iš BMW).

Neigiamas posvyris yra didesnis, o priekinis posparnis su statramsčiais buvo pertvarkytas, iš dalies siekiant padidinti kėbulo standumą, iš dalies dėl būtinybės, nes B3 gavo ne vieno, o dviejų turbinų BMW 335i variklio variantą, kuris buvo pradėtas gaminti.

„Alpina“ teigia, kad taip yra todėl, kad dviem mažesniems turbokompresoriams reikia mažiau laiko įsibėgėti nei net BMW turbokompresoriui su dviem spiralėmis. Vieno turbokompresoriaus twin-scroll įsiurbimo sistema panaikina kai kuriuos su dideliu turbokompresoriumi susijusius atsilikimus, todėl BMW ją pritaikė savo N55 šešių cilindrų varikliui. Naudojant tokį turbokompresorių, išmetamosios dujos atskiriamos dviem spiralėmis (išlenktais vamzdžiais, kurie apjuosia turbinos korpusą ir nukreipia išmetamąsias dujas į turbiną).

Tiesiame šešių cilindrų variklyje į kiekvieną spiralę dujos patenka iš trijų cilindrų – tų, kurių išmetimo vožtuvų ciklai nesutampa, todėl turbokompresorius sukasi efektyviau. Paprastai spiralės pumpuoja dujas į turbiną skirtingu kampu ir skirtingu slėgiu viena nuo kitos (ir net į skirtingas turbinos dalis) – viena spiralė užtikrina greitą reakciją, kita – didžiausią našumą.

Tačiau „Alpina“ mano, kad du mažesni turbokompresoriai reaguoja dar greičiau, todėl ji atsisakė N55 vieno dviejų sraigtų turbokompresoriaus ir sukūrė savo dviejų turbokompresorių variantą. Tam reikia naudoti dviem turbinoms pritaikytus junginius, kurie jau išlieti N55 aliumininiame karteryje, ir tai palieka atviras duris dviejų turbinų sugrįžimui į būsimus BMW M3 ir M4 modelius.

Alpina patobulintas variklis taip pat turi kaltinio plieno alkūninį veleną, Alpina specifinį ECU ir laidų rinkinį, NGK uždegimo žvakes, aukštos kokybės degalų siurblį ir 40 proc. didesnį tarpinį aušintuvą nei BMW 335i.

Visų šių modifikacijų rezultatas – 3,0 litro darbinio tūrio šešių cilindrų variklio, kuris galinius ratus suka per ZF aštuonių laipsnių automatinę pavarų dėžę, galia yra 404 AG – tai ypač įspūdingas rezultatas.

Kiti svarbūs dalykai: „Alpina“ pritaikytas BMW kintamo sportinio vairavimo mechanizmas (kuris pagreitina važiavimą tiesiai, bet tai nėra aktyvus vairavimas) ir stabilumo programos. Stabdžių diskai yra ventiliuojami, o ne gręžiami, jų skersmuo priekyje – 370 mm, o gale – 345 mm.

B3 „Biturbo“ taip pat galima įsigyti praktiškesnės komplektacijos 3 serijos „Touring“ modelyje, kuris suteikia įtikinamą galios ir praktiškumo derinį viename.

INTERJERAS

„Alpina B3“ salone nėra nieko ypatingo, kas jį labai iškeltų virš bazinio gerai įrengto 3 serijos automobilio lygio turtingumo ar stiliaus prasme. Tačiau tai nėra didelė kritika, nes dabartinis 3 serijos kabinos salonas ir taip turi daug privalumų. Jame yra erdvės, solidžios kokybės medžiagų ir įprasta elegantiška BMW verslo klasės atmosfera.

Priekinės sportinės sėdynės užtikrina puikią atramą ir komfortą, todėl greitkeliu nuvažiuoti kilometrai tiesiog tirpsta. Tačiau čia nėra daug papildomo našumo skonio, kokio tikėtumėtės iš „Mercedes-AMG“ ar „Audi RS“.

„Alpina“ siūlo adaptyvią pakabą, dviejų zonų klimato kontrolę, DAB radiją, LED priekinius žibintus, galinius parkavimo jutiklius, šildomas priekines sportines sėdynes, odinius apmušalus ir standartinę BMW iDrive informacinę ir pramogų sistemą su palydovine navigacija, „Bluetooth“ ir USB jungtimis.

Tai gali atrodyti šiek tiek griežta, tačiau bendrovės strategija yra nepadidinti kainos, kai kurių nuomone, nereikalingomis technologijomis, žinant, kad, jei norite, galite pridėti tokius dalykus, kaip „Harman Kardon“ garso sistema, automobilyje įrengtas televizorius ar „Head-up“ ekranas.

Daugiausia mes pritariame šiai filosofijai, jei tik išlaikoma pakankamai žema bazinė automobilio kaina, kad jis atrodytų patraukliai šalia analogų.

Juk šiame automobilyje galite rinktis iš penkių skirtingų odos spalvų ir keturių skirtingų salono, o po to – iš įvairių dygsnių ir apdailos tematikų.

VARIKLIAI IR EKSPLOATACINĖS SAVYBĖS

Prieinamas sukimo momentas yra tai, kuo „BMW Alpina“ jau seniai prekiauja, ir tai visada buvo gana ryškus kontrastas oficialiems M klasės sedanams, kuriuose montuojami aukštų sūkių atmosferiniai varikliai – bent jau iki šiol.

Alpinos dviejų turbinų sistema leidžia šiam automobiliui sklandžiai ir jautriai reaguoti esant mažoms apsukoms, kai pagreitį užtikrina mažesnis kompresorius. Akceleratoriaus pedalas yra labai minkštas – tikslus ir proporcingas. To ir reikia tikėtis iš kompanijos, kuri žino, kaip svarbu, kad automobilis būtų valdomas.

Taigi, kai prašote 40 proc. variklio našumo, būtent tai ir gaunate, ir gaunate tai gana apgalvotai – kitaip nei kai kuriuose didelio galingumo turbininiuose varikliuose, kur prieš spustelėdami akceleratoriaus pedalą turite prašyti 60 proc., kad gautumėte norimus 40 proc.

Tikrąjį B3 greitį geriau atspindi pagreitis važiuojant, o ne mūsų užfiksuoti stovėjimo pradžios skaičiai. 50-110 km/h greitį trečia pavara galima įveikti per 4,2 s, ketvirta pavara – per 5,3 s, o penkta – per 7,3 s.

Tai yra staigus, dosnus, realiame pasaulyje pasiekiamas greitis, apie kurį „greičiau pasakyti, nei padaryti“. Įjungus mechaninę pavarų dėžę, B3 jaučiasi veržlus, nepriklausomai nuo pavaros, plačiame greičio diapazone. Tačiau pasirinkus „D“ pavarą, pagreičio pojūtis yra dar įtikinamesnis. ZF aštuonių laipsnių automatinė pavarų dėžė puikiai išnaudoja šią traukos jėgą – ji perjungia pavaras aukštyn, kai to norite, ir žemyn tik tada, kai to tikitės.

Kaina, kurią reikia sumokėti, paaiškėja iškart, kai tik didysis iš dviejų turbininių variklių įjungiamas ir pasiekiamas didžiausias sukimo momentas.

VAŽIAVIMAS IR VALDYMAS

Nedažnai 404 AG BMW atrodo toks brandus ir apgalvotas kaip šis. Daugeliui kompanijų būtų buvę atleista, jei šis sedanas būtų buvęs itin kietas, bet tik ne „Alpina“. Laimei, ji to nepadarė, netgi priešingai.

Įdėjusi labai kruopštų važiuoklės derinimą ir dešimtmečius kauptą patirtį, susijusią su tuo, ko iš tikrųjų nori klientai, Alpina pasiekė tokį valdymo kompromisą, kuris prilygsta patiems geriausiems, kokius tik galime įsivaizduoti.

Standartiniai adaptyvieji amortizatoriai iš esmės turi du nustatymus: (Sport+ iš tikrųjų tik šiek tiek laisviau įjungia stabilumo kontrolę). Ir kelyje, t. y. ten, kur „Alpina“ ketina naudoti ir vertinti savo automobilius, B3 yra budrus, valdomas ir įtraukiantis, net ir pasirinkus Comfort režimą. Jis puikiai sukimba posūkiuose, pasižymi dideliu atsparumu ir valingumu, o jo reakcija į važiavimo kryptį yra įprastai griežta ir neperkrauta.

Pasirinkite „Sport“ ir pakaba sugriežtės, bet beveik niekada nesijaus, kad ji būtų kieta, trūkčiojanti ar nepatogi. Kaip ir daugelyje geriausių universalių ir patogių naudoti greitų sedanų, B3 važiuoklė sklandžiai valdo kėbulą, o amortizatoriai greitai reaguoja, kad sumažintų plūdrumą ir posvyrį, tačiau nepadidina trukdžių iki netinkamo lygio. Kitaip tariant, „Alpina“ leidžia greitai važiuoti lengvai.

Rezultatas – puikiai suapvalintas automobilis. Ir, kaip Alpina gerbėjai gerai žino, įmonė supranta, kaip naudoti 50 centimetrų lengvojo lydinio ratlankius, kad važiavimas nebūtų šiurkštus. Yra šiek tiek kelio triukšmo, bet jis nėra pernelyg didelis.

B3 vairo mechanizmas gerai pasvertas, jis patikimas ir komunikabilus. Kaip ir daugelis kitų šio automobilio savybių, su juo malonu dirbti, bet jis niekada netrukdo.

DEGALŲ SĄNAUDOS IR EKSPLOATACINĖS IŠLAIDOS

Norint iš tiesų įvertinti naująjį „Alpina B3 Biturbo“, būtina jį atidžiai atskirti nuo nepaprastai talentingo BMW 3 serijos modelio – todėl jo kaina yra gerokai didesnė.

Jis atrodo brangus, jei nelyginate jo su M3, ypač turint omenyje, naują 340i arba 330d. Tačiau kelyje nė vienas iš jų negali prilygti B3.

Abiejų variklių galia atsilieka nuo „Biturbo“, ir net puikus BMW 3,0 litro dyzelinis variklis nesugeba atkartoti Alpinos jėgainės traukos, kurią ji išgauna virš 3000 aps/min.

Jei pratęstume šią mintį ir atsižvelgtume į kitus B3 konkurentus, istorija būtų panaši. Audi RS4 Avant yra panašioje vietoje, tačiau jam taip pat trūksta sukimo momento ir jis nėra toks komfortiškas.

Mercedes-AMG C 63 galiausiai lenkia B3, kaip ir nebeegzistuojantis Jaguar XFR, tačiau dėl to, kad vienas iš jų turi naftos statinės darbinį tūrį, o kitas – kompresorių, jie sunaudoja milžiniškus degalų kiekius, nors Alpina nurodo įspūdingą 15.8 km/l kombinuotąją normą.

VERDIKTAS

Patinka „Alpina“ idėja? Tuomet tai tikriausiai yra viskas, ko tikėjotės.

B3 Biturbo modelyje gyvuoja geriausios Alpina tradicijos. Jo išskirtinės eksploatacinės savybės yra tokios pat subtilios, kaip ir likusi automobilio dalis, o važiavimas ir valdymas idealiai atitinka brandžius ir atsipalaidavusius, bet pajėgius automobilio dinaminius ketinimus.

Jaučiasi, kad jis persmelktas susitelkusios inžinierių grupės, aistringai ir su entuziazmu dirbančios panašiai nusiteikusių entuziastų būriui, charakterio. Be to, jis jaučiasi labai europietiškai.

Šaltinis: autocar.co.uk