Naujoji „Apple CarPlay“ pradeda prietaisų skydelio kovą su automobilių gamintojais

Naujoji „Apple CarPlay“ pradeda prietaisų skydelio kovą su automobilių gamintojais
Photo by Dimitri Karastelev / Unsplash

Naujoji „Apple CarPlay“ versija skirta perimti kiekvieno prietaisų skydelio ekrano valdymą, pakeičiant naudotojo sąsajas ir valdymą bei įgyjant prieigą prie svarbiausių automobilio ir vairuotojo duomenų. Tikėtina, kad dėl to prasidės karas su automobilių gamintojais, nenorinčiais atsisakyti tokio vertingo nekilnojamojo turto.
Jei vairuotojai mano, kad „iPhone“ funkcijų perkėlimas į prietaisų skydelį yra patogus dalykas, tai automobilių gamintojai ir technologijų bendrovės įžvelgia didelį kovos lauką. „McKinsey & Co.“ apskaičiavo, kad iki 2030 m. transporto priemonių duomenų vertė sieks 400 mlrd. dolerių per metus. „Fortune Business Insights“prognozuoja, kad pasaulinė prijungtųjų automobilių rinka išaugs nuo beveik 60 mlrd. dolerių 2021 m. iki daugiau nei 190 mlrd. dolerių 2028 m.

Kadangi automobiliai tampa vis labiau susieti, automobilių gamintojai įsivaizduoja, kad transporto priemonių duomenys yra esminis ir pelningas jų ateities verslo planų komponentas. Jie nori pardavinėti tokias paslaugas kaip mokamas draudimas pagal nuvažiuotą kilometrą ir maršrutais pagrįstus mažmenininkų pasiūlymus.

„Ant kortos pastatyta automobilių, kurie iš esmės yra naršyklės ant ratų, paieškos patirtis“, - sakė Roger Lanctot, „Strategy Analytics“ automobilių susieto mobilumo direktorius.

Pasak jo, tik mažiausi ir naujausi automobilių gamintojai bus pasirengę atiduoti savo prietaisų skydelio ir (arba) automobilio patirtį „Apple“.
Tačiau „Apple“ teigė, kad „dirba su automobilių gamintojais visame pasaulyje“, kai birželio mėn. pristatė naują „CarPlay“ versiją savo metinėje pasaulinėje kūrėjų konferencijoje. Technologijų milžinė rodė 14 pagrindinių automobilių bendrovių logotipus, tarp kurių buvo ir tokių stambių prekės ženklų kaip „Ford“, „Mercedes-Benz“ ir„Honda“. Ji teigė, kad naująją versiją automobiliuose bus galima įsigyti nuo kitų metų pabaigos.

Kompanija „General Motors“ kol kas „neturi konkrečių planų pasidalyti, kaip mes priartėsime prie to, ką „Apple“parodė anksčiau šią vasarą“, - sakė atstovas Stu Fowle'as.

„Visas potencialiai svarbias naujas technologijas ir funkcijas vertiname viduje“, - sakė „Mercedes-Benz USA“atstovas spaudai Andrew Brudnicki. „Šiame kontekste taip pat diskutuojame su „Apple“.“
„Deja, negalime komentuoti būsimų produktų planų“, - sakė „Hyundai Motor America“ atstovas spaudai Milesas Johnsonas.

Susirūpinimas dėl duomenų praradimo

Kai 2014 m. „Apple“ pristatė „CarPlay“, keli Vokietijos automobilių gamintojai, įskaitant „Audi“, „Mercedes-Benz“ ir „Volkswagen“, išreiškė susirūpinimą dėl informacijos ir pramogų sistemos duomenų, pavyzdžiui, navigacijos paieškos, praradimo. Toyota iki 2018 m. priešinosi „CarPlay“ ir „Android Auto“, kuri suteikia panašią galimybę „Google“ „Android“ įrenginiams, papildymui.

Kadangi „CarPlay“ yra vienoda visose transporto priemonėse, automobilių gamintojai atsisako „Apple“ ir „Google“ prekės ženklų diferenciacijos prietaisų skydeliuose. Dabartinėje versijoje automobilių gamintojai „CarPlay“ naudoja tik transporto priemonės centrinio prietaisų skydelio ekraną ir leidžia dubliuoti „iPhone“programėles, skirtas skambučiams, pranešimams ir navigacijai. Sistema apima trečiųjų šalių programėles, įskaitant „Waze“, „Spotify“, „ChargePoint“ ir kitas. Vairuotojai programėles valdo per automobilio jutiklinį ekraną ir balsu.

Naujausia „CarPlay“ versija pasiekia dar giliau į prietaisų skydelį ir „bendrauja su jūsų automobilio realaus laiko sistemomis“, - pasaulinėje kūrėjų konferencijoje sakė „Apple“ automobilių patirties inžinerijos vyresnioji vadybininkė Emily Schubert.

Peržiūroje buvo parodyta, kaip „CarPlay“ gali pakeisti automobilių gamintojo prietaisų skydelio spidometro, tachometro, temperatūros matuoklių ir degalų ar elektromobilio akumuliatoriaus lygio rodmenis. Taip pat galima pritaikyti prietaisų skydelį naudojant „Apple“ parinktus maketus, spalvas, fonus ir ciferblatus.

Be to, į automobilio ekranus galima pridėti pritaikomų valdiklių, kuriuose rodomi kalendoriaus elementai, orų informacija, adresų knygelės kontaktai ir kt. iš prijungto iPhone.

Atsižvelgdami į ilgą produktų parengimo laiką, automobilių gamintojai naująją „CarPlay“ versiją turėtų pradėti diegti netrukus. Tačiau automobilių technologijų ir produktų valdymo konsultantas Robas Passaro, kuris glaudžiai bendradarbiavo su „Apple“, kai dirbo BMW, sakė negirdėjęs, kad po pranešimo būtų pradėję ją diegti kokie nors automobilių gamintojai.
Vis dėlto didžiulis „Apple“ populiarumas tarp vartotojų suteikia jai didelę įtaką automobilių gamintojams. Pirkėjai dabar „CarPlay“ laiko standartine įranga, sakė „Cox Automotive's Autotrader“ vykdomasis redaktorius Brianas Moody.
Pasak Šuberto, dabar 98 proc. naujų automobilių turi „CarPlay“, o 79 proc. pirkėjų, rinkdamiesi naujus automobilius, „svarsto tik „CarPlay“ palaikančius automobilius“.
„Šiuo metu bandyti įkrauti „CarPlay“ yra gana didelė rizika“, - sakė Mike'as Ramsey, „Gartner“ automobilių ir išmaniojo mobilumo analitikas.

Technologijų milžinų perėmimas

Nuo tada, kai prieš aštuonerius metus Ženevos automobilių parodoje debiutavo „CarPlay“, „Apple“ ją periodiškai tobulino, diegdama naujas naudotojo sąsajas, programėles ir funkcijas. Pernai atnaujintoje versijoje „CarPlay“ buvo įdiegtos tokios funkcijos kaip maršruto metu rodomos elektromobilių įkrovimo stotelės ir pridėtos pasirenkamos spalvų schemos.

Naujoji versija būtų svarbiausias atnaujinimas, nes „Google“ ir „Amazon“ taip pat skverbiasi į transporto priemones.
„Apple“, „Google“ ir „Amazon“ desperatiškai siekia užvaldyti besiformuojantį prijungtąjį automobilį“, - sakė Lanctot.
Dėl „CarPlay“ ir „Google“ „Android Auto“ automobilių gamintojų informacinės ir pramoginės sistemos daugeliui vartotojų tapo iš esmės nebereikalingos.

„Nėra abejonių, kad „Apple“ ir „Google“ laimėjo vartotojo patirties karą“, - sakė Ramsey.

„CarPlay“ ir „Android Auto“ nėra nepriekaištingos“, - sakė jis. „Tačiau jos veikia daug geriau nei [automobilių gamintojų] įmontuotos sistemos, kai reikia atlikti tokius svarbius dalykus kaip žemėlapių sudarymas ir prieiga prie muzikos, podkastų ir garso knygų programų.“

Kompanijos „Apple“ konkurentė „Google“ su savo operacine sistema „Android Automotive Operating System“(nepainioti su „Android Auto“) jau žengė giliau į prietaisų skydelį. Automobiliai su „Android Automotive“ įdiegta tokiuose automobilių gamintojuose kaip „General Motors“, „Volvo/Polestar“, „Renault“, „Nissan“ ir „Mitsubishi“.
„Android Automotive“ palaiko informacijos ir pramogų funkcijas, prietaisų skydelius ir kitus ekranus, sakė „Panasonic Automotive Systems“ vyriausiasis techninis direktorius Andrew Poliak.

Tačiau „Android Automotive“ skiriasi nuo dabartinės „CarPlay“, nes tai yra automobilių operacinė sistema, tokia kaip QNX ar „Linux“, ir leidžia automobilių gamintojams daugiau kontroliuoti, sakė Poliakas.

„Automobilių gamintojai gali kurti savo sistemas, naudodami „Android Automotive OS“, ir apriboti arba leisti veikti bet kam“, - sakė Poliakas.

Šiuo metu keliuose automobiliuose „Apple CarPlay“ veikia su „Google Android Automotive OS“, sakė Poliakas. Tokio suderinamumo greičiausiai nebus kitoje „CarPlay“ versijoje, atsižvelgiant į „Apple“ požiūrį į savo technologiją.

„Google“ ėmėsi daugelio veiksmų, kad padidintų savo skaidrumą ir aiškiai išdėstytų savo veiksmų planą automobilių srityje“, - sakė Lanctot.

„Apple“ yra blogesnė už „Google“, kai kalbama apie nelankstumą“, - sakė Lanctot. „Tačiau „Apple“ neabejotinai pasakys automobilių gamintojams, kad jų klientai reikalauja, jog jų automobiliuose būtų įdiegta „Apple“ patirtis.“

Šaltinis: autonews.com