Ar automobilių vaizdo registratoriai gali užtikrinti didesnį saugumą keliuose?

Ar automobilių vaizdo registratoriai gali užtikrinti didesnį saugumą keliuose?
Photo by Paul Hanaoka / Unsplash


Net ir tada, kai manote, kad matote visą kelią, vis dar pasitaiko atvejų, kai nepastebime, kas iš tikrųjų įvyko per eismo įvykį. Automobilio vaizdo registratorius gali būti sprendimas sprendžiant draudimo ginčus ir pretenzijas.

Kas yra automobilio vaizdo registratorius?

Automobilio vaizdo registratorius - tai nedidelė kamera, sumontuota ant automobilio prietaisų skydelio arba priekinio stiklo, nukreipta į kelią. Taip pat galite turėti galinę automobilio vaizdo kamerą. Ji įsijungia, kai užvedate variklį, ir įrašinėja visą kelionę.

Automobilio vaizdo registratoriaus kameros įrašus galima pažymėti laiko žyma, todėl jie yra puikus įrodymų šaltinis bet kokio įvykio kelyje atveju.
Kai kuriose prietaisų skydelio kamerose yra net stovėjimo režimas, kuris pradeda įrašinėti, kai tik užfiksuojamas smūgis. Jei kas nors parkavimo metu nulaužia sparno veidrodėlį arba atsitrenkia į jūsų automobilį ir nepalieka užrašo, turėsite daugiau galimybių išsiaiškinti, kas atsakingas už žalą.

Yra 3 pagrindiniai vaizdo registratorių tipai:

  • Priekyje įrengtos vaizdo kameros fiksuoja viską, kas yra priešais jus, įskaitant eismą, kuriuo važiuojate. Jos yra pigiausios, tačiau neturi galimybės matyti, kas įvyko už jūsų.
  • Priekinio ir galinio vaizdo kameros fiksuoja vaizdą priešais ir už automobilio. Daugelis eismo įvykių kelyje įvyksta važiuojant nedideliu greičiu ir yra susiję su susidūrimais iš galo. Investuoti į vaizdo registratorių su abiejų pusių vaizdais gali būti verta papildomai investuoti tuo atveju, jei pateksite į avariją.
  • Automobilio salono vaizdo kameros leidžia iš aukštai matyti, kas vyksta automobilyje. Jos dažniausiai naudojamos taksi ir automobilių servisuose, tačiau gali būti naudingos, jei važinėjate vienu automobiliu arba norite patikrinti savo vairavimo įpročius.

Kodėl verta įsirengti vaizdo registratorių?

Juos matėte per žinias, kriminalines laidas, o kai kurie filmuoti vaizdai net paplinta socialinėje žiniasklaidoje. Ir internete jos tampa vis populiaresnės tarp vairuotojų. Mūsų tyrimai rodo, kad vos per 4 metus vaizdo kamerų turėtojų skaičius išaugo nuo 1 % iki 15 %.

Tai veiksmingas būdas pamatyti, kaip vairuojame mes ir kiti, ir naudingas siekiant išsiaiškinti, kas kaltas dėl eismo įvykio. Jei kada nors sugestumėte, vaizdo registratorius gali veikti kaip GPS seklys, kuris gali padėti pagalbos tarnyboms jus surasti.

O jei įtariate, kad tapote sukčiavimo avarijoje už grynuosius pinigus auka, pateikę vaizdo registratoriumi užfiksuotus įrodymus galite gauti tinkamą kompensaciją ir užkirsti kelią tam, kad taip nenutiktų kitiems.

Policija savo automobiliuose jau naudoja vaizdo registratorius, o juose užfiksuoti vaizdo įrašai dažnai naudojami kaip įrodymai persekiojant blogus ar pavojingus vairuotojus.

Ar vaizdo registratoriai yra teisėti?

Taip, tačiau jų negalima įrengti taip, kad ji užstotų vaizdą. Jei pateksite į eismo įvykį ir bus nustatyta, kad vaizdo kamera blaškė jūsų dėmesį arba užstojo matomumą, galite būti apkaltintas dėl eismo įvykio.

Kuo skiriasi vaizdo registratorius ir automobilio juodoji dėžė?

Tiek vaizdo kameros, tiek juodoji dėžė (arba telematikos dėžutė) suteikia vertingos informacijos apie jūsų keliones. Automobilio vaizdo registratorius vaizdžiai fiksuoja jūsų kelionę, o telematinėje dėžutėje saugomi duomenys, rodantys jūsų vairavimo stilių.Ateityje bendras ir platus vaizdo registratorių ir juodųjų dėžučių naudojimas galėtų padėti draudikams nustatyti jūsų draudimo tarifus.


Susidomėjimas vaizdo registratoriais sparčiai auga. Apklausos duomenimis:            - 24 % respondentų jau turi vaizdo registratorius, o dar 18 % rimtai svarsto galimybę juos įsigyti.
- 70 % respondentų sutinka, kad bet kuris asmuo, patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl kito eismo dalyvio užfiksuoto vaizdo įrašo (iš kurio matyti, kad jis buvo kaltas), nusipelno jam skirtos bausmės.
- 69 % sutinka, kad visos policijos pajėgos turėtų leisti vairuotojams pateikti vaizdo įrašus iš vaizdo registratorių ir mobiliųjų telefonų.

Ar vaizdo registratorius gali padėti saugiau vairuoti?

Tai sunku įrodyti arba paneigti. Tačiau vairuotojai, kurie įsigyja vaizdo registratorius, greičiausiai yra sąmoningi ir nori apsisaugoti nuo kitų eismo dalyvių. Priekinės kameros gali būti įrodymas draudimo reikalavimams arba pranešimams apie pavojingus vairuotojus.

Šaltinis: theaa.com