Ar ilgos kelionės kenkia jūsų automobiliui?

Ar ilgos kelionės kenkia jūsų automobiliui?
Photo by Neal E. Johnson / Unsplash

Kai galvojate apie keliones automobiliu, gali pasirodyti, kad nuvažiuoti kilometrai gali šiek tiek gąsdinti. Nuo kelių šimtų iki daugiau nei 1000 kilometrų gali kelti vaizdą, kad kilometražo skaitiklis kyla link neišvengiamos didelės ridos ribos, kai automobiliai dažniausiai sugenda. Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad leisdamiesi į ilgą kelionę sugadinsite savo automobilį, ar ne? Daugeliui žmonių kyla klausimas, ar ilgų kelionių metu jie nekenkia savo automobiliui, ir būtent apie tai kalbėsime šiame straipsnyje.

Jei jūsų automobilis yra geros būklės (ir jei neįvyko joks nelaimingas atsitikimas), ilga kelionė nėra žalinga jūsų automobiliui. Tiesą sakant, ilgų kelionių metu automobilis dažnai dėvisi mažiau nei važiuojant mieste ar trumpų kelionių metu (pvz., į darbą ir iš darbo).

Skaitykite toliau ir aptarsime viską, ką reikia žinoti, kad ilgų kelionių metu automobilis būtų geros būklės.

Kodėl ilgos kelionės nėra blogai jūsų automobiliui

Automobiliai yra sukurti vienam tikslui: saugiai ir efektyviai nuvežti jus iš taško A į tašką B. Visa kita skirta jūsų patogumui arba didesniam saugumui. Taigi, kai apie savo automobilį galvojate šiuo požiūriu, nesunku suprasti, kodėl ilgos kelionės nėra žalingos jūsų automobiliui. Jie daro tai, kam yra sukurti.

Vis dėlto ilga kelionė gali būti žalinga jūsų automobiliui, jei automobilis nėra tinkamos techninės būklės. Pavyzdžiui, neturėtumėte leistis į ilgą kelionę, jei:

  • Ilgą laiką nebuvo atlikta techninė priežiūra.
  • Mažai alyvos.
  • Automobilis kleidžia keistus garsus.
  • Važiuojant jaučiamas keistas jausmas.
  • Iš automobilio teka skystis.
  • Automobilis yra linkęs perkaisti.
  • Turi nuleistas arba prakiurusias padangas.
  • Neveikia priekiniai, stabdžių ar kiti žibintai.

Iš esmės, jei jūsų automobiliui kas nors negerai, ilga kelionė gali dar labiau paaštrinti problemą. Tačiau tai nėra kelionės kaltė. Priešingai, dėl jos tik išryškėja tai, kas ir taip buvo negerai su automobiliu.

Tai nereiškia, kad kelionėje negali kilti nesklandumų, net jei ką tik atlikote automobilio techninę priežiūrą. Automobiliai yra sudėtingos sistemos, todėl net geriausias mechanikas negali numatyti ateities. Susidurti su sugedusiu automobiliu – tai rizika, kurią prisiimate kiekvieną kartą sėsdami prie vairo. Tokia yra automobilio turėjimo prigimtis, nesvarbu, ar tai ilgos kelionės, ar ne.

Tačiau apskritai ilgos kelionės automobiliui iš tikrųjų yra naudingesnės nei trumpos. Štai kodėl.

Kodėl ilgos kelionės yra geresnės nei trumpos

Kai vykstate į ilgą kelionę, didžiąją kelionės dalį praleidžiate greitkeliuose. Kilometrai slenka, kai nereikia sustoti ar net sulėtinti greičio. Būtent tada variklis dirba visu pajėgumu. Atmintyje iškyla pirmasis Niutono judėjimo dėsnis. Variklis daro būtent tai, kam jis buvo sukurtas, – burzgia ir traukia kilometrus.

Tačiau trumpų kelionių metu greičiausiai teks sustoti degant raudonam šviesoforo signalui, greitėti degant žaliam šviesoforo signalui, duoti kelią pėstiesiems ir pan. Visi šie sustojimai ir važiavimai iš tikrųjų greičiau nuvargina automobilį, nei didelio greičio palaikymas, kaip tai darote kelionėje.

Taigi 800 kilometrų kelionėje automobilis nusidėvės mažiau nei 800 kilometrų trumpo maršruto kelionėse. Žinoma, tam tikra prasme nevažiuojant automobiliu jis tarnaus ilgiau, nes mažiau dėvėsis. Tačiau daugumai žmonių tai nėra praktiška galimybė. Kai kas pasakytų, kad niekada nevažiuojantis automobilis nustoja būti automobiliu.

Ar automobiliams reikia poilsio ilgų kelionių metu?

Kitas dažnas klausimas apie automobilį ir keliones yra susijęs su pertraukomis. Ar ilgos kelionės metu automobiliui naudinga daryti pertrauką?

Tikrai ne. Jei automobilis neperkaista, jums nereikia sustoti pertraukoms dėl automobilio. Vis dėlto, kai sustojate pasinaudoti tualetu, ištiesti kojų ar užsipilti degalų, jūsų automobiliui suteikiama trumpa pertrauka. Ne todėl, kad jūsų automobiliui reikia šių pertraukėlių, tačiau jos taip pat niekam nekenkia.

Nėra jokios priežasties sustoti vien tam, kad suteiktumėte automobiliui pertraukėlę – jis tikrai išgyvens jūsų kelionę. Tačiau nepamirškite, kad vairuoti mieguistam ar apsnūdusiam yra pavojinga, todėl pagalvokite, kaip dažnai jums reikia pertraukos. Jūsų automobiliui viskas bus gerai, jei tik jam nieko nenutiks.

Ar galite naudoti išsinuomotą automobilį ilgoms kelionėms?

Jei nerimaujate, kad jūsų automobilis gali nuvažiuoti per daug kilometrų, galite apsvarstyti galimybę ilgoms kelionėms išsinuomoti automobilį. Tačiau daugumai žmonių, turinčių tinkamai veikiančius automobilius, tai gali būti pinigų švaistymas.

Žinoma, jei jūsų automobilis yra vienetinis, kolekcinis arba jam kažkas negerai, ko negalite sutvarkyti iki kelionės, geriausia išeitis gali būti išsinuomoti automobilį. Taip pat norėsite apsvarstyti, ar jūsų automobilis yra pakankamai patogus ir erdvus ilgai kelionei.

Ar galima į ilgą kelionę keliauti visiškai nauju automobiliu?

Galbūt nenorėsite į ilgą kelionę važiuoti visiškai nauju automobiliu, tačiau tai tikrai nėra nieko blogo. Automobilis skirtas važiuoti, todėl galite būti ramūs, žinodami, kad jūsų naujas automobilis puikiai veiks ir kelyje nekils jokių problemų. Kelionė yra puikus būdas susipažinti su naujuoju automobiliu ir patogiai jį vairuoti.

Šaltinis: completecarcomfort.com