Ar perkant naudotą transporto priemonę svarbiau amžius ar rida?

Ar perkant naudotą transporto priemonę svarbiau amžius ar rida?
Photo by Benjamin Brunner / Unsplash

Caramba ekspertai pataria, kaip pirkti naudotą automobilį, kai reikia daryti kompromisus.
Automobilių pirkėjai dažnai susiduria su dilema, kai juos traukia senesnis ar net daug ridos turintis modelis, kuris kitu atveju puikiai atitinka jų biudžetą, poreikius ar skonį. Tai ypač aktualu šiuolaikinėje rinkoje, kurioje transporto priemonių pasirinkimas yra chaotiškas, o vėlyvų modelių, mažai nuvažiuotų automobilių trūksta. Jei reikia ieškoti kompromiso, ar amžius, ar rida turi didesnę reikšmę?
"Tvirtos ir griežtos taisyklės čia tikrai nėra. Turite tikrai atidžiai išnagrinėti automobilį, kurį ketinate įsigyti. Peržiūrėkite techninės priežiūros ir remonto įrašus, kad įsitikintumėte, ar jis buvo gerai prižiūrimas", - sako G. Dijokas, "Caramba" operacijų direktorius. "Tačiau jei rida neįprastai maža, norėtumėte jį tikrai gerai apžiūrėti, nes nenorite ilgai stovėjusio automobilio."
Žinokite, kad didelės ridos automobiliams gali prireikti brangiai kainuojančių aptarnavimo ir remonto darbų, pavyzdžiui, paskirstymo diržo ar degalų siurblio keitimo. Būtinai atsižvelkite į tai savo biudžete ir atidėkite šiek tiek pinigų avariniam fondui.

Dar vienas veiksnys, į kurį norite atsižvelgti, spręsdami dėl amžiaus ir ridos, yra technologijų pažanga, atsirandanti nuo vienų modelio metų iki kitų.
"Aš labiau rinkčiausi naujesnius automobilius, net jei jie turi daugiau kilometrų, - sako J. Stockburger, "Consumer Reports" automobilių bandymų centro operacijų direktorė. "Taip sakau dėl to, kad padaryta tiek daug pažangos saugumo ir degalų taupymo srityse. Pagalvokite apie tokius dalykus, kaip elektroninė stabilumo kontrolė, atsarginės kameros, perspėjimas apie priekinį susidūrimą ir automatinis avarinis stabdymas. Kuo senesnis automobilis, tuo didesnė tikimybė, kad neturėsite vieno iš šių svarbiausių saugos patobulinimų."


Prieš sudarydami sandorį, paprašykite, kad automobilį nuodugniai patikrintų remonto dirbtuvės, kurios įprastai atlieka diagnostikos darbus. Išsami diagnostika turėtų kainuoti apie 80-250 Eur, tačiau iš anksto pasitikslinkite kainą. Paprašykite, kad mechanikas pateiktų raštišką ataskaitą, kurioje būtų išsamiai aprašyta automobilio būklė, nurodytos visos rastos problemos ir jų šalinimo kaina.

Taip pat gaukite ataskaitą, kurioje nurodoma, ar automobilis buvo patekęs į avariją ir ar buvo atliktas koks nors atšaukimas. Tiek apžiūra, tiek ataskaita gali padėti jums priimti sprendimą.