Ar turėčiau šiais metais pirkti hibridinį automobilį?

Ar turėčiau šiais metais pirkti hibridinį automobilį?
Photo by Conscious Design / Unsplash

Automobilių pirkimas yra sudėtingesnis nei bet kada anksčiau. Šiandienos pirkėjai turi nuspręsti ne tik tai, kokią kainą jie norėtų mokėti ir kokių funkcijų jie nori. Pirkėjai turi nustatyti, kokį energijos šaltinį jie renkasi savo automobiliams deginti.

Daugiau žmonių nei bet kada anksčiau renkasi elektrinius arba hibridinius automobilius. Apskritai naujų automobilių pardavimus stabdo aukštos kainos, mažos atsargos ir mažėjanti paklausa. Tačiau elektrifikuotų transporto priemonių pardavimai toliau auga.

Hibridiniu varikliu varomos transporto priemonės yra perspektyvus pasirinkimas pirkėjams, kurie nėra pasiruošę visiškai elektriniam automobiliui. Todėl kyla klausimas: Ar šie metai yra tinkamas metas įsigyti hibridinį automobilį? Šis straipsnis padės jums išsiaiškinti hibridinių automobilių privalumus ir trūkumus.

Apibrėžimai: Hibridai ir iš tinklo įkraunami hibridai

Daugumos automobilių ratus suka degalais varomas variklis. Elektromobiliuose naudojami elektros varikliai. Hibridiniuose automobiliuose naudojami abu varikliai.

Tradicinis hibridinis automobilis, kartais vadinamas hibridine elektrine transporto priemone (HEV), iki tam tikro greičio naudoja elektros variklį, o jam viršijus – benzininį variklį. Dėl to hibridiniai automobiliai nuvažiuoja daugiau kilometrų nei jų atitikmenys, varomi tik degalais. Jie įkrauna nedideles baterijas naudodami stabdymo energiją.

Kita kategorija – iš tinklo įkraunamos hibridinės elektrinės transporto priemonės (PHEV) – taip pat naudoja degalų variklį ir elektros variklį. Tačiau dėl didesnio akumuliatoriaus jos gali važiuoti greitkeliu tik elektros energija. Jų benzininiai varikliai įsijungia tik nuvažiavus tam tikrą atstumą. Dalį energijos jie sukaupia iš rekuperacinio stabdymo. Tačiau juos taip pat galima prijungti prie elektros tinklo ir įkrauti.

PHEV kainuoja brangiau nei hibridinės ir dujomis varomos transporto priemonės. Tačiau jie puikiai padalija skirtumą tarp degalais varomų automobilių ir elektromobilių.

Priežastys, kodėl verta įsigyti hibridą dabar

1. Technologija jau išbandyta

Daugelis iš mūsų ne itin dažnai perka automobilius. Todėl nesunku suprasti, kad daugelis pirkėjų į hibridinius automobilius žiūri kaip į naują technologiją. Lengva pamiršti, kiek automobilių pramonė jau nuveikė.

Hibridinės varomosios jėgos technologijai jau beveik ketvirtis amžiaus. Beveik kiekvienas gamintojas siūlo vieną, o dažnai ir daugiau nei vieną modelį. Hibridai, kuriuos šiandien rasite pardavimo aikštelėse, yra trečios ir ketvirtos kartos technologijos. Jie yra tokie pat patikimi kaip ir degalais varomi automobiliai.

2. Pasirinkimas yra fantastiškas

Vidutinio dydžio šeimos automobiliai

Norite šeimos automobilio, kuris reklamuotų jūsų pasirinkimą vairuoti hibridinį automobilį? Išbandykite klasikinį –Toyota Prius–. Norite, kad tai nebūtų akivaizdu? Išbandykite –Hyundai Sonata Hybrid– arba –Toyota Camry Hybrid–.

Minivenai

Ieškote miniveno? Chrysler Pacifica Hybrid sulaukia gerų atsiliepimų, o Toyota Sienna Hybrid turi gerą reputaciją.

Visureigiai

Tarp mažų visureigių yra –Ford Escape Hybrid–, –Honda CR-V Hybrid–, –Toyota RAV4 Hybrid– ir kt.

Daugiau hibridinių transporto priemonių

Yra hibridinių vidutinio dydžio visureigių, hibridinių pikapų ir hibridinių prabangių automobilių iš beveik visų gamintojų. Galite įsigyti fizikos dėsnius laužantį itin prabangų automobilį –Porsche Panamera Hybrid–, kuris nuo 0 iki 100  kilometrų per valandą įsibėgėja vos per 4 sekundes. Kitas prabangus modelis – 2023 m. Lexus RS. Galite įsigyti hibridinį visureigį –Jeep Wrangler 4xe–, kuris siūlo hibridinį režimą, tačiau oficialiai jis yra PHEV.

3. Brandi technologija reiškia stiprią naudotų gaminių rinką

Naujų automobilių pirkėjai – ne vieninteliai, kurie turėtų atidžiau pažvelgti į hibridinius automobilius. Dabar yra stipri naudotų hibridinių automobilių rinka. Turėdami nuosavus automobilius, galite įsigyti naudotą hibridinį automobilį su garantija ir mėgautis dideliu nuvažiuojamu atstumu.

Priežastys, kodėl šiais metais nereikėtų pirkti hibridinio automobilio

1. Automobilių pasaulis juda link elektromobilių

Hibridinių automobilių technologija nėra nauja. Automobilių pramonė sparčiai pereina prie elektrinių transporto priemonių. Daugelis gamintojų, pavyzdžiui, –Mercedes– ir –Mini–, įsipareigojo iki dešimtmečio pabaigos pereiti prie visiškai elektrinių automobilių. Kiti, pavyzdžiui, –General Motors– ir –Porsche–, pažadėjo pardavinėti daugiausia elektrinius automobilius ir keletą dujomis varomų transporto priemonių.

Elektromobilių diegimą stabdo kliūtys, pavyzdžiui, daug kur reikia įkrovimo infrastruktūros.

Jei jums svarbu būti pažangiausiu, galbūt nenorėsite likti hibridinio automobilio savininku, kai daugelis jūsų kaimynų važinės elektriniais automobiliais.

2. Blogas laikas pirkti bet kokį automobilį

Žinoma, yra dar vienas papildomas įspėjimas, kurį turėtumėte turėti omenyje prieš pirkdami hibridinį automobilį. Tai gali būti visai netinkamas metas pirkti automobilį.

Dėl pasaulinio mikroschemų trūkumo daugumos automobilių kainos smarkiai išaugo.

Daugelis analitikų mano, kad mikroschemų trūkumas sumažės, o automobilių kainos gali sumažėti. Dėl to laukimas pirkti gali tapti geriausiu žingsniu ne tik hibridinių automobilių pirkėjams, bet ir visiems, ieškantiems naujos transporto priemonės.

DUK

Kokia didžiausia kliūtis šiandien perkant hibridinį automobilį?

Hibridai kainuoja brangiau nei degalais varomos transporto priemonės. Tai išlieka didžiausias iššūkis daugumai hibridinių automobilių pirkėjų šiandien.

Ar verta rinktis hibridinius automobilius?

Hibridinį automobilį verta įsigyti, jei planuojate reguliariai važinėti į darbą. Hibridinės pavaros technologija yra išbandyta ir patikrinta. Jie tokie pat patikimi kaip ir degalais varomi automobiliai. Daugelis hibridinių automobilių nuvažiuoja daugiau kilometrų nei jų tik degalais varomi analogiški automobiliai.

Šaltinis: autotrader.com