Ar turėtumėte šildyti automobilį įjungę kondicionierių?

Ar turėtumėte šildyti automobilį įjungę kondicionierių?
Photo by Timothy Dykes / Unsplash

Vasaros mėnesiais natūralu įšokti į automobilį ir įjungti kondicionierių visu pajėgumu. Bet ar žinojote, kad kondicionierių galima ir reikia naudoti ir žiemą? Nors tai gali skambėti prieštaringai, yra daugybė atvejų, kai automobilio oro kondicionavimo sistemą naudinga naudoti kartu su šildymu. Taigi, ar turėtumėte įjungti šildymą automobilyje, kai yra įjungta kondicionavimo sistema?

Atsakymas – taip. Jūsų automobilyje esanti oro kondicionavimo sistema sukurta taip, kad ją būtų galima naudoti kartu su šaltu ir šiltu oru. Įjungus kondicionierių, jis padeda išdžiovinti įeinantį orą, todėl jis tampa sausesnis. Tai idealiai tinka langams atitirpinti arba atitirpinti ir drėgmei automobilyje sumažinti.

Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kaip tai veikia ir kada turėtumėte, o kada neturėtumėte naudoti kondicionieriaus esant karščiui, skaitykite toliau ir sužinokite.

Ką daro AC mygtukas?

Prieš pradedant nagrinėti kondicionieriaus ir šilumos naudojimo vienu metu privalumus, svarbu suprasti, ką iš tikrųjų atlieka AC mygtukas. Kaip minėta pirmiau, be greito salono atvėsinimo, AC mygtukas taip pat ir sausina orą.

Kai automobilyje paspaudžiate AC mygtuką, įjungiama automobilio oro kondicionavimo sistema. Tai reiškia, kad bet koks iš ventiliacijos angų išeinantis oras pirmiausia praleidžiamas per kondicionavimo sistemą, kur jis suspaudžiamas ir sausinamas. Priklausomai nuo to, ko jums reikia, oras prieš patekdamas į automobilio saloną taip pat yra aušinamas arba šildomas. Šis išdžiovintas oras yra daug sausesnis, nei būtų buvęs, jei nebūtų buvęs praleistas per oro kondicionavimo sistemą. Kadangi oras yra sausesnis, jis sustiprina jūsų norimą vėsinimo arba šildymo efektą ir užtikrina didesnį salono komfortą.

Kada naudinga vienu metu naudoti ir kondicionierių, ir šildymą?

Yra daug privalumų, kai vienu metu naudojate ir kondicionierių, ir šilumą. Štai atvejai, kuomet pravartu naudoti abu.

Šiluma ir kondicionierius šaltuoju metų laiku

Žiemą (ir bet kuriuo kitu šaltuoju metų laiku) naudoti kondicionierių ir šildytuvą gali būti naudinga keliais būdais. Mitas apie tai, kad naudodami šildytuvą ir kondicionierių vienu metu sugadinsite savo automobilį, yra klaidingas. Naudoti AC sistemą šaltuoju metų laiku yra visiškai normalu.

Vidaus klimato kontrolė

Kaip jau buvo paaiškinta anksčiau, tuo pačiu metu naudodami kondicionierių ir šildytuvą galite kontroliuoti salono klimatą. Vietoj to, kad automobilyje būtų karšta ir drėgna, galite naudoti kintamosios srovės kondicionierių, kuris sausina orą, o šildytuvas stumia karštą ir sausą orą į visą saloną. Šilumą galite reguliuoti daugiau arba mažiau, kol pasieksite pageidaujamą temperatūrą.

Aušinimo sistemos priežiūra

Jei periodiškai neįjungsite AC sistemos, gali kilti aušinimo sistemos problemų. Kurį laiką nenaudojant kondicionieriaus gali nutekėti šaltnešis, o naudojant kondicionierių žiemą, kompresoriaus sandarikliai nebus sutepti. Žiemos mėnesiais naudodami kondicionierių galite išlaikyti savo aušinimo sistemą prižiūrėtą, kai prasidės vasara.

Kondicionierius ir šiluma priekiniam stiklui ir langams atitirpdyti

Jums gali kilti klausimas, kodėl kartais ilgai užtrunka atitirpdyti priekinį stiklą naudojant vien tik šilumą. Taip yra todėl, kad, nors naudojant vien tik šilumą nuo priekinio stiklo galiausiai pašalinamas rūkas, ji neišsausina automobilio viduje esančio oro. Net ir tada, kai šiluma pašalina nuo priekinio stiklo šerkšną, dėl didelio drėgmės lygio automobilyje jis vėl rūksta.

Kai kondicionierių naudojate kartu su šiluma, įvyksta stebuklas. AC įrenginys sausina orą, šaltį, rasą ir rūką ant priekinio stiklo ir aplink jį, o šildytuvas siunčia ne tik karštą, bet ir sausą karštą orą, kuris padeda pašalinti drėgmę. Toliau naudojant kondicionierių, toliau bus sausinamas visas automobilio salonas, todėl priekinis stiklas ir langai išliks švarūs.

Kondicionierius ir šildytuvas drėgmei iš salono šalinti

Naudojant kondicionierių ir šilumą ne tik pašalinsite drėgmę nuo priekinio stiklo, bet ir pašalinsite drėgmę iš viso automobilio salono. Kaip minėta anksčiau, oro kondicionierius gali būti naudojamas tik kaip oro sausintuvas. Nesvarbu, ar turite nuotėkį, ar palikote atidarytą langą, per kurį į automobilį pateko drėgmės, naudodami kondicionierių ir šilumą vienu metu, sausinsite automobilį ir pašalinsite visą drėgmę iš salono.

Be to, kad automobilio vidus išlieka sausas klimato kontrolės ir komforto tikslais, automobilio sausinimas naudojant šilumą ir kintamąją srovę taip pat turi du didžiulius privalumus.

Apsauga nuo rūdžių – kad metalas surūdytų, nereikia matomo užsistovėjusio vandens. Tiesą sakant, daug kartų metalinės jūsų salono dalys rūdija daugiausia dėl drėgmės, net jei negyvenate drėgname klimate. Žiemą naudojant per daug šilumos, nenaudojant kondicionieriaus, interjere susidaro drėgnas klimatas, ir didžioji dalis jūsų metalinio interjero detalių bus pakankamai drėgnos, kad pradėtų rūdyti. Naudodami kondicionierių su šiluma galite užkirsti kelią šiam rūdijimui net neprasidėti.

To pavyzdys – metaliniai laikikliai, prie kurių pritvirtinta jūsų sėdynė, arba bėgeliai, kuriais ji slysta. Nors dauguma šių dalių paprastai yra nepastebimos, nereikia leisti joms rūdyti, ypač jei tam galima užkirsti kelią.

Apmušalų apsauga – daugelyje transporto priemonių didelė dalis apmušalų bent iš dalies sujungta klijais. Laikui bėgant klijai ilgainiui praranda savo tvirtumą. Drėgmės perteklius tik pagreitina šį procesą. Jei arba kai šie klijai pradeda atsipalaiduoti, tai gali reikšti automobilio salono remonto darbus. Ir nors tai gali užtrukti labai ilgai, geriau kiek įmanoma išvengti šių problemų, ypač jei planuojate automobilį laikyti kurį laiką.

Naudojant oro kondicionierių automobilio salono sausinimui, galima labai padėti išvengti rūdžių ir išsaugoti automobilio saloną. Tai tiesiog paprastas veiksmas, kurį galite atlikti, kad jūsų automobilio vidus kuo ilgiau išliktų geros būklės.

Išvada

Nereikia bijoti vienu metu naudoti ir kondicionierių, ir šilumą, ir, kaip sužinojote, yra didžiulė abiejų šių priemonių naudojimo nauda. Ilgai nesinaudokite kondicionieriumi, ypač žiemą ar šaltaisiais mėnesiais. Sutaupysite pinigų ir išvengsite kondicionieriaus techninės priežiūros išlaidų ir taisymo darbų, taip pat rūdijančio metalo ir atsiklijavusių apmušalų. O svarbiausia, nepamirškite naudoti savo kondicionieriaus ne tik automobiliui vėsinti, bet ir drėgmei šalinti bei salonui sausinti.

Šaltinis: completecarcomfort.com