Automobiliai su geriausiomis garso sistemomis

Automobiliai su geriausiomis garso sistemomis
Photo by Yuvraj Singh / Unsplash

Trumpi faktai apie garso sistemas:

  • Kai kuriose garso sistemose yra iki 36 garsiakalbių.
  • Įsigyti patobulintą automobilio garso sistemą gali kainuoti tūkstančius eurų.
  • Tokie gamintojai, kaip „Lincoln“, prieš įsigydami automobilį leidžia atlikti specialius garso bandomuosius važiavimus su garso sistema.

Puiki automobilio garso sistema gali lemti, ar kelionė į darbą bus nuobodi, ar įtraukianti vairavimo patirtis. Muzikos entuziastams, perkantiems automobilį, vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos reikia žinoti, yra tai, kaip gerai veikia automobilio garso sistema. Nors kai kuriuose automobiliuose siūloma bazinė garso sistema, daugelis automobilių muzikos patirtį perkelia į kitą lygmenį. Šiandien neretai daugelyje modelių galima rasti aukščiausios klasės garso sistemas su tokiomis pažangiomis funkcijomis kaip erdvinis garsas ir automatinis garso stiprumo reguliavimas atsižvelgiant į išorinį triukšmą.

Šiame straipsnyje aptarsime, kas sudaro puikią automobilio garso sistemą ir kai kuriuos prekių ženklus, teikiančius geriausias garso sistemas.

Kas yra gera automobilio garso sistema?

Geros garso sistemos kokybę lemia daug veiksnių. Svarbiausia bendradarbiauti su patikima elektronikos įmone, kuri gamina puikius garso įrenginius. Tačiau garso kokybei didelę reikšmę turi ir automobilyje esančių garsiakalbių skaičius. Kai kurie gamintojai, pavyzdžiui, „Mercedes-Benz“, garsiakalbius strategiškai išdėsto visame automobilyje. Taip neribojama garso kokybė, kad ir kur sėdėtumėte. Puikios garso sistemos taip pat yra technologiškai pažangesnės nei paprastos. Pažangesnė garso sistema gali kainuoti porą papildomų tūkstančių eurų atnaujinant apdailos lygį. Tačiau, priklausomai nuo jūsų pageidavimų, galbūt vis tiek jos norėsite. Daugelyje automobilių garsiakalbių garsumas gali būti automatiškai reguliuojamas važiuojant. Kitos sistemos gali prisitaikyti priklausomai nuo išorinio triukšmo.

Nors rasite daugybę puikių garso sistemų, geriausiųjų sąrašą sudarėme atsižvelgdami į kelias savybes. Žiūrėjome, kiek technologiškai pažangi garso sistema skleidžia tobulą garsą. Taip pat atsižvelgėme į garsiakalbių, žemųjų dažnių kolonėlių ir stiprintuvų skaičių kiekviename automobilyje. Galiausiai, rinkdami geriausių garso sistemų sąrašą, atsižvelgėme į garso sistemos kūrėją ir visas specialiąsias funkcijas. Taigi, jei ieškote automobilio su kokybiška garso sistema, būtinai atkreipkite dėmesį į garsiakalbių skaičių ir garso sistemos gamintoją. Tačiau perspėjame. Modernizuotos garso sistemos gali brangiai kainuoti.

Audi – Bang & Olufsen Audio

Audi“ bendradarbiauja su danų prabangių garsiakalbių ir elektronikos prekės ženklu „Bang & Olufsen“. Be „Audi“, „Bang & Olufsen“ partneriai yra „Lamborghini“, „Bentley“, „Aston Martin“, „Ford“ ir „Genesis“. Garso sistema gali pasigirti aukščiausios klasės sistema „3D Advanced Sound System“. Aukščiausio lygio „Audi“ garso sistema turi ICE galios stiprinimo technologiją. Šią sistemą sudaro 1920 vatų galia, pažangi automobilio triukšmo kompensavimo sistema ir iš prietaisų skydelio kylantys aukštų dažnių garsiakalbiai. Nepriklausomai nuo pasirinkto „Audi“ modelio, šią garso sistemą galima įsigyti už papildomą mokestį. Jei pageidaujate nebrangaus prabangaus automobilio su puikia garso sistema, „Audi A3“ yra vienas pigiausių „Audi“ automobilių.

a close up of the front of a blue car
Photo by Ivan Bonadeo / Unsplash

Cadillac – AKG Audio 

Cadillac“ gali pasigirti viena geriausių garso sistemų rinkoje. Kaip ir kai kurie kiti gamintojai, šis prabangus Amerikos prekės ženklas bendradarbiauja su „Bose“, kad užtikrintų aukštos kokybės garsą daugumoje modelių, pavyzdžiui, CT4. Cadillac bendradarbiauja su AKG, kad dviejuose savo automobiliuose užtikrintų dar geresnį garsą. Viena iš šių patobulintų funkcijų yra ta, kad garso sistema reguliuoja garsą priklausomai nuo išorinio triukšmo kiekio. Jei norite AKG garso sistemos, apsvarstykite 2023 m. „Escalade“. Baziniame apdailos lygyje yra 19 garsiakalbių ir 14 kanalų stiprintuvas. Tačiau tikras garso mėgėjas norės atnaujinti sistemą iki AKG Studio Reference. Ši sistema siūlo garsumo valdymą kiekvienam keleiviui ir sukuria neprilygstamą garso kokybę, naudodama 36 garsiakalbius ir tris stiprintuvus.

the front of a red car
Photo by Marvin Zettl / Unsplash

Chevrolet – Bose Audio

Kai kurios šiame sąraše esančios kompanijos daugumoje savo automobilių naudoja tą pačią garso sistemą. Tačiau „Chevrolet“ nusprendė savo firminiame sportiniame automobilyje padaryti kažką kitokio. 2023 m. „Corvette Stingray“ naudojama pagal užsakymą sukurta „Bose“ garso sistema, į saloną įtraukta 14 garsiakalbių, įskaitant po du žemų dažnių garsiakalbius kiekvienose durelėse, kad būtų pagerinta gilių žemų dažnių kokybė. Sistemoje įdiegta „SurroundStage“, todėl nesvarbu, kurioje automobilio vietoje sėdėsite, atsidursite muzikos centre, t. y. muzikos mėgėjams nėra blogos vietos. Kadangi „Chevrolet“ specialiai šiam automobiliui pritaikė garso sistemą, jos garsumas automatiškai reguliuojasi, kai nuimate kabrioleto stogą. Taigi skriejant greitkeliu nebereikia daryti kompromisų dėl garso kokybės.

a close up of the hood of a classic car
Photo by Zane Lindsay / Unsplash

Jeep – McIntosh

Daugelis automobilių ir garso sistemų prekės ženklų bendradarbiauja jau dešimtmečius, tačiau „Jeep“ ir „McIntosh“ susivienijo 2021 m. McIntosh, garsus garso prekių ženklas nuo pat įkūrimo 1949 m., yra bendradarbiavęs su kitais transporto priemonių prekių ženklais, įskaitant „Harley-Davidson“ ir „Subaru“. „Autotrader“ redaktorius Mattas Degenas neseniai išbandė „Jeep Grand Cherokee L“ garso sistemą ir įvardijo ją kaip vieną geriausių, kokią jam yra tekę girdėti. Pasak Degeno, muziką ne tik girdite, bet ir „jaučiate“. Jūsų galimybės yra ribotos, jei norite šios aukščiausios klasės garso sistemos. Norėdami išbandyti „McIntosh“ garsą, turėsite įsigyti „Wagoneer“, „Grand Wagoneer“ arba „Grand Cherokee“. Jei pasirinksite vieną iš šių visureigių, gausite 19 garsiakalbių, kuriuos maitina 950 vatų stiprintuvas.

silver SUV on snow mountain
Photo by Kenny Eliason / Unsplash

Land Rover – Meridian

Land Rover“ visuose dabartiniuose automobiliuose montuoja moderniausią „Meridian“ garso sistemą (kai kuriuose automobiliuose ji yra standartinė, kituose – mokama). „Meridian“ yra Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi, apdovanojimus pelniusi bendrovė, kurianti garso sistemas, pagrįstas psichoakustikos mokslu – mokslu apie tai, kaip žmogaus smegenys interpretuoja garsą. Nesvarbu, ar pasirinksite pigiausią „Range Rover Evoque“, ar šešiaženklę sumą kainuojantį „Range Rover“, važiuosite su aukštos kokybės garso sistema už priimtiną kainą. Garso sistema siūloma su trimis atnaujinimo paketais: „Meridian“ garso sistema, „Meridian“ erdvinio garso sistema ir „Meridian Signature“ garso sistema. Meridian Signature paketas – tai aukščiausios kokybės garso sistema iš visų trijų, turinti iki 29 garsiakalbių, ir siūloma tik tam tikruose modeliuose.

Lexus – Mark Levinson Audio 

Lexus“, „Toyota“ „Premium“ prekės ženklas, jau seniai bendradarbiauja su „Mark Levinson“ prekės ženklu ir nuo 2001 m. užtikrina aukštos kokybės garsą. Šią aukščiausios klasės garso sistemą galima įsigyti kiekviename „Lexus“ automobilyje. Lexus LS, hibridinės ir standartinės versijos, ir Lexus LX turi patobulintą galimybę pridėti šią aukščiausios kokybės garso sistemą, kurioje iš 23-25 garsiakalbių sklinda 3D garsas, aiškiai girdimas iš kiekvienos automobilio sėdynės. Sistema komplektuojama su erdviniu garsu, kuris gali pagerinti bendrą garsiakalbio stiprumą, taip pat pagerinti garso aiškumą. Visuose kituose modeliuose, išskyrus LX ir LS, yra 17 arba mažiau garsiakalbių. Lexus ES nebeturi 19 garsiakalbių sistemos.

black Lexus car
Photo by Steady Hand Co. / Unsplash

Mercedes-Benz – Burmester Audio

Mercedes-Benz“ yra prabangių automobilių markės automobilis, turintis prabangią garso sistemą. Be aplinkos apšvietimo ir masažuojančių sėdynių, garso sistema atlieka svarbų vaidmenį vairavimo patirčiai. „Mercedes“ bendradarbiauja su „Burmester“, kad jos garso sistema būtų tiekiama visam jų automobilių parkui, pradedant A ir G klasėmis ir baigiant elektrifikuotais EQ automobiliais. Burmester High-End 3D erdvinio garso sistema turi nuo 17 iki 26 garsiakalbių, varomų 1 570 W galia, kad užtikrintų tobulą garso patirtį aukštesnio apdailos lygio automobiliuose. Bendrovė teigia, kad ši sistema suteikia „malonų pojūtį keliantį garsą“, kuris beveik primena plaukiojimą, o ne vairavimą.

black mercedes benz coupe on gray asphalt road
Photo by Aaron Huber / Unsplash

Volvo – Bowers & Wilkins Audio 

Nors „Volvo“ naudoja vieną geriausių garso sistemų, tai gali būti ne visiems gerai žinomas faktas. Jos moderniausia garso sistema yra „Bowers & Wilkins“ ir kadaise ją buvo galima įsigyti tik kaip patobulinimą „Volvo XC60“ ir V90 modeliuose, tačiau dabar ją galima atnaujinti 60 ir 90 serijos modeliuose, įskaitant elektrinį EX90. „Bowers & Wilkins“ garso sistema suteikia unikalią garso patirtį. Garsas nukreiptas į vairuotoją, o centrinis garsiakalbis, esantis ant prietaisų skydelio, turi atvirą žemų dažnių garsiakalbį ir aukštų dažnių garsiakalbį.

red Volvo SUV parking on green field
Photo by Neil Mark Thomas / Unsplash

Šaltinis:autotrader.com