Automobilio apžvalga – Aiways U5

Automobilio apžvalga – Aiways U5

Gabus mokinys su potencialu                                                                       Kiniškas „Aiways U5“ mūsų šalyje kol kas dar tikrai neprasimušė, tačiau tai labiau susiję su jo šlovės trūkumu, o ne su jo savybių stoka. Vis dėlto yra keletas tobulintinų dalykų. U5 gali pasigirti originaliu dizainu, kuris gatvėje apsuka ne vieną galvą. Be to, jis yra gana didelis: šis „Aiways“ ištemptas į 4,68 m ilgį, o viduje yra labai erdvus. Bagažinė talpina 432 litrus, o nulenkus galines sėdynes ji tampa 1 555 litrų talpos.Aiways U5 žvejoja tame pačiame baseine kaip ir Tesla Model Y, VW ID.4, Škoda Enyaq iV, Hyundai Ioniq 5 ir Kia EV6, kurie visi yra brangesni, bet turi daugiau pasitikėjimo ir tvirtą įvaizdį.


Erdvėlaivis be palydovinės navigacijos                                                          Kitaip nei ankstesni kinų gaminiai, „Aiways U5“ nenuvilia interjero plastika ir apdaila. Jis netgi atlaiko palyginimą su VW ID.4, kuris dėl išlaidų šiek tiek pažemino standartus. Elektros variklis gal ir nėra pats tyliausias, tačiau jo „Žvaigždžių karų“ garso takelis niekada netampa trikdančiu. Kosminio salono pojūtį sustiprina ir apačioje, ir viršuje suplotas vairas, primenantis žaidimų konsolę. Ergonominiu požiūriu jis nėra idealus: viršutinė briauna maskuoja dalį skaitmeninio prietaisų skydelio. Pastarasis atrodo gana supaprastintas, priešingai nei plaukiojantis centrinis jutiklinis informacijos ir pramogų sistemos ekranas. Integruotos navigacijos sistemos nėra. Dauguma žmonių šiandien turi išmanųjį telefoną su „Google Maps“, „Waze“ ir kitomis programėlėmis, kurios, pasak importuotojo, padės jiems nuvykti į kelionės tikslą.

Po U5 variklio dangčiu yra 150 kW (204 AG) ir 310 Nm elektros variklis, kuris suka priekinius ratus. Tokia sąranka yra gana unikali: dauguma konkurentų renkasi galinių ratų pavarą. 1 770 kg sveriantis U5 taip pat yra palyginti lengvas. Iki 100 km/val. iš vietos jis įsibėgėja vos per 7,5 sekundės. Tai reiškia, kad prie šio elektrinio krosoverio, kuris vis dėlto orientuotas į komfortą, vairo galima patirti nemažai vairavimo malonumo. Elektros variklis iš tikrųjų yra per galingas priekiniams ratams, kurie pradeda suktis ant šlapios dangos. Laimei, elektronika viską suvaldo. Aiways gerai įsižiūrėjo į savo konkurentus, kad suteiktų U5 būtinus privalumus. Skaitmeniniu ir techniniu požiūriu jam dar reikia nueiti tam tikrą kelią, tačiau kinai mokosi greitai. Kas žino, ką jie mums ruošia „Aiways“?

Papasakokite man tai vienu sakiniu…
Naujas ambicingos Kinijos pradedančiosios įmonės „Kia Niro“ šeimos krosoveris, prilygstantis elektra varomam automobiliui.
Aiways – tariama i–ways – yra 2017 m. įkurta Kinijos pradedančioji įmonė, siekianti pasinaudoti kartą per 100 metų įvyksiančiu perėjimu prie elektrifikacijos ir sukurti pasaulinį prekės ženklą.

Galiu lažintis, kad „Google“ patinka šis pavadinimas?                                 Jei sugebėsite atsispirti rašybos patikrai, paverčiančiai jį Airways, jis tikrai unikalus. Pavadinimo dalis Ai yra kilusi iš kinų kalbos žodžio „meilė“, kuris reiškia saldus.

Ar aš, eee, įsimylėsiu „Aiways U5“?
Būkite atviri ir galbūt taip ir bus. Gana neįspūdingas U5 pavadinimas gali daug ko neišduoti, tačiau tai yra šeimyninis visureigis, kuris konkuruos su tokiais automobiliais kaip Kia Niro EV, Hyundai Kona, MG ZS EV ir, jei jaučiatės dosnūs, Audi Q4 e–tron.

Kaip tai mane nustebins?
Daugiausia dėmesio skiriama erdvei, technologijoms ir labai konkurencingai kainai – visa tai sudaro paketą, kuris turi savo vietą rinkoje. Vienintelis dalykas, kurį iš anksto išduotume, yra tai, kad jį galima įsigyti 14 Europos šalių, taip pat Kinijoje.

Važiuokime. Papasakokite daugiau apie „Aiways“ prekės ženklą?       2017 m. buvusio „Volvo“ pardavimų vadovo Sam Fu Qiang ir jo partnerio Gary Gu įkurta įmonė jau pastatė gamyklą, galinčią pagaminti 300 000 transporto priemonių, visą mokslinių tyrimų ir plėtros centrą ir akumuliatorių gamyklą. Galima sakyti, kad ji yra ambicinga ir gerai finansuojama. Be to, ji pažangi, nes nuo pat pradžių bendradarbiavo su daugeliu „blue chip“ automobilių pramonės tiekėjų, nes daugiausia dėmesio skyrė tarptautinius lūkesčius atitinkančių automobilių gamybai. Tarp jų – važiuoklės specialistai „Bosch“, akumuliatorių ekspertai CATL ir garsus dalių tiekėjas „Lear“. Užmojai nesibaigia ir U5 pardavinėjimu visame pasaulyje; ruošiamasi parduoti visą sąrašą automobilių, įskaitant daugiau visureigių, penkerių durų kupė ir net aukštos klasės sportinį automobilį.

Aiways U5 tikrai atrodo šiek tiek kitaip?
Teisingas komentaras, nors, mūsų akimis, jo patrauklumas priklauso nuo to, kokiu kampu žiūrite. Nors priekis atrodo šiek tiek išvestinis, o šonai atspindi tai, kad jis turi ilgą ratų bazę ir talpų saloną, galinė dalis atrodo išties įdomiai. Galutinis rezultatas – automobilis, kuris pasižymi ryškumu, jei ne, drįstume teigti, grožiu.

Kiek didelis yra didelis?                                                                                 Erdvesnis už daugelį panašios kainos konkurentų. Ypač daug erdvės kojoms, nes priekyje ir gale yra limuzino lygio erdvė, o gale patogiai įsitaisyti trims suaugusiems žmonėms – tam padeda tai, kad U5 grindys yra visiškai lygios. Priekinėje sėdynėje sėdintis keleivis taip pat gali mėgautis verslo klasės erdve, nes nuspręsta neįrengti daiktadėžės. Nors dėl to prietaisų skydelis atrodo šiek tiek nejaukiai, tačiau atsiveria daugiau erdvės, o jei turite kur pasidėti daiktus (visas naudotojo vadovas yra internete ir pasiekiamas per informacinių ir pramoginių sistemų ekraną), galite pasirinkti išmanų nešiojamojo kompiuterio dydžio krepšį, kuris tvarkingai kabo ant angose įtaisytų kabliukų. Visa tai nėra daroma bagažinės erdvės sąskaita, kuri yra dosni 496 litrų ir 1619 vietų – maždaug 10 % didesnė nei Kia Niro EV. Dėl naujausių atnaujinimų galinės sėdynės taip pat dabar sulankstomos plokščiai, o tai labai pagerina jų panaudojimo galimybes.


O kaip dėl kokybės?                                                                                        Ankstyvieji U5 modeliai buvo kritikuojami dėl to, kad juose trūko aukštos klasės medžiagų, buvo naudojama daug odos, kuri atrodė kaip plastikas, ir plastiko, kuris atrodė kaip metalas, – visa tai skatino stereotipus apie kinų požiūrį į kokybę. Tačiau atrodo, kad naujausias modelis tai pakeitė. Žinoma, žemesnėse vietose vis dar yra medžiagų, kurios visų pirma pasirinktos dėl patvarumo, tačiau automobiliui, kuriam greičiausiai teks įveikti šeimyninio gyvenimo sunkumus, tai atrodo pakankamai pagrįsta.

Paminėjote ir technologijas?                                                                  Paminėjome, ir nėra abejonių, kad „Aiways“ siekia išnaudoti Kinijos, kaip pasaulinės lyderės ryšio ir informacinių ir pramoginių technologijų srityje, pozicijas, tačiau ne bet kokia kaina. Taigi, taip, U5 gali gauti atnaujinimus per orą taip pat, kaip ir „Tesla“, be to, rankovėje yra keletas gudrybių, pavyzdžiui, tai, kad automobilį galima įjungti ir išjungti tik paspaudus ant jutiklinio ekrano (jokio rakto, kurį reikia pasukti, ar mygtuko, kurį reikia paspausti nykščiu). Tačiau ši sistema taip pat yra labai sąžininga; pavyzdžiui, „Aiways“ neparduoda jums palydovinės navigacijos, nes žino, kad telefone, kurį nešiojatės su savimi, galėsite naudotis geresnės raiškos ir modernesniais žemėlapiais, nei ji galėtų pasiūlyti. Tai viena iš priežasčių, kodėl kaina yra tokia maža, palyginti su konkurentais. Tačiau už nedidelę mėnesio prenumeratą ji jums parduos prieigą prie programėlės, kurioje yra tiesioginiai eismo atnaujinimai, tiesioginė informacija apie įkroviklius, įskaitant jų buvimo vietą ir prieinamumą, ir dar daugiau.

Kaip dar galima sumažinti kainą?                                                                     Kaip teigia U5 vadovai, U5 nuo pat pradžių buvo kuriamas kaip elektromobilis, todėl jis turi pranašumą prieš konkurentus, kuriems teko modifikuoti vidaus degimo variklio konstrukcijas. Dėl to svarbiausia – baterijos efektyvumas, leidžiantis iš mažesnės (ir todėl pigesnės) pakuotės išgauti palyginti padorų nuvažiuojamą atstumą.

Visa tai skamba puikiai, bet kaip U5 važiuoja?                                           Galbūt todėl, kad Kinijos keliai yra gana duobėti, nes U5 – beveik visiškai nepakeistas mechaniškai, palyginti su kiniška specifikacija – puikiai susidorojo su blogiausiu, ką galėjome jam pasiūlyti. Taip, posūkiuose jis šiek tiek pasimeta, o vairo mechanizmas yra šiek tiek lengvas ir šiek tiek netikslus, tačiau apskritai jis siūlo paprastą ir patogų vairavimą. Jame pasiekta tinkama pusiausvyra tarp komforto ir valdymo. Taip, yra tam tikrų kompromisų ir nelygumų, tačiau šeimyniniam gyvenimui jis greičiausiai tinka. Našumas taip pat yra pakankamas. Kaip ir visi elektromobiliai, iš vietos automobilis įsibėgėja akimirksniu, o pradinis pagreitis yra veržlus. Važiavimas taip pat yra tylus, kelio ir vėjo triukšmas slopinamas, o elektros variklio ūžesys girdimas tik tada, jei tikrai įsiklausote.

Kol kas viskas gerai, bet ar tikrai jis toks pat geras kaip konkurentai?Priklauso nuo to, ką laikote konkurentais. Už tinkamą kainą jis bus daugiau nei lygiavertis naujausiems MG modeliams, įskaitant trumpesnio nuotolio ZS EV, kurio tikslinė auditorija, ko gero, bus ta, į kurią jis labiausiai įsirėš. Tačiau jis taip pat gali varžytis su „Kia e–Niro“, „Hyundai Kona“, „Nissan Ariya“ ir „Škoda Enyaq“. Nors jis prasčiau vairuojamas ir stokoja subtilumo, jo naudai byloja erdvė ir kaina. Išbandykite jį ir galbūt suprasite, kad tai aršesnė konkurencija, nei manote.


Verdiktas                                                                                                                 Aiways U5 nebūtinai jus suintriguos, tačiau jis tikrai siūlo pakankamai, kad jį vertėtų apsvarstyti, o po bandomojo važiavimo greičiausiai privers jus atidžiau apsvarstyti savo prioritetus, nei tikėjotės.

Šaltiniai:moveelectric.com ir leaseplan.com