Belaidis automobilių krovimas

Belaidis automobilių krovimas

Belaidis automobilių krovimas: "Stellantis" investuoja į kelius, kurie belaidžiu būdu įkrauna elektromobilius
Dauguma sutiks, kad pagrindinė kliūtis, trukdanti masiškai diegti visiškai elektrines transporto priemones, yra sunkumai ir greitis (arba jo trūkumas) jas įkraunant. Pirmiausia reikia surasti stotelę, paskui, paaiškėjus, kad pirmoji sugedusi, surasti kitą, o galiausiai - lūkuriuoti ir laukti, kol automobilis surinks pakankamai elektronų, kad galėtumėte grįžti namo.
Tačiau išeitis jau beveik čia pat. "Stellantis" kartu su keliomis kitomis Europos įmonėmis sukūrė fantastiškai pavadintą "Arena del Futuro" - 0,6 mylios ilgio bandymų trasą, kurios asfalto juostoje galima naudoti dinaminę indukciją, kad važiuojant elektra varomų transporto priemonių baterijos būtų įkraunamos.
Tai neabejotinai vienas iš EV šventųjų gralių, tiesa? Indukcinis akumuliatorių įkrovimas automobiliui važiuojant greitkeliu būtų didžiulis šuolis siekiant visam laikui panaikinti nerimą dėl ridos. Net jei sistema papildytų tik dalį važiuojant sunaudojamos elektros energijos, tai tikrai padidintų bendrą ridą ir sumažintų laiką, praleidžiamą prie pakelės įkroviklių kelionės pabaigoje.
Žinoma, tai kur kas sudėtingiau nei į grindinį įbraižyti kelias grandines. Kelio danga yra optimizuota (Stellantis ir jų partneriai nesileidžia į detales), kad ji būtų patvaresnė ir nepakistų indukcinio krūvio efektyvumas ir veiksmingumas, o vadinamosiose "laidinėse juostose", matyt, po asfaltu įrengta naujoviška ir, tikėtina, patentuota posūkių sistema. Kalbant apie transporto priemones, teigiama, kad technologija gali būti pritaikyta įvairioms transporto priemonėms, kai jose bus sumontuotas specialus imtuvas, t. y. technikos dalis, kuri iš kelių infrastruktūros gaunamą energiją perduoda į akumuliatorių.
Kaip visa tai reaguos į lietų, sniegą  ar kitas nepalankias oro sąlygas, lieka neaišku. Nepaisant to, tai yra svarbus įvykis siekiant toliau diegti elektrines transporto priemones.
,,Tai pažangiausias sprendimas, kuriuo konkrečiai sprendžiami klientams rūpimi nuotolio ir įkrovimo klausimai", - sakė Anne-Lise Richard, "Stellantis" pasaulinio e. mobilumo verslo padalinio vadovė. ,,Transporto priemonių įkrovimas važiuojant suteikia akivaizdžių privalumų, susijusių su įkrovimo laiku ir jų akumuliatorių dydžiu."
Daugumos klientų įsivaizduojamam ar tikram nuotoliui patenkinti reikia didelės akumuliatoriaus talpos. Sakoma, kad, pavyzdžiui, "F-150 Lightning" akumuliatorių paketas sveria apie 1800 svarų, o "Tesla Model S" akumuliatorius žemę lenkia maždaug 1200 svarų. Galimybė įkrauti bateriją važiuojant potencialiai leistų automobilių gamintojams sumažinti šių milžinų dydį, o tai sumažintų svorį ir - teoriškai - dar labiau padidintų nuvažiuojamą atstumą, nes baterijai nereikėtų maitinti transporto priemonės, kuri sveria daugiau nei saulė.
Bandymai tęsiami, o komanda nusprendė naudoti "Fiat 500" ir "Iveco E-Way" autobusą šiems eksperimentams.