BMW i3 apžvalga

BMW i3 apžvalga
BMW i3 / caramba.lt

Privalumai:
- Smagus vairuoti, bet vis dar galintis įkrautomis baterijomis nuvažiuoti 322 kilometrų (tik ne vienu metu)

- Akį traukiantis dizainas yra visiškai modernus ir išmanus

- Vis dar jaučiasi kaip BMW per visą savo ilgį

Trūkumai:
- Brangus, palyginti su panašaus dydžio elektromobiliais

- Galutinė ridos prailginimo versija reiškia, kad 322 kilometrų rida kai kuriems pirkėjams gali būti per maža

- Standartinėje įrangoje trūksta aktyvių saugos sistemų

Bendras BMW i3 verdiktas

Jei kuris nors automobilis gali įtikinti, kad elektromobiliai yra gera idėja, tai BMW i3. Jis turi pakankamai žavesio ir patrauklumo, kad norėtumėte jį įsigyti nepriklausomai nuo variklio po variklio dangčiu, ir kartu pasižymi visais svarbiausiais EV privalumais.

Prieš pasinerdami į mūsų BMW i3 apžvalgą, turite įvertinti elektromobilių peizažą prieš jam pasirodant. Nors grynai elektriniai automobiliai tapo madingi, o mintis, kad jie tinka tik ekologiniams pamišėliams ar inžinieriams, jau seniai nebegalioja. Tačiau 2013 m. buvo visai kitaip. Jei išdrįsote ryžtis tokiam žingsniui, turėjote tris pasirinkimus: Nissan Leaf, Renault Zoe ir Telsa Model S.

BMW užtikrintai žengė į elektromobilių areną su didžiuliu planu. Ji pristatė ne vieną, o du elektromobilius ir pagamino juos iš lengvų kompozitinių medžiagų, taip pat pasirūpino, kad juose būtų daug perdirbtų medžiagų. Be to, jie užtikrino, kad juos vairuoti būtų taip pat smagu, kaip ir įprastus BMW automobilius. Neįgyvendinama svajonė? Na, kai BMW i3 pasirodė kartu su savo vyresniąja seserimi BMW i8 (kuri techniškai buvo hibridinis automobilis), pasaulis atsiduso ir atkreipė dėmesį. Nuo tada ir tik 2021 m. BMW elektromobilių asortimentas gerokai išaugo.
Pradedant gaminti, BMW i3 buvo dviejų versijų, kurių kiekviena turėjo 60 Ah akumuliatorių ir elektros variklį, siūlantį 170 AG ir 250 Nm sukimo momentą. Grynojo elektromobilio versijos rida buvo nuo 129 iki 161 kilometrų pilnai įkrautomis baterijomis, o ridą didinančioje versijoje (vadinamoje REx) buvo įmontuotas nedidelis 647 cm3 variklis, kuris galėjo būti naudojamas tik baterijoms įkrauti, todėl galimas nuvažiuoti atstumas padidėjo iki 299 kilometrų.
2016 m. akumuliatorių talpa buvo padidinta iki 94 Ah, todėl nuvažiuojamas atstumas padidėjo atitinkamai iki 314 ir 444 kilometrų, o 2017 m. BMW pristatė i3S modelį, kurio našumas šiek tiek padidėjo, pakeista pakaba ir patobulintas stilius.
Visai neseniai, 2018 m., visi i3 modeliai gavo didesnį akumuliatorių, kurio talpa siekia 120 Ah. Standartinio i3 nuvažiuojamas atstumas buvo padidintas iki 259 kilometrų, o REx modelio gamyba buvo nutraukta, nes nebebuvo manoma, kad jis reikalingas.
Kadangi BMW i3 yra tik du modeliai ir nėra jokių apdailos lygių, BMW i3 yra automobilis, nereikalaujantis didelių svarstymų. Išorės dizainas yra toks pat modernus, kaip ir visi kiti: trumpos iškyšos, kėbulo skydai, kurie, atrodo, nesusiliečia vienas su kitu, ir juodas plastikas ten, kur galima tikėtis grotelių.

Tas pats pasakytina ir apie BMW i3 vidų, kuris yra minimalizmo pamoka ir gali būti dekoruotas įvairiais žemės atspalviais ir medžiagomis, kartu su įprastu informacinių, pramoginių ir prietaisų ekranų rinkiniu.
BMW i3 yra keturvietis automobilis, tačiau dėl to, kaip jis supakuotas, jame yra įspūdinga erdvė. Priekyje ir gale sėdintiems keleiviams vietos kojoms yra daug, o erdvės galvai pakanka, kad net ant galinių sėdynių galėtų sėdėti aukštesni suaugusieji. Bagažinė yra palyginti nedidelė - 260 litrų, tačiau to galima tikėtis iš tokio trumpo automobilio, be to, prireikus galima nuleisti galines sėdynes.
Važiavimo patirtis bus tarsi atradimas, jei iki šiol nesate išbandę elektromobilio. Tai, kaip BMW i3 gali įsibėgėti iš vietos iki 30 km/h ir daugiau, labai greitai pakeis jūsų nuomonę.
Lengvas ir tikslus vairavimas leidžia lengvai įsibėgėti, o likusi automobilio dalis yra tokia pat suaugusi. Jis taip pat patogus, ir nors pakaba yra gana standi, kad užtikrintų gerą valdymą ir per daug nesvyruotų, į saloną patenka tik labai dideli nelygumai.
BMW i3 nėra pigus elektromobilis. Jis stipriai išlaikė savo vertę, tačiau už savo pinigus bent jau gaunate daug ir jis ir toliau išlaikys savo vertę. Standartinės įrangos lygis yra padorus, o BMW i3 eksploatuoti yra pigu, be to, gaunate automobilį, kurį malonu vairuoti.

Ar BMW i3 jums tinka?

Jei jūsų pirkinių sąraše yra elektrinis automobilis ir jums nereikia didelės bagažinės ar vežti penkių žmonių, verta rimtai apsvarstyti BMW i3. Jei ką, tai idealus laiptelis nuo įprasto benzininio ar dyzelinio automobilio, nes jis puikiai važiuoja ir pasižymi panašiomis eksploatacinėmis savybėmis. Dar niekada nebuvo taip smagu mėgautis važiavimu naudojant elektros energiją.

Jei galite susitaikyti su kaina, BMW i3 taip pat turi svarų finansinį pagrindą. Elektros energijos tiekimas ne tik kainuoja labai nedaug, bet ir yra vienas iš geriausiai nusidėvėjusių elektromobilių, o draudimo išlaidos turėtų būti nedidelės.

Galbūt jį įsigyti kainuoja šiek tiek brangiau nei kai kuriuos jo konkurentus, tačiau BMW i3 turi pranašumą prieš daugumą jų savo dizainu, įvaizdžiu ir važiavimo būdu.

Kokie kiti automobiliai panašūs į BMW i3?

Daugeliu atžvilgių i3 yra tarsi vienišius elektromobilių klasėje. Panašaus dydžio elektromobiliai yra gerokai pigesni, o už panašius pinigus siūlomi elektromobiliai yra didesni tiek viduje, tiek išorėje. Svarbiausia, kad nė vienas iš aukščiausios klasės konkurentų nesiūlo šios klasės elektromobilių.
Tokiais miesto automobiliais kaip Volkswagen e-Up galima patogiai vežti keturis žmones, jų salonas yra geros kokybės, o pirkimo kaina mažesnė, tačiau e-Up negali prilygti BMW i3 ridai ar įspūdingoms eksploatacinėms savybėms ir valdymui.
Nissan Leaf savo kaina yra artimesnis i3, tačiau dėl didesnio ploto jame telpa penki žmonės ir yra didesnė bagažinė, nors jį vairuoti ne taip smagu kaip BMW. Pasirinkite aukščiausios specifikacijos versiją ir galėsite nuvažiuoti daugiau nei 322 kilometrų.

Patogumas ir dizainas: BMW i3 interjeras

BMW i3 vidus tikriausiai nepanašus į jokį kitą automobilį, kuriame esate buvę, iš dalies dėl gana neįprastų matmenų, taip pat dėl išplanavimo.
Sėdint priekyje, jus pasitinka didžiulis priekinis priekinis stiklas, kuris tęsiasi toli į priekį, o prietaisų skydelis yra labai minimalistinis. Matote tik vairą, du informacinių ir pramoginių technologijų ekranus ir prietaisų ekraną. Tas pats pasakytina ir apie grindis - nes nėra įprastinio variklio ir pavarų dėžės, nereikia transmisijos tunelio, todėl BMW i3 turi beveik lygias grindis.
Sėdynės gali atrodyti palyginti plonos, tačiau jos užtikrina gerą atramos lygį, o vairuotojo padėtis yra puiki. Iš pradžių gali būti šiek tiek keista, kai priekinis stiklas yra taip toli, tačiau iš tiesų vaizdas yra puikus ir labai lengva įsitaisyti patogiai.

Erdvė ir praktiškumas: BMW i3 bagažinės erdvė

BMW i3 yra panašaus dydžio kaip mažas hečbekas, bent jau pagal ilgį, tačiau, palyginti su įprastesniais panašaus išorės dydžio automobiliais, jis turi ir teigiamų, ir neigiamų savybių.

BMW i3 ilgis - 3999 m, o plotis - 1775 mm, todėl jis pakankamai mažas, kad tilptų daugumoje stovėjimo vietų. Prie to prisideda ir labai mažas BMW i3 apsisukimo spindulys. Dar geriau, jei automobilių stovėjimo aikštelėje įsispraudėte į nedidelę erdvę, savižudžio durys leidžia lengvai išlipti. Be to, nesant vidurinio statramsčio, mažylius (arba ne tokius mažus) daug lengviau įsodinti į automobilio sėdynes.
Viduje jus nustebins vietos kiekis. BMW i3 neabejotinai maksimaliai išnaudoja savo ūgį, nes čia yra daug erdvės galvai - pakankamai, kad, jei norėsite, galinėje sėdynėje būtų galima įsitaisyti aukštą suaugusį žmogų. Kojų erdvė gale yra labiau padori nei puiki, tačiau priekyje yra ir aukščio, ir ilgio, todėl patogiai įsitaisys net ir aukščiausias žmogus. Erdvės pojūtį sustiprina lygios ir neperkrautos grindys.
Minimalistinio BMW i3 salono trūkumas yra tas, kad jame nėra puikios centrinės konsolės, kurioje galėtumėte paslėpti visus savo daiktus. Tarp sėdynių po porankiu įrengta plona daiktadėžė su keliais puodelių laikikliais, tačiau, jei BMW i3 laikote daug daiktų, turite naudotis pirštinių dėže ir durelių dėtuvėmis.
Bagažinės grindys dėl po ja esančios elektros instaliacijos yra gana aukštos, tačiau pati erdvė yra geros, kvadratinės formos. Įdėjus galines sėdynes, BMW i3 suteikia 260 litrų bagažinės erdvės - ne tiek daug, kiek kai kurie konkurentai, bet pakankamai daug, ir dar turite galimybę nuleisti vieną arba abi galines sėdynes, kad atsivertų maksimalus 1100 litrų bagažinės tūris. Atkreipkite dėmesį, kad taupant vietą BMW i3 neturi atsarginio rato - tik avarinio pripūtimo sistemą.

Valdymas ir važiavimo kokybė: Kaip vairuojamas BMW i3?

BMW turi gero vairavimo reputaciją, tačiau šis automobilis nėra tipiškas BMW: aukštas, palyginti nedidelis ir varomas elektra, o ne galingu benzininiu varikliu. Tačiau markei pavyko i3 suteikti jei ne sportinio automobilio, tai bent jau BMW pojūtį, nepaisant to, kad daugiausia dėmesio skiriama ne dideliems įspūdžiams, o nulinei emisijai.
Nors dėl BMW i3 aukščio galite pagalvoti, kad jis apsivers vos tik pasirodžius pirmam posūkiui, jis išlieka įspūdingai stabilus ir išsklaido bet kokius nuogąstavimus, kad yra per aukštas. Vairo mechanizmas yra nuostabus, pakankamai lengvas, kad greitai įveiktų miestų gatves, tačiau pakankamai svarus ir jaučiamas, kad jaustumėte, ką iš tikrųjų veikia priekiniai ratai.
Šį balansą ir pusiausvyrą iš dalies užtikrina palyginti standi pakaba, tačiau dėl to važiavimo kokybė nėra tokia minkšta, kaip norėtųsi. Dažniausiai BMW i3 važiuoja gerai, nekreipdamas dėmesio į nelygumus ir gerai susidorodamas su kelio nelygumais, tačiau per didesnius nelygumus pastebimas pakabos standumas. Vis dėlto, jei neturite stiklinio stuburo, i3 yra patogus automobilis...
Dar geriau, jei norite smagiai praleisti laiką nenaudodami benzino, BMW i3 mielai tai padarys. Praleiskite pakankamai laiko prie vairo ir jums bus sunku atsispirti greitam vairavimui ir kėbulo nesvyravimui.
Šiek tiek stipriau paspaudus BMW i3 vairuojamas taip pat gerai, kaip ir sportinis automobilis, tačiau dėl plonų padangų jo sukibimas su kelio danga yra panašus į įprasto hečbeko sukibimą. Nepaisant to, jis labai smagus.
Pastatyti BMW i3 yra paprasta, ir nors standartinėje įrangoje yra tik galiniai parkavimo jutikliai, nesunku įvertinti kraštines vietas, o staigus apsisukimo spindulys yra didelė paspirtis. Taip pat yra parkavimo pagalbos paketas, į kurį įtraukiami priekiniai jutikliai ir kamera, todėl verta ieškoti automobilių su šia įranga.

Saugos įranga: Kiek saugus yra BMW i3?

Tai, kad BMW i3 pasirodė 2013 m., reiškia, kad jo saugumo lygis nėra toks, kokio galima tikėtis. 2013 m. EuroNCAP atliko jo bandymus ir gavo bendrą keturių žvaigždučių įvertinimą, kuris yra geras, tačiau mažesnis nei kai kurių pagrindinių konkurentų. Tačiau verta pažymėti, kad i3 turi būti pakartotinai išbandytas, atsižvelgiant į tai, kad pirminis bandymas buvo atliktas seniau.

Jis gavo aukštą įvertinimą už suaugusiųjų ir vaikų apsaugą, tačiau prasčiau sekėsi mažinti pėsčiųjų pavojų, iš dalies tam trukdė labai trumpas variklio dangtis. Be to, jis gavo mažiau balų už įrengtas pagalbines saugos sistemas. BMW i3 gerai pasirodė dėl fizinio konstrukcijos tvirtumo - anglies pluoštas yra labai lengvas ir tvirtas - ir, nepaisant trumpų iškyšų, jis pasižymėjo geromis savybėmis susidūrimo metu.
Standartinėje BMW i3 komplektacijoje yra priekinės ir šoninės oro pagalvės, tačiau kelio oro pagalvė nėra įrengta arba yra pasirenkama. ISOFIX sėdynių tvirtinimo taškai yra standartinė įranga, taip pat keleivio oro pagalvės išjungimo funkcija.

Kiek BMW i3 yra patikimas?
BMW i3 galima įsigyti nuo 2013 m., ir per tą laiką nebuvo nustatyta jokių bendrų visoje gamoje pasitaikančių problemų. Tiesą sakant, naujausiame HonestJohn.co.uk pasitenkinimo indekse i3 iš viso surinko įspūdingus 9 balus iš 10, o BMW, kaip gamintojas, pasižymi gera patikimumo reputacija.

Šaltinis: heycar.co.uk