BMW kai kuriose šalyse už šildomas sėdynes ima 18 Eurų per mėnesį

BMW kai kuriose šalyse už šildomas sėdynes ima 18 Eurų per mėnesį
Photo by Sergio Rota / Unsplash

Akimirką įsivaizduokite, kad esate išdidus visiškai naujo 5 serijos BMW savininkas. Vieną vėsų rytą bandote įjungti savo prabangaus sedano šildomas sėdynes ir... nieko. Jūsų šalta galinė dalis nemato jokio palengvėjimo.

Šis scenarijus nėra iš piršto laužtas. Dabar BMW tam tikrose šalyse šildomas sėdynes ir kai kurias kitas pagrindines funkcijas parduoda kaip mėnesinį abonementą. Nesumokėję savininkai negaus prieigos, net jei jų automobilyje iš gamyklos buvo sumontuota visa reikalinga įranga.

Ekrano kopija iš BMW UK el. parduotuvės | BMW

Šis žingsnis žengtas automobilių bendrovėms siekiant uždirbti daugiau pinigų iš savo transporto priemonių programinės įrangos. Prenumeratos ir panašiais būdais automobilių gamintojai ketina gauti nuolatinį pajamų srautą (kai kurių teigimu, dešimtis milijardų per metus), kuris tęstųsi ilgai po to, kai automobilis pagaminamas ir parduodamas.

Šią savaitę kelios automobilių interneto svetainės pastebėjo, kad Pietų Korėjoje esančioje BMW svetainėje šildomos sėdynės ir šildomas vairas buvo įtraukti į mėnesio prenumeratos sąrašą. (Atrodo, kad jos jau pašalintos.) „The Verge“ pastebėjo šias funkcijas Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Pietų Afrikos ir Naujosios Zelandijos BMW savininkų meniu.

Šildomos sėdynės kainuoja apie 18 Eur per mėnesį, papildomai galima pasirinkti 1, 3 metų ir neribotą terminą. Šildomas vairas kainuos maždaug 10-12 Eur per mėnesį. Keletas kitų BMW siūlomų abonementų ir jų apytikslė kaina: automatiniai tolimųjų šviesų žibintai (12 Eur/mėn.) ir adaptyvioji kruizo kontrolė su eismo juostos centravimu (42 Eur/mėn.).

BMW neatsakė į Insider klausimus, kada pradėjo teikti prenumeratas.

Automobiliai tampa labiau kompiuterizuoti ir prijungti prie interneto nei bet kada anksčiau. Tai reiškia, kad automobilių gamintojai gali nuotoliniu būdu papildyti, atrakinti ar atnaujinti automobilių funkcijas, todėl automobiliai gali ilgiau išlikti modernūs ir aktualūs. Kita vertus, už tai iš savininkų jie gali imti didelius mokesčius.

„Lexus“, „Toyota“ ir „Subaru“ kviečia savininkus susimokėti už galimybę užrakinti ar užvesti automobilį nuotoliniu būdu naudojant programėlę. Kai kuriuose „Cadillac“ ir „Chevrolet“ automobiliuose įdiegta laisvų rankų įranga „Super Cruise“ kainuoja 25 Eur per mėnesį. Tesla, kuri pirmoji pradėjo nuotoliniu būdu atnaujinti automobilių programinę įrangą, už pažangiausią pagalbos vairuotojui sistemą kas mėnesį ima 199 Eur mokestį.

Ši tendencija sulaukė klientų pasipriešinimo. BMW atsisakė plano už „Apple CarPlay“ JAV imti 80 Eur metinį mokestį, nes sulaukė pasipriešinimo. Ekspertai teigia, kad gali prireikti šiek tiek stumdymosi ir traukimosi, kol automobilių bendrovės geriau supras, už ką klientai nori mokėti.
„Manau, kad pamatysime įdomių bangų ir srautų, kas iš tikrųjų prilips“, - anksčiau „Insider“ sakė „JD Power“ automobilių pramonės analitikė Kristin Kolodge.


Šaltinis: https://www.businessinsider.com