BMW ketina ieškoti kuro elementų galios „Neue Klasse EV“ sistemai

BMW ketina ieškoti kuro elementų galios „Neue Klasse EV“ sistemai
Photo by Jon Koop / Unsplash

BMW generalinis direktorius Oliveris Zipse teigė, kad būsimoje „Neue Klasse“ sistemoje, be akumuliatorių versijų, gali būti ir vandenilio energija.

BMW tiria galimybę gaminti vandenilio kuro elementų versijas automobiliams, pagamintiems pagal būsimą „Neue Klasse“ (Naujosios klasės) visiškai elektrinę platformą, sakė generalinis direktorius Oliveris Zipse.

„Mūsų nuomone, vandenilis yra trūkstama dėlionės dalis, galinti papildyti elektromobilumą tose vietose, kur akumuliatorinės-elektrinės pavaros negali įsitvirtinti“, - sakė O. Zipse per trečiadienį vykusį bendrovės pelno pokalbį.

Pirmieji „Neue Klasseplatform“ platformos automobiliai turėtų pasirodyti 2025 m. Iš pradžių tai bus sedanas, panašus į 3 serijos vidutinio dydžio automobilį, ir „sportiškas visureigis“, per pokalbį sakė Zipse. „Galime įsivaizduoti ir vandenilinę šios naujos kartos automobilių transmisiją“, - pridūrė jis.

Metų pabaigoje BMW pradės ribotą didelio krosoverio X5 versijos, varomos vandenilio degalų elementais, pavadintos „iX5 Hydrogen“, gamybą. „Jau dabar galvojame apie galimą kitą kartą“, - sakė Zipse.

BMW pristatė „iX5 Hydrogen“ prototipą 2021 m. Miunchene vykusioje IAA mobilumo parodoje.

Automobilyje degalų elementas derinamas su akumuliatoriumi, todėl bendra galia siekia 374 AG. Pripildyti bakus užtrunka nuo trijų iki keturių minučių, teigė BMW. Projektą iš dalies finansavo Vokietijos vyriausybė.

BMW yra didžiausias vandenilio šalininkas tarp Vokietijos automobilių gamintojų, planuojančių kelią į nulinę taršą. Kitos šalys ne taip entuziastingai vertina šią transmisiją dėl jos didelės kainos ir šiuo metu ribotos vandenilio degalų papildymo infrastruktūros. 2020 m. „Daimler“ pareiškė, kad nutrauks GLC F-Cell kuro elementais varomo krosoverio kūrimą.

Iš ne Vokietijos automobilių gamintojų „Renault“ neseniai parodė koncepcinį „Scenic Vision“, kuris yra ir būsimo kompaktiško elektrinio krosoverio, ir būsimos hibridinės pavaros, derinančios vandenilio degalų elementus ir ličio jonų baterijas, anonsas.

Toyota ir toliau ribotais kiekiais parduoda vandenilio kuro elementais varomą sedaną Mirai, nors tai nėra hibridinis akumuliatorinis automobilis, kaip Renault ir BMW automobiliai. Ir „Renault“, ir „Stellantis“ parduoda hibridinius vandenilio ir baterijų elektrinius komercinius mikroautobusus.

Kuro elementų šalininkai teigia, kad ši technologija gerai tinka sunkesnėms asmeninėms transporto priemonėms, pavyzdžiui, krosoveriams, kurie dažnai naudojami ilgoms kelionėms ir kuriems reikėtų didelio ir brangaus akumuliatoriaus paketo, kad atstumas prilygtų mažesnių visiškai elektrinių automobilių ridai.

BMW atvirumas įtraukti vandenilio kuro elementus į savo „Neue Klasse“ automobilius rodo platformos lankstumą - bendrovė yra sakiusi, kad ji yra tik elektrinė.

Kuro elementais varomos transporto priemonės vandenilį paverčia elektra, o vienintelis išmetamas teršalas yra vanduo.

„Neue Klasse“ platforma bus pradėta gaminti 2025 m. naujoje automobilių gamintojo gamykloje Debrecene, Vengrijoje. Platforma taip pat bus naudojama bendrovės Miuncheno gamykloje, kurioje nuo 2026 m. bus gaminami ja pagrįsti automobiliai, sakė Zipse.

Zipse teigė, kad BMW „žvilgtelės“ į būsimą „Neue Klasse“ transporto priemonę kitame IAA mobilumo renginyje, kuris vyks 2023 m. rugsėjį Miunchene. Jis teigė, kad tai bus „įspūdinga skaitmeninė patirtis mūsų klientams“, tačiau daugiau informacijos nepateikė.

BMW tikisi, kad iki dešimtmečio pabaigos daugiau nei pusę pasaulinių pardavimų sudarys šios platformos transporto priemonės, teigė Zipse.

Šaltinis: autonews