BYD Atto 3 apžvalga

BYD Atto 3 apžvalga

Nors elektriniai visureigiai nėra naujiena, BYD Atto 3 yra prekės ženklas, kurio galbūt dar nežinote, tačiau jis debiutuoja kaip naujausias šios augančios automobilių klasės varžovas.

Atto 3 bus siūlomas tik kaip elektromobilis su priekiniais varomaisiais ratais, 60 kWh talpos baterija ir oficialiu WLTP bendru 418 kilometrų nuvažiuojamu atstumu.

Didžiausias įkrovimo greitis – 88 kW, todėl bateriją nuo 10 iki 80 % galima įkrauti maždaug per tris ketvirčius valandos. Palyginimui, tai maždaug tiek pat laiko, kiek trunka Kia Niro EV ir šiek tiek ilgiau nei VW ID.3.

Atto 3 nebus biudžetinis variantas, kaip MG ZS EV. Vietoj to, už panašią kainą kaip Niro EV, jis turi prabangų interjerą su daugybe technologijų. Jis lenkia aukštos klasės alternatyvas, tokias kaip Audi Q4 e-tron ir Škoda Enyaq iV, taip pat mažesnius elektrinius modelius, įskaitant Cupra Born ir ID 3.

BYD yra Kinijos bendrovė, įkurta 1995 m. kaip baterijų gamintoja ir nuo to laiko išaugusi iki milžiniško masto. Dabar ji gamina įvairius gaminius – nuo autobusų iki krautuvų (ir, žinoma, automobilių).

Taigi, ar BYD patirtis pasiteisins Atto 3? Tai sužinosite šioje apžvalgoje,kurioje papasakosime, kaip jį vairuoti, kaip gerai veikia technologijos, koks erdvus interjeras ir dar daugiau. Taip pat įvertinsime jį svarbiausiose srityse, lyginant su pagrindiniais varžovais.

Našumas

Visos BYD Atto 3 versijos turi 201 AG elektros variklį, kuris suka priekinius ratus ir kurio užtenka, kad automobilis nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą įsibėgėtų per 7,3 sekundės. Tai prilygsta Kia Niro EV, tačiau, skirtingai nei kai kurie elektromobiliai, kurie išjudina vienu dideliu smūgiu iš vietos, Atto 3 palengva didina greitį.

Iš tiesų, nors Cupra Born ir VW ID 3 gali prikaustyti jus prie sėdynės, Atto 3 suteikia daug daugiau ramybės kasdienio vairavimo metu. Net pasirinkus sportinį važiavimo režimą, kad akceleratoriaus pedalas reaguotų aštriau, važiavimas išlieka sklandus.

Atto 3 turi rekuperacinę stabdymo sistemą, kuri atgauna energiją, kad papildytų bateriją, kai sulėtinate greitį. Galima pasirinkti vieną iš dviejų lygių, tačiau nė vienas iš jų nėra pakankamai stiprus, kad automobilis sustotų atleidus akceleratoriaus pedalą. Laimei, svarus stabdžių pedalas yra gerai sukalibruotas, kad sklandžiai sustabdytų automobilį.

Valdymo požiūriu Atto 3 nėra sportinis visureigis, tačiau jis ir nesistengia juo būti. Vairo mechanizmas yra gana stiprus, o palyginti tvirta pakaba neblogai kontroliuoja kėbulo pasvirimą. Taigi, nors Atto 3 toli gražu nėra įtraukiantis, daugeliu atvejų jis išlieka pakankamai valdomas.

Nedidelis kompromisas – šiek tiek kietas važiavimas. Pakaba gerai izoliuoja keleivius nuo didesnių nelygumų, tačiau, važiuojant didesniu greičiu, jai gali būti sunku nusistovėti, kai susiduriama su kelio dangos nelygumais.

Vertikalūs kėbulo judesiai yra nežymūs, tačiau galima pastebėti, kai pablogėja kelio dangos kokybė. Niro EV, kurio pakaba minkštesnė, yra šiek tiek komfortiškesnis. Važiuojant didesniu nei miesto greičiu, ypač ant grubios dangos, jaučiamas nemažas kelio triukšmas, tačiau vėjo keliamą triukšmą sulaiko durelių veidrodėliai.

Oficialiais duomenimis, Atto 3 su pilna baterija nuvažiuoja 418kilometrų.

Interjeras

BYD Atto 3 interjero dizaineriai tikrai nesikuklino. Sakoma, kad prietaisų skydelis yra įmantrios išvaizdos ir yra įkvėptas sporto salėje esančių objektų.

Pavyzdžiui, durelių rankenėlės – tai svarelių stiliaus svirtys, kurios apjuosia garsiakalbius. Taip pat yra pavarų perjungimo svirtis su svarmens rankenomis, o centrinio porankio kontūras, matyt, sukurtas pagal bėgimo takelį. 

Laimei, valdiklius lengva valdyti, o patogiai sėdėjimo vietai rasti prireikia vos kelių sekundžių. Visuose modeliuose yra elektra reguliuojamos priekinės sėdynės, tačiau nėra reguliuojamos juosmens atramos.

Matomumas iš Atto 3 priekio yra gana paprastas. Vairuotojo pozicija yra labai gera, o priekiniai priekinio stiklo stulpeliai leidžia beveik netrukdomai matyti kelią priekyje.

Pakelti stambūs galiniai galvos atlošai gali užstoti didžiąją dalį galinio lango, tačiau standartinėje įrangoje įrengti parkavimo jutikliai (priekyje ir gale) ir 360 laipsnių parkavimo kamera. Visi modeliai turi LED priekinius žibintus su automatine tolimųjų šviesų pagalbine sistema.

Vairuotojas gauna skaitmeninį prietaisų skydelį, kuris yra maždaug tokio pat dydžio kaip ir Skoda Enyaq iV ir VW ID 3. Jame galima rasti šiek tiek daugiau informacijos, tačiau jis nėra labai lengvai konfigūruojamas, o LCD ekrano kokybė atsilieka nuo beveik visų elektrinių visureigių konkurentų. Grafika galėtų būti ryškesnė ir kontrastingesnė.

Centrą užimantis jutiklinis informacijos ir pramogų ekranas yra kur kas įspūdingesnis, jį galima pasukti 90 laipsnių kampu. Tai reiškia, kad vienu mygtuko paspaudimu (ar net balso komanda) galite nustatyti ekraną horizontaliai, kad veiktų palydovinė navigacija, arba vertikaliai, kad veiktų Spotify.

Aukščiausios specifikacijos Design modelių ekranas yra 40 cm, o kitų versijų – 33 cm, ir jis yra aiškus, ryškus ir jautrus. Didesnėje versijoje portreto režimu klimato kontrolės piktogramos yra gana žemai, tačiau kitais atžvilgiais meniu naršyti paprasta. Standartinėje įrangoje yra belaidis telefono įkrovimas, aštuonių garsiakalbių garso sistema ir laidinė Apple CarPlay sistema (Android Auto nėra įtraukta). 

Dauguma Atto 3 interjero medžiagų yra aukščiausios kokybės, o prietaisų skydelio ir durų viršų dengia daug minkštų liesti skirtų medžiagų. 

Keleivių ir bagažinės erdvė

Atto 3 bus puikus pasirinkimas daugumai šeimų, nes jame daug erdvės. Vietos kojoms neturėtų kilti problemų aukštiems keleiviams, sėdintiems ant priekinių ar galinių sėdynių. Po priekine centrine konsole yra daug vietos daiktams susidėti, pora puodelių laikiklių ir po centriniu porankiu esanti daiktadėžė. Kai kuriuose automobiliuose durelėse esančioms daiktadėžėms naudojamas tinklelis, o Atto 3 – trys elastinės stygos, kurios yra sureguliuotos kaip ant gitaros. Galinėje sėdynės dalyje įrengtos kišenės žemėlapiams ir mobiliesiems telefonams, o atlenkiamame centriniame poriniame porankyje – pora puodelių laikiklių.

Tačiau galinės sėdynės nėra labai universalios. Standartinėje komplektacijoje yra 60/40 padalytos galinės sėdynės, kurios nėra tokios naudingos kaip 40/20/40 sėdynės, be to, bagažinėje nėra svirčių, leidžiančių jas atlenkti neatidarius galinių durelių. 

440 litrų bagažinė atsilieka nuo 475 litrų bagažinės, esančios Kia Niro EV, tačiau ji yra vientisos formos, į kurią nesikiša šonai. Po bagažinės dugnu yra vietos kabeliams.

Pirkimas ir turėjimas

Pigiausias BYD Atto 3 kainuoja šiek tiek daugiau nei brangiausias MG ZS EV Long Range, bet maždaug tiek pat, kiek Kia Niro EV. Škoda Enyaq iV 60 kainuos šiek tiek daugiau. Visos Atto 3 versijos yra pigesnės už VW ID 3, tačiau pradinio lygio 58 kWh Cupra Born V1 kainuos maždaug tiek pat.

Atto 3 gali būti greitai įkraunamas iki 88 kW galia, kurios turėtų pakakti, kad 60 kWh baterijos įkrovimo greitis nuo 10 iki 80 % padidėtų maždaug per 44 min. Tai maždaug tiek pat, kiek Niro EV, ir ilgiau nei ID 3, kuriam prireiks maždaug pusvalandžio. Naudojant 7 kW galios namų sieninę dėžutę, visiškai įkrauti tuščią bateriją užtruks apie 10 valandų.

Renkantis versiją, siūlomi trys apdailos lygiai. Pradinio lygio Active komplektuojama su atveriamu panoraminiu stogu, šildomomis priekinėmis sėdynėmis, dirbtinės odos apmušalais, galinėmis ventiliacijos angomis, adaptyviąja kruizo kontrole, valdymu balsu ir įvažiavimu bei užvedimu be raktelio.

Skirtingai nuo kai kurių konkurentų, šilumos siurblys yra standartinėje įrangoje ir, kaip teigiama, žiemą iki 20 % pagerina šilumos efektyvumą, kad sumažėtų baterijos apkrova. Visuose Atto 3s įrengta Vehicle-to-load funkcija, leidžianti įkrauti prietaisus naudojant pagrindinę automobilio bateriją.

Vidutinės klasės Comfort kainuoja šiek tiek daugiau, be to, jame yra ne 7 kW, o 11 kW galios borto įkroviklis. Aukščiausios klasės Design modelyje pridedami kilimėliai, didesnis jutiklinis ekranas ir durelių atidarymo aplinkos apšvietimas. Kad viskas būtų paprasta, nėra jokių pasirinkimo galimybių.

2022 m. Atto 3 gavo visas penkias žvaigždutes, kai Euro NCAP atliko jo saugumo bandymus. Visuose modeliuose standartiškai montuojamas platus saugos įrangos rinkinys, įskaitant automatinį avarinį stabdymą (AEB), eismo juostos palaikymo sistemą, aklosios zonos stebėjimo sistemą ir kelio ženklų atpažinimo sistemą, kuri rodo greičio apribojimą.

Šaltinis: whatcar.com