Chevrolet Captiva 2011 – 2015 apžvalga

Chevrolet Captiva 2011 – 2015 apžvalga
Photo by Ethan Currier / Unsplash

Įvadas

Jau įsitvirtinęs kaip solidus ir populiarus pasirinkimas biudžetinėje kompaktiškų septynių vietų visureigių rinkoje, po 2011 m. patobulinta pirmosios kartos Chevrolet Captiva versija pasiūlė geresnę, efektyvesnę variklių gamą ir pridėjo šiek tiek daugiau stiliaus ir kokybės. Dėl šių pakeitimų šis automobilis tapo kur kas pilnavertiškesniu varžovu. Tačiau ar tai geras naudotas pirkinys?

Istorija

Chevrolet – tai automobilių gamintojas, kuris yra visureigių sinonimas. Tačiau dideli, tvirti, į sunkvežimius panašūs visureigiai ir pikapai, kuriais garsėja ši markė, yra skirti Kanzasui, o ne Kingstonui. Štai kodėl 2005 m., kai markė vėl pradėjo savo veiklą Didžiojoje Britanijoje, beveik pirmuoju jos prioritetu tapo europietiškus pojūčius labiau atitinkantis visureigis. 2007 m. pasirodė Captiva. Nors jo ženkliukas galėjo būti amerikietiškas, tačiau nieko daugiau šiame Korėjoje pagamintame modelyje nebuvo. Vietoj to gavome Tolimųjų Rytų saldainį, kuris buvo panašus į daugumą įperkamų Tolimųjų Rytų šeimos automobilių: gerai supakuotas ir gerai įrengtas, bet viduje šiek tiek plastikinis ir su gana triukšmingu dyzeliniu varikliu. Su aukštesne kokybe, efektyvesne variklių gama ir trupučiu Chevy charakterio šis modelis galėjo būti labai geras. Dar 2011 m. Chevrolet manė, kad jis vis dar gali būti toks, ir iš naujo pristatė šį automobilį su keliais svarbiais atnaujinimais.

Skirtingai nuo giminingo Vauxhall Antara automobilio, dauguma patobulinto Captiva variantų ir toliau siūlė septynias sėdimas vietas, kurių dabar pageidauja dauguma šeimyninių visureigių pirkėjų. Pirminė versija buvo prieinamiausias toks automobilis, kokį buvo galima įsigyti JK rinkoje, tačiau patobulinta šio modelio versija siekė aukštesnių tikslų, nei pigi kaina. Šiek tiek aukštesnę rinkos dalį pateisina tai, kad prieš atnaujinimą buvusio modelio senas 150 AG 2,0 l dyzelinis variklis buvo pakeistas keliais geresniais, rafinuotesniais 2,2 l dyzeliniais agregatais, išvystančiais 163 arba 184 AG. Buvo pakeista ir pakaba, be to, atsirado prabangesnis, geriau įrengtas interjeras ir gražiai atrodantis amerikietiško Chevy stiliaus priekis, dėl kurio senoji versija iš tiesų atrodė labai nušiurusi.

Ką gausite

Originaliojo Captiva stilius buvo dailus, bet gana anonimiškas. Jis nepadarė labai stipraus pareiškimo. Tačiau šis automobilis tai daro. Jo suapvalintas profilis ir į priekį nusileidžianti pečių linija puikiai dera su agresyvaus stiliaus ir visiškai didžiulėmis dvigubo aukščio priekinėmis grotelėmis.

O viduje? Erdvus salonas vis dar nėra pats klasiškiausias, tačiau šiame atnaujintame modelyje jis gerokai atsiplėšė nuo talpaus, bet neaukšto lygio originalios versijos interjero. Prietaisai turi firminį Chevrolet ledo mėlynumo apšvietimą, o viską lengva perskaityti ir tvarkingai laikyti po ranka. Be patobulintų apdailos detalių, kuriose plačiai naudotas minkštas plastikas ir metaliniai apdailos intarpai, bene didžiausias pokytis buvo senojo įprastinio rankinio stabdžio atsisakymas ir šiek tiek nepatogus elektroninis stovėjimo stabdžio mygtukas. Tai atlaisvino vietą giliai viduryje tarp priekinių sėdynių esančiai dėžei, kuri papildė erdvę, kurią jau suteikė gilios durų dėtuvės, didžiulė daiktadėžė ir įvairūs puodelių laikikliai. Nesunku įsitaisyti patogioje vairuotojo vietoje, nes sėdynę ir vairą galima reguliuoti.

Antroje sėdynių eilėje vietos tiek galvai, tiek pečiams pakanka, ir nors vietos kojoms negalima padidinti stumdant sėdynės pagrindą pirmyn ir atgal, galima atlošą atlenkti, kad ilgesnėse kelionėse būtų patogiau. Užpakalinėje sėdynėje yra kelios papildomos sėdynės, kurios išlankstomos iš bagažinės grindų, tačiau norint jomis naudotis, reikia išimti bagažinės lentyną. Tai padarius, šias kėdes gana lengva pasiekti, tačiau, kaip ir originalioje Captiva modifikacijoje, jų pagalvių aukštis yra taip arti salono dugno, kad jos iš tikrųjų tinka tik vaikams ar suaugusiesiems labai trumpose kelionėse.

Kalbant apie bagažo talpą, galima nuspėti, kad užėmus visas septynias sėdynes ji yra vidutinė – 97 litrai, nors atskirai atidaromas galinis langas yra puikus sprendimas, reiškiantis, kad jums nereikės kelti galinių galinių durų, jei norėsite tik įsidėti sportinį krepšį. Jei jums reikia vietos didesniems daiktams, galite rasti iki 769 litrų erdvės, kai paprastai nenaudojate trečiosios sėdynių eilės. O penkių sėdynių neturinti versija dar labiau padidina šią erdvę, nes po bagažinės grindimis įrengiama papildoma daiktadėžė. Jei galėsite sulankstyti ir 50:50 santykiu dalijamą antrąją sėdynių eilę, kad susidarytų visiškai plokščias bagažinės dugnas, bagažo talpa padidės iki 1 577 litrų.

Į ką atkreipti dėmesį

Kaip ir visų visureigių atveju, reikia įsitikinti, kad ankstesnis savininkas nebuvo pernelyg ambicingas kelyje – patikrinkite, ar apačioje nėra įlenkimų ir įbrėžimų. Kitais atvejais reikia atkreipti dėmesį į įvairius dalykus. Keletas mūsų apklaustų savininkų turėjo problemų su pavarų dėžėmis ir pavarų jungtimis: jei bandomojo važiavimo metu susidursite su sunkumais perjungiant pavaras modelyje su mechanine pavarų dėže, tai bus ženklas, kad tai yra problema. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar variklio skyriuje nesigirdi stuksenimo garsų: tai, matyt, rodo, kad reikia naujo smagračio. Vienam savininkui, kurį radome, taip pat buvo girdimi stuksenimo garsai iš vairo kolonėlės, todėl teko ją pakeisti. Taip pat aptikome savininką, kuriam teko keisti starterio variklį, o kitam savininkui teko keisti variklio turbiną. Dauguma kitų problemų, su kuriomis susidūrėme, buvo smulkios: įvairūs nedideli elektros gedimai, netinkamai veikianti galinio lango plovimo/valymo sistema ir nuolat įsijungianti signalizacija.

Kelyje

Originalioje Captiva buvo sumontuotas pirmasis šiuolaikinis Chevrolet dyzelinis variklis, ir nors šis 150 AG 2,0 litro darbinio tūrio agregatas buvo neblogas pirmasis bandymas, po trejų metų tai, kas 2007 m. buvo beveik priimtina, skambėjo tikrai šiurkščiai. Todėl 2011 m. jis buvo laiku pakeistas 2,2 l varikliu, kuris buvo įdiegtas atnaujintame modelyje. Pradinio lygio Captiva su priekyje varomu varikliu turi 163 AG šio agregato versiją, tačiau dauguma AWD versijų turi 184 AG variklį, kuris iki šešiasdešimties įsibėgėja per 9,3 s ir pasiekia 200 km/h greitį su mechanine pavarų dėže arba 9,8 s ir 190 km/h greitį, jei dėl šiek tiek gremėzdiškos pavarų dėžės pavarų perjungimo sistemos pasirinkote modelį su 6 laipsnių automatine pavarų dėže.

Malonu turėti papildomą galią, tačiau važiuodami šiuo varikliu labiau pastebėsite jo rafinuotumą. Dėl įvairių inžinerinių patobulinimų ir geresnio garso slopinimo šis automobilis važiuodamas tapo keliais decibelais tylesnis už savo pirmtaką, ir nors rezultatas nėra visiškai tylus, jis atitinka kitų šios klasės automobilių standartus. Tai bus labai svarbu, kai automobilį naudosite ilgoms kelionėms greitkeliu.

Kaip ir daugumoje didelių 7 vietų visureigių, tokioje teritorijoje jis bus patogesnis, nei važinėdamas gatvėmis. Beveik dviejų tonų svoris jaučiamas važiuojant siaurais posūkiais, tačiau, vėlgi, patobulinus ankstesnius modelius, šis automobilis pasiekė tokį lygį, kad prireikus paspartinti savo kelionę, su juo būtų galima gyventi gana laimingai. Tikriausiai pagrindinis skirtumas yra šiek tiek sumažėjęs kėbulo pasvirimas posūkiuose, taip pat padeda šiek tiek aštresnis vairo mechanizmas ir tai, kad gerai subalansuota pakaba užtikrina, jog automobilis nepateks į duobes.

Po 2011 m. pasirodžiusio modelio visų varančiųjų ratų pagrindas nebuvo reikšmingai pakeistas, tačiau to ir nereikėjo. Captiva 4x4 sistema – tai sistema pagal pareikalavimą, paprastai varoma iš priekio, bet, jei reikia, gali perduoti sukimo momentą galinei ašiai per elektromagnetinę jungtį, kuri užtikrina maksimalią visų keturių ratų trauką. Tai nėra Land Rover prilygstanti įranga, skirta labiau purvinoms automobilių stovėjimo aikštelėms nei kalnams, tačiau naudingas įvažiavimo ir išvažiavimo kampas, įkalnės įveikimo asistentas, padedantis įvažiuoti į stačius šlaitus, ir nusileidimo nuo kalno kontrolė, padedanti nuvažiuoti nuo jų, reiškia, kad šis automobilis turėtų būti pajėgus įveikti beveik viską, su kuo susidurs dauguma savininkų. Ši sąranka taip pat sklandžiai sąveikauja su stabilumo kontrolės ir stabdžių antiblokavimo sistemomis, taip padidindama jūsų automobilio kontrolę ir saugumo atsargas. Kitos pagalbinės vairuotojo priemonės – HBA (hidraulinė pagalbinė stabdžių sistema) ir ARP (aktyvioji apsauga nuo apvirtimo).

Apibendrinimas

Visada manėme, kad jei Chevrolet pavyks suderinti amerikietišką požiūrį su europietišku efektyvumu ir įperkamu Tolimųjų Rytų dizainu, tai bus geras dalykas. Būtent tai ir pasiūlė ši atnaujinta Captiva po 2011 m.

Nors jis skirtas pirkėjams, kuriems praktiškumas yra svarbiau už našumą, šio automobilio aprūpinimas taupesne ir veržlesne 2,2 l dyzelinių variklių gama yra svarbus. Dėl šio agregato šis automobilis vėl tapo lygiavertis 7 vietų šeimyniniams kompaktiniams visureigiams, kurių nė vienas neatrodo taip gerai. Už tinkamą kainą tai būtų viliojantis naudoto automobilio pasirinkimas daugeliui aktyvių šeimų. Gali būti, kad jūsų automobilis bus vienas iš jų.

Šaltinis: rac.co.uk