Ekspertai atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie nuleistas padangas

Ekspertai atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie nuleistas padangas
Photo by LOGAN WEAVER | @LGNWVR / Unsplash

Ar galiu palikti nuleistą padangą per naktį?

Taip, bet problemą spręskite ryte. Ilgesnis stovėjimas ant nuleistos padangos gali dar labiau ją sugadinti; kai kurie ekspertai rekomenduoja to išvengti pakėlus automobilį ir taip sumažinus ant nuleistos padangos esantį svorį.

Apskritai, nuleistą padangą norėsite sutvarkyti kuo greičiau, kuo mažiau važinėdami nuleistąja padanga.

Kaip suprasti, ar mano padangos per senos?

Yra daugybė veiksnių, kurie leidžia savininkui suprasti, kad jo padangų eksploatavimo ciklas baigėsi. Akivaizdžiausias yra protektoriaus nusidėvėjimas. Transporto priemonių savininkai visada turėtų atkreipti dėmesį į padangų nusidėvėjimą, nes tai kelia didelį pavojų transporto priemonės valdymo ir stabdymo galimybėms. Geriausias būdas išmatuoti padangos protektorių – naudoti patikrintą protektoriaus matavimo įrankį, kad būtų galima tiksliai patikrinti protektoriaus gylį.

Kiti senstančių padangų požymiai – įtrūkimų atsiradimas protektoriaus srityje arba ant padangos šoninės sienelės. Šis reiškinys vadinamas įtrūkimu dėl oro sąlygų arba ozono įtrūkimu, kurį sukelia saulė. Retkarčiais oro slėgis gali sumažėti dėl dažnai pasitaikančio nuotėkio per ratlankio perimetrą, kitaip vadinamo ratlankio nuotėkiu. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į faktinį padangų amžių – rekomenduojama, kad padangos tarnautų trejus ar ketverius metus.

Ar duobės gali pradurti padangas?

Taip, ir joms tai puikiai sekasi. Pataikykite į gerą duobę ir padangą galite pramušti iki pat galo, atverdami jos šoninę sienelę kaip skardinę sriubos.

Duobės gali sugadinti padangas, dėl to jos gali būti pradurtos iš karto arba vėliau tapti labiau pažeidžiamos. Štai kodėl svarbu reguliariai tikrinti padangas, ar nėra tokių pažeidimų požymių, kaip skylės, įplėšimai ir įtrūkimai.

Ar labai blogai, jei mano padangoje yra gumbų?

Padangose esantys gumbai visada yra bloga žinia. Paprastai jie atsiranda dėl smūgio į padangą, kuris pažeidė vidinę padangos struktūrą. Važiuoti su pažeistos struktūros padanga yra nesaugu, todėl ją reikėtų kuo greičiau pakeisti. Deja, tokio tipo pažeidimų neįmanoma pataisyti.

Ar galima remontuoti pradurtas padangas?

Tai priklauso nuo keleto veiksnių, susijusių su pačia pradurtos padangos priežastimi.

Pavyzdžiui, stiprūs pažeidimai, atsiradę dėl duobės, gali perskelti padangos šoninę sienelę ir iš karto lemti nepataisomą padangos baigtį. Vinį ar varžtą dažnai galima pašalinti ir sutvarkyti, o tam tikrų tipų padangos netgi yra sukurtos taip, kad savaime užsandarina nedidelius pradūrimus, kad galėtumėte toliau važiuoti.

Norėdami sužinoti, ar jūsų pradurtą padangą galima pataisyti, turite apsilankyti pas specialistą.

Kokios yra dažniausios pradurtų padangų priežastys?

Didžiausia pradurtų padangų priežastis – pavojai kelyje. Vinys, duobės ir kitos kliūtys kelyje kelia pavojų padangos vientisumui. Tačiau vairuotojai taip pat turi atlikti tam tikrą vaidmenį. Padangų sprogimo tikimybė yra didesnė, kai padangos pripūstos ne iki rekomenduojamo lygio. Be to, kai kurie gamintojai į padangas įdeda medžiagų, kurios padaro jas atsparesnes pradūrimams, pavyzdžiui, aramido pluošto, kuris naudojamas ir neperšaunamose liemenėse.

Ar visose mano padangose turėtų būti vienodas slėgis?

Paprastai visos keturios padangos turėtų būti pripūstos iki rekomenduojamo slėgio lygio, kurį vairuotojai gali rasti savininko vadove, nors yra šios taisyklės išimčių.

Apskritai, jei padangos pripūstos skirtingu slėgiu, tikėtina, kad jos susidėvės netolygiai, o tai lems neoptimalų valdymą ir padidins sprogimo riziką. Padangų slėgis taip pat mažėja, kai krenta temperatūra, todėl vairuotojai turėtų dažniau tikrinti padangų slėgį tais metų laikais, kai oras svyruoja.

Ar geriau remontuoti, ar keisti nuleistą padangą?

Kai tik įmanoma, geriau padangą suremontuoti, kad būtų išvengta nereikalingų atliekų. Kai padangos remontą atlieka profesionalas, padanga gali būti grąžinta į pradinę būklę. Remontuoti galima tik tas padangas, kurios pradurtos protektoriaus viduryje. Didžiausiu įmanomu greičiu važiuojančios transporto priemonės būtų išimtis ir joms būtų naudinga pakeisti pradurtą padangą, nes padangos remontas gali turėti įtakos transporto priemonės valdymui ir vibracijos charakteristikoms kelyje.

Kodėl man nuolat genda padangos?

Pagrindinė priežastis yra pačių padangų amžius. Iš tiesų, senesnėse ar susidėvėjusiose padangose atsiranda įtrūkimų, kuriuos gali būti sunku pastebėti ir kurie gali sukelti lėtą nuotėkį, nuolat išleidžiantį orą iš padangos.

Tokiu atveju skubiai reikia naujų padangų. Kiti veiksniai gali būti sugedusi vožtuvų sistema. Jei vairuotojas neseniai pakeitė padangas ir vis dar turi problemų dėl padangų slėgio, vertėtų pasidomėti vožtuvų sistema, nes padangų amžius šiuo atveju neturėtų būti veiksnys.

Galiausiai, padangų ilgaamžiškumui įtakos gali turėti vieta, kurioje gyvenate ir važinėjate. Duobės ir kelių konstrukcijos yra pagrindinė pradūrimų, taip pat ratlankių ir pakabos pažeidimų priežastis.

Kas nutinka, kai padanga praduriama?

Šiuolaikinėse transporto priemonėse, kuriose įrengtos padangų stebėjimo sistemos, pradurtas padangas galima lengvai aptikti dėl įspėjamosios lemputės, kuri pasirodo transporto priemonės prietaisų skydelyje.

Tačiau senesnių transporto priemonių savininkai vis dar gali atkreipti dėmesį į tam tikrus požymius, pavyzdžiui, pernelyg stiprią vibraciją važiuojant arba vizualiai pripūstą padangą, kuri neišlieka pripūsta. Nors gali kilti pagunda bandyti nuvažiuoti į autoservisą ir sutaisyti nuleistą padangą, tačiau taip elgiantis pažeidžiamas padangos vientisumas, o tai gali lemti negrįžtamą transporto priemonės padangos ir ratlankio ar net pakabos komponentų pažeidimą. Be to, važiuojant su nuleista padanga kyla grėsmė vairuotojo saugumui.

Kodėl mano padangos taip greitai dėvisi?

Padangos greičiau dėvisi esant šiltam orui ir kai gumos mišinys yra minkštesnis. Minkštesni mišiniai paprastai užtikrina geresnes eksploatacines savybes – stabdymą, valdymą, greitėjimą – tačiau greičiau dėvisi, ypač važiuojant agresyviomis sąlygomis arba, pavyzdžiui, jei žieminės padangos paliekamos ant automobilio šiltesniu rudens ir pavasario oru. Priekinės padangos paprastai dėvisi greičiau dėl jėgos, veikiančios sukant, stabdant ir, jei automobilis varomas priekiniais ratais, greitėjant.

Kaip sužinoti, ar jūsų padangos geros?

Kas savaitę arba kas mėnesį vizualiai apžiūrėkite padangas, ar jos nėra išsipūtusios, netolygiai susidėvėjusios, ar tinkamas oro slėgis, ar nėra kitų pažeidimų.

Tinkamai pripūstos padangos taupo jūsų pinigus. Ar protektorius vis dar yra priimtino lygio, o gal padangos dyla? Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad padangų protektorius (griovelių gylis) žiemą turi būti ne mažesnis nei 3 milimetrai, vasarą – 1,6 mm. Kai kurie automobiliai turi elektroninius padangų slėgio daviklius, todėl apie per mažą slėgį informuojama vairuotojo skydelyje.

Galbūt važiuodami jaučiate didelę vibraciją? Ar padangos šone yra įtrūkimų? Čia galioja gera taisyklė: jei nesate tikri, turėtumėte jas patikrinti pas profesionalą, kuris gali užtikrinti, kad kelyje išliksite saugūs.

Šaltinis: autotrader.ca