Ekspertų atsakymai į svarbiausius klausimus apie hibridinius automobilius

Ekspertų atsakymai į svarbiausius klausimus apie hibridinius automobilius
Photo by louis tricot / Unsplash

Jei kada nors ieškojote atsakymo „Ar normalu, kad mano hibridinis automobilis...“, šis straipsnis jums bus naudingas.

Čia atsakome į keletą dažniausiai užduodamų klausimų apie hibridinius automobilius, kas yra normalu ir ko tikėtis, jei esate naujokas hibridinių automobilių srityje.

K: Ar normalu, kad mano hibridinis automobilis veikia tuščiąja eiga?

A: Taip. Paprastai hibridinio automobilio variklis išsijungia taupant degalus, kai sustabdote automobilį prie šviesoforo arba pastatote jo neišjungę. Hibridinių automobilių varikliai gali veikti tuščiąja eiga (nedideliu sūkių dažniu, kol nejudate), kaip ir įprasti varikliai, tačiau jiems paprastai reikia veikti tuščiąja eiga daug rečiau. Hibridinio automobilio variklis dėl įvairių priežasčių gali staiga pradėti veikti tuščiąja eiga. Pavyzdžiui, įkraunant bateriją ar šildant saloną. Šaltu oru hibridinis automobilis paprastai dažniau dirba tuščiąja eiga nei šiltu oru, nes tuščiąja eiga dirbantis variklis yra pagrindinis salono šilumos šaltinis.

Tam tikrose važiavimo situacijose, kai baterija išsikrauna greičiau, nei ją galima įkrauti regeneraciniu stabdymu, tuščiąja eiga taip pat gali tekti važiuoti dažniau arba ilgiau. Jūsų hibridinis automobilis automatiškai išjungia variklį tuščiąja eiga, kai to reikia, ir kuo dažniau jį išjungia, kad padidintų efektyvumą.

Kai hibridinis automobilis dirba tuščiąja eiga, kad gamintų elektrą, variklis gali būti labiau apkrautas nei įprastinis variklis, todėl jis veikia tuščiąja eiga greičiau arba garsiau, nei esate įpratę.

Tai normalu ir nėra priežastis nerimauti. Jei jūsų hibridinis variklis dirba tuščiąja eiga, greičiausiai taip yra todėl, kad sistemai reikia, jog ji gamintų tam tikrą šilumą arba elektrą.

Jei atrodo, kad hibridinis variklis tuščiąja eiga dirba nuolat arba daug dažniau nei įprastai, kreipkitės į meistrą. Kartais padidėjęs hibridinio variklio veikimas tuščiąja eiga rodo įkrovimo sistemos arba baterijos problemą.

K: Ar normalu, kad mano hibridinis automobilis smarkiai svyruoja / šuoliuoja / trūkčioja?

A: Paprastai ne, tačiau atsakymas į šį klausimą priklauso nuo trikdžių stiprumo.

Priklausomai nuo jūsų hibridinio automobilio amžiaus ir būklės, galite pastebėti nedidelius važiuoklės svyravimus ar trūkčiojimus, kai elektros ir benzino energija yra padalijama ir sumaišoma prieš perduodant ją į ratus. Nauji hibridinių transporto priemonių vairuotojai dažnai pastebi šį pojūtį ir abejoja jo normalumu. Jei įjungus benzininį variklį jaučiate nedidelį transmisijos šuolį ar trūkčiojimą, tai nėra priežastis nerimauti.

Hibridiniai varikliai ir transmisijos iš prigimties turi daugiau galimų šių trikdžių šaltinių, tačiau dauguma šiuolaikinių hibridinių transporto priemonių suprojektuotos taip, kad šie pojūčiai vairuotojui būtų beveik nepastebimi.

Nors retkarčiais pasitaikantis girgždesys ar subtilus svyravimas gali būti laikomas normaliu reiškiniu, staigus šių pojūčių padažnėjimas ar intensyvumas dažnai gali reikšti problemą. Tai ypač aktualu, jei girdite kokį nors trinktelėjimą ar metalinį trinktelėjimą. Tokiais atvejais kreipkitės į meistrą, kad jis patikrintų jūsų automobilį.

Įvairių hibridinių automobilių ir visureigių savininkai yra pranešę apie rimtesnius nepageidaujamus triukšmus, pojūčius ir šiurkštumą, kuriuos sukelia jų transmisijos. Dažniausiai sprendimas paprastai būna susijęs su transporto priemonės valdymo sistemų programinės įrangos atnaujinimu, tačiau sunkesniais atvejais gali prireikti pakeisti aparatinę įrangą.

K: Ar normalu, kad mano hibridinis automobilis važiuodamas atbuline eiga skleidžia triukšmą?

A: Garsas, kurį hibridinių transporto priemonių vairuotojai girdi važiuodami atbuline eiga, yra elektra generuojamas garsas, skirtas įspėti pėsčiuosius apie jūsų buvimą. Važiuojant atbuline eiga hibridai paprastai nedirba su benzininiais varikliais važiuodami nedideliu greičiu, t. y. paprastai atbuline eiga jie važiuoja visiškai tyliai, naudodami baterijos energiją. Taigi, siekiant didesnio saugumo, hibridiniai automobiliai, važiuodami atbuline eiga ir važiuodami į priekį stovėjimo aikštelės greičiu, skleidžia įspėjamąjį garsą.

K: Ar normalu, kad mano hibridinis automobilis įspėja apie mažą energijos kiekį?

A: Retai, bet taip. Įspėjimas apie mažą galią arba ribotą galią yra natūralus jūsų hibridinio automobilio atsakas, kai sąlygos nėra idealios tinkamam hibridinės sistemos veikimui. Nors ir retai, tokį įspėjimą galite pamatyti tam tikromis važiavimo sąlygomis, kai labai karšta, arba varikliui įsijungiant, kai labai šalta. Po akimirkos ar dviejų automobilio hibridinė sistema turėtų kompensuoti ekstremalią temperatūrą ir įspėjimas turėtų išnykti.

Atkreipkite dėmesį, kad nuolatiniai arba pasikartojantys įspėjimai taip pat gali reikšti variklio arba hibridinės sistemos gedimą. Netikėtą mažos galios įspėjimą galima laikyti normaliu, jei tai susiję su ekstremaliomis temperatūromis, tačiau jei įspėjimas yra nuolatinis arba pradeda rodytis reguliariai, užsirašykite į servisą profesionaliam patikrinimui.

K: Ar normalu, kad mano hibridinis automobilis staiga ima skleisti stiprų garsą?

A: Retai kada būna rimta priežastis, dėl kurios bet kuri transporto priemonė staiga ima skleisti stiprų garsą, tačiau pasinerkime šiek tiek giliau.

Darant prielaidą, kad jūsų hibridinis automobilis staiga pradėjo garsiai skambėti ne dėl to, kad buvo įjungtas pilnas akceleratoriaus pedalas arba greitai užgeso variklis, yra kelios galimybės – ir nė viena iš jų nėra gera žinia.

Hibridiniai automobiliai turi bent vieną elektros variklį, kuriame laisvai suktis padeda guolis. Nors tik nedaugelis hibridinių automobilių savininkų praneša apie elektros variklio problemas, tačiau tie, kurie jas patiria, dažnai susiduria su ankstyvu elektros variklio guolio gedimu, dėl kurio gali staiga pasigirsti garsus šlifavimo ar švilpimo garsas.

Panašūs pojūčiai kartu su vibracija ar šurmuliu, kurį galima pajusti automobilio kėbule, gali būti vieno ar kelių transmisijos komponentų arba jiems valdyti naudojamos programinės įrangos ir valdiklių gedimo požymiai.

Staigus garsus garsas taip pat gali atsirasti dėl blogo rato guolio, stabdžių sistemos problemų, pažeistos ar nuleistos padangos arba pavogto katalizatoriaus (kurį turi hibridiniai automobiliai). Jei jūsų automobilis staiga ima garsiai triukšmauti, kuo greičiau jį patikrinkite.

K: Ar normalu, kad baterija niekada nebūna visiškai įkrauta?

A: Taip. Jūsų hibridinio automobilio baterija nuolat persijungia tarp įkrovimo ir išsikrovimo kas kelias sekundes ar dažniau. Šis procesas yra automatinis ir vairuotojui nematomas. Daugumoje hibridinių automobilių vairuotojai gali matyti įkrovos lygio matuoklį arba indikatorių, kad realiuoju laiku matytų baterijos įkrovos lygį.

Skirtingai nei jūsų išmanusis telefonas ar nešiojamasis kompiuteris, hibridinio automobilio baterija nėra įkraunama iki galo ir laukiama, kol ji beveik išsikraus, o tada vėl įkraunama iki galo.

Dėl šios priežasties vairuotojai, stebintys baterijos įkrovos būklę, paprastai pastebi, kad įkrovos lygis nuolat kyla ir krenta, o baterija retai rodo, kad yra pilna arba tuščia, ir svyruoja ties 50 proc. riba. Tai nėra priežastis nerimauti ir neturi įtakos automobilio efektyvumui.

K: Ar normalu, kad mano hibridinio variklio išmetimo vamzdis rūksta, kai jis šaltas?

A: Vienoje konkrečioje situacijoje – taip. Kai variklis užvedamas esant dideliam šalčiui, trumpam gali būti sudeginama papildomų degalų, kad variklis įšiltų ir būtų kuo taupesnis. Dėl tokio papildomų degalų deginimo iš išmetimo vamzdžio gali pasirodyti tirštesni ir tamsesni dūmai, o ore gali pasklisti specifinis kvapas.

Tai normalu daugeliui variklių (įskaitant hibridinius variklius), kai jie įsijungia itin šaltu oru, tačiau dūmai ir kvapas turėtų išsisklaidyti po kelių akimirkų darbo tuščiąja eiga.

Ir atvirkščiai, hibridinis variklis, kurio išmetamosios dujos važiuojant arba užvedimo metu, esant šiltai temperatūrai, skleidžia dūmus, gali turėti rimtą problemą. Daugeliu atvejų tokios problemos gali kilti dėl netinkamos priežiūros. Atminkite, kad hibridiniams varikliams, kaip ir įprastiems varikliams, reikalinga reguliari techninė priežiūra ir tepalų keitimas, ir abu šie veiksniai yra gyvybiškai svarbūs ilgam hibridinio variklio veikimui.

Šaltinis: autotrader.ca