Fiat 500 Electric apžvalga 2022 m.

Fiat 500 Electric apžvalga 2022 m.


Greita apžvalga
    Privalumai:

  • Stilingas elektrinis miesto automobilis konkuruoja su „Honda e” ir „MINI Electric
  • Vienu įkrovimu gali nuvažiuoti iki 320 kilometrų
  • Patogu važinėti mieste

    Trūkumai:
  • Geidžiamiausi modeliai yra brangūs
  • Pradinio lygio modeliai įkrauti nuvažiuoja tik 190 kilometrų
  • Triukšmingi važiuojant didesniu greičiu

Bendras „Fiat 500 Electric” verdiktas

Fiat 500 Electric” - tai modernus miesto elektromobilis su retro atspalviu. Jame dera keista išvaizda ir madingas interjeras, tačiau svarbiausia, kad jis pigesnis už konkurentus.”

Tai yra naujasis „Fiat 500”, o svarbiausia naujiena yra ta, kad jis tapo tik elektra varomas. „Fiat” priėmė drąsų sprendimą atsisakyti vidaus degimo variklių naujajame 500, nors vis dar galima įsigyti senesnį „Fiat 500” su benzininiu varikliu. Bent jau kol kas. Taigi, ar „Fiat 500 Electric” kelia kibirkštis? Perskaitykite mūsų 2022 m. „Fiat 500 Electric” apžvalgą ir sužinokite tai.

Žinoma, perėjimas prie elektros energijos puikiai tinka tokiam automobiliui kaip „Fiat 500”, kuris skirtas važinėti mieste. Jį galima įsigyti su dviem baterijų versijomis: pigesnės baterijos nuvažiuojamas atstumas yra 190 kilometrų, o didesnės baterijos - oficialus 320 kilometrų atstumas.

Tai gali atrodyti nedaug, palyginti, pavyzdžiui, su „Tesla”, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad vidutiniškai Jungtinėje Karalystėje į darbą ir atgal važiuojama maždaug 40 kilometrų, „Fiat 500” puikiai tinka kasdieniam naudojimui, jei galite jį įkrauti per naktį arba dar geriau - darbe.

Be to, „Fiat 500 Electric” idealiai tinka važinėti po miestą, nes dėl elektros energijos jis be vargo greitai važiuoja iš vietos ir puikiai tinka prasilenkti su transporto srautu. Važiuoti juo paprasta, o dėl „vieno pedalo vairavimo” funkcijos, kai „Fiat” stabdo ir atgauna galią, kai nuleidžiate akceleratoriaus pedalą, taip pat galite maksimaliai padidinti akumuliatoriaus veikimo nuotolį.

Užmiestyje jis ne toks geras, o viršijant 80 km/val. greitį - gana triukšmingas. Lengvas ir dirbtinis vairas reiškia, kad vairuoti „Fiat 500 Electric” taip pat nėra labai smagu. Važiavimas taip pat kietas, kad būtų kompensuotas akumuliatorių svoris.
Teigiama, kad „Fiat 500 Electric” yra didesnis už senąjį „Fiat 500” ir pastebimai erdvesnis viduje. Galinėse sėdynėse vis dar ankšta, o bagažinė mažytė, tačiau kokybė viduje labai pagerėjo.
Žinoma, dėl to, kad automobilis varomas tik elektra, labai padidėjo jo kaina. Jei benzininio „Fiat 500“ (dabar - lengvas hibridas) kaina nesiekia 14 000 eurų, tai pigiausias „Fiat 500 Electric” kainuos 25 500 eurų - ir tai su 2500 eurų dotacija. Ši suma skirta „Action” modeliui, kuriame yra oro kondicionierius, bet nėra lengvojo lydinio ratlankių ir jutiklinio ekrano.
Tačiau, atsižvelgiant į kontekstą, „Fiat 500 Electric” atrodo konkurencingas. Pagrindinis jo konkurentas – „Volkswagen e-Up” - kainuoja maždaug tiek pat, o tokius modelius kaip „Honda e”, „MINI Electric” ir net senstelėjusį „Renault Zoe” naują galima įsigyti brangiau.
Dėl savo firminės retro išvaizdos ir kur kas geresnio interjero „Fiat 500 Electric” yra labai patrauklus, jei norite stilingo mažo elektrinio automobilio. Stiliaus požiūriu jis tikrai turi pranašumą prieš „Volkswagen e-Up”. Iš tiesų, manome, kad tai tinkamas itin populiaraus „Fiat 500” įpėdinis.

Ar 2022 m. „Fiat 500 Electric” jums tinka?

Jei daug važinėjate trumpai, daugiausia mieste, ir automobilį galite įkrauti namuose, tuomet „Fiat 500 Electric” yra idealus pasirinkimas. Jis taip pat tiks pensininkams ir bus idealus antrasis automobilis, kuriuo galima važinėti į mokyklą (jei telpa vaikai) ir nuvažiuoti į parduotuvę.
Taip pat, jei reguliariai važinėjate į darbą ir galite įkrauti automobilį darbe, tuomet „Fiat 500”, kurio nuvažiuojamų kilometrų rida yra 118 arba 199 km, bus pigus pasirinkimas. Jį įsigyti naują pigiau nei „Renault Zoe”, „Honda e ir MINI Electric.

Kokį „Fiat 500 Electric” modelį geriausia rinktis?

Jei norite nebrangaus elektromobilio, jums patiks bazinis „Fiat 500 Electric Action”. Tiesa, jo rida tik 190 kilometrų (pagal oficialų WLTP testą), tačiau kaip antrasis automobilis, skirtas popietėms į parduotuves ir sodo centrą, jis idealiai tinka.
Taip, 28 000 eurų (prieš gaunant 2500 eurų sterlingų subsidiją už įkraunamą automobilį), jis vis dar brangus, palyginti su benzininiu „Fiat 500”, tačiau jis gerokai pigesnis už populiarųjį „Renault Zoe”. Ir daug stilingesnis. Kartu su „Action” gausite ir daug įrangos, įskaitant belaukiantį įjungimą be raktelio, oro kondicionierių ir galinius parkavimo jutiklius, nors gausite tik plieninius ratlankius su dangteliais.


Norite daugiau stiliaus? Rinkitės „Fiat 500 Electric Red”, kuris kainuoja papildomus 2 000 eurų, bet turi lengvojo lydinio ratlankius (ura) ir didesnį jutiklinį ekraną su navigacija bei „Apple CarPlay” ir „Android Auto”. Nors „Fiat 500 Electric La Prima” atrodo puikiai, sunku pateisinti daugiau nei 30 000 eurų kainą.

Kokie kiti automobiliai yra panašūs į „Fiat 500 Electric”?

Rinkoje netrūksta mažų elektrinių automobilių, yra keletas panašių retro stiliaus įkvėptų modelių, pavyzdžiui, „Honda e” ir „MINI Electric”, kurie abu yra labai įspūdingi. Dar yra „Renault Zoe” ir „Volkswagen e-Up”, „Škoda Citigo-e iV” bei „SEAT Mii Electric” - visi šie modeliai jau kelerių metų senumo, tačiau vis dar labai patrauklūs, ypač perkant iš antrų rankų.

Tarp konkurentų taip pat yra „Smart EQ Fortwo” ir „Smart EQ Forfour”, o jei norite ko nors šiek tiek didesnio, siūlytume „Opel Corsa-e” arba „Peugeot e-208”.

Komfortas ir dizainas: Fiat 500 Electric” interjeras

Elektrinis „Fiat 500” atrodo erdvesnis nei standartinis „Fiat 500”. Taip yra todėl, kad tarpas tarp priekinių ir galinių ratų padidėjo, o akumuliatoriaus vieta po grindimis reiškia aukštesnę sėdimąją vietą.”

Sakome, kad erdvus, bet nepamirškite, kad tai vis dar yra „Fiat 500”. Jame nesiruošiate namo parsivežti savo naujojo 50 colių plačiaekranio televizoriaus. Tačiau priekyje tikrai mažiau ankšta nei benzininiame „Fiat 500”.

Dėl pakeltos sėdynės padėties atsiveria geras vaizdas, tačiau prie jos reikia priprasti - aukštesnio ūgio žmonės nuolat tikrins, ar sėdynė nėra šiek tiek žemesnė. Todėl atrodo, kad sėdite ant sėdynių, o ne jose.

Teigiamas dalykas yra tai, kad vairo kolonėlė reguliuojasi pagal aukštį ir pasiekiamumą, todėl bent jau galima rasti patogią, nors ir ne itin žemą, vairavimo padėtį. Viena keistenybė - šalia stabdžių pedalo nėra vietos kairiajai kojai, o tai netrukus pradeda erzinti, ypač važiuojant ilgiau.

Galinėje sėdynėje, kaip ir tikėtasi, ankšta, nors mažesnių vaikų ten įkelti neįmanoma, tačiau ilgesnių galūnių paaugliams tai nepatiks, o kaip ir daugumoje mažų trijų durų automobilių, įlipti ir išlipti iš galinių sėdynių gana nepatogu. Geriausia jose laikyti krepšius, paltus ar kitus asmenis, kurių nelabai mėgstate...

Fiat 500 Electric interjero dizainas yra labiau suaugęs ir modernesnis nei standartinio Fiat 500. Nors atsižvelgiant į tai, kad „Fiat 500” gaminamas nuo 2008 m., tikrai nėra tai jau taip stebėtina. Galbūt išvaizda nėra tokia linksma, tačiau atrodo labai dailiai - mažiau mygtukų, geresnis skaitmeninis prietaisų skydelis ir gerokai patobulintas jutiklinis ekranas prietaisų skydelio viršuje.

Kokybė ir apdaila

Apskritai interjero kokybė labai pagerėjo, palyginti su standartiniu „Fiat 500”. Taip, duryse vis dar rasite kietą plastiką, o tarp sėdynių esantys mygtukai (garsumo ir važiavimo režimo) atrodo ir jaučiasi tarsi iš 15 metų senumo „Fiat Panda”, tačiau fortepijono juoda apdaila ir metalinės apdailos detalės kitose vietose tikrai padeda pakylėti saloną.

Įprastinės pavarų perjungimo svirties nebuvimas reiškia, kad yra daugiau erdvės - vietoj jos prietaisų skydelyje yra tik eilė mygtukų, o tai dar labiau sustiprina modernumo įspūdį.

Apdaila taip pat įspūdinga - visi valdymo elementai yra tvirti, o kai kurios funkcijos, pavyzdžiui, durų atidarymo elektra mygtukas, o ne durų rankenėlė, yra švarios. Žinoma, durų rankenos retai kada būna blogai…
Informacijos ir pramogų sistema: „Fiat 500 Electric”: jutiklinis ekranas, USB, navigacija ir stereogarsiakalbis

Pradinio lygio „Fiat 500 Electric Action” apsieina be jutiklinio ekrano, vietoj jo prietaisų skydelyje yra radijas ir telefono laikiklis. Tai atlieka savo funkciją, tačiau vargu ar tai yra pažangiausia. Jei norite jutiklinio ekrano, turite papildomai mokėti už radijo paketą, kainuojantį apie 850 eurų, kuris prideda 7,0 colių ekraną prietaisų skydelyje.

Iš tikrųjų jums geriau rinktis „Fiat 500 Electric Red” modelį, kuriame 10,25 colių jutiklinis ekranas su navigacija yra standartinė įranga kartu su „Apple CarPlay” ir „Android Auto”. Ekranas atrodo puikiai, nes yra didelės raiškos ir paprasto išdėstymo, todėl juo lengva naudotis.

Erdvė ir praktiškumas: Fiat 500 Electric bagažinės erdvė

Atsižvelgiant į nedidelį automobilio dydį, nenuostabu, kad „Fiat 500 Electric” bagažinė nėra labai praktiška. Fiat 500 Electric bagažinė yra mažytė - joje yra tik 185 litrai vietos, t. y. mažiau nei MINI Electric, nors Honda e bagažinė kažkodėl dar mažesnė.

Jos užtenka keliems pirkinių maišeliams ir galima sutalpinti porą rankinių lagaminų. Tačiau jei renkatės „Fiat 500 Electric Convertible”, gaunate salono tipo bagažinę, kuri riboja galimybes į ją įkelti daiktus. Tačiau bent jau visi modeliai, išskyrus „Fiat 500 Electric Action”, standartiškai turi 50/50 sulankstomas galines sėdynes.Tai gali būti mažas automobilis, bet jame yra pakankamai vietos daiktams ir smulkmenoms susidėti. Po jutikliniu ekranu yra naudingas dėklas telefonui, kuriame yra belaidžio įkrovimo kilimėlis (jei įrengtas), o tarp priekinių sėdynių yra nemaža daiktadėžė. Durų kišenės yra gana nenaudingos, tačiau antroji plonesnė kišenė iš tikrųjų tinka tik dulkėms rinkti.

„Fiat 500 Electric” matmenys: ilgis - 3632 mm, aukštis - 1527 mm, o plotis - 1900 mm (įskaitant veidrodėlius).

Valdymas ir važiavimo kokybė: Kaip vairuojamas „Fiat 500 Electric”?

„Fiat 500 Electric” geriausiai jaučiasi mieste. Galingesnis modelis iš vietos iki 50 km/val. įsibėgėja per 3,1 sekundės, tačiau, važiuojant didesniu greičiu, galia greitai ima mažėti.”

Žinoma, tai nėra problema, nes „Fiat 500 Electric” skirtas važiuoti mieste ir užmiestyje, o ne greitkeliuose. Dėl lengvo vairo mechanizmo jį lengva pastatyti ankštose vietose, o dėl nedidelių matmenų ir mažų iškyšų nesunku įvertinti kraštines padėtis. Net ir tada jums padės standartinėje įrangoje esantys parkavimo jutikliai.Nors „Fiat 500 Electric” yra smagus mieste, didesniuose keliuose jis ne toks įdomus. Elektros variklis, viršijant 80 km/h greitį, skleidžia aukštą virpėjimo garsą, be to, daug triukšmo skleidžia lauko oras, tekantis per automobilio kėbulą.

Lengvas vairo mechanizmas, kuris gerai veikia mieste, tačiau dirbtinai, todėl sunku užmegzti kokį nors reikšmingą ryšį su valdymu. Todėl vairuoti šį automobilį nėra malonu ar įdomu, ir, palyginti su konkurentais iš „Honda” ir MINI, jam trūksta įspūdžių.

Yra skirtingi važiavimo režimai, kurie gali padėti padidinti ridą. Tai normalus, „Range” ir „Sherpa” režimai, iš kurių pastarasis yra tas, kurio norisi, norint maksimaliai padidinti nuvažiuojamą atstumą. Pasak „Fiat” atstovų, šis režimas optimizuoja turimus išteklius, kad degalų sąnaudos sumažėtų iki minimumo, todėl maksimalus greitis apribojamas iki 80 kilometrų per valandą, išjungiama klimato kontrolė ir sulėtėja akceleratoriaus reakcija. Kitaip tariant, net jei spausite dešinę koją, niekur greitai nenuvažiuosite.

Range ir Sherpa taip pat įjungia „vieno pedalo vairavimo” funkciją, kuri reiškia, kad atleidus akceleratoriaus pedalą, automobilis greitai sulėtėja, tarsi būtų naudojami stabdžiai. Taip akumuliatorius atgauna energiją, ir nors iš pradžių tai šiek tiek trikdo, šiek tiek pasipraktikavus ir iš anksto suplanavus vairavimą, iš esmės galite važiuoti naudodami tik akceleratoriaus pedalą.

Didžiausias „Fiat 500 Electric” elektrinis nuotolis

Remiantis oficialiais WLTP duomenimis, „Fiat 500 Electric” 24 kWh gali nuvažiuoti 190 kilometrų, o 42 kWh modelis - 320 kilometrų. Žinoma, tai tik bandymų duomenys, o nuvažiuojamas atstumas priklauso nuo daugelio veiksnių. Įjunkite oro kondicionierių ir šildomas sėdynes, o dešinę koją spauskite kuo dažniau, ir šis rodiklis netrukus sumažės...

Kokius variklius ir akumuliatorius galima įsigyti „Fiat 500 Electric”?

Yra dvi „Fiat 500 Electric” versijos: mažesnės galios 24 kWh turi 93 AG, o 42 kWh modelis - 118 AG. Tai nėra tokia galia, kuri sukrėstų jūsų pasaulį, tačiau „Fiat 500 Electric” mieste jaučiasi labai vikriai.Abu modeliai nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėja per 9,0 sekundės, tačiau „Fiat 500 Electric” idealiai tinka važinėti mieste. Galingesnis modelis iš vietos iki 50 km/val. įsibėgėja vos per 3,1 sekundės.

Pristatomoji „Fiat 500 Electric” versija turi „easyWallbox” - namų įkrovimo sistemą, kurią galima prijungti prie įprasto namų elektros lizdo. Ją galima valdyti per „Bluetooth” ir ji gali stabilizuoti energijos apkrovą, įkraunant „Fiat 500 Electric” namuose iki 3 kW įkrovimo galia, nereikalaujant profesionalaus įrengimo.

Patobulinimas ir triukšmo lygis

Nenuostabu, kad atsižvelgiant į jo elektrinę galią, „Fiat 500 Electric” pasižymi itin mažu triukšmo lygiu. Liukas yra tylesnis nei audiniu dengta kabrioleto versija, tačiau net ir ji gerai sulaiko garsus. Mieste nėra daug kelio ar padangų keliamo triukšmo, nors važiuojant didesniu nei 80 km/val. greičiu, o ypač greitkeliu, automobilis tampa triukšmingas, tačiau tai vargu ar natūrali aplinka.

Tvirtas važiavimas nedaug prisideda prie komforto, tačiau „500 Electric” jaučiasi pakankamai rafinuotas mažam automobiliui ir kur kas labiau nei įprastas „Fiat 500”. Kelio virpesiai yra gerai izoliuoti, ir net važiuojant prastais keliais nepastebėjome jokio girgždesio ar barškėjimo.

Saugos įranga: Kiek „Fiat 500 Electric” yra saugus?

Euro NCAP specialistai dar netestavo „Fiat 500 Electric”, tačiau „Fiat” tikisi pagerinti standartinio „Fiat 500” trijų iš penkių žvaigždučių įvertinimą.

Visi modeliai turi vairuotojo, priekines šonines ir langų oro pagalves, taip pat eismo juostos palaikymo asistentą, padangų slėgio kontrolės sistemą TPMS ir kelio ženklų atpažinimo sistemą. Tačiau keista, kad tik „Fiat 500 Electric Icon” ir aukštesniuose modeliuose įrengta elektroninė stabilumo kontrolė.
Aukščiausio lygio „Fiat 500 Electric La Prima” modelyje įdiegta 2 lygio autonominio vairavimo sistema, įskaitant išmaniąją adaptyviąją kruizo kontrolę, kuri stabdo arba greitina reaguodama į automobilius, dviratininkus ir pėsčiuosius. Be to, jis turi eismo juostos centravimo funkciją, kuri, teisingai nustačius ženklinimą, išlaiko automobilį eismo juostos viduryje, taip pat 360 laipsnių parkavimo jutiklius.

Įkrovimo laikas: Kiek kainuoja įkrauti „Fiat 500 Electric”?

2021 m. „Fiat 500 Electric” galima rinktis iš dviejų modelių - mažesnės galios 24 kWh ir ilgesnio nuotolio 42 kWh.
42 kWh versijoje įrengta 85 kW galios greitojo įkrovimo sistema, kuri vos po penkių minučių įkrovimo gali pridėti 48 kilometrus. Be to, „Fiat” teigia, kad akumuliatorių galima greitai įkrauti iki 80 % vos per 30 minučių.
Įkrovimas kainuos apie 7 eurų (nuo tuščios iki visiškai įkrautos baterijos) už didesnės galios versiją ir apie 4 eurų už 24 kWh modelį. Tai atitinka vidutinį JK elektros energijos tarifą - 17,2 penso už kWh.


Naudojant greitąjį įkroviklį baterija iki 80 % įkraunama vos per 35 minutes. Automobilio galiniame dešiniajame šoniniame skydelyje esantis „Combo 2” lizdas gali priimti ir kintamosios, ir nuolatinės srovės įkrovimą.

Kiek „Fiat 500 Electric” yra patikimas?

Galima sakyti, kad „Fiat” patikimumas nėra labai geras įvertinimas. Ir nors bėgant metams jis neabejotinai pagerėjo, prekės ženklas vis dar kovoja patikimumo apklausose. Iš tiesų, 2020 m. HonestJohn.co.uk pasitenkinimo indekse „Fiat” užėmė 32 vietą iš 34 markių - aplenkė tik „Opel” ir „Jeep”.
Benzinu varomas „Fiat” neapsieina be patikimumo problemų, tačiau dar per anksti pasakyti, kaip „Fiat 500 Electric” pasirodys ilguoju laikotarpiu. Elektromobiliai, turintys mažiau judančių dalių, teoriškai turėtų būti patikimesni nei modeliai su vidaus degimo varikliais, tačiau juose taip pat yra daugiau technikos, kuri gali sugesti...

Šaltinis:heycar.co.uk