Ford bando robotizuotą elektromobilių įkrovimą kaip pagalbą neįgaliems vairuotojams

Ford bando robotizuotą elektromobilių įkrovimą kaip pagalbą neįgaliems vairuotojams
Photo by CHUTTERSNAP / Unsplash

Šis projektas kol kas skirtas tik moksliniams tyrimams, tačiau ateityje gali tapti įprastu reiškiniu, kai įkrovimo stotelės prie jūsų elektromobilio bus prijungtos be jūsų pagalbos.

„Ford“ kuria robotizuotą įkrovimo stotelę, kuri galėtų padėti neįgaliems vairuotojams įkrauti elektromobilį. Robotus pagal užsakymą gamina Dortmundo universitetas Vokietijoje, tačiau šiuo metu tai tik mokslinių tyrimų projektas.

„Ford“ teigia, kad plėtojant šią sistemą ateityje būtų galima sukurti galingesnę įkrovimo sistemą, kuri sutrumpintų bendrą įkrovimo laiką.

Daugelis iš mūsų, kaip sveiki žmonės, dažnai pamirštame, kad nemažai daliai gyventojų kasdienės užduotys, pavyzdžiui, pripildyti degalų baką arba prijungti ir atjungti elektromobilį prie įkrovimo stotelės, gali būti sudėtingos arba neįmanomos. „Ford“ bando robotizuotą įkrovimo stotelę, kurioje vairuotojai galėtų pastatyti automobilį šalia roboto, kaip ir prie bet kurios kitos pompos ar įkrovimo stotelės, ir leistų kameros valdomam robotui pačiam save nukreipti į įkrovimo angą.

Automobilių gamintojas taip pat paminėjo Europoje atliktą tyrimą, kuris parodė, kad 61 proc. neįgalių vairuotojų pirktų elektromobilį tik tuo atveju, jei jį būtų lengviau įkrauti. „Ford“ teigia, kad jos robotizuotą įkrovimo stotelę potencialiai būtų galima įrengti automobilių stovėjimo rampose, įrengti neįgaliųjų stovėjimo vietose, naudoti automobilių parkams aprūpinti energija arba įrengti klientų namuose. Kol kas tai tik mokslinių tyrimų projektas, tačiau „Ford“ ketina kartu su Europos įkrovimo tinklu „Ionity“ vykdyti „tolesnį projektą“ ir toliau tobulinti šią idėją, o tai skamba daug žadančiai.

Tai ne pirmas automobilių gamintojo bandymas robotizuoti įkrovimo procesą. Įmonė "EV Safe Charge" siekia įdiegti robotinę įkrovimo stotelę, pavadintą Ziggy, kad dominuotų elektromobilių įkrovimas automobilių stovėjimo aikštelėse. Skirtingai nei „Ford“, „Ziggy“ neturi galimybės savarankiškai įjungti ar išjungti elektros energijos. Ir „Tesla“ (su metaliniu „gyvatės įkrovikliu“), ir „Volkswagen“ anksčiau bandė panašias robotines stoteles.

„Žvelgiant į ateitį, šis procesas gali tapti visiškai automatizuotas, o vairuotojo dalyvavimas gali būti minimalus arba jo visai nebūti“, - sakė „Ford“. „Vairuotojas tiesiog nusiųstų transporto priemonę į įkrovimo stotelę, o infrastruktūra užtikrintų, kad ji savarankiškai pasiektų tikslą ir iš jo grįžtų.“ Nors automobilių gamintojas aiškiai nurodo, kad tai nėra skirta gamybai ir pardavimui, tai rodo, kad dėmesys skiriamas tam, kad elektromobilių eksploatavimo procesas taptų prieinamesnis didesniam skaičiui būsimų klientų.

Šaltinis: caranddriver.com