Naujojo "Ford Puma ST Gold" apžvalga

Naujojo "Ford Puma ST Gold" apžvalga
Ford Puma St Gold / caramba.lt

Naujasis riboto tiražo "Ford Puma ST Gold" garantuoja išskirtinumą, tačiau ar verta mokėti papildomus pinigus?

Greitųjų "Ford" gerbėjai yra vieni ištikimiausių pasaulyje. Jiems šie produktai patinka, ir "Ford" tai žino, todėl atsirado šios markės "Puma ST Gold".

Gimęs iš internetinio "į žmogų orientuoto dizaino eksperimento", "Ford" leido entuziastams pasirinkti specialaus leidimo "Ford Puma ST" specifikaciją, todėl buvo sukurtas šis modelis.

Buvo galima pasirinkti įvairias specifikacijas, o daugiau nei 275 000 žmonių balsavo socialinės žiniasklaidos apklausoje. Tarp jų - "ST Gold" dažų spalva, kuri, priešingai nei nurodyta pavadinime, yra juoda. 56 proc. pasirinko šią spalvą, o trys ketvirtadaliai pasirinko raudonus stabdžių suportus, sumontuotus už gražių 19 colių matinio aukso spalvos lengvojo lydinio ratlankių.

Populiariausios pasirodė pilkos saugos diržų siūlės ir išorinė grafika, kurios, palyginti su įprastu modeliu, Puma ST Gold viduje ir išorėje suteikia subtilaus pranašumo. Kontrastingi juodi dažai ir aukso spalvos lydiniai iš tiesų sukuria išskirtinę išvaizdą.

Už 45 595 eurus kainuojanti mašina yra brangi, todėl kai kuriems ji neatrodys vertinga, palyginti su standartiniu 25 900 eurų kainuojančiu "Puma ST", kuris turi panašaus lygio komplektaciją, tačiau tiems, kurie ieško išskirtinumo, šis riboto tiražo automobilis būtent tai ir siūlo.

Kitais atžvilgiais jis iš esmės identiškas įprastiniam Puma ST, t. y. jį varo tas pats 1,5 l trijų cilindrų variklis su turbokompresoriumi, išvystantis 197 AG ir 320 Nm sukimo momentą, o 0-62 km/val. greitį pasiekia per 6,7 sekundės.

Jis yra greitas ir veržlus, o turbokompresoriaus stiprumas greitai didėja nuo mažų sūkių ir kartais, esant sudėtingoms sąlygoms, užgriūva priekines padangas. Tačiau su standartiniu "Performance" paketu (apie 950 eurų papildoma įranga standartinėje "Puma ST" versijoje) ir įrengtu riboto praslydimo diferencialu sukibimas vis tiek yra geras.
Variklio sukimo momentas yra didelis, todėl ST pasižymi staigiu veikimu vidutiniu diapazonu. Tačiau, kaip ir "Fiesta ST" bei įprastiniame "Puma" karštame visureigyje, kuriuose naudojamas šis variklis, jam pritrūksta veržlumo, kai sūkių skaičius artėja prie ribotuvo.

Jo garso takelis taip pat skamba šiek tiek įtemptai aukščiau, tačiau ten, kur variklis atlieka geriausią darbą (ir kur greičiausiai jį vairuosite dažniausiai), jo skleidžiamas gilus, bet vis dar charakteringas garso takelis, išmetimo dujų burzgimas išsklaido bet kokias mintis, kad trijų cilindrų variklis reiškia duslų, nuobodų ir biudžetinį garsą. Pasirinkite "Track" režimą ir variklio garso stiprintuvas suteiks dar gilesnį skambesį.
Kaip ir visų šiuolaikinių "karštųjų fordų", "ST Gold" vairo mechanizmas yra labai greitas ir labai tiesus, todėl, turint omenyje, kad tai visureigis, jis gali jus priblokšti. Kartais tokiame didesnio pravažumo automobilyje, kaip šis, greitas vairavimas gali sukelti riedėjimą, nes važiuoklė stengiasi neatsilikti, bet ne "Puma ST".

Pakabos teikiama atrama yra puiki, tačiau ji vis tiek leidžia perkelti svorį, todėl posūkyje šiek tiek pakėlus akceleratoriaus pedalą automobilio linija pastebimai sugriežtėja - tačiau dar svarbiau, kad ji užtikrina puikų ryšį su automobiliu ir daug malonumo praktiškesnėje pakuotėje.
Tai reiškia, kad "ST Gold" yra standesnis, tačiau tai tiesiog atitinka automobilio charakterį, nors ir nėra nepatogu. Važiuojant nelygiais keliais, sportinėje sėdynėje, kurioje sėdėsite, bus maloni vairavimo padėtis; nepaisant kompaktiško visureigio proporcijų, ji nėra per aukšta.
Kėbulo judesiai yra pastebimi, tačiau, nors ST modelis orientuotas į sportines savybes, jis stengiasi filtruoti nemažą dalį paviršiuje pasitaikančių nemalonumų.

Ekonomiškumas yra geras - teigiama, kad automobilis važiuoja 41,5 km/val. ir išmeta 155 g/km CO2, o "ST Gold" turi daug standartinės įrangos. Į ją įeina "Ford" aštuonių colių SYNC3 informacinių ir pramoginių technologijų sistema su navigacija, "Apple CarPlay" ir "Android Auto", belaidis telefono įkrovimas, šildomos sėdynės ir šildomas vairas, 12,3 colio skaitmeninis prietaisų skydelis, klimato ir kruizo kontrolė, priekiniai ir galiniai parkavimo jutikliai, LED priekiniai žibintai, taip pat pakankamai saugos įrangos, kad šis automobilis būtų konkurencingas kaip šeimos automobilis.

Praktiškumas, palyginti su standartiniu modeliu, nepasikeitė, t. y. šio dydžio ir klasės automobilio gale šiek tiek ankšta, tačiau tai priimtina, o bagažinės dėtuvės "MegaBox" funkcija yra protinga idėja, leidžianti šiek tiek perpildyti 456 litrų talpos bagažinę (arba joje laikyti šlapius ar nešvarius daiktus).

Esame tikri, kad ribotam skaičiui pirkėjų (gamybos skaičius dar neatskleistas), kurie gaus automobilį, bus labai patenkinti "Ford Performance" visuomenės balsavimo metu gautais papildymais.

Šaltinis: Autoesxpress