General Motors tikisi, kad 2025 m. elektromobiliai bus dar pelningi ir atneš 50 mlrd. dolerių pajamų

General Motors tikisi, kad 2025 m. elektromobiliai bus dar pelningi ir atneš 50 mlrd. dolerių pajamų
Photo by Jannis Lucas / Unsplash

Bendrovė teigia, kad penkiose Šiaurės Amerikos surinkimo gamyklose padidins elektromobilių gamybą iki milijono vienetų per metus.

General Motors tikisi, kad iki 2025 m. jos elektromobilių linijos metinės pajamos viršys 50 mlrd. dolerių. Šis tikslas apima daugiau nei vieno milijono elektromobilių gamybą per metus penkiose Šiaurės Amerikos surinkimo gamyklose. Pagal šią prognozę GM tikisi, kad EV pasieks mažą arba vidutinę vienženklę pelno maržą. Į šiuos skaičius įeina išmetamųjų teršalų kreditai ir pajamos iš programinės įrangos, tačiau neįeina federalinės paskatos ar mokesčių lengvatos.  

„iš tikrųjų manome, kad šios mokesčių lengvatos iki 2025 m. bus vertos nuo 3 500 iki 5 500 JAV dolerių už vieną GM automobilį“, – sakė GM finansų direktorius Paulas Jacobsonas praėjusią savaitę vykusioje GM investuotojų dienoje. „Kartu šios lengvatos gali padidinti 5–7 maržos punktus, todėl mokesčių lengvatos pagreitina tai, ką jau ketinome padaryti ir iki 2025 m. pasiekti, kad mūsų transporto priemonių marža būtų panaši į ICE maržą.“

1 mln. elektromobilių apimtis sudarytų maždaug pusę dabartinės GM Šiaurės Amerikos transporto priemonių gamybos apimties. 2021 m. bendrovė pardavė 2,1 mln. lengvųjų ir sunkvežimių. Tik 33 tūkst. pardavimų sudarė elektromobiliai, įskaitant Chevy Bolt ir Bolt EUV. Tai reiškia, kad GM tikisi padidinti EV pardavimus daugiau nei 30 kartų, palyginti su 2021 m. apimtimi.  

„Manome, kad iki 2025 m. elektromobilių rinka bus dar didesnė nei 17 proc. pramonės dalis, kurią prognozuoja daugelis trečiųjų šalių prognozuotojų“, – žurnalistams sakė Jacobsonas. „Ir mes ketiname tai pasiekti su puikiu dizainu, kokybe, našumu ir geresnėmis kainomis, nei gali pasiūlyti bet kas kitas.“

GM taip pat tikisi, kad per tą patį laikotarpį JAV akumuliatorių baterijų pajėgumas viršys 160 gigavatvalandžių. Tuo tarpu akumuliatorių elementų sąnaudos turėtų sumažėti nuo maždaug 87 JAV dolerių už kilovatvalandę 2025 m. iki mažiau nei 70 JAV dolerių už kilovatvalandę dešimtmečio pabaigoje, teigia Jacobsonas.

Įmonė mano, kad, atsižvelgiant į šį padidėjimą, iki 2025 m. jos bendros pajamos kasmet didės po 12 proc. Šios pajamos augs ne tik iš elektrinių transporto priemonių, bet ir iš programinės įrangos, BrightDrop elektrinių pristatymo furgonų padalinio ir Cruise – savavaldžių transporto priemonių bendrovės, kurios kontrolinį akcijų paketą valdo GM. Be to, bendrovė sudarė bendrą partnerystę su Honda, siekdama gaminti pigius elektromobilius.

Šaltinis: uk.motor1.com