Geriausi iš tinklo įkraunami hibridiniai (PHEV) automobiliai 2022 m.

Geriausi iš tinklo įkraunami hibridiniai (PHEV) automobiliai 2022 m.
Photo by Ralph Hutter / Unsplash

Benzininis variklis ilgoms kelionėms ir elektros variklis trumpoms, jei automobilį įkraunate: tai geriausi iš tinklo įkraunami hibridiniai automobiliai

Norite pereiti prie elektromobilio, bet dar nesate pasirengę atsisveikinti su benzininės ar dyzelinės galios saugumu? Jūs nesate vieninteliai. Nors tiesa, kad automobilis su nedideliu benzininiu varikliu yra kur kas draugiškesnis aplinkai nei anksčiau, persėdę į hibridinį ar net elektrinį automobilį neabejotinai dar labiau sumažinsite anglies pėdsaką.

Įkraunamų hibridinių automobilių technologija tampa vis labiau paplitusi, dauguma gamintojų gamina dabartinių modelių įkraunamus hibridinius (PHEV) variantus arba net pristato naujas hibridinių ir elektrinių modelių gamas, pavyzdžiui, „Hyundai Ioniq“.

Įkraunamas hibridinis automobilis taupo degalus naudodamas didelį akumuliatorių ir elektros variklį. Dažniausiai įkraunami hibridiniai automobiliai gali nuvažiuoti iki maždaug 48 km vien elektra, o po to įsijungia benzininis variklis ir važiuoja kaip įprastas automobilis. Tai reiškia, kad iš tinklo įkraunami hibridiniai automobiliai geriausiai tinka labai specifiniams poreikiams tenkinti.

Jei per dieną retai nuvažiuojate daugiau kaip 48 km ir turite galimybę įkrauti automobilio akumuliatorių per naktį, galėsite pasikliauti tik elektros energija, o degalų bakas bus nereikalingas.

Tačiau jei paprastai važiuojate toliau nei 48 km, tikėtina, kad iš tinklo įkraunamas hibridinis automobilis jums netinka. Tai, kad vežate didelį ir sunkų akumuliatorių, turi didžiulę įtaką degalų naudojimo efektyvumui, todėl labai greitai pastebėsite, kad degalams iš tikrųjų išleidžiate daugiau nei važiuodami standartiniu benzininiu automobiliu.
Mūsų aiškinamieji straipsniai padės jums nuspręsti, kokio tipo hibridinis automobilis jums labiausiai tinka, tačiau jei nusprendėte rinktis iš tinklo įkraunamą hibridinį automobilį, šie toliau pateikti variantai yra geriausi iš šiuo metu siūlomų.

Hyundai Ioniq

Hyundai Ioniq hibridas

Geriausias iš tinklo įkraunamas hibridinis automobilis dėl kainos ir kokybės santykio
Hyundai Ioniq stiprioji pusė yra ta, kad tai tiesiog įprastas automobilis. 341 litro bagažinė yra beveik tokio dydžio kaip vidutinio šeimos hečbeko, suaugusieji patogiai įsitaisys ant galinių sėdynių, o jo dizainas neskamba kaip „ekologiškas karys“.
Visiškai elektra varomo automobilio nuotolis - apie 51 km, tačiau variklis paprastai įsijungia greitėjant ir kylant į kalną, nesvarbu, kiek įkrautas akumuliatorius, nes automobilio programinė įranga apskaičiuoja, kaip efektyviausiai užtikrinti greitą veikimą ir sklandų važiavimą. Tik įsitikinkite, kad nesupainiojate iš tinklo įkraunamo „Ioniq“ su panašiai atrodančiomis savaime įkraunamomis hibridinėmis ir elektrinėmis versijomis.

Toyota Prius

Toyota Prius hibridas

Geriausias iš tinklo įkraunamas hibridas dėl degalų sąnaudų ekonomiškumo

Norint, kad iš tinklo įkraunamas hibridinis automobilis būtų maksimaliai ekonomiškas, sunku įveikti Toyota Prius Plug-in, kuris yra itin taupus mieste ir stebėtinai ekonomiškas ilgesnėse kelionėse, kai elektros energijos kiekis ribotas.

Jis itin tylus ir patogus, o jo nuvažiuojamas atstumas elektra panašus į Ioniq, tačiau Prius Plug-in kliudo maža 191 litro bagažinė. Vis dėlto tai gali padėti sutaupyti pinigų - apribojant kiekį, kurį galite įsigyti važiuodami apsipirkti!

BMW i3 hibridas

BMW i3 hibridas

Geriausias iš tinklo įkraunamas hibridinis automobilis, kuriuo galima sužavėti kaimynus
Naujuosius BMW i3 galima įsigyti tik kaip elektromobilius, tačiau pirmaisiais metais, kai i3 buvo parduodamas, kompanija siūlė ir „Range Extender“ (REx) versiją, kurioje buvo įmontuotas nedidelis benzininis variklis.
Ji veikia šiek tiek kitaip nei dauguma kitų hibridinių automobilių, nes 650 cm3 variklio darbinio tūrio motoras pirmiausia naudojamas akumuliatoriui įkrauti, kai jis išsikrauna. Tai reiškia, kad automobilis elektra varomas apie 145 km, o tada išgirsite variklio įjungimo garsą. Papildomai įkrautas automobilis gali važiuoti dar apie 145 km, tada reikės įkrauti akumuliatorių arba pripildyti nedidelį degalų baką. Tai reiškia, kad ratus suka tik elektrinis variklis - benzininis variklis nevažiuoja, o įkrauna akumuliatorių kaip automobilyje esantis generatorius.
Laimei, variklis neturi įtakos erdviam ir erdviam i3 interjerui, kuris maksimaliai išnaudoja kompaktiško elektromobilio pagrindo privalumus.

Kia Niro hibridas (PHEV)

Kia Niro hibridas

Geriausias iš tinklo įkraunamas hibridas taupiam krosoverio valdymui
Kia Niro daugelį mechaninių dalių ir hibridinę sistemą dalijasi su Hyundai Ioniq. Anksčiau šis automobilis buvo patrauklus įmonės automobilių vairuotojams, nes jis priklausė žemiausiam mokesčių tarifui, tačiau nuo to laiko padėtis pasikeitė ir žemiausi tarifai taikomi tik elektra varomiems automobiliams.
Be to, tai populiarios formos automobilis, nes jis yra krosoveris: „Ford Focus“ dydžio hečbekas, kuris yra pakeltas ir standartiškai komplektuojamas su odinėmis sėdynėmis, JBL garso sistema bei priekiniais ir galiniais parkavimo jutikliais.
Automobilio aukštis privertė inžinierius padaryti automobilio važiavimą kietesnį nei sąrašo viršuje esančių „Hyundai Ioniq“ ar „Toyota Prius Plug-in“, todėl galite tikėtis mažiau komfortiškų kelionių nelygiais keliais.

Mini Countryman

Mini Countryman hibridas

Geriausias iš tinklo įkraunamas hibridas, pasižymintis veržlumu ir praktiškumu
Šeimoms, kurioms reikia daugiau vietos, „Mini Countryman“ žada mažesnių šios markės automobilių įvaizdį ir patrauklumą vairuojant, o šeimoms, kurioms reikia daugiau vietos, - didesnio automobilio praktiškumą. Apskritai tai pavyksta, nors teks susitaikyti su keliais smūgiais per duobes, nes kietas važiavimas padeda sukurti sportišką ir jautrų pojūtį posūkiuose.
Šis didelis „Mini“ turėtų sudominti galvą, nes turi efektyvią iš tinklo įkraunamą hibridinę sistemą, o 48 ar daugiau km nuvažiuojamas atstumas tik elektra iš tiesų yra prasmingas daugeliui naudotojų.
Turėkite omenyje, kad ankstesni modeliai buvo šiek tiek mažiau efektyvūs, o tai reiškia, kad jie gali patekti į brangesnių mokesčių kategoriją, ypač įmonės automobilių vairuotojams.

Volvo XC90

Volvo XC90 hibridas

Geriausias iš tinklo įkraunamas hibridas septynioms sėdimoms vietoms
XC90 yra didžiausias automobilis „Volvo“ gamoje, siūlomas su septyniomis sėdimomis vietomis ir visomis naujausiomis saugos technologijomis bei pusiau autonominio vairavimo technologijomis.
Jame taip pat naudojami trys važiavimo režimai, leidžiantys perjungti elektrinį, benzininį arba abiejų režimų derinį. Ankstyvieji modeliai, važiuodami vien elektra, toli nenuvažiuos (vos 32 km), tačiau naujesnės versijos žada nuvažiuoti apie 64 km, o naudojant abu energijos šaltinius automobilis gali būti ekonomiškas arba smarkus. Tačiau naujausi modeliai, išbandyti pagal naujus išmetamųjų teršalų standartus, nepatenka į žemiausių mokesčių kategoriją.

Volkswagen Passat universalas

Volkswagen Passat hibridas

Geriausias iš tinklo įkraunamas hibridas dėl praktiškumo
Volkswagen Passat GTE konkuruoja su dyzeliniais automobiliais panašiai kaip brangesnis BMW 330e. Tai užimta rinka, kurioje jis varžosi su labai ekonomiškais automobiliais.
Ir „Passat GTE“ su tuo susitvarko su kaupu. Jis toks pat gerai surūšiuotas ir patikimas, kaip ir įprastas „Passat“, tačiau gali pasigirti mažais CO2 rodikliais - 27 g/km. Kombi versijos bagažinės talpa - 483 litrai, o tai yra nemažai. Tačiau akumuliatoriai atima šiek tiek bagažinės vietos, nes įprasto nehibridinio „Passat Estates“ bagažinės talpa, palyginti, yra 650 litrų. Naujausiame modelyje naudojamas efektyvus 1,5 TSI EVO benzininis variklis, o senesniuose modeliuose buvo naudojamas panašaus galingumo 1,4 litro agregatas.

Range Rover

Range Rover hibridas

Geriausias iš tinklo įkraunamas prabangus hibridas
Po Rolls-Royce nėra daug automobilių, kurie būtų prabangesni už Range Rover, o dabar galima įsigyti ir hibridinę iš tinklo įkraunamą versiją.
Jį varo 2,0 l benzininis 300 AG variklis, kuris naudojamas kartu su 141 AG elektros varikliu. Dėl to jis tikrai yra pakankamai galingas, kad galėtų vežti Range Rover minkštai apmuštą interjerą, o nuo 0 iki 62 km/val. įsibėgėja per 6,4 s. Teorinis vien elektra varomo automobilio nuvažiuojamas atstumas taip pat yra 40 km.

Porsche Panamera

Porsche Panamera hibridas

Geriausias iš tinklo įkraunamas hibridinis automobilis greičio atžvilgiu
„Panamera“ sukurta tam, kad patogiai kirstų žemynus, tačiau tai nereiškia, kad ji nėra greita. Panamera modelių gamoje yra daug hibridinių variantų, iš kurių greičiausias gali įsibėgėti iki 100 km per valandą per 3,2 sekundės, o kur leidžiama - iki 315 km per valandą maksimalaus greičio.
Po variklio dangčiu yra 571 AG 4,0 l V8 variklis ir 136 AG elektros variklis, kuris pats gali pasiekti iki 87 km/h greitį ir nuvažiuoti iki 50 km, nesinaudodamas benzininio variklio galios atsargomis.
Kituose „Panamera“ modeliuose, prijungiamuose prie elektros tinklo, montuojami efektyvesni, bet vis dar greiti 3,0 l V6 varikliai.

Audi A3 hibridas

Audi A3 hibridas

Geriausias iš tinklo įkraunamas hibridinis automobilis dėl brandaus interjero
Audi A3 Sportback 40 TFSI e pasižymi mažomis eksploatacinėmis išlaidomis, kurios būdingos hibridams, tačiau vis tiek užtikrina įprastą rafinuotumą, kurio tikitės iš „Audi“.
Jis gali nuvažiuoti iki 65 km vien elektra, o to pakaks daugeliui tų, kurie retai važinėja į darbą už savo vietovės ribų. Daugelio vairuotojų nuomone, bene stipriausias A3 TFSI e aspektas yra tai, kad jis labai mažai kuo skiriasi nuo benzinu ar dyzelinu varomo A3. Jei „Toyota Prius“ ar BMW i3 gali atrodyti šiek tiek svetimi, tai A3 jaučiasi kaip namie nuo pat pirmos akimirkos, kai tik atsisėdate.
Jį varo elektros variklis ir 1,4 l benzininis variklis, taip pat yra šešių laipsnių automatinė pavarų dėžė. A3 TFSI e ir „Volkswagen Golf TSI eHybrid“ turi daug tų pačių mechaninių dalių, tačiau „Golf“ žada šiek tiek geresnius rodiklius - 306 km/val. ir 21 g/km. Šiuo metu nėra „Audi“ atitikmens greitai važiuojančiam „Golf GTE“.

Šaltinis: Buyercar