Geriausi šeimos automobiliai 2024 m.

Geriausi šeimos automobiliai 2024 m.
Photo by Alex Jumper / Unsplash

Geriausi šeimos automobiliai – tai ne tik erdvūs automobiliai su didelėmis bagažinėmis: jie turi atitikti daugybę reikalavimų ir pasiūlyti sprendimus visiems poreikiams. Mūsų 2024 m. geriausių parduodamų šeimos automobilių sąraše gausu puikių universalų.

Sportinis automobilis turi būti greitas ir smagus, o visureigis – puikus bekelėje, tuo tarpu šeimos automobiliai turi būti daugybė dalykų viename automobilyje. 

Jis turi ne tik vežti vaikus į mokyklą, bet ir įveikti ilgas keliones šeimos atostogų metu, būti patogus ir gerai įrengtas kaip priemiestinis automobilis ir pakankamai paprastas vairuoti, kad prireikus juo galėtų mokytis vairuoti jūsų vaikai. 

Ieškodami naujo ar naudoto šeimos automobilio, galite teikti pirmenybę dizainui, praktiškumui, patrauklumui vairuotojui, patikimumui arba vertei. Visi šiame sąraše išvardyti šeimos automobiliai atitinka kai kuriuos arba visus šiuos aspektus, nes juose yra daug vietos, aukšto lygio technologijos, geros eksploatacinės savybės arba ilga garantija. 

Daugelį mūsų atrinktų geriausių šeimos automobilių galima įsigyti su hibridiniais arba dyzeliniais varikliais. Galima rinktis net visiškai elektrinius automobilius, kurie nereikalauja didelių kompromisų. Kai kuriuose galima rinktis mechaninę arba automatinę pavarų dėžę, taip pat gausite didelę bagažinę ir erdvų, universalų interjerą.

1. Skoda Enyaq iV

9/10

Skoda Enyaq iV yra ne tik vienas geriausių elektromobilių, bet ir vienas geriausių šeimyninių automobilių, kuriame yra daug erdvės, puikus komfortas ir stebėtinai lengvas vairavimas tokiai didelei transporto priemonei. Tai praktiškas, universalus šeimos automobilis, kuris savo kaina nusileidžia aukščiausios klasės konkurentams, tačiau lenkia juos standartinės įrangos ir praktiškumo atžvilgiu.

Jis yra panašaus dydžio kaip Skoda Kodiaq, tačiau jame yra penkios, o ne septynios sėdimos vietos. Tai tik reiškia, kad turėsite didžiulę 585 litrų bagažinę ir daug vietos ant galinių sėdynių, kurioje patogiai įsitaisys suaugusieji.

Nuvažiuojamas atstumas taip pat geras: pradinio lygio iV 60 gali nuvažiuoti iki 412 kilometrų, o iV 80 versija turi keletą papildomų funkcijų ir vienu įkrovimu gali nuvažiuoti iki 536 kilometrų. Visi modeliai standartiškai turi įspūdingą navigacijos sistemą su DAB radiju, kuri taip pat palaiko Apple CarPlay ir Android Auto.

Be to, Enyaq iV gerai pasirodo ir saugumo srityje: penkių žvaigždučių Euro NCAP įvertinimas, ISOFIX sistema galinėje ir priekinėje keleivio sėdynėje ir daugybė vairavimo pagalbos funkcijų, padedančių išvengti bėdų kelyje. Saugus, didelis ir rimtas pretendentas į jūsų kiemą.

2. Volvo XC40

9/10

Jei norite įsigyti Volvo XC40, jo kaina bus didesnė nei kitų šiame sąraše esančių šeimos automobilių, tačiau tai taip pat yra vienas geriausių šeimos automobilių, kuriuos galite įsigyti, ypač jei ieškote itin saugaus, aukščiausios klasės ir stilingo automobilio. XC40 atrodo toks pat stilingas kaip ir BMW X2, tačiau išsiskiria labiau. Be to, tai padorus kainos ir kokybės santykis.

Viduje jaučiama mažiau klaustrofobijos nei kai kurių konkurentų, o jo dizainas labai šiuolaikiškas ir rafinuotas, jame dominuoja elegantiškas portretinės orientacijos centrinis jutiklinis ekranas. Be to, jis turi išsamiausią standartinę saugos įrangą klasėje. XC40 taip pat gana erdvus, nors dėl didelio transmisijos kanalo vidurinės sėdynės keleiviui gale bus ne taip jauku.

Pakėlus galines sėdynes, bagažinė talpi 460 litrų, o nuleidus sėdynes erdvė padidėja iki 1336 litrų. Galite įsigyti didesnių visureigių, tačiau sunkiai rasite praktiškesnį už Volvo. Apdaila apskritai yra labai gera. XC40 važiuoja tyliai, vėjo keliamas triukšmas yra gerai slopinamas, o kelio triukšmas – efektyviai slopinamas, o jėgos agregatai yra puikūs.

Jei norite naudoti elektrinį variklį, bet jums patinka XC40 garsas, jums pasisekė. Išbandykite elektrinį Volvo XC40 Recharge su 417 kilometrų nuvažiuojamu atstumu. 

3. Skoda Karoq

9/10

Kaip ir daugelis kitų Skoda modelių, Skoda Karoq yra įspūdingai išbaigtas universalas. Tai patogus šeimyninis automobilis, kurį gera vairuoti, turintis puikią variklių gamą, gražiai įrengtą saloną ir aukštą standartinės įrangos lygį. Žinoma, jis yra konservatyvaus stiliaus, tačiau labai praktiškas ir beveik neįmanoma jo sugadinti. 

Viduje Skoda Karoq yra erdvus ir universalus, o galinis salonas yra labai lengvai prieinamas, todėl vaikiškų kėdučių montavimas yra labai paprastas. Jei turite vyresnių vaikų, gale gali patogiai įsitaisyti trys.

Jei pasirinksite SE-L arba aukštesnę komplektaciją, gausite tris atskiras Varioflex galines sėdynes, kurios gali slinkti pirmyn ir atgal bei atsilenkti, taigi galėsite rinktis tarp patogumo ir erdvės. Galines sėdynes taip pat galima visiškai nuimti. Net ir uždėjus galines sėdynes ir nustūmus jas iki galo, bagažinėje yra pakankamai daug vietos – 521 litras.

Net jei pasirinksite bazinį SE modelį, gausite standartinius lengvojo lydinio ratlankius, dviejų zonų klimato kontrolę ir automatinį avarinį stabdymą, tačiau SE-L modelį tikrai verta rinktis vien dėl tų sėdynių. Jame taip pat yra įėjimas be raktelio, šildomos priekinės sėdynės, Alcantara apmušalai ir atbulinės eigos kamera. Važiuojant Karoq yra patogus ir rafinuotas, jis tvarkingai valdomas, o variklių gamoje nėra blogo pasirinkimo. 

4. Volkswagen Touran 

8/10

Volkswagen Touran nėra stilingas ar jaudinantis automobilis, tačiau kartais šeimos automobiliui reikia tik erdvaus, patogaus ir patikimo transporto.

Pagrindinis VW Touran patrauklumas – tai didžiulė erdvė, kurią jis siūlo. Nepaisant kuklaus išorės ploto, jis gali būti penkiavietis arba septynvietis, ir net su septyniomis sėdynėmis kiekvienoje eilėje yra daug vietos. Sėdynių išdėstymas taip pat labai lankstus, todėl, priklausomai nuo poreikių, galite lengvai suderinti erdvę vaikams, suaugusiesiems ir bagažui. Važiuodami penkiaviete transporto priemone turėsite didžiulę 917 litrų bagažinę. 

Be to, Touran pasižymi aukštos kokybės, gerai įrengtu interjeru, su kuriuo, kadangi jis sukurtas ankstesnės kartos Golf pagrindu, labai lengva susigyventi. Jis taip pat gerai vairuojamas, nes jaučiasi panašiai kaip aukštesnis ir sunkesnis Golfas, turintis daugybę sklandžių ir (jei išvengsite bazinio 1,2 l benzininio variklio) galingų variklių

VW Touran yra puikus naudotas pirkinys. Jis gaminamas nuo 2015 m., todėl galima rasti daugybę pigių pasiūlymų.

5. Dacia Jogger

8/10

Pradinio lygio Essential komplektacija nėra per daug paprasta: kruizo kontrolė, oro kondicionierius ir net galiniai parkavimo jutikliai, tačiau pakilus iki Comfort komplektacijos, gausite svarbią jutiklinio ekrano informacijos ir pramogų sistemą su Apple CarPlay ir Android Auto.

Automobilis taip pat yra patogus vairuoti, nes yra pakankamai judrus ir komfortiškas, kad šeši keleiviai nesiskųstų. 110 AG 1,0 l variklis gali atrodyti šiek tiek silpnas, tačiau automobilis sveria vos daugiau nei 1200 kg, todėl jis pakankamai greitai važiuoja keliu. Yra ir hibridinis modelis, kuris užtikrina didesnį greitį.

Dar nuostabiau, kad, atsižvelgiant į tai, jog šis automobilis yra maždaug tokio pat dydžio kaip VW Golf universalas, jis yra tikras septynvietis automobilis. Suaugusieji beveik gali įsitaisyti trečioje eilėje trumpoms kelionėms, ko negalima pasakyti apie kai kuriuos septynviečius visureigius. Taigi, koks yra trūkumas? Na, Jogger neturi naujausios saugos įrangos, o jo interjeras nėra prabangus. Tačiau už tokią kainą tai neapsunkina situacijos. 

6. Kia Sportage

8/10

Norite šeimyninio visureigio, bet vis tiek norite išsiskirti prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje? Naujausias Kia Sportage yra išskirtinis ir pajėgus šeimyninis visureigis, kuriam taip pat suteikiama puiki (ir tarp savininkų perduodama) septynerių metų garantija.

Įspūdingas išorės dizainas tikrai atkreipia dėmesį. Interjeras yra aukščiausios klasės, solidus ir gerai įrengtas, o daugumoje modelių įdiegta išmani nauja dviejų ekranų informacijos ir pramogų sistema, tačiau jis taip pat funkcionalus, su daugybe naudingų daiktadėžių ir mažų smulkmenų, palengvinančių šeimos gyvenimą. 

Erdvė gale taip pat labai gera, nors trims keleiviams ji nėra tokia gera kaip Honda CR-V, nes grindyse yra iškilimas. Vis dėlto 591 litro bagažinė yra didžiulė, su patogiomis svirtimis galinėms sėdynėms sulankstyti. 

Kia patobulino Sportage vairavimo patirtį, kad jis taptų judresnis ir sportiškesnis. Nors tai reiškia, kad važiavimas yra šiek tiek kietas, tai rafinuotas pasiūlymas, puikiai tinkantis važiuoti ilgus atstumus. Išmaniosios technologijos apima 360 laipsnių kamerą, o aukščiausios klasės modeliuose – sistemą, kuri leidžia automobiliui įvažiuoti į ankštas stovėjimo vietas ir išvažiuoti iš jų naudojant tik raktelį. 

Sportage siūlomi įvairūs varikliai, įskaitant benzininius, dyzelinius, lengvus hibridinius, visiškai hibridinius ir iš tinklo įkraunamus hibridinius variklius. Taigi turėtų būti kas nors, kas atitiktų kiekvieno poreikius, nors aukščiausios specifikacijos modeliai yra gana brangūs. 

7. Honda Civic

8/10

Ne visoms šeimoms reikia visureigio, o jei jūsų biudžetas nesiekia 3 serijos BMW Touring, Honda Civic Hatchback yra puikus pasirinkimas už prieinamesnę kainą. Naujausioje versijoje patobulintas interjero stilius ir informacinės ir pramoginės sistemos, be to, tai itin praktiškas pasirinkimas.

Galima rinktis tik vieną variklį – 2,0 litro darbinio tūrio savaime įkraunamą hibridinį, tačiau  jį vairuoti smagiau, nei manote: nekalbame apie Ford Focus įsitraukimo lygį, tačiau jis teikia malonią patirtį sėdint už vairo.

Saugumas taip pat pirmaujantis savo klasėje: vienuolika oro pagalvių, daugybė standartinių saugos funkcijų, įskaitant avarinį stabdymą su pėsčiųjų ir dviratininkų atpažinimo funkcija, nukrypimo nuo kelio sušvelninimą, patobulintą eismo juostos išlaikymo asistentą, kelio ženklų atpažinimo funkciją ir išmaniąją greičio palaikymo funkciją. Be to, jis pelnė penkių žvaigždučių Euro NCAP apdovanojimą.

Apskritai Honda Civic yra puikus šeimos automobilis, kuris yra gražiai įrengtas, gerai sukonstruotas, gerai vairuojamas ir kuriame pakanka vietos visiems ir visų bagažui.

8. Skoda Superb Estate

9/10

Gali pasirodyti keista, kad naujausias Superb universalas yra trečiasis Skoda automobilis šiame sąraše, tačiau faktas yra tas, kad čekų įmonė išties puikiai projektuoja ir gamina šeimyninius automobilius. Iš dalies dėl to, kad Skoda paprastai suteikia daugiau erdvės nei konkurentai, tačiau už ją moka mažiau pinigų, o būtent tokio kainos ir kokybės santykio pageidauja daugelis šeimyninių automobilių pirkėjų.

Naujausias Superb yra puikus pavyzdys. Jis tiesiog milžiniškas, aplink visas penkias sėdynes yra daug erdvės, o didžiulė 690 litrų bagažinė leidžia vežti beveik viską, ko reikia šeimai. Interjeras yra išmanus ir funkcionalus, pasižymi gera kokybe ir gausia standartine įranga. Be to, yra ir Skoda firminės Simply Clever funkcijos – tai smulkūs akcentai, skirti palengvinti kasdienį šeimos gyvenimą.

Kelyje didelė Skoda yra patogi ir lengva, todėl ji kaip tik tinka šeimyninėms reikmėms. Be to, kaip ir pridera Skoda stiliui, ji yra gerokai pigesnė už beveik identišką Volkswagen Passat.

DUK

Koks yra geriausias šeimos automobilis mažai šeimai?

Jei jūsų vaikai dar maži arba dar tik ruošiatės kurti šeimą, galite išsiversti su mažesniu automobiliu, pavyzdžiui, Ford Puma arba Skoda Kamiq, kurie abu yra puikūs. Be to, juose yra šiek tiek daugiau vietos nei hečbekuose, pavyzdžiui, Ford Focus, todėl nereikės keisti automobilio, kai tik vaikai pradės augti.

Koks yra geriausias elektrinis šeimos automobilis?

Geriausias elektrinis šeimos automobilis tikriausiai yra Skoda Enyaq iV. Jis siūlo beveik neprilygstamą praktiškumo, erdvumo, įperkamumo ir technologijų derinį bei gerą bendrą vairavimo patirtį. Taip pat rekomenduojame išbandyti Kia EV6 ir Hyundai loniq 5.

Koks yra pigiausias šeimos automobilis?

Pigiausias šeimos automobilis būtų elektromobilis, tačiau jį įsigyti kainuoja brangiau. Suderinus kainoraščio kainą ir eksploatacijos išlaidas vidutinį kilometražą nuvažiuojančiai šeimai, toks automobilis, kaip SEAT Leon, yra geras pasirinkimas: jis įperkamas, nebrangiai apmokestinamas ir apdraudžiamas. Toyota Corolla hibridinis automobilis taip pat yra geras pasirinkimas, ypač dėl to, kad jis labai gerai išlaiko savo vertę.

Koks yra geriausias šeimos automobilis didelei šeimai?

Didesni šeimyniniai automobiliai, tokie kaip Kia Sportage, idealiai tinka tiems, kuriems reikia daugiau erdvės. Kia Sportage, kaip ir visiems Kia modeliams, taip pat suteikiama septynerių metų garantija, todėl jis suteikia puikią ramybę. Jei jums tikrai reikia septynių tinkamų vietų, verta atkreipti dėmesį į tokius automobilius kaip Volkswagen Touran.

Šaltinis: heycar.com