Geriausių mažųjų elektrinių automobilių TOP 9

Elektromobilis Honda
Elektromobilis

Jei elektrinis automobilis ir turi kuo pasižymėti, tai tikrai super mini segmentu.

Tiesa, maža platforma reiškia mažiau vietos akumuliatoriams, todėl šių automobilių nuvažiuojamas atstumas niekada neprilygs didesnių alternatyvų galimybėms. Tačiau maža baterija taip pat reiškia mažesnę kainą, o jei kalbame apie miesto automobilius, kurie tik retkarčiais vyksta į ilgesnes keliones, abejotina, kokiam skaičiui savininkų reikės didesnio nei, tarkime, 290 kilometrų nuvažiuojamo atstumo ,be įkrovimo,galios.

Taigi, geriausi maži elektriniai automobiliai 2021 m.

Peugeot 208 elektromobilis pilka
Peugeot e-208

1. Peugeot e-208

Visiškai elektrinė 208 supermini versija yra vienas iš kelių PSA grupės kompaktinių elektromobilių, kurie rinkoje pasirodė 2020 m., tačiau jis yra pigiausias ir vizualiai patraukliausias. Dėl savo naudingojo įveikiamo atstumo, našumo, vertės, praktiškumo, stiliaus, suvokiamos kokybės ir patrauklumo vairuotojui derinio jis neabejotinai nusipelno užimti aukštą vietą, jei šiemet renkatės pirmąjį elektromobilį.

Skirtingai nuo žemesnės klasės elektromobilių, medžiagomis turtingas automobilio interjeras jį išskiria taip pat aiškiai, kaip ir stilingas kėbulas. Praktiškumas prilygsta "Renault Zoe" ir yra geresnis nei "Mini Electric". Išbaigtumas taip pat lenkia abu šiuos pagrindinius varžovus, o ir eksploatacinės savybės yra gana įspūdingos.

Be to, automobilis važiuoja minkštai, ko trūksta kai kuriems mažesniems elektra varomiems automobiliams, kurie dažnai sunkiai suvaldo savo kėbulo masę kelyje, o važiuojant didesniu greičiu kėbulo judesiai nėra tokie sunkūs kaip pagrindinių konkurentų. Vairo mechanizmas stebina savo tiesumu, nors važiuojant entuziastingiau kėbulo valdymas šiek tiek pablogėja. Nepaisant to, e-208 vairavimo patirtis iš tiesų daro įspūdį.

Fiat 500 elektromobilis
Fiat 500 Elektromobilis

2. Fiat 500 Electric

"Fiat" modelių asortimentas dabar yra šiek tiek painus, nes senasis automobilis tebegyvuoja kaip "Fiat 500 Hybrid" (nepaisant to, kad tai tik lengvas hibridas). Tačiau jums reikalingas naujasis elektrinis 500. Jis gali atrodyti pažįstamas, bet tik pamatę juos vieną šalia kito suprasite, kad naujasis elektrinis 500 yra visiškai naujas.

"Fiat" atliko puikų darbą, išlaikydama mielą retro išvaizdą, bet kartu paversdama šiuolaikinį 500 automobilį modernaus amžiaus automobiliu. Kadangi nuo pat pradžių jis buvo kuriamas kaip vien tik elektrinis automobilis, jo 42 kWh baterija yra gana didelė (mažam automobiliui), o teorinis WLTP laboratorinių bandymų nuvažiuojamas atstumas - 320 kilometrų, nors realiame gyvenime tai reiškia daugiau nei 225 kilometrų. Yra pigesnis "Fiat 500 Action" modelis su 24 kWh baterija, tačiau taupymas nėra pakankamai didelis, kad šią versiją būtų galima rekomenduoti.

Elektrinis "Fiat" važiuoja žymiai geriau nei bet kuris kitas 500. Dėl 117 AG jis yra stebėtinai veržlus, ir, nors vairo mechanizmas gana lengvas, tačiau dėl didelio sukibimo su kelio danga ir kėbulo posvyrio nebuvimo jį vairuoti yra smagiau, nei miesto automobilis turi teisę būti. Nors greitkeliuose jis ne visai kaip namie, tačiau su juo puikiai susidoroja.

Interjeras taip pat labai patobulintas, palyginti su ankstesniais 500-aisiais. Jis vis dar gana plastiškas, bet atrodo puikiai, sėdynės patogios, o informacinės ir pramoginės sistemos veikia logiškai ir operatyviai. Vis dėlto jis nėra tinkamas aukštiems vairuotojams, ir savaime suprantama, kad nereikėtų planuoti dažnai vežti suaugusiųjų galinėje sėdynėje.

Kainos prasideda nuo šiek tiek daugiau nei 23 500 Eurų, o tai yra dideli pinigai mažam miesto automobiliui, tačiau labai padori kaina už madingą ir puikiai naudojamą elektrinį automobilį.

Opel Corsa-e
Opel Corsa-e

3. Opel Corsa-e

"Opel" "Peugeot e-208" giminaitis neturi tokio stiliaus ar deklaruojamo WLTP diapazono kaip prancūziškasis giminaitis, jo interjeras nėra taip išradingai sukonfigūruotas ir jo kaina nėra tokia didelė.

Tačiau neleiskite, kad tai jus suklaidintų ir manytumėte, jog šis "Opel" nevertas bandomojo važiavimo. Jis gali būti šiek tiek paprastesnis nei "Peugeot", bet vis tiek atrodo pakankamai išvaizdus. Automobilio vairavimo įspūdžiai derinami su tikru 290 kilometrų kasdieniniu baterijos nuvažiuojamu atstumu, aiškiu ir kompetentingu valdymu bei patogiu važiavimu, o 100 kW nuolatinės srovės greitojo įkrovimo suderinamumas su standartine įranga taip pat turėtų būti pardavimo privalumas.

Tikėtina, kad šis automobilis taps vienu iš geriausiai parduodamų Europoje elektromobilių ir bus pasiruošęs atversti žmones, kurie iki šiol nesvarstė galimybės rinktis elektromobilį. Jis tikrai pakankamai geras, kad paliktų reikiamą įspūdį.

No alt text provided for this image
Mini Cooper Electric

4. Mini Cooper Electric

"Mini Electric" į kompaktiškų elektromobilių segmentą perkelia visus smagumo faktorius, kurių tikitės iš šio prekės ženklo, nors ir su keliais tokiais pat tipiškais naudojimo apribojimais.Išskirtinai ant trijų durų "Mini" kėbulo sukurtas "Mini Electric" naudoja BMW i3S jėgos agregatą, todėl išvysto labai sveiką 181 AG ir 199 lb ft sukimo momentą. Našumas yra pastebimai didesnis nei daugelio automobilių, su kuriais galite jį lyginti šiame sąraše, o valdymas yra drąsus ir veržlus, kaip ir priklauso išliekančioms dinamiškoms Mini markės tradicijoms. Mums jis labai patinka.

Šio automobilio trūkumas - rida. "Mini" nurodo, kad nuvažiuos 232 kilometrus, tačiau iš tikrųjų, priklausomai nuo to, kaip ir kur važiuosite, greičiausiai nuvažiuosite nuo 160 iki 193 kilometrų. Ir tai automobiliu su gana maža bagažine, į kurio galines sėdynes sunku patekti, todėl jomis bet kokiu atveju gali naudotis tik maži vaikai.

Tai vis dar vienas iš maloniausių mažų elektromobilių, tačiau trumpas nuvažiuojamas atstumas jau nebėra pakankamai geras, kad atsidurtų šio sąrašo viršuje.

BMW i3S
BMW i3S

5. BMW i3S

Jei i3 ir negali teigti, kad jis sukūrė masinei rinkai elektromobilių koncepciją (2010 m. pristatytas "Nissan Leaf"), tai jis bent jau parodė, kad tokie automobiliai gali būti įdomūs ir tikrai charakteringi.

Nuo 2013 m. BMW miesto automobilis, įgijo didesnį veikimo spindulį, galią ir interjero technologijas, nors pakeliui buvo atsisakyta padidintos talpos baterijos, kuri savininkams suteikė saugumo garantą, todėl dabar šis modelis yra tik grynai elektrinis. Oficialus nuvažiuojamas atstumas - 302 kilometrai, o tai, artėjant 2022 m., šiek tiek nuvilia, ypač atsižvelgiant į kainą.

i3 mums patinka jo rafinuotumo pojūtis, lengvas vairavimas, maloniai pasverti valdikliai ir interjero atmosfera. Dėl šios anglies pluoštu armuoto plastiko architektūros ir išskirtinio dizaino jis taip pat kažkaip sugeba vis dar jaustis avangardiškai ir įdomiai.

No alt text provided for this image

6. Honda E

"Honda" ėmėsi nestandartinio požiūrio į savo pirmąjį visiškai elektrinį automobilį - "Honda E supermini", kuris yra neįprastai kompaktiškas elektromobiliui ir novatoriškas keliais aspektais.

Gale sumontuotas variklis žada didesnį pakrovimo efektyvumą (nors pačiam automobiliui šiek tiek nepavyksta jo įgyvendinti), o visiškai nepriklausoma pakaba skelbia didesnio automobilio važiavimo ir valdymo rafinuotumą (kurį automobilis iš tikrųjų užtikrina daug geriau).

"E" galima įsigyti 134 AG ir 152 AG versijų, tačiau nė viena iš jų neturi tokios akumuliatoriaus talpos kaip konkurentai: 35,5 kWh "bruto" - tai viskas, ką čia gausite, todėl deklaruojamas maksimalus WLTP nuvažiuojamas atstumas yra 220 kilometrai (automobiliui važiuojant 16 colių ratais). Bandymų metu mums sunkiai sekėsi pasiekti daugiau nei 160 iš mūsų bandomojo automobilio su 17 colių ratais.

Važiuojant "E" automobilis yra komfortiškas, ramus ir lengvai valdomas, jo vairo mechanizmas yra vidutinio stiprumo, tačiau apsisukimo spindulys nedidelis, o eksploatacinės savybės - vidutinės, tačiau jautrios. Šis automobilis nesukelia jaudulio, tačiau tai būtų ramus miesto automobilis, neišskiriantis jokių teršalų, o jo alternatyvus stilius yra nepaprastai žavus.

Mazda Mx-30 elektromobilis
Mazda MX-30

7. Mazda MX-30

"Mazda" niekada nebijojo viską daryti savaip, net ir tada, kai kiti pramonės atstovai, atrodo, daro kažką kitaip.

Todėl MX-30 nėra visai toks, kokio tikėjotės, bet vis dėlto tai patrauklus pasiūlymas. Žaislinio automobilio išvaizdą puošia neįprastai mažas akumuliatorius - tik 35,5 kWh, o oficialus nuvažiuojamas atstumas - 200 kilometrų, nes "Mazda" mano, kad savininkams tiesiog neprireiks daugiau, o akumuliatoriaus didinimas reikštų nereikalingas išlaidas.

Automobilis yra pakankamai erdvus, jo kėbulas yra labai madingas, o apdaila iš įdomių medžiagų suteikia salonui nepaprastai jaukią ir malonią atmosferą.

Dinamiškai MX-30 taip pat išsiskiria, tačiau tik tada, kai važiuojate šiek tiek greičiau įdomiu keliu. Elektros variklis, išvystantis 143 AG ir 199 lb ft, niekada nesugebės išmušti jūsų iš vėžių tiesiame kelyje, tačiau MX-30 vairo mechanizmo svoris ir elastingas pakabos svorio perkėlimas posūkiuose tikrai primena MX-5 sportinį automobilį. Tačiau mieste jis gali atrodyti šiek tiek paprastas.

Įkrauti galima iki 50 kW galia, ir jei jums tinka ribotas nuvažiuojamasis atstumas, neįprasta Mazda MX-30 gali būti labai patraukli. Tai galėtų būti veiksmingas antrasis automobilis.

Renault Zoe

8. Renault Zoe

"Renault Zoe" niekada nebuvo pats įdomiausias elektrinis automobilis, tačiau dabartinė jo karta, palyginti su originalu, yra didelis žingsnis į priekį. Su 52 kWh akumuliatoriumi jis vienu įkrovimu gali įveikti iki 384 kilometrų laboratorinių bandymų atstumo, o tai gana gėdinga kai kuriems brangesniems šio sąrašo variantams. Automobilį galima įkrauti 50 kW galia, o tai  yra geriau nei ankstesnių versijų galimybė įkrauti tik kintama srove.

Kainos prasideda nuo 24140 Eurų, tačiau geriausia būtų rinktis R135 modelį su "Iconic" komplektacija, kad būtų galima įsigyti daugiau galios ir papildomos įrangos. Tai vis dar geras kainos ir kokybės santykis, palyginti su konkurentais.

Vairuoti šį automobilį iš esmės malonu: jis labai veržlus, gana tylus ir gerai važiuoja mieste. Važiuojant didesniu greičiu, jis gali būti šiek tiek neramus, o valdymas šiek tiek švininis. Interjeras ir informacinės ir pramoginės sistemos yra gerokai patobulintos, palyginti su ankstesnės kartos modeliu.

Tačiau 2021 m. pabaigoje saugos institucijos "EuroNCAP" paskelbtuose susidūrimo bandymų rezultatuose naujausiai "Zoe" versijai buvo suteiktas nulinis žvaigždučių įvertinimas, ypač kritiškai vertinant priekinio ir šoninio smūgio kompensuotą apsaugą. Vienu metu "Zoe" buvo Europos elektromobilių rinkos lyderis; tačiau dabar "Renault" jo pakaitalas - ilgai lauktas naujasis "5" - tikriausiai negalės pasirodyti pakankamai greitai.

VW e-up elektromobilis
Volkswagen e-Up

9. Volkswagen e-Up

Volkswagen e-Up yra paskutinis iš trijulės, kurią jis sudarė su Škoda Citigo-e iV ir Seat elektriniu Mii. Visada teikėme pirmenybę "Volkswagen" dėl jo šiek tiek žaismingesnio elgesio ir dėl to, kad, na, jis buvo čia pirmas.

Mažiausias "Volkswagen" elektromobilis buvo sukurtas anksčiau nei naujoji ID linija ir 2020 m. buvo atnaujintas su padidinta baterija, kuri dabar leidžia nuvažiuoti 256 kilometrus. Šiuo metu naudotą galima nusipirkti nuo 14950Eur ir dėl to e-Up atrodo labai vertingas, palyginti su neseniai pasirodžiusiais apie 35000 eurų kainuojančiais mažais elektromobiliais. Naujausiame modelyje taip pat įdiegta eismo juostos išlaikymo sistema, paremta vaizdo kamera, o lengvas ir erdvus interjeras išliko.

Kaip dažnai būna su mažais elektra varomais automobiliais, šis "Volkswagen" geriausiai tinkamas naudoti kaip antrasis automobilis ir trumpesniems pavedimams atlikti. Jis palyginti lengvai veš keturis žmones, o 155 lb ft sukimo momentas leidžia važiuoti gana greitai. Kaip visada "Volkswagen" atveju, valdymas yra intuityvus ir lengvai valdomas.

Apie Mus:

Caramba gimė iš noro, kad naudotų automobilių pardavimas ir pirkimas taptų malonesnis, saugesnis ir pigesnis. Su mumis įsigyti automobilį tapo paprasta kaip pirkti batus internetu. Automobilio pirkimas turi vėl tapti įdomus!

Šaltinis: Autocar