Greičiausias būdas atitirpinti automobilio priekinį stiklą

Greičiausias būdas atitirpinti automobilio priekinį stiklą
Photo by Juha Lakaniemi / Unsplash

Vyraujant ledinei temperatūrai, greičiausiai neseniai susidūrėte su apledėjusiu priekiniu stiklu ir nusivylimu, kai tenka laukti, kol jis atitirps ir bus saugu važiuoti.

Pateikiame saugiausią ir veiksmingiausią būdą, kaip šalčiausiais rytais nuvalyti priekinį stiklą.

Kaip greičiausiai atitirpinti priekinį stiklą?

Štai kas jus nustebins: svarbiausias priekinio stiklo atitirpinimo veiksnys yra ne oro temperatūra, o drėgmė (arba jos trūkumas). Kai atitirpinate priekinį stiklą, norite, kad ventiliatoriaus oras surinktų ir išneštų drėgmę, kuri sukelia apledėjimą. Kitaip tariant, išdžiovinti. Kuo mažesnė oro drėgmė tuo geriau išvalysite stiklą.

1. Įjunkite oro kondicionierių

Gera žinia ta, kad oro kondicionavimo sistemos natūraliai mažina apdorojamo oro drėgnumą. Todėl pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti bandydami išvalyti langą nuo drėgmės, yra paspausti oro kondicionieriaus mygtuką.

Kartu perjunkite vėdinimo sistemą į šviežio oro nustatymą, naudodami recirkuliuojamą drėgną orą tik sulėtinsite procesą arba galbūt jį dar labiau apsunkinsite. 

Daugelio automobilių klimato kontrolės sistemos automatiškai įjungia oro kondicionierių ir į saloną įtraukia šviežią orą, kai klimato kontrolės skydelyje pasirenkama stiklo valymo parinktis.

2. Padidinkite ventiliatoriaus greitį

Kai kurios klimato kontrolės sistemos vienu metu įjungia ir didžiausią ventiliatoriaus greitį. Taip yra todėl, kad oro kiekis taip pat turi reikšmės. Kuo daugiau oro jūsų automobilio oro kondicionieriaus ventiliatorius gali praleisti per priekinį stiklą, tuo daugiau drėgmės gali būti pašalinta, todėl didžiausias ventiliatoriaus greitis greičiausiai išvalo drėgmę.

3. Padidinkite temperatūrą (jei variklis pakankamai įšilęs)

Aukštesnė oro temperatūra dar labiau padidina garavimo greitį, tačiau ne taip efektyviai, jei oras yra drėgnas ir jame jau yra daug vandens. Jei jūsų automobilio variklis pakankamai šiltas, kad gamintų karštą orą, padidinkite jo temperatūrą ir galėsite greičiau judėti.

4. Įjunkite valytuvus

Jei jūsų automobilyje nėra oro kondicionieriaus arba jis neveikia, geriausia strategija – įprastai naudoti priekinio stiklo valytuvus, padidinti šilumą ir atidaryti langus. Uždaryti langai sulaikys drėgną orą automobilyje. Atidarius langus drėgnas oras išeina, o sausesnis – įeina.

5. Pasirūpinkite, kad priekinis stiklas būtų švarus

Švarus priekinis stiklas taip pat yra puikus būdas sumažinti apledėjimą. Smulkius vandens lašelius, dėl kurių susidaro apledėjimas, traukia ant stiklo vidinės pusės esantys nešvarumai ir purvas.

7. Atkreipkite dėmesį į galimas problemas

Jei įjungus ventiliatorių priekinis stiklas dar labiau aprasoja, tai gali reikšti, kad jūsų automobilyje yra problemų.  Mažasis radiatorius, kuris teikia šilumą jūsų automobilio klimato kontrolės sistemai, yra pilnas variklio aušinimo skysčio, ir jei jis nutekės, tai bus labai geras drėgno oro šaltinis tiesiai į priekinį stiklą. 

Šaltinis: drive.com.au