Greitas padangų nusidėvėjimas. Kodėl naujų automobilių padangos taip greitai susidėvi

Greitas padangų nusidėvėjimas. Kodėl naujų automobilių padangos taip greitai susidėvi
Photo by Velito / Unsplash

Kodėl naujos automobilio padangos taip greitai susidėvi?

Naujos automobilių padangos taip greitai susidėvi dėl greitesnio jų dilimo, susijusio su nauja, minkšta guma. Naujos padangos turi sustiprėti pereinamuoju laikotarpiu, o tokie veiksniai kaip vairavimo stilius, kelio sąlygos ir reguliarios priežiūros stoka gali pagreitinti nusidėvėjimo procesą. Priešingai nei senų ar naudotų padangų atveju, jų santykinis nusidėvėjimas yra daug lėtesnis dėl to, kad šių padangų guma jau yra nudėvėta.

Kodėl padangos išvis nusidėvi

Padangos yra tarsi jūsų automobilio batai. Jos važiuoja bet kokiu paviršiumi, atlaiko bet kokias oro sąlygas ir išlaiko visą automobilio svorį. Pagrindinė padangų susidėvėjimo priežastis yra trintis – pasipriešinimas, su kuriuo susiduria vienas paviršius ar objektas judėdamas per kitą. Kiekvieną kartą, kai išvažiuojate į kelią, tarp padangų ir asfalto vyksta visiška trinties kova. Dėl nuolatinės trinties padangos dalelės nusidėvi, panašiai kaip trintukas, kuris naudojant mažėja. Tačiau tai dar ne viskas. Dėl trinties ir automobilio variklio susidaranti šiluma spartina padangų dėvėjimąsi. Pagalvokite apie tai kaip apie gumą. Kai šalta, ji lanksti. Tačiau ištempkite ją, sušildykite, ir ji pradės silpnėti ir trūkinėti. Panašiai yra ir su jūsų padangomis.

12 priežasčių, kodėl naujų automobilių padangos taip greitai susidėvi

1. Minkšta guma

Pirmiausia turime padangų pasaulio numylėtinę – minkštąją gumą. Matote, daugelis naujų automobilių padangų, ypač tų didelio našumo padangų, kurios priverčia širdį plakti šiek tiek greičiau, yra pagamintos iš minkštesnės gumos. Kodėl? Todėl, kad minkšta guma užtikrina geresnį sukibimą ir valdymą. Ji priglunda prie kelio kaip išsigandęs vaikas prie tėvų, todėl galima daryti staigius posūkius įspūdingai greitėti. Tačiau minkštesnė guma greičiau suyra. Tai savo pačios sėkmės auka. Kuo geriau sukimba su keliu, tuo labiau dėvisi.

2.Greitis

Toliau pakalbėkime apie greitį. Turite naują automobilį ir norite pamatyti, ką jis gali, tiesa? Bet štai kas: važiuojant dideliu greičiu susidaro daugiau šilumos, o šiluma spartina padangų nusidėvėjimą. Jūsų padangos tarsi bėga maratoną be jokių vandens pertraukėlių. Greičiau sukantis jos įkaista. Ir kaip ir bėgikas, jei jos neturi galimybės atvėsti, pradeda gesti.

3.  Greitas įsibėgėjimas ir staigus stabdymas

Tai iš esmės yra aukšto intensyvumo intervalinės treniruotės (HIIT) atitikmuo automobiliuose. Tiesiog važiuojate, važiuojate, važiuojate, važiuojate ir sustojate! Nuolatinis sustojimas ir įsibėgėjimas didina trintį ir karštį, kurie, kaip jau nustatėme, yra mirtini padangų priešai. Jūsų padangos tarsi atlieka įtūpstus – tai sunku, vargina ir sukelia didelį nusidėvėjimą.

4. Prisikrovimas

Dabar pakalbėkime apie svorį. Perkrovus automobilį, padangos patiria papildomą spaudimą. Tai tas pats, kas nuo kuprinės nešiojimo pereiti prie suaugusio žmogaus nešiojimo ant nugaros. Papildomas svoris reiškia, kad padangos turi dirbti sunkiau, todėl greičiau dėvisi. Tai tas pats, kas prašyti sandalų poros atlikti žygio batų darbą. Jie tai padarys, bet tarnaus ne taip ilgai.

5. Nelygiai pripūstos padangos

Tinkamai pripūstos padangos dėvisi tolygiai ir tarnauja ilgiau. Nepakankamai pripūstos padangos nusileidžia, todėl greičiau dėvisi išoriniai jų kraštai. Per daug pripūstos padangos išsipučia, todėl greičiau susidėvi jų vidurys. Tai subtilus balansavimo veiksmas, tarsi bandymas eiti lynu žongliruojant liepsnojančiais kardais.

6. Ratų nuokrypiai

Įsivaizduokite: avite batus, bet vienas jų yra per didelis. Nepatogu, tiesa? Būtent taip jaučiasi jūsų automobilis, kai ratai yra netinkamai sureguliuoti. Dėl neteisingo suvedimo padangos dėvisi netolygiai ir per anksti. Padangos rieda ne tiesiai, o tai reiškia, kad kai kurios dalys dėvisi labiau nei kitos. Tai panašu į vaikščiojimą netinkamais batais – nepatogu, o ir batai greičiau dėvisi.

7. Aukštos kokybės mitas

Dabar pakalbėkime apie aukštos kokybės padangas. Šios padangos skirtos sukibimui ir greičiui, o ne ilgaamžiškumui. Įsivaizduokite jas kaip padangų pasaulio krintančias žvaigždes – puikios, bet trumpalaikės. Aukštos kokybės padangos gaminamos iš minkštesnio mišinio, kad geriau sukibtų su keliu, tačiau, kaip jau minėjome, minkštos padangos reiškia greitą nusidėvėjimą. Tai kompromisas. Gausite jaudinančius, širdį virpinančius, be galo smagius pasivažinėjimus, tačiau padangos trumpiau tarnaus.

8. Sezoniniai mainai

Visos padangos turi optimalų temperatūros diapazoną, kuriame jos tarnauja geriausiai. Vasarinės padangos sukurtos įkaitusiai kelio dangai, o žieminės – apledėjusiems keliams įveikti. Naudojant jas ne pagal paskirtį, jos greičiau susidėvės. Ar net gali tapti eismo įvykio priežastimi.

9. Nesubalansuoti ratai

Kitas mūsų sąrašo punktas – ratų balansas. Dėl nesubalansuotų ratų padangos dėvisi netolygiai ir greitai. Svoris pasiskirsto netolygiai, todėl kai kurioms padangos dalims tenka didesnė apkrova ir jos greičiau dėvisi. Tai šiek tiek panašu į vaikščiojimą šlubčiojant – viena pusė labiau apkraunama, dėl to anksčiau laiko susidėvi.

10. Važinėjimas duobėtais keliais

Žvyrkeliai, duobėti keliai ir baimę keliantys greičio kalneliai. Jei reguliariai susiduriate su šiomis nepalankiomis sąlygomis, padangos greičiau susidėvės. Tai tas pats, kas prašyti balerinos šokti ant uolėtos kalvos šlaito – aplinka tiesiog nepritaikyta jų darbui. Nelygus paviršius suardo padangų medžiagą, todėl jos greičiau susidėvi.

11. Padangų rotacijos pamiršimas

Jei nevykdote padangų rotacijos, rizikuojate netolygiu jų nusidėvėjimu. Matote, priekinėms padangoms tenka didesnis automobilio svoris ir jos patiria didžiausią posūkių jėgą, todėl jos greičiau dėvisi. Nesukdami padangų, leidžiate priekinėms padangoms perimti visą šilumą. Tai tas pats, kaip visada rašyti vienu rašikliu, o kiti guli nenaudojami – jame pirmiausia baigsis rašalas.

12. Chemija

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas yra cheminė padangų sudėtis. Tam tikros cheminės medžiagos, naudojamos gaminant naujas padangas, gali prisidėti prie greitesnio nusidėvėjimo. Tai šiek tiek panašu į greitąją madą – atrodo puikiai, bet kokybė gali būti prasta, ir ji nėra ilgaamžė.

Kaip išvengti susidėvėjimo ir prailginti naujų automobilio padangų tarnavimo laiką

Toliau pateikiama keletas patarimų ir gudrybių, padėsiančių prailginti naujų automobilio padangų tarnavimo laiką ir neleisti joms greitai susidėvėti.

Laikykite jas pripūstas

Žinote, kas yra labai svarbu, tačiau labai paprasta, kad padangos per anksti nesusidėvėtų? Taip! Svarbiausia – palaikyti tinkamą oro slėgį. Kai padangos nepakankamai pripūstos, tai tarsi atviras kvietimas dar labiau susidėvėti. Kita vertus, jei padangos per daug pripūstos, jos tiesiog prašosi praduriamos ir sugadinamos. Reguliariai tikrinkite padangų slėgį ir reguliuokite jį pagal savo transporto priemonės specifikacijas. Tai tokia smulkmena, kuri gali turėti didelę reikšmę.

Rotacija

Automobilio svoris nėra tolygiai paskirstytas, o skirtingos padangos dėvisi skirtingu greičiu. Padangų sukimas užtikrina tolygų jų nusidėvėjimą ir prailgina jų tarnavimo laiką. Tai tarsi darbo krūvio pasidalijimas komandiniame projekte – kai darbas paskirstomas tolygiai, visi ištveria ilgiau.

Suderinamumas

Ar kada nors bandėte nubrėžti tiesią liniją be liniuotės? Tai sudėtinga, tiesa? Na, iš esmės to paties prašote savo automobilio, jei jūsų ratai yra neteisingai sureguliuoti. Dėl neteisingo sureguliavimo padangos dėvisi netolygiai, todėl sutrumpėja jų tarnavimo laikas. Reguliariai tikrinant ratus, padangos galės riedėti sklandžiai ir ilgai.

Padangų balansavimas

Kaip jau minėta, padangų balansavimas užtikrina, kad svoris būtų tolygiai paskirstytas kiekvienam ratui ir jų padangoms. Dėl disbalanso padangos gali netolygiai dėvėtis ir trumpiau tarnauti. Tai šiek tiek panašu į bandymą stovėti ant rankų, kai viena ranka silpnesnė už kitą – tai tiesiog nepavyks taip gerai.

Vairuokite tvarkingai

Nesakau, kad turite vairuoti kaip močiutė, bet šiek tiek atidumo gali būti labai svarbu. Stenkitės vengti greito įsibėgėjimo, staigaus sustojimo ir važiavimo dideliu greičiu. Šie veiksmai labai apkrauna padangas ir gali lemti greitesnį jų nusidėvėjimą.

Venkite pavojų

Galiausiai, jei įmanoma, stenkitės vengti pavojų kelyje. Duobės, borteliai ir aštrūs daiktai gali pažeisti padangas ir lemti greitesnį jų nusidėvėjimą.

Apibendrinančios mintys

Padangos dėvisi dėl trinties tarp gumos ir kelio, karščio ir daugybės kitų veiksnių. O naujos automobilio padangos? Na, dėl minkštesnės gumos, mūsų vairavimo įpročių ir kelio sąlygų išbandymų bei išbandymų nenuostabu, kad jos dėvisi žaibišku greičiu. Tačiau atminkite, kad padangos yra labai svarbios jūsų saugumui kelyje. Reguliari patikra, tinkama techninė priežiūra, prevencinės priemonės ir atidus vairavimas gali padėti prailginti jų tarnavimo laiką.

Šaltinis: completecarcomfort.com