Harley-Davidson žengia į elektros ateitį su „LiveWire“ atskyrimu

Harley-Davidson elektromotociklas
Harley-Davidson, LiveWire

"Harley-Davidson" elektrinių motociklų prekės ženklas "LiveWire" kitais metais bus atskirtas kaip savarankiška įmonė, kurios akcijomis prekiaujama viešai.
74 % "LiveWire" vis dar priklausys "Harley-Davidson", o jos finansiniai rezultatai bus skelbiami kartu su "Harley", tačiau Niujorko vertybinių popierių biržoje bus prekiaujama atskiromis akcijomis, kurių simbolis bus "LVW". Pasak "Harley-Davidson", naujoji bendrovė bus viešai paskelbta 2022 m. pirmoje pusėje, susijungus su specialiosios paskirties įsigijimo bendrove (SPAC). Taivano motociklų bendrovė "Kymco" taip pat investuoja į naująją bendrovę ir jai priklausys 17,3 % akcijų.
Po atskyrimo "LiveWire" įmonės vertė siekia beveik 1,8 mlrd. dolerių. Bendra dabartinė "Harley-Davidson" rinkos kapitalizacija yra apie 5,8 mlrd. dolerių.
Šiuo metu "LiveWire" siūlo tik vieną modelį - 22 000 JAV dolerių kainuojantį "LiveWire One". Šio 100 arklio galių motociklo įveikiamas atstumas yra 146 mylios važiuojant mieste nedideliu greičiu ir 70 mylių važiuojant greitkeliu didesniu greičiu. Pirmą kartą "Harley" elektrinis motociklas "LiveWire" buvo parodytas 2014 m. kaip koncepcinis motociklas. Kaip serijinis modelis jis pradėtas pardavinėti 2019 m., tačiau tuo metu buvo dažnai kritikuojamas dėl didelės kainos - apie 30 000 JAV dolerių.
Harley-Davidson planuoja LiveWire išleisti dar tris elektrinių motociklų modelius, tačiau bendrovė nepateikė terminų, kada. Ji tikisi 2030 m. visame pasaulyje parduoti apie 190 000 elektrinių motociklų. 2021 m. "Harley-Davidson" pardavė mažiau nei 400 "LiveWire" motociklų. Šis prekės ženklas taip pat prekiaus mažais elektriniais dviračiais vaikams.
LiveWire konkuruoja su pradedančiaisiais elektrinių motociklų gamintojais, pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose įsikūrusiomis "Zero" ir "Lightning" bei Italijos "Energica". Pasak "Harley-Davidson", šiuo metu elektriniai motociklai sudaro tik 1 % motociklų pardavimų JAV, tačiau bendrovė tikisi, kad iki 2026 m. jie sudarys 10 %. Iki to laiko jie turėtų sudaryti 13 % pardavimų Europoje ir 45 % Kinijoje, teigiama "Harley-Davidson" pristatyme investuotojams.
Šių metų pradžioje "Harley-Davidson" paskelbė savo penkerių metų strategiją, pagal kurią daugiausia dėmesio skiriama pagrindiniams prekės ženklo rinkos segmentams - dideliems turistiniams ir kruiziniams motociklams.


Šaltinis: CNN Business, wraltechwire